BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: Hans van de Burgt op 17 September 2011, 20:07:23
-
Vandaag een blik geworpen op het (nieuwe?) boek D.E.-Locomotieven serie 2200/2300 en 2400/2500 van Sicco Dierdorp & Davy Beumer, uitgegeven door De Alk BV.
Ik ben geinteresseerd in het oude station Harlingen Haven uit 1950/1960.
Het lijkt me erg leuk om een baanplan te ontwerpen voor dit kleinschalige havenstation.
Volgens genoemd boek reed er een boottrein tussen Leeuwarden en Harlingen Haven, bestaande uit een 'kleine' stalen D, een nieuw plan E-rijtuig serie 6500 en een couperijtuig serie 6400, getrokken door een loc uit de 2400 serie.
De foto in het boek laat enkele details zien zoals twee havenkranen en een aantal schepen.
Kleur van de rijtuigen is me onbekend, maar ik neem aan dat groen en blauw (e-rijtuig) doir elkaar reden. Dus lekker bont.
Maar nu de vraag, bij wie of waar kan ik meer details vinden. Sporremplacement, stationsgebouw, overige gebouwen e.d.?
Grzz,
Hans
-
Ben aan het zoeken voor je in mijn verzameling boeken.
De foto waar je het over hebt staat ook in diesellocomtieven
in Nederland. En daar haal je niet veel uit.
Ik zoek verder, wat ik heb laat ik weten.
vrgr Steef
-
Zie: Railhobby Raccordementen Special blz. 54 t/m 63.
-
Is die nog te koop? Of te leen?
Grzz,
Hans
-
- www.sporenplan.nl heeft in ieder geval een schematische tekening beschikbaar.
- "Locomotiefloodsen en tractieterreinen" heeft wel een tekening beschikbaar van Harlingen zelf, maar niet van haven. Echter deze twee stations liggen eigenlijk direct aan elkaar vast
- "Stoppen op doorreis" heeft een luchtfoto van Harlingen / Harlingenhaven, maar daar kan je eigenlijk niks mee voor modelbouwdoeleinden
Ik kan in m'n boekenkast (of geheugen) niet zo gauw een boek opdiepen dat over rails in Friesland gaat, anders dan het NTM boek en dat leverde zo gauw doorbladerend geen plaatjes op van Harlingen Haven.
-
- www.sporenplan.nl heeft in ieder geval een schematische tekening beschikbaar.
- "Locomotiefloodsen en tractieterreinen" heeft wel een tekening beschikbaar van Harlingen zelf, maar niet van haven. Echter deze twee stations liggen eigenlijk direct aan elkaar vast
- "Stoppen op doorreis" heeft een luchtfoto van Harlingen / Harlingenhaven, maar daar kan je eigenlijk niks mee voor modelbouwdoeleinden
Ik kan in m'n boekenkast (of geheugen) niet zo gauw een boek opdiepen dat over rails in Friesland gaat, anders dan het NTM boek en dat leverde zo gauw doorbladerend geen plaatjes op van Harlingen Haven.
Dat is Harlingen in 1916, vermoed dat dat te oud is.
vrgr Steef
-
Is die nog te koop? Of te leen?
Zie je mail.
-
Dat is Harlingen in 1916, vermoed dat dat te oud is.
vrgr Steef
Kan zijn dat je gelijk hebt maar site geeft aan "situatie 1965", of doel jij op "Tractieterreinen"?
-
Kijk hier anders eens:
https://picasaweb.google.com/wimhoekema/Harlingen?authkey=Gv1sRgCIbw_vODx-H9bg#slideshow/5156192538045546994
Serie foto's van Harlingen-Haven van Wim Hoekema. Volgens mij geen onbekende hier.
Veel foto's van na de jaren '60, maar ook oudere.
Denk ook aan de oude goederenwagens voor het fietsenvervoer, destijds heel gewoon.
Tussen de afbeeldingen staat ook nog een sporenplan.
Ook reden er in 1962 nog Diesel 3-en en Diesel 5-en weet ik uit eigen ervaring als 10-jarig jochie. Heb er nog een foto van.
Groeten, Rob
-
Het wagenpark in 1962:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_1.jpg)
Sfeerplaatje:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_2.jpg)
Rechts de "Friesland" voor Terschelling. Deze boot bestaat nog en ligt volgens mij in Enkhuizen.
Links de "Oost-Vlieland", gloednieuw in 1962. Boot zou gerestaureerd worden voor rondvaarten vanaf Terschelling, maar daar stak Rederij Doeksen een stokje voor vanwege een kettingbeding. Daarna verkocht aan Afrika, daar gekapseisd en is/wordt nu gesloopt. :(
Rob
-
Al met al dus wel een heel interessant object.
