BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: smits66 op 25 July 2011, 23:20:25

Titel: Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 25 July 2011, 23:20:25
Hoi allemaal

Ik ben op zoek naar alle informatie over selectrix (in mijn geval voor minitrix), ik ben nog een beginner.

Ook ben ik nog op zoek naar de selectrix handboek deel 1 en 2 ( Om een indruk te krijgen hoe het werkt)
Ook kom ik vaak de combinatie selectrix/dcc decoder tegen wat houd dat in, is dcc beter dan selectrix of heeft dat niets met elkaar te maken.
Op internet kan ik weinig vinden over selectrix.

Wie kan mij daar bij helpen?

Mvg Paul Smits
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Richey op 25 July 2011, 23:30:13
Hoi,

Ik zou hier beginnen:

http://www.nproject.org/nl/modelspoor-digitaal-en-dcc/selectrix-het-andere-digitale-systeem.html

(eerste "hit" op google)

Gr. Richey
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Myuktrains op 26 July 2011, 00:20:55
Hallo en welkom bij dit forum,

Toen ik begon ben ik ook met Minitrix begonnen en ook met Selectrix. Ik weet nog wel van toen dat Selectrix duur en moeilijk verkrijgbaar was (is dat nu nog zo?). Dcc en Selectrix zijn allebei digitale protocollen waarbij dcc een merk onafhankelijk protocol is (wat selectrix volgens mijn dus niet is). Ook weet ik dat het programmeren van zo'n Selectrix decoder beperkter is dan in vergelijking met een Dcc decoder (misschien nu niet meer).

Ik weet niet met welke centrale of bedienings methode je gaat rijden? Naar mijn weten zijn er niet zo veel centrales die Selectrix ondersteunen (muv sommige Intellibox, ESU ECoS 1, Raptor en Selectrix zelf).

Martijn
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Bernhard Keizer op 26 July 2011, 00:24:44
Hallo Paul,

Selectrix is in de loop der jaren achterhaald door de huidige ""standaard"" DCC.

De meeste componenten van DCC zijn goedkoper dan die van Selectrix.

DCC locdecoders hebben veel meer instel mogelijkheden.

Als je toch nog moet beginnen kies voor DCC.

Er bestaan nog meer merken dan die spoorse zaken aanbieden dan alleen MiniTrix.

mvg,

Bernhard Keizer

PS Ja die van de advertentie.

 
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 26 July 2011, 01:15:53
Als je meer wilt weten over Selectrix kijk dan es op: http://www.mttm.de/
Selectrix is weliswaar geassocieerd met Trix, maar het is tegenwoordig wel een min of meer onafhankelijk protocol met meerdere leveranciers.
(Mini)Trix zelf levert tegenwoordig alles met DCC compatible decoders, bij soundloks werken sommige functies zelfs alleen met DCC!
Of het verstandig is om met tegenwoordig nog Selectrix te gaan rijden hangt ervan af wat je wilt.
Als Selectrix aanhanger zou ik het je zelf NIET aanraden als je een relatief eenvoudige baan met niet meer dan 10 treinen tegelijkertijd wilt aansturen.
Dan is DCC een veel beter, goedkoper en vooral standaard alternatief, met veel meer leveranciers om uit te kiezen.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: gvandersel op 26 July 2011, 15:07:27
Hallo Paul,

Als selectrix rijder kan ik het advies van Hans alleen maar ondersteunen.
Het enige voordeel van Selectrix is het feit dat de randapparaten (wissels, seinen en terugmelders) op een vrij eenvoudige bus zitten, die als je electronica knutselaar bent handig te gebruiken is.

Verder is er geen verschil voor Minitrix treinen. De DCC decoders zijn tegenwoordig net zo klein, zo niet kleiner dan Selelctrxi decoders (en vele malen goedkoper).

Groet,

Gerard van der Sel.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Foto Joop op 26 July 2011, 21:05:14
Hallo Paul,

Join the (selectrix)club!
Gefeliciteerd met je weloverwogen keuze! (Mijn zoontjes hebben een eigen baantje op basis van DCC en die zijn niet zo kritisch als ik ben. Maar als ik dat vergelijk, blijf ik volledig bij mijn Selectrix: het rijdt veel preciezer. En vooral, zoals Gerard al aangaf, je afzonderlijke bus voor wisselsturing en bezetmeldingen etc.)

