BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Michael1511 op 09 October 2011, 20:26:33

Titel: treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Michael1511 op 09 October 2011, 20:26:33
Beste treinliefhebbers,

ik zit een beetje met een probleem. Ik zou graag met mijn zoontje een treinbaan willen gaan bouwen, om zo iets te hebben wat we alletwee leuk vinden, een echte vader-zoonhobby zeg maar.

Hij is bijna 3, dus nog erg klein, en hij snapt nu nog n iet zo goed dat hij voorzichtig met de dingen moet omgaan. Hij is wel gek op treinen en auto's, net als pappa :)
Zelf zat ik eraan te denken om voor zijn 5e verjaardag te beginnen met een digitale starterset.

Mijn voorliefde voor ons favoriete vakantieland Tsjechië wil ik ook in de treinbaan verwerken, dus een mooi berglandschap met tunnels en bruggen, dus ook aardig wat hoogteverschil erin.

Heeft iemand ervaring in het bouwen van een treinbaan met kleine kinderen ?

Peter
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Simplex op 09 October 2011, 20:30:21
De mrs. en ikzelf riepen meteen in koor!
Begin eerst eens met een Lego/Duplo trein voor
je zoon. Begin zelf met jullie baan met het echte spul.
In de komende jaren betrek je hem er langzaam maar zeker bij.
Nog geen drie is zeer jong om voorzichtig te zijn met pa's modellen.

vrgr Steef
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Jeronimos op 09 October 2011, 20:44:46
Ik denk ook eerder dat je met Thomas of die nieuwe, Chuggington, moet beginnen of Duplo.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Foto Joop op 09 October 2011, 20:46:42
Hoi Peter,

Ik heb voor mijn beide mannetjes inderdaad gewoon een (eenvoudige, digitale) beginset gekocht. Daar mogen zij mee spelen en die andere blijven ze van af. Later mogen ze met een eigen rijregelaar ook met mij digitaal meerijden. Nu nog niet.
En om het "gelijkwaardig" te houden, doe ik dan geregeld met hun beginset mee.

Bij ons werkt dat ..... Het is echter geen garantie dat het overal werkt.

Groeten,

Joop
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Sicco Jan op 09 October 2011, 20:58:37
ik werkte vroeger achter mijn vader aan onder de baan. Hij met een soldeerbout en draadjes en ik met een tangetje en draadjes... Dat was wel eens zoeken waar het probleem zat.

Serieus: mijn dochter van bijna drie heeft toen ze bijna twee was keurig de handen af gehouden van de kerstbaan in de woonkamer. Ze had er dan ook bijna geen belangstelling voor. Een beetje spelen met voor-achter-uit in een geimproviseerde tunnel (waar komt de trein achter de kerstboom vandaan) hielden haar wel even geboeid, maar reken er op dat jij er het meeste plezier van hebt. Ik hoop dat mijn zoon van ruim 2 rond Kerst er zijn handen ook af houdt. Hij is echter wel een echt jongetje en ik verwacht het ergste.

Op de baan rijden dus een Thomas startset en wat oude wagonnetjes (daarbij inbegrepen een BR218 uit een Delta startset) waar ik niet van af wil maar ook geen hartverzakking van krijg als het stuk gaat.

Zorg dat je een baan maakt waar ze lekker mee kunnen spelen. Landschap is waarschijnlijk helemaal niet aan kinderen besteed, zeker niet als er plaats is voor Lego en Playmobil en Majorette. Ik had vroeger een groen geschilderde vezelplaat op planken en wieltjes onder mijn bed en daarmee ben ik jaren tevreden geweest. Stoomlokje en wat metalen wagentjes erop en gaan.

Groet, Sicco Jan
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Eelco Storm op 09 October 2011, 21:07:04
Mijn zoontje (3) speelt met een houten treinbaan en kan zich daar naar hartelust op uitleven, in combinatie met Kapla. Ik heb bij zijn geboorte een startset Alex van Piko voor 'm gekocht (hij heet Alex) en hij weet dat als hij groter is, hij daar mee mag spelen. Vanaf een jaar of vier verwacht ik een eerste baantje met hem te leggen.