Lijkt me prachtig om hier met meer mensen samen aan te gaan werken.
Ik lees net dat Harlingen ooit de derde zeehaven van Nederland was, en men de ambitie had om van hieruit het Europese achterland (Duitsland en Rusland tot St. Petersburg) te verbinden met Londen.
Maar zelfs tot wat het was... Het maakt zeer gevarieerd treinverkeer mogelijk.
Grzz,
Hans
-
2200 met Silberlinge kan er ook nog bij........
Rob
-
@ hans ik heb de schaaltekening van Harlingen -Haven in schaal 1:1000
Deze tekening loopt vanaf de stootblokken van station hglhvn tot grofweg 10 meter na de Vam -aansluiting.
Voor school heb ik dit stukje vaak bereden, ook toen er nog vele goederensporen lagen.
Deze zijn inmiddels grotendeels verwijderd om de nieuwe waterkering aan te leggen.
Lijkt me een mooi project en afhankelijk wat je wil kan je ook leuk stoeien met kadesporen(zowel aan de willemshaven als de nieuwe willemshaven lagen er twee sporen)
En misschien staat er in het nieuw te verschijnen fotoboek van Uquilair nog interessant fotomateriaal.
Groet Hendrik
-
De VAM aansluiting kwam toch pas na 1960, of niet?
Wie heeft trouwens ingangen bij de 'vereniging Oud Harlingen'?
Zie: http://www.oud-harlingen.nl/
Grzz,
Hans
-
Volgens de link in antwoord 8 is de VAm in gebruik genomen in 1967.
-
Zie je... Valt (helaas) buiten de scope. ;)
Grzz,
Hans
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/HarlingenH_2.jpg)
Rechts de "Friesland" voor Terschelling. Deze boot bestaat nog en ligt volgens mij in Enkhuizen.
Rob
Vaart al jaren (en zal hopenlijk nog jaren) een van de poten van de "historische driehoek" van de SHM tussen Enkhuizen (thuishaven) en Medemblik
-
DE VAM is idd van 1967.
Leuk idee Hans!
Hierbij gelijk nog een paar opnames van Harlingen Haven. In de link 'in antwoord 8' is in de daar door mij geplaatste foto's en bijschriften nog wel de nodige aanvullende info te vinden. Anders vraag je lijstlid 'roco' , Noppie of ondergetekende maar.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DE2_1977_Hlgh_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DE2_1977_Hlgh_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20jul63_Hlgh_DE5_189_tr_38221_Hlgh_Hlg.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20jul63_Hlgh_DE5_189_tr_38221_Hlgh_Hlg.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_11sep54_loc_3779_tr_5091.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_11sep54_loc_3779_tr_5091.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_draaischijf_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_draaischijf_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/hlg_haven.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/hlg_haven.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Hlgh_kadespoor.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Hlgh_kadespoor.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_havenempl_22_08_1960.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_havenempl_22_08_1960.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/2200_Hlgh_houtwagens.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/2200_Hlgh_houtwagens.jpg)
grtz,
Wim
-
Dit wordt ook al zeer interessant om te volgen.
Mooie klassieke foto;s, Wim
JJHoitema
-
ik zal binnenkort nog wel wat scannen ;) en dan met name jaren '50 /'60 waarin men wil nabouwen. Dat was de tijd van een eigen locomotor, 2400 en 2200 voor Blokkendozen en stalen D, veel goederenvervoer etc. To be continued...
-
Misschien een leuk idee om dit modulair aan te pakken. Een gezamenlijk project voor Eurospoor 2012?
grzz,
Hans
-
Leuk idee, Hans.
-
nog een paar opnames van de boottreinen zoals die in 1959 reden. Meestal stalen coupérijtuigen B12c serie 6400 (een volgend item voor LSModels of Artitec ;) ) soms nog in het groen, soms al Berlijnsblauw. Een kleine Stalen D IV, ook groen of blauw, en dat aangevuld met een ABec-Blokkendoos of in de zomermaanden een A-rijtuig Plan E. Als tractie meestal een 2400 en een enkele keer een 2200. Als pakwagen werd i.p.v. de Stalen D ook wel eens een verbouwde Bolkop serie BD6800 ingezet.