Behalve MTTM, die een paar reacties eerde al voorbij kwam,  kan ik je ook attenderen op deze site: www.firma-staerz.de (http://www.firma-staerz.de) die veel interessant Selectrixspul heeft. En dezelfde D&H-decoders, die MTTM ook heeft.
Natuurlijk kun je ook nog bij Rautenhaus kijken op http://www.mdvr.de/ (http://www.mdvr.de/) en i het Nederlands op http://www.rokon.info/ (http://www.rokon.info/) om eens dieper op Selectrix-2 in te gaan en het RMX-systeem, dat een combinatie vormt van de voordelen van Selectrix en DCC. Maar vanwege de prijs zul je toch al gauw weer terugkomen bij MTTM en Peter Stärz.
Het leuke van de MTTM-centrale is, dat je ook DCC ermee kunt aansturen, als je t.z.t. toch nog voor DCC zou willen kiezen en dat de (nieuwere) decoders van D&H ook het DCC-protocol volledig ondersteunen.

Groeten,

Joop
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: henk op 26 July 2011, 21:14:15
Weloverwogen keuze?
Lees het bericht nog eens goed Joop. Vragensteller weet eigenlijk nog niet wat de begrippen Selectrix en DCC inhouden.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Foto Joop op 26 July 2011, 21:47:22
Ja Henk, dat is misschien wel zo, maar het doet me deugd dat iemand Selectrix serieus in overweging neemt. En de titel luidt ook: "Ik wil beginnen ..."  (y)

En met de verwijzingen naar de diverse sites kan Paul volgens mij eerst eens veel avonden leesvoer wegwerken  ;D

@ Paul: de Selectrix handboeken zijn slecht te vinden. De handleidingen op de aangereikte sites bieden meer houvast. En ik kan nog eens speurneuzen of ik je aan een digitale versie van Selectrix Handboek 1 kan helpen.

groeten,

Joop
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 26 July 2011, 21:54:22
OK, als we dan toch in detail gaan, ik gebruik zelf Selectrix omdat:
- Ik er ooit es mee begonnen ben...
- Het (bij grotere banen en aantallen loks) betrouwbaarder is dan DCC.
- Er inderdaad eenvoudig(er) zelf spullen voor de bouwen zijn (als je verstand hebt van electronica/microprocessortechniek).

Maar er zijn duidelijke nadelen:
- Minder leveranciers dan voor DCC (wat de de facto standaard is, zie NMRA) en daarom duurder.
- Beperkter (als je geen SX2 gebruikt wat dichter bij DCC staat) bevoorbneeld in aantal loks.
- Er wordt weinig meer aan verder ontwikkeld, op den duur een technische 'dead-end'.

Dus, als je zelf niet kunt beoordelen wat de verschillen zijn, neem het goed-bedoelde advies en begin met DCC...
Je kunt altijd nog overschakelen op Selectrix als je wel weet wat je wilt!
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: henk op 26 July 2011, 22:09:07
Joop, ik vermoed dat de vragensteller digitaal wil en denkt dat Selectrix en Minitrix bij elkaar horen. Dat is dus niet zo.
De tegenvraag is dan normaal wat wil je met digitaal. Mogelijk dat zijn wensen met een goedkope centrale als de Multimaus zijn te verwezenlijken.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 27 July 2011, 20:11:03
Hoi allemaal

Allereerst bedankt voor jullie reactie.

Ik ben dan wel een beginner maar heb al het een en het ander over selectrix en dcc gelezen, misschien de vraag wat verkeerd geformuleerd.

Wat ik bedoelde is wat is het verschil tussen het dcc protocol en het selectrix protocol.

De reden dat ik voor selectrix wil kiezen is de eenvoud van het system en ik ben niet van plan om mijn baan te gaan besturen met behulp van mijn computer. Het enige wat ik wil is dat de treinen onafhankelijk van elkaar kunnen rijden op mijn baan.

ps het is mij bekend dat selectrix niet alleen voor trix/minitrix is.

Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Ronaldk op 27 July 2011, 22:11:20
Met DCC ben je ook niet verplicht je baan te automatiseren.... De maker van koploper, een bekend softwareprogramma om je modelbaan mee te besturen gebruikt Selectrix op zijn eigen baan. 

Selectrix en DCC zijn protocollen, dus talen waarmee de centrale en de decoders met elkaar praten. Bij selectrix kan je maximaal 103 (of 111 ligt aan de versie) adressen gebruiken. Dat zijn zowel locomotieven als wissel-/sein-decoders. Het eenvoudige van Selectrix is wel het mooie van het systeem. Bij DCC kan je in theorie meer dan 10.000 lokadressen gebruiken en dan nog eens 2048 wissel-/seindecoders koppelen. Het een en ander hangt af van de gebruikte centrale. Voor DCC zijn meer mogelijkheden beschikbaar zoals goedkope centrales, als de multimaus die eigenlijk alles kan, veel merken met decoders, ook kleine voor N, wisseldecoders, enz...