Eelco
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: nscargo op 09 October 2011, 21:12:57
Jajo,ofwel jaap speelt met zijn kleinzoon ook met treinen, maar dan wel met de houten uitvoeringen.
ik denk ook dat je zoon met 3 jaar te jong is om al met het echte werk te laten spelen.
Harm
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Jeroen Mooij op 09 October 2011, 22:06:24
Inmiddels is mijn zoon 9 jaar.
Vlak voordat hij 3 jaar werd won ik een LGB-setje op de Railinfra beurs.
Dit werd al gauw aangevuld met het een en ander aan Playmobile (van MP)
Hiermee leerde hij het voorzichtig aankoppelen en het in de rails zetten van wagons.
Zijn zusje van vier krijgt de zelfde behandeling (dan krijg je dus babyborn in een kolenbak)

Toen m'n zoon vier werd kreeg hij mijn oude lego trein (blauwe rails) en een jaar later kwam hier een moderne versie bij.
Inmiddels heeft hij een heel arsenaal aan HO spul.
Papa is delaatste jaren zijn NS-collectie aan het moderniseren (lima plan E => Artitec, Roco plan W => artitec, Roco 2400 versus DKM,  u kent het wel) En mijn zoon plukt daar heel wat vruchten van.  Als er dan een buffertje sneuvelt is dat geen ramp.

veel speelplezier.

Jeroen
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: roadster36 op 09 October 2011, 22:21:21
mijn ervaring:
houten trein tot +/-6 jaar
Lego duplo zijn ze gauw mee uitgespeeld.
gewone legotrein hebben ze tot hun 12e heel veel mee gespeeld.

andere tip: bergskelter , beste speelgoed aankoop.
gr jan
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Tomasso op 09 October 2011, 22:30:46
En zeker geen H0 of N spoor voor die kleintjes. En als je iets wilt wat echt hufterproof is koop dan die oude spullen van Märklin, (bijna) niet kapot te krijgen (en ook niets aan kapot te maken).

Maar goed, als je het mij vraagt is het toch nog echt te klein dus is iets van Playmobil of Thomas de trein veel leuker (voor de kleine dan...).
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: frederik19630 op 09 October 2011, 22:50:11
ik kon mijn neefje redelijk interesseren voor LGB, de eigen kinderen
hebben het meest gedaan met de houten Brio trein.
Veel vergevender, rails kunnen gewoon ophouden etc.
Een 'echte' trein kunnen ze nog niet plannen.

Met de 5 jarige jongste 2 weken terug wel een machinistenverjaardagsfeestje gedaan:
dan begint het wat te worden

fred
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: T.Spat op 09 October 2011, 22:59:16
Ik had mijn eerste Marklintrein toen ik 6 werd, voor die tijd met plastic
rails en Lego gespeeld... het is echt individueel per kind hoe voorzichtig die zijn,
maar 5-6 jaar oud lijkt me wel de minimumleeftijd :)

Mvg,

Tis
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Menno op 10 October 2011, 00:16:09
hebben het meest gedaan met de houten Brio trein.
Veel vergevender, rails kunnen gewoon ophouden etc.
Een 'echte' trein kunnen ze nog niet plannen.
Precies. Ik ben ook begonnen met de houten trein: maar toen ik en m'n broer erachter kwamen waarom we niet alleen naar zolder mochten bij de ouders van m'n pa, wilden we natuurlijk ook een echte trein...

Waarschijnlijk omdat we met het materieel van m'n grootvader reden toen we een jaar of 3-4 waren, hebben we aardig geleerd zuinig om te springen met ons eigen materieel: het materieel heeft het meeste te verduren gehad van ontsporingen en de daarop volgende vallen in het enorme ravijn dat toen kinderkamer heette.
Met de 5 jarige jongste 2 weken terug wel een machinistenverjaardagsfeestje gedaan:
dan begint het wat te worden
Wat moet ik me daar precies bij voorstellen?
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Rob Bogers op 10 October 2011, 08:57:39
Ik zou voor je zoon beginnen met een Lego trein. Ik denk dat 3 jaar toch iets te jong is voor dit dure spul. Dan heb ik het nog helemaal niet over de veel te kleine onderdelen die de kleine in zijn mond zou kunnen stoppen en je weet die kleintjes kunnen alles. Zie je het al voor je dat hij bijvoorbeeld een pantograaf (ik zeg maar wat) in zijn mond steekt of van een huisje iets af breekt of.... noem maar op. Dat wil je toch niet op je geweten hebben. Koop eerst eens iets om te kijken of er genoeg interesse is en blijft en als hij een jaar of 6 is (vind ik persoonlijk nog wel erg jong) eens beginnen met een digitaal startsetje.

