BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Monobrachius op 08 March 2007, 23:36:51

Titel: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: Monobrachius op 08 March 2007, 23:36:51
Volgens mij zegt de titel wel genoeg.
Heeft iemand geprobeerd om ooit de Multimaus aan te sluiten op een Uhlenbrock Lokmaus-adapter? En werkte dan alles? Daarmee bedoel ik voornamelijk lange adressen, tot F20 kunnen gebruiken zal er hoogstwaarschijnlijk wel niet in zitten.
Ik kan het mis hebben, maar volgens mij begreep de Lokmaus alleen 7-bits en is de Multimaus 14-bits of zo? Dit zou betekenen dat de Lokmaus-adapter natuurlijk ook 14-bits zou moeten zijn, anders krijg je hetzelfde verhaal dat je Lokmaus-master niet alle gegevens van een Multimaus kan uitvoeren.

Groetjes,

Henk
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: RoSoft op 09 March 2007, 00:06:19
Henk,

Even van uit de theorie. Multi-Maus is XpressNet (X-Bus) compatible. De 63840 is dat ook, als je de Multi-Maus een XPressNet adres geeft moet het werken.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: Monobrachius op 16 March 2007, 16:48:11
That makes sense. Maar hetzelfde heb je ook als je een Lokmuis twee als master neemt voor je roco-setje. Een multimuis zal dan wel werken, alleen is hij beperkt in zijn mogelijkheden.
Ik vraag me af in hoeverre die beperkingen ook gelden voor de maus adapter. Kijk als iemand mij kan vertellen dat een Lenz LH90 of LH100 werkt op de adapter en dat je daarmee functie F0-F8 (of nog meer) kan bedienen en adressen 1-9999, dan weet ik genoeg. Maar de vorige twee wensen zijn niet mogelijk als je het voorbeeld hebt van hierboven.

Groetjes,

Henk
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: RoSoft op 16 March 2007, 19:20:06
henk, dan denk ik dat je deze vraag aan Uhlenbrock moet stellen, die weten van de hoed en de rand.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: fissy op 16 March 2007, 20:12:24
Hallo Henk,

ich habe einen Lokmaus adapter von Uhlenbrock, leider funktionieren nur die Adressen 1-99 auf der Multimaus. Die restlichen Adressen können nicht ins loconet / Intellibox übertragen werden.

Gruß

Bernd

Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: Monobrachius op 17 March 2007, 00:05:27
Wim, dat was ook eigenlijk ook al van plan, of het op de IBX te vragen, maar Bernd weet het gelukkig ook. In ieder geval, bedankt voor het meedenken!

Bernd, ook heel erg bedankt. Ik was al bang dat ik dit antwoord zou krijgen. Die Multimaus komt er waarschijnlijk toch wel, maar ik weet nu tenminste dat ik dit niet van de Lokmaus adapter hoef te verwachten. Volgende keer hoop ik in het Duits te beantwoorden, want ik wil nu eigenlijk slapen. En als ik in het Duits schrijf, dan moet het goed zijn en dat kost tijd. :)

Tschüß,

Henk
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: fissy op 17 March 2007, 22:20:03
Es wird wohl eine Frage der Zeit sein, wann es einen Multimaus Adapter geben wird. Zudem hat Uhlenbrock auch einen X.Bus/Loconet Adapter angekündigt, dieser ist aber schon länger angekündigt...

Gruß

Bernd

PS: Niederländisch ist natürlich OK!
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: Monobrachius op 26 September 2007, 00:27:34
Hallo allemaal,

Dit topic heeft me toch niet los kunnen laten, ik hoorde overal verschillende berichten en vandaar dat ik bij mijn treindealer bleef zeuren of hij wist of het nu wel of niet mogelijk was om alle adressen van 1-9999 aan te sturen via een multimaus. Die raadde een mail naar Roco aan, dus gelijk er ook maar één naar Uhlenbrock gestuurd. Geen reactie op gehad tot nu toe...
Dus uiteindelijk zelf maar mijn eigen multimaus gepakt en een loc met een lang adres en naar de dealer toe gegaan en gezegd dat ik best een adapter wilde kopen, maar dat het dan wel moest werken. We hebben het getest en het werkt!
Adressen f0-f8 zijn aanstuurbaar, waarschijnlijk ook f9-f12 als mijn IB een update heeft gehad. f13-f20 geeft de multimaus zelf knipperend aan in zijn scherm, dus waarschijnlijk zullen die het sowiezo wel niet doen.
Gezien de verschillende reacties zou ik haast zeggen dat Uhlenbrock verschillende versies heeft van de mausadapter, waarvan de oude niet verder dan adres 99 aankan en de nieuwe (software update of zo) tot 9999. Een andere verklaring kan ik niet bedenken, want het ligt ook niet aan je loconet ingang (je hebt B en T geloof ik, maar dat maakt niets uit, ook al zegt de handleiding dat je B moet hebben).

Groeten

Henk
Titel: Re: Uhlenbrock Lokmaus-adapter ook voor multimaus geschikt?
Bericht door: RoSoft op 26 September 2007, 01:03:03
De functies F9..F12 werken denk ik ook wel, tenminste alleen over het LocoNet, dit is vorige week getest via software. Aangezien de aansluiting via het loconet werkt is de kans dus groot dat F9..F12 het doen. Je kan dit tracen met PT in LocoNet mode.

Mvg
Wim.