Zomer 1959 reden hier de laatste gecombineerde reizigerstreinen met goederenverkeer: op Leeuwarden-Harlingen werd aan zo'n trein 1 of 2 groepswagens (geelbanders) aangehaakt. Hier zo'n trein op de terugreis in Franeker. Als je goed kijkt, zie je achterop geelbander GW1645 lopen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_2_2_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_2_2_3.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_46.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_46.jpg)
boottrein in juli 1957 bij vertrek uit Leeuwarden : trein 3278 met loc 2448, blauwe B6412, blauwe Plan E A6525 en groene D6312.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_3_10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_3_10.jpg)
Na aankomst in Harlingen liet men de loc omlopen, waarna het geduwd naar het oude havenperron ging.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_4_10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_4_10.jpg)
een mooie sfeerfoto van het havenperron, dat tot in 1961 dienst heeft gedaan ter hoogte van de vuurtoren.
Nog een bonte boottrein:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_32_14_0095.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_32_14_0095.jpg)
Loc 2222 met 3 B12c-rijtuigen en twee Blokkendozen in de overgang van groene naar blauwe rijtuigen. Bemerk met name het eerste rijtuig achter de loc, een ex-motorrijtuig serie mBD 9001-9030. Het is nadat de Blokkendozen in '59 uit de electrische dienst gingen, ontdaan van panto's maar nog niet verder verbouwd. Het tweede rijtuig, is al 'getrokken blauw' geschilderd en is een ex- ABec serie 8501-8511, naar ik meen nu verkrijgbaar bij KleiNSpoor in H0.
Eind 1961 was alles op de haven in volle ombouw; de nieuwe waterkering werd aangelegd en het havenperron werd verplaatst naar de nieuwe Willemshaven. Dit nieuwe punt lag voorbij het oorspronkelijke begin van de spoorlijn en kreeg daarmee de negatieve kilometeraanduiding -0.05 op de hectometerbordjes! De blauwe DE2 76 met proefsnor rijdt hier (12-11-1961) aan de afgebroken restanten van het oorspronkelijke havenperron/verhoogde kop-/zijlading voorbij op weg naar het nieuwe eindpunt.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_41_41_0096.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_41_41_0096.jpg)
De Harlinger haven heeft een rijke historie in het houttransport uit Scandinavië. Hier staan een aantal LW-rongenwagens (de latere stalen Kbs-typen) in 1960 aan de Willemshaven. Zij worden beladen met hout uit de coaster 'Lea'. In de jaren zestig zag je ook drieassige autotransportwagens aan de haven. Daarmee werden Massey-Fergusson tractoren uit Engeland doorgevoerd.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_42_57_0097.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/18_9_2011_10_42_57_0097.jpg)
de tractoren kwamen als retourlading met coasters uit Engeland;
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/hlgh_traktors_1.jpg)
en gingen per autotransportwagen verder:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_havenempl_22_08_1960_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_havenempl_22_08_1960_1.jpg)
In 1963 kwamen zelfs nog dieselvijven aan de haven:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20jul63_Hlgh_DE5_189_tr_38221_Hlgh_Hlg_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20jul63_Hlgh_DE5_189_tr_38221_Hlgh_Hlg_1.jpg)
Stoom hield het in de goederendienst tot 1954 uit. Hier een matige opname uit september 1954 van de 3779 met tr.5091 naar Leeuwarden. Recht voor ons de draaischijf van Harlingen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_11sep54_loc_3779_tr_5091_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_11sep54_loc_3779_tr_5091_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_loc_3779_met_tr_5091_Hlg_Lw_11_09_1954_2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_loc_3779_met_tr_5091_Hlg_Lw_11_09_1954_2.jpg)
tenslotte nog het sporenplan van Harlingen haven rond 1968:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_47.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_47.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1_14.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image_1_14.jpg)
grtz,
Wim
-
Als ik een goede tekening krijg van de serie 6400, maak ik wel een 3D ontwerp.
Lijken deze rijtuigen overigens op het Piko AB6222 rijtuig?
Grzz,
Hans
-
het waren Stalen rijtuigen, een deel van de serie geklonken en een deel al gelast. Zie ook http://www.martijnhaman.nl/couperijtuigen.htm
-
Yep, 6400 is dus van staal de Ab6222 van hout.
Maar zit er veel verschil in het model?
Grzz,
Hans
-
Geweldige plaatjes Wim (y)
En zo leer je ook nog eens wat, dat van de tractoren wist ik niet
Harm
-
Yep, 6400 is dus van staal de Ab6222 van hout.
Maar zit er veel verschil in het model?
Het zijn twee totaal verschillende typen rijtuig.
Piko:
https://images.beneluxspoor.net/bnls/NSAB6222.jpg
AB6400:
http://www.martijnhaman.nl/afbeeldingen/awendelaar_foto02_tn.jpg
Eelco
-
Ik heb inmiddels het spoorplan uit 1950-1960.
Dit is dus nog van voor de waterkering.
Het hele complex ligt in een flauwe boog. Dat vraagt erom om slechts gebruik te maken van slanke wissels en flexrails.