Ik denk dat je met DCC iets meer keuze hebt. Het zal uit eindelijk op een persoonlijke keuze worden. De een vindt DCC beter de ander Selectrix.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 27 July 2011, 22:36:24
Inderdaad, als je een goedkope en goede manier zoekt om te beginnen met DCC, kijk dan es naar de Multimaus van Roco.
Ze zijn gunstig te krijgen in beginsets en volgens mij zag ik ze vandaag los liggen bij MCH in Hilversum voor Euro 50 inclusief booster.
Aan de andere kant, ik heb al een paar 'reserve' Selectrix CC2000 centrales aangeschaft voor Euro 25 via Marktplaats...
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: henk op 28 July 2011, 07:15:28
De 'eenvoud'  van Selectrix heeft/had  niet zozeer te maken met het feitelijke rijprotocol Paul, maar met de datauitwisseling via de befaamde selectrixbus. Kan/kon vooral van belang zijn bij de automatisering van grote modelbanen met veel dataverkeer tussen centrale en de aangesloten componenten. Of dat nog zo is, is de vraag, maar het heeft/had in ieder geval geen effect op wat jij wil: gewoon treintjes besturen.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: gvandersel op 28 July 2011, 12:37:22
Heren,

Het wezelijke verschil tussen Selectrix en DCC is inderdaad het protocol.
Selelctrix is synchroon, terwijl DCC a-synchroon is.

Bij selelctrix worden alle 112 adressen 13 maal per seconde aangestuurd/uitgelezen.
(Bepaalde adressen zijn voor bepaalde componenten gereserveerd, hierdoor soms minder adressen bruikbaar.)
Hierzit dan ook de beperking (en de schoonheid).
Meer dan 112 adressen gebruiken betekent een volgende SX-bus activeren.
(Communicatie PC <> SX-bus is niet de beperkende factor.)

DCC heeft een haast onbeperkt aantal adressen. Wat ook meteen de valkuil is.
Al die adressen kunnen op een gegeven moment niet meer aangestuurd worden.
Gevolgen? (Gebruik je eigen fantasie en denk niet nee dat is niet waar.)
Dit ontstaat ook zonder gebruik van de PC.

Groet,

Gerard van der Sel.

Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 28 July 2011, 13:08:30
Nou ja, ook van belang bij Selectrix is dat het protocol ook op de baan eenvoudiger is van opzet, waardoor de treinen veel vaker een commando ontvangen en het daarom betrouwbaarder is dan DCC, dat (ik vind onnodig) ingewikkeld is. Maar ja, dat heb je wel vaker met standaarden (zie Betamax en V2000 tegenover VHS) en in praktijk voldoet NMRA DCC (net als VHS) prima...
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 09 August 2011, 22:48:34
Hoi allemaal

Ik heb besloten  dat dcc voorlopig afvalt en ik voor selectrix heb gekozen. Er zijn nu ook decoders te koop die zowel sx,sx2 en dcc en analoog mee kunnen werken.

Op mijn modelbaan wil ik zowel digitaale en analoge locomotieven laten rijden en met de nieuwste generatie selectrix decoders zou dat moeten kunnen.

Het gaat mij alleen om mijn locomotieven zo natuurlijk mogelijk te laten rijden via selectrix, ik denk er over om misschien, later wissels en seinen te gaan aansturen, voor als nog heb ik geen interesse om mijn modelbaan met de computer te gaan aansturen.

Ook ben ik er achter gekomen dat ik selectrix en dcc gelijk kan aansturen, mits je een mobile station hebt. (Dat haal ik uit de handleiding van het mobile station.)

Als er nog mensen zijn die de selectrix hanboek deel 1 en 2 nog hebben en die dat voor mij zouden kunnen copieren of als pdf bedtand hebben het met mij willen delen, zou dat erg fijn zijn.
Deze boeken zijn niet gemakkelijk te vinden op internet. ???

Of als er nog mensen zijn, die nog selectrix componenten hebben hoor ik dat ook graag.

Mvg Paul Smits


Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Bernhard Keizer op 10 August 2011, 01:22:52
Hallo Paul,

Je begrijp nog steeds niet het verschil tussen digitaal en analoog.

Principe :
Op een analoog gestuurde baan, bv een rondje, kan je een trein aansturen en niet meer.

Op een digitale baan, bv zelfde rondje, kan je middels een centrale ( DCC of selectrix centrales) meerdere locs tegelijk aansturen, mits de locs zijn voorzien van een decoder (DCC of selectrix). Hoeveelheid locs is afhankelijk met welk systeem.

Digitale en analoge locs kunnen niet tegelijk rijden op een door een "digitale" centarale worden aangestuurd, behalve bij Dinamo en bij Lenz met decodernummer 0.