Rob
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Floris Dilz op 10 October 2011, 09:44:46
Ik ben met een legotrein begonnen, destijds tweedehands spul dus niet al te duur... Zorg als er een legotrein is dat er ook voldoende andere lego is en een flinke stapel catalogi van modelspoorzooi, want zo'n ding uit het boekje bouwen is na een week al muf, dus dan maar een treintje uit de roco- of marklincatalogus nabouwen. Ik heb me op die manier altijd uitstekend vermaakt. Dan was het weer een 2200, of een P8 met wat landerbahngoederenwagentjes, noem maar op. Verder bij opa spelen met t oude trix-spul om wat voorzichtigheid te leren (lees: flink op je lazer krijgen als je dat niet was) en pas op mn 13de een eerste eigen H0-trein, wederom tweedehands meuk, geen drama als t kapot gaat en dr moet soms wat aan geknutseld worden, dus je bent meteen over de angst heen om es een locje uit elkaar te trekken, dat scheelt later een hoop gekerm. sjieke nieuwe spullen zijn leuk enzo, maar de edele kunst van het sleutelen leren op wat ouwe lima-troep is wat mij betreft meer waard.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Dion op 10 October 2011, 09:54:31
Mijn zoon Lars(nu 4 jaar) is ook verzot op treinen en inderdaad het liefst die van mij. Nu mag hij af en toe meedoen en dat vind hij geweldig.

Voor zijn eigen hebben we eerst de plastic uitvoering van Thomas de trein gekocht en daar speelt hij erg veel mee.
De volgende stap die wij denken te doen is de trein van Playmobiel of Lego. Daarna kijken wij aan of hij de stap kan en wil maken naar een startset in H0.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: etienne op 10 October 2011, 10:02:26
Mijn zoontje van bijna 4 leeft zich nog heerlijk uit met zijn houten treintje. Kan je ook prima een vader <-> zoon hobby van maken qua houtbewerking of knutselen met karton papier. Treintjes schilderen behoort dan ook tot de mogelijkheden (zie foto). De grote vlakken doet mijn zoontje. De afwerking doe ik. En even voor de goede orde; onderstaande treintjes zijn niet digitaal voorbereid. Voor de loksound zorgt mijn zoontje zelf.

Etienne

p.s. Over de kleur turkoois wordt niet  gediscussieerd ;-)

(http://img545.imageshack.us/img545/7109/img0147qu.jpg)
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: j.f.otten op 10 October 2011, 11:45:30
Etienne,

geweldig die Thalys en ICE, die zou mijn zoon ook geweldig vinden, ondanks dat hij al 6 is vind hij het spelen met de lego, houten of Thomas de trein geweldig. Mijn treinen vind hij ook mooi (heb nog geen vastebaan) maar hij weet dat die alleen om te kijken zijn. Hij kijkt bijvoorbeeld ook al uit naar Eurospoor, waar we eind deze maand voor de derde keer heen gaan.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: etienne op 10 October 2011, 11:51:26
Hoi,

Zijn absolute favoriet qua treinen is de 1122 uit het spoorwegmuseum. Die moest dus in ook in  "model".