Omdat 'oud bouwen' mi eigenlijk ook vraagt om 'fine scale', ga ik het plan tekenen op basis van her nieuwe railsysteem van Weinert.
Zie:
http://www.mein-gleis.de/
Dit code-75 railsysteem is compatible met Peco code-75. Het heeft een profiel van 1,9 mm. Het aardige is dat je er zowel met Nem-norm wielen, met standaard RP25, als met 2,2 mm smalle RP25 wielen op kunt rijden.
De slanke wissels zijn 1:6,6 of 1:9 en derhalve behoorlijk lang.
Maar op een totale lengte van ruim 5 meter, zou dat moeten kunnen.
De h.o.h. afstand is overigens net als bij Peco 52 mm.
Op het einde van het kopstation komen alle sporen samen. Om daar ruimte te besparen, zou ik kortere Peco wissels kunnen gebruiken.
Grzz,
Hans
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_draaischijf_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Harlingen_draaischijf_1.jpg)
grtz,
Wim
Gegeven het feit dat hier de draaischijf opstaat is dit dus Harlingen en niet Harlingen haven. Maar goed gegeven het feit dat het over 1968 gaat speelt de draaischijf geen rol meer. Neem tenminste aan dat deze ruim voor dat jaar is weggehaald.
Over de vaart rechts op de foto ligt een brug en direct daarna begint het emplacement Harlingen Haven
-
Voor de liefhebbers nog even opgemerkt, dat de boot links van de Friesland, de Oost-Vlieland is. De Friesland voer op Terschelling en de Oost-Vlieland op Vlieland.
vr. groet,
Wiebe
-
En hier hebben we 'De Friesland':
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Oudefrieslanddoeksen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Oudefrieslanddoeksen.jpg)
Bron: Wikipedia
http://nl.wikipedia.org/wiki/Friesland_(schip_uit_1956) (http://nl.wikipedia.org/wiki/Friesland_(schip_uit_1956))
Klik op het plaatje voor een grotere afbeelding
Grzz,
Hans
-
http://nl.wikipedia.org/wiki/Oost-Vlieland_(schip_uit_1962) (http://nl.wikipedia.org/wiki/Oost-Vlieland_(schip_uit_1962))
en dit de oost-vlieland
groet,
Wiebe
-
Hmm, bij beide links geeft Wikepedia aan dat er nog geen pagina is met deze namen
Harm
-
Beide links werken nu wel... Maar van de Oost-Vlieland is geen foto.
Grzz,
Hans
-
Flickr is your Friend
http://www.flickr.com/photos/dirk_bruin_vlieland/2558619726/in/photostream/
edit er bestaat een website voor de veerboot Friesland
http://www.msfriesland.nl/
-
De foto van De Friesland heb ik hierboven ook even rechtstreeks geplaatst.
In H0 wordt het wel een flinke jongen: 59,8 cm lang bij 11,5 cm breed.
Maar niet onmogelijk.
Zie: marinetraffic (http://www.marinetraffic.com/ais/nl/shipdetails.aspx?mmsi=244660378&header=true)
Grzz,
Hans
-
Aangezien het hier over treintjes gaat vermijd ik maar even hier foto's van de schepen te plaatsen. Maar voor de geïnteresseerden zijn hier zat foto's van de Oost-Vlieland te vinden en vele andere foto's van oudere boten (leuk forum):
http://www.schepenvandoeksen.nl/forum/index.php/topic,3.120.html
(even naar beneden scrollen)
Helaas ook foto's van haar einde. Net zoals treinenliefhebbers kunnen treuren over de sloop van treinstellen, hebben boten-liefhebbers daar ook last van. Zeker als ze, zoals ik, fervente Vlielandgangers zijn.
http://www.schepenvandoeksen.nl/forum/index.php/topic,3.300.html
(alweer scrollen)
En de boot is toch ècht van 1962 en niet 1964.
Wil je wat kleiner en meer naar de jaren '50, dan is het nabouwen van de "Vlieland" een beter idee misschien. Dat was de voorloper van de Oost-Vlieland. Gebouwd in 1938 en nog heel lang dienst gedaan. Ligt volgens mij nog aan de Borneokade in A'dam.
http://www.schepenvandoeksen.nl/forum/index.php/topic,22.75.html
-
Als topic starter wil ik streng zijn. Alleen voor 1960!
De Friesland en De Vlieland komen in aanmerking.
Maar kunnen enkel gemaakt worden als er tekeningen zijn.
Voor Rail 2012 zijn misschien wel collega modelbouwers uit de botenscene te interesseren voor een samenwerking.
Grzz,
Hans