Voor nadere uitleg via PB.

mvg,
Bernhard
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: gvandersel op 10 August 2011, 08:31:01
Beste Bernard,

Even een correctie analoge locomotieven kunnen rijden op een digitale baan mits de centrale ervoor zorgt dat de digitale spanning gemiddeld 0V is.
Voor de drie grote protocollen geldt:
Motorola: (hoofdzakelijk gebruikt door 3 rail rijders): Is per definitie ongeschikt om analoog te rijden.
DCC (hoofdzakelijk gebruikt door 2 rail rijders): Is afhankelijk van de soort booster. Maar is in principe geschikt voor digitaal/analoog bedrijf.
Selectrix (laatset van de drie): Is geschikt voor digitaal/analoog bedrijf.

Dus het valt nog wel mee.

Groet,

Gerard van der Sel.

PS.: Je moet je niet al te veel voorstellen bij analoog gebruik. Vaak valt de wisseling van de frontseinen weg.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: knar46 op 10 August 2011, 10:20:11
Bernard,

de slogan is: ga je digitaal dan helemaal. Er is mij in het verleden afgeraden analoog  te rijden op een digitale baan (ik gebruik Lenz apparatuur: inderdaad op O bestaat de mogelijk één loc analoog te laten rijden) vanwege de continue stroom op de (digitale) baan en daardoor de kans op doorbranden van motoren.

Knar46
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: RE465 op 10 August 2011, 23:46:58
Citaat
Even een correctie analoge locomotieven kunnen rijden op een digitale baan mits de centrale ervoor zorgt dat de digitale spanning gemiddeld 0V is.

In princiep ja maar loks met een klokkenanker motor (Faulhaber) zijn in een paar sekunde door gebrand  ;D ;D ;D

RE465
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Bernhard Keizer op 11 August 2011, 00:38:36
Hallo,

Gerard en RE465 ( liever een echte naam, Internet is al zo onpersoonlijk) ik snap wel wat digitaal is, maar Paul de vragensteller nog steeds niet. Digitaal en analoog gaan moeilijk samen. Principe van digitaal is toch, meerdere locs tegelijk aansturen en zo natuurlijk mogelijk te laten rijden.  

Paul, als je locdecoders gaat kopen neem dan een decoder met Selectrix en DCC protocool. Je kan dan zo overschakelen van Selectrix naar DCC. 

groeten,

Bernhard

Ja, er staat een H tussen
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 12 August 2011, 19:03:41
Heren

Stop met dat afkraak gedoe, en probber het leuk te houden. ???

Ik weet wat het verschil is tussen een analoge baan en een digitale baan.

Ik ben op nieuw begonnen met mijn treinbaan.
Heb ongeveer 20 jaar ervaring met een modelspoorbaan en ik heb altijd analoog gereden, maar wel automatisch dmv bloksturing en pwm ,2 locjes onafhankelijk van elkaar rijden (beperkt), locjes lanzaam optrekken en afremmen zonder dat daar decoders aan te pas komen. (analoge electronica) :D

Ik heb locs die niet digitaal gemaakt kunnen worden minitrix T3, laat ik dat nu leuke locjes vinden.
Ik wil daar mee blijven rijden op mijn baan, dus moet mijn baan ook een analoge loc kunnen aansturen, er zijn in de handel systemen die het verschil kunnen zien tussen een analoge loc en een digitale loc.

Hoe ?

Het systeem herkent of er een decoder is ingebouwd en stuurt de loc digitaal aan, als het systeem een analoge loc herkent word de loc door middel van pwm gestuurd. (ben de naam van het system even kwijt)

Nee, ik wil het geheel niet via de computer sturen ook niet in de toekomst.

Het enige wat ik wil is dat mijn locjes mooi optrekken en afremmen, ik een rijweg kan instellen en de locjes  een bepaalde richting opsturen (linksom of rechtsom).

Het enige waar ik advies over wilde hebben is welke systeem ik het beste kan gaan gebruiken selectrix of dcc, uiteindelijk heb ik besloten om voor selectrix te gaan. (leuke aanbieding)

Paul
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Ronaldk op 12 August 2011, 20:37:34
Hallo Paul,

Kijk, dat is altijd goed. Een leuke aanbieding! Let op met Analoge besturing, PWM en decoders. Sommige decoders reageren daar niet heel goed op. Dus echt analoog is echt analoog. Maar dat kan je ook proefondervindelijk uitvinden en daar leer je ook van ;)

Heelveel succes met je nieuwe baan en met selectrix-digitaal! Veel plezier. We volgen graag hier op het forum de bouw van je baan!

Groeten Ronald.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 12 August 2011, 20:45:07
hoi Ronald

Er zijn systemen die een digitale loc en een analoge loc kunnen herkennen, en ze ook op de juiste manier aansturen.

Paul
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Ronaldk op 12 August 2011, 20:49:