BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Rob Moerkerken op 18 August 2011, 10:18:09

Titel: ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Rob Moerkerken op 18 August 2011, 10:18:09
Wie kan mij helpen aan tekeningen van de (drie) ketelwagens welke vanaf 1966 deel uitmaakten van de grote sproeitrein.
D.w.z. in combinatie met de 2530, sproeitrein mat.24, Gs en deze drie ketelwagens.

gr. Rob
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Private SNAFU op 18 August 2011, 10:32:28
Rob,

Bij HUA hebben ze tekeningen van de ketelwagen van de sproeitrein.
Ik heb ze destijds niet opgevraagd en kan je dus ook niet helpen aan de tekeningen.

Kijk anders eens in de diverse topic die er zijn over de sproeitrein(en)
Bv. http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,9563.0.html

Gr,
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Rob Moerkerken op 18 August 2011, 10:48:28
Ja, dat had ik natuurlijk ook al gevonden.

De 2530 in huisstijl heb ik inmiddels, de Gs en de blokkendoos ook, nu ontbreekt nog de drie ketelwagens. Die wil ik zelf gaan fabriceren op een bestaand onderstel, maar daar heb ik dan wel de originele bouwtekeningen voor nodig.

Rob
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: ruudns op 18 August 2011, 11:12:00
Op www.sleutelspoor.nl (http://www.sleutelspoor.nl) zijn ze ook eens bezig geweest met de sproeitrein. Er zouden nog eens plotjes van de mat24 voor komen, maar toen ging de plotter definitief kapot. Ik weet niet of Gerco zijn nieuwe plotter inmiddels al klaar heeft. Ik wacht nog af of de plotjes er nog komen.
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Rob Moerkerken op 18 August 2011, 11:28:35
Ik heb de blokkendoos omgebouwd met behulp van de plotjes van Gerco, maar zonder die plotjes met een paar plaatjes styreen van Evergreen lukt het ook wel hoor.
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Rob Moerkerken op 19 August 2011, 09:01:07
Niemand???
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Hans Reints op 19 August 2011, 09:22:40
Wat ik heb staat op www.sleutelspoor.nl
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Gleisbaumachine op 22 August 2011, 14:36:16
Wat ik weet is dat ze momenteel in Roosendaal staan, en wijken ze maar weinig af van de bestaande ketelwagen uit de jaren 50/60, bij NS mocht het toen niets kosten dus ik neem aan dat ze gewoon uit een bestaande reeks zijn gekomen en bij de Sproeitrein geplaatst, later in 1996 zijn ze minimaal aangepast en geel gemaakt om met de kettinghor naar Italië te gaan, maar dat is niet gebeurt, staan dus vanaf 1996 rustig te vergaan.

Jan.

ik zou er foto's van kunnen maken mocht je daar wat aan hebben.
Titel: Re:ketelwagens sproeitrein
Bericht door: Rob Moerkerken op 22 August 2011, 14:45:17
Jan,

Nou als je foto's zou kunnen maken, graag!!! ik hou me aanbevolen.
Ik heb inmiddels wel enige informatie over de hoofd afmetingen, maar foto zijn natuurlijk altijd heel erg handig bij het vervaardigen van een dergelijk model, voor zowel het totaal beeld als voor de details. Waar lopen de leidingen e.d.
Voordat ik uberhaupt wil gaan starten wil ik toch een duidelijk beeld hebben van hoe deze ketelwagens er uitzien. Ik neem aan dat de gebruikte wagen allen identiek zijn en ik dus maar één keer hoef uit te dokteren hoe alles zit.

gr. Rob