Etienne

p.s. Wel een beetje jammer dat de NS vishaken bij de ICE precies wegvallen achter de wielen....Had me de moeite kunnen besparen achteraf bekeken.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Tomasso op 10 October 2011, 12:00:48
Hahaha, echt heel mooi gedaan Etienne! (y)
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Besselspoor op 10 October 2011, 12:06:47
dr moet soms wat aan geknutseld worden,
Wat klinkt dat naturel uit jouw mond  ;D

On topic, mijn ervaringen met m'n zoontje: hij kreeg vanaf z'n 3e een thomas baan (plastic railstukken met zo'n puzzelstuk verbinding en metalen treintjes met magneetkoppeling) waar hij altijd zelf mee kon spelen als hij wilde.
Vanaf z'n 4e werd onder begeleiding samen een electrische trein opgebouwd: (tegen m'n geloof in) een Marklin set op M rails, direct vastgeschroefd op een met grasmat bedekte plaat. Onverwoestbaar dus. Dan een 3029 in thomas-kleuren geschilderd en karren maar. Weggetjes van karton erop gelijmd: er gaan gewoon metalen auto's overheen van om het even welke schaal.. Dus de allergaarste Faller restanten er bij gezet, levensduur n.v.t ;)
Later echte Hornby-Thomas voor weinig op Ebay opgescharreld en omgebouwd naar 3-rail gelijkstroom: nooit doen, zeker niet op M rails.
Nu rijdt hij dus al weer 2 jaar op Fl* rails en dat gaat goed.  Hij is inmiddels 7 en door z'n vroege leerschool al heel vaardig met het spul.
Vergis je overigens niet in de meiden: vanaf dat de jongste treintjes kreeg, bleek z'n 3 jaar oudere zusje ook dol op treinen en baantjes maken. Die schopt het zelfs tot dioramabouwster 1e klasse..
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Boerpost op 10 October 2011, 12:48:46
Onze zoon Jente, nu 2 jaar, is ook gek op treinen en zo af en toe mag hij met papa mee naar zolder, even kijken. De eerste jaren blijft het wat mij betreft dan ook alleen bij kijken. Zelf heeft hij een Duplo trein, waarmee hij zich prima vermaakt. ( En papa en mama doen dan met hem mee.) Wanneer hij zelf er aan toe is een eigen baan te hebben zal papa hem ongetwijfeld helpen, heb wat dat betreft al wat degelijk materiaal. (Sluit me aan bij Floris zijn ervaring (y))

Groetjes, Gert

Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: smit op 10 October 2011, 13:13:12
Mijn zoon is nu 4,5jaar
Speeld nu 1,5jaar met met 2 tweedehands diesels (digitaal)en dat zijn ook mijn test locs
Een aantal goederen en een drietal personen wagons.
De baan waar hij op rijdt is gewoon 1 van mijn banen zonder ander treinen (toekomstige goederen lijn)
Daar zit een zij spoor op met drie wissels en een ontkoppel rail (nu nog hand matig)
Hij heeft de tijd van zijn leven en ik kan gewoon rijden en doen wat ik wil

En bij een kind van drie is het moeilijk on hem teleren dat het een kostbare hobby is maar gewoon blijven zeggen en helpen dan komt het goed.

gr roel & zoon(tje)
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Tim v op 10 October 2011, 13:27:08
Ik heb zelf op mijn 7e mijn eerste Fleischmann setje gekregen. de rongenwagen was binnen 1 week tot platte wagen verbouwd ;D, en mijn broertje ging op het ketelwagentje staan >:(;. aldus werd wel jarenlang vrolijk "tapijtgereden" (3x woordwaarde.)
mijn moeder was het echter al snel zat, zo'n baan door de huiskamer, dus de set mog op een gegeven moment alleen nog maar op zondagen en tijdens schoolvakanties worden gebruikt. bruggen bouwde je met je Lego, daar moet ik nog wel ergens foto's van hebben.

nu heb ik het virus weer doorgegeven aan mijn eigen zoontje. nog voor hij 2 jaar was zat hij al uren met open mond naar de langsrijdende treintje te kijken, zonder er ook maar aan te denken om zijn vingertjes te gebruiken (y). nu hij 3 is mag hij af en toe onder begeleiding (d.w.z. mijn hand op de noodstopknop) een "stoomnometief" het station uit rijden.
zelf rijd hij uren met zijn duplo trein. al moet papa wel steeds "de rails maken." heeft ook wel wat.

moet dus prima lukken, al zit er wel een simpel grendeltje op de zolderdeur. ;)

