BeneluxSpoor.net forum

Materieel => Materieelbespreking => Topic gestart door: Ruud K op 07 September 2011, 14:27:54

Titel: Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Ruud K op 07 September 2011, 14:27:54
Ik overweeg de aanschaf van een gemotoriseerde Draisine, VW-bus, van Brekina, artnr. 63031. Heeft iemand die op zijn baan? Ik ben benieuwd naar het rijgedrag, het geluid en vooral de stroomafname op wissels.
Het ding ziet er zo uit:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_7_9_11_kopie.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_7_9_11_kopie.jpg)

Groet,
Ruud
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Nebenbahn Ep3 op 07 September 2011, 19:42:44
Beste Ruud,

Ik heb zelf de Brekina 63031 en ik moet zeggen dat de rijeigenschappen best goed te noemen zijn, hij maakt een licht zoemend en zeker niet storend geluid als hij rijdt. Over het gedrag over wisselstraten kan ik je helaas niet veel vertellen, omdat ik zelf nog niet over een baan beschik, maar op een testbaantje kwam hij wel zonder problemen over de wissel heen. Hopelijk heb ik je hier een beetje mee kunnen helpen.

Groetjes,

Michiel
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Ruud K op 07 September 2011, 21:38:35
Hoi Michiel,

Dank voor je reactie. Ik heb nog een vraag, die te maken heeft met het gedrag op de wissels: zitten de wielen van de Draisine star in het frame of kunnen ze iets verticaal bewegen? Als dat zo is, levert dat meestal een betere stroomafname op.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Nebenbahn Ep3 op 07 September 2011, 21:54:19
De wielen van de draisine zitten wel vrij star in het frame en kunnen verticaal vrijwel niet bewegen, slechts horizontaal voor het nemen van de bochten. Maar bij mij heeft hij met het rijden over een wissel eigenlijk geen probleem  ;)

groetjes,

Michiel
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Basilicum op 07 September 2011, 21:58:17
Begin dit jaar zag ik zo'n bussie rijden op de Houtense beurs. Het ging zonder moeite en hapering over de wissels heen, maar ik weet niet van welk merk de gebruikte rails is en of de de hardstukken van de wissels gepolariseerd zijn.
Intussen ben ik al een paar keer in de verleiding gekomen om deze draisine te kopen. De laatste keer (augustus jl.) was bij De Wapstad in Rijswijk, waar die voor een aanvaardbare prijs werd (wordt?) aangeboden. Waarom ik hem liet staan? Er kleefde intussen al wat anders aan mijn vingers...

Groet,
Basilicum
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Ruud K op 07 September 2011, 22:07:48
Dank voor jullie antwoorden. Ik ga in de komende tijd eens op zoek. Voorlopig zie ik nog nergens interessante aanbiedingen. Nieuw kost hij 79 euro, laagste aanbieder via Google momenteel 59,99 bij Kieskemper. Dat is nog niet echt een koopje, maar het gaat.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: ErikH op 07 September 2011, 22:12:27
Hoi Ruud,

Ik heb de Brekin 63030 en ik ben er erg tevreden over. Natuurlijk moet je rails en de wielen vrij schoon zijn, maar dan kan hij toch wel erg goed kruipen. Mijn wissels neemt hij ook probleemloos, wel zijn deze wissels met gepolariseerde hartstukken (tillig elite). Wat je wel echt merkt is dat hij maar op 1 as is aangedreven: een heuvel wordt hem al snel te moeilijk. Ik kan helaas niet zeggen hoeveel procent een probleem kan opleveren. Op mijn site staat ook nog een kort verhaaltje:

http://www.heijdra.net/Klv20.htm (http://www.heijdra.net/Klv20.htm)

gr Erik
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: roadster36 op 07 September 2011, 23:30:51
als hij maar op een as is aangedreven is hij dus makkelijk om te bouwen naar schommelas
gr Jan
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Duizendpoot op 08 September 2011, 09:49:15
Heeft ook wat in het AD van 12 april 1986 gestaan.

