BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: olafolaf op 14 March 2007, 19:34:50

Titel: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: olafolaf op 14 March 2007, 19:34:50
hallo,

kan mij iemand helpen? Ik ben bezig mijn wissels electrisch te bedienen.
Dit gaat alemaal soepel ik gebruik de witte fleischmann schakelaars. Echter bij de drieweg wissel weigert hij continu de rechtsaf! dit is zijn de kleinste wisseltongen. Ik heb 2 driewegwissels en beiden geven dit probleem!
Wie o wie...
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: Alex_is_lang op 14 March 2007, 20:05:01
Hallo olaf,

Gebruik je voor de 3wegwissel ook de 3weg schakelaar?
Immers heb je 2 wisselspoelen nodig en dat is een andere aansluiting wat betreft de schakeling.
Op de site van Fleischman staan vast de aansluitschema's.

gr Alexander
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: Durksz op 14 March 2007, 20:07:59
heb je het al beprobeert met een standaart schakelaar voor een gewone wissel?
zo ja, de drieweg schakelaar anders aansluiten/ driewegschakelaar werkt niet
zo nee,
kun je handmatig de wissel wel in de rechter stand zetten?
zo ja, de electromagneet werkt niet
zo nee, de drieweg wissel is kaduuk. voor de handigen onder ons zijn ze goed te repareren, anders ga eens naar een hobbywinkel daar zijn mensen die het ook kunnen.

Mvg.

Hedzer Durksz

Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: John18 op 14 March 2007, 23:37:46
Hallo Olaf

Ik weet niet of je je baan heb bestrooit met strooisel? maar het kan zijn dat er strooisel bij de tongen zit van de aandrijving waardoor die niet wil schkalen. Dit probleem heb ik zelf ook gehad.

Groet
John
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: olafolaf op 15 March 2007, 09:54:59
Hoi allemaal, ik gebruik de 3 wegschakelaar van fleischmann, hij is goed aangesloten, de baan is nog niet bestrooid, de wissel doet het handmatig perfect! Het is net of hij te weinig stroom krijgt ik hoor het motertje van de wissel wel brommen maar hij krijgt hem niet om! Ik denk omdat de 3weg schakelaar maar 1 keer stroom krijgt maar wel eigenlijk 2 wissels moet bedienen n.l. links af en rechtsaf dat hij te weinig stroom krijgt! Hoe kan ik dit oplossen?
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: Alex_is_lang op 15 March 2007, 10:19:53
Hallo olaf,

Werken de aandrijvingen los wel goed.
Als je van links naar rechts meteen door wilt schakelen zou je een probleem kunnen ondervinden dat de spoelen tegen mekaar in gaan.
Wissel vanuit het midden naar links en rechts. dan heb je ook voldoende stroom voor de aandrijvingen.

gr Alexander
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: olafolaf op 15 March 2007, 11:39:53
hoi alexander,

los werken ze wel goed! vreemd probleem een aantal keren werkt het wel en dan weer niet! Alsof het motortje niet krachtig genoeg is!

gr olaf
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: Alex_is_lang op 15 March 2007, 14:14:35
hallo Olaf,

Heb navraag gedaan , het schijnt dat je een bepaalde volgorde aan moet houden om de 3weg te kunnen schakelen , advies was om vanuit het midden te schakelen , als je van links naar rechts ineens wilt kan blokeren de wisseltongen mekaar.
De spoelen kunnen bij teveel belasten kapot gaan, pas daarmee op met te snel achter mekaar schakelen van de spoel.
Even langs de modelzaak op voor uitleg een optie ?

gr Alexander
Titel: Re: electische 3 weg wissel profirail fleischmann
Bericht door: olafolaf op 15 March 2007, 14:46:31
Bedankt! Ga eerst eens proberen om vanuit het midden te schakelen.. als dat niet lukt ga ik wel even naar de handelaar...