Groeten, Tim
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Re 6/6 op 10 October 2011, 17:39:34
Zelf kreeg ik op mijn 4e mijn eerste trein van de Hema, op mijn 6e een start met Marklin. Nu tegenwoordig 2-rail gelijkstroom, voor mijn kleinzoon van 2 heb ik al een Thomas setje klaarliggen, maar eerst mag hij nog een paar jaar spelen met de Lego trein en de houten trein dat is volgens mij prima voor de creativiteit. En dan vanaf zijn 4e mag hij gewoon beginnen met een zeer eenvoudig baantje om te leren omgaan met electrische treinen. Dit is althans mijn idee hoe ik het zal gaan aanpakken, in overleg met zijn pap en mama uiteraard ;D

Groet,

Ron
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Mark been op 10 October 2011, 18:22:42
Ik heb een stiefzoon die helemaal gek is van treinen. Hij is begonnen met een duplo trein en later heb ik hem rails wat ik overhad een baan voor hem gebouwd. Hij is daar helemaal gek van en het gaat ook redelijk goed. Hij is nu 6 jaar oud en dat gaat prima.

M.v.g. Mark
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: q-m@rklin op 27 February 2012, 20:41:13
een optie is om een marklin 29200 world ice op barerijen te nemen in het startersset zitten marklin c rail 12=24130 2=24188 2=24172 het gaat via een afstandbediening
en op de doos staat vanaf 3 jaar wand er zitten geen klijen frutsels op
 heb hem zelf ook als 15 jarige ;D ;D



groet quinten
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: frederik19630 op 27 February 2012, 21:14:13
Precies. Ik ben ook begonnen met de houten trein: maar toen ik en m'n broer erachter kwamen waarom we niet alleen naar zolder mochten bij de ouders van m'n pa, wilden we natuurlijk ook een echte trein...

Waarschijnlijk omdat we met het materieel van m'n grootvader reden toen we een jaar of 3-4 waren, hebben we aardig geleerd zuinig om te springen met ons eigen materieel: het materieel heeft het meeste te verduren gehad van ontsporingen en de daarop volgende vallen in het enorme ravijn dat toen kinderkamer heette.

Kindertreinfeestje: Wat moet ik me daar precies bij voorstellen?

beetje laat, maar toch een antwoord:

- allemaal een spiegelei geknutseld
- in 2 groepjes een tunnel en brug getimmerd voor de LGB
- de LGB in de tuin aangelegd

rijden maar....

fred
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: pjotrtje op 27 February 2012, 21:19:17
Mijn zoontje speelde op z'n 3de zelf met houten Brio/Thomas treinen, vond hij helemaal geweldig. Totdat ik in de 10-jarig-bestaan aanbieding bij Harlaar een 3 delige Trix ICE 1:160 voor hem kocht en wat rails... Pap bouwde een ovaaltje, inhaalspoor, stroom d'r op: Max zo blij als een kind. (Nogal wiedes.) Hij wist zelf hoe de wissels om moesten, hoe het ding harder en zachter moest, en dat hij er vooral niet te ruw mee mocht spelen.
Nog steeds (hij is nu 5) rijdt de ICE zijn rondjes (wel wat meer gecontroleerd: er is nu een 'station' en een 'overweg' waar de trein, seinstoringen indachtig, soms langzaam voor moet rijden), maar ook mijn treintjes mogen op zijn baantje rondjes maken, alleen is de boel dan 'effekes' gedigitaliseerd. Een win-win situatie voor iedereen.
M.a.w., het ligt vooral aan het kind of hij met modelspoor om kan gaan. Die van ons kon het, maar een paar vriendjes van hem nog niet. En die inschatting kan alleen papa of mama maken, denk ik.
Titel: Re:treinbaan en een opgroeiende peuter ?
Bericht door: Jopie op 28 February 2012, 21:46:40
Wat denk je hiervan.

Moet ook kunnen rijden op 2rail code 100 rails.

http://youtu.be/hFwY7q5gBCQ
http://youtu.be/eOfdFyIKBGs

Kosten 50 euro en alles zit er bij inclusief batterijen.