(http://i165.photobucket.com/albums/u61/duizendpoot_album/Pictures%20Fora%202011/DB20-5022-c.jpg)

Hans
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: zuylen op 08 September 2011, 10:38:10
Dit dingetje loopt erg goed. Het motortje loopt geruisloos en er kan ook nog een decoder in!!!
Andre van Zuijlen
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Ruud K op 08 September 2011, 10:57:36
Wat leuk Hans, dat 25 jaar oude krantenknipsel (y).

Overigens: de via Google gevonden aardige prijs bij Kieskemper van 59,99 is niet meer geldig. Deze winkel levert het modelletje helemaal niet meer. Dat is het nadeel van Google en internet: oude aanbiedingen blijven er gewoon staan, al zijn ze al lang verdwenen.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: zuylen op 08 September 2011, 11:07:44
Lemke levert overigens dezelfde draisine voor ongeveer dezelfde prijs. Verschil met Brekina ten opzichte van Lemke is dat de Brekina maar op één as wordt aangedreven en Lemke met twee assen. Hoe de Lemke rijdt weet ik niet. Ik weet wel dat de Lemke versie iets minder gedetailleerd is.
Andre
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: tinus op 08 September 2011, 17:41:48
Ik heb hier een Lemke rijden.
Deze rijdt heel aardig.

Wel niet je er voor zorgen dat de wieltjes en rail goed schoon zijn.
Ook is de max snelheid behoorlijk hoog.

Het blijven leuke wagentjes, vooral de reacties op een beurs. ;D


Tinus.
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Ruud K op 08 September 2011, 18:13:50
Hoi Tinus,

Ik begrijp ondertussen dat de Brekina mooier gedetailleerd is en dat vind ik belangrijk. Rijeigenschappen natuurlijk ook, maar daar lijkt het ook wel goed mee te zitten als ik de berichten zo lees. Als maximaal stijgingspercentage geeft Brekina 3% op. Dat is heel normaal.
Nu er nog een vinden voor een aantrekkelijke prijs. Ik denk aan 50 euro of zo. Dit najaar ga ik weer naar een aantal beurzen: eens zien of de heren handelaren leuke aanbiedingen hebben.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: NS264 op 08 September 2011, 18:26:48
Kunnen jullie deze prijs als richtprijs nemen ;D
Ruud, verboden te kijken naar de afdeling Brekina(lol)

Modellbau Lippe (http://www.modellbahnshop-lippe.com/gattungliste/Bahndienst-Fahrzeuge/90-4-010002-0-0-0-0-0-0-0-0-gatt-de-p-0/gattungliste.html) (Darmstadt)

Gr Koen
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Simplex op 08 September 2011, 18:52:19
Ik wil hem ook wel, maar dan gaat de VW kap de rommelbak in.
Daar zet ik wel iets Zweeds op.

vrgr Steef
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: Basilicum op 08 September 2011, 19:31:21
Modellbau Lippe (http://www.modellbahnshop-lippe.com/gattungliste/Bahndienst-Fahrzeuge/90-4-010002-0-0-0-0-0-0-0-0-gatt-de-p-0/gattungliste.html) (Darmstadt)

Darmstadt? Volgens mij Detmold (http://www.modellbahnshop-lippe.com/laden/0/0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-de-lad-0/laden.html).

Groet,
Basilicum
Titel: Re:Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: NS264 op 08 September 2011, 19:38:24
Oeps, sorry, Bas
Titel: Re: Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: GertW op 08 April 2014, 15:07:05
Heeft iemand deze al eens omgebouwd naar digitaal?

Gert.
Titel: Re: Draisine VW-bus Brekina - ervaringen gevraagd
Bericht door: zuylen op 08 April 2014, 17:26:15
Jazeker, deze heb ik al een hele tijd geleden omgebouwd. Maar er zijn twee uitvoeringen. Een met grote achtpolige decoderstekker, waar geen decoder in te frommelen is, en degene zonder stekker. Hierin kreeg ik een n-decodertje geplaatst. Ik kon aan de plastic doos niet zien welke versie ik had.
De railbus rijdt met decoder prima over de rails. De bus is erg zwaar, wat de rijeigenschappen ten goede komt. Jammer dat de bus slechts op de achteras aangedreven is. Dan had het apparaat nog beter gereden. De Railbus van Lemke heeft wel vierwielaandrijving. Helaas is daar de detaillering ervan weer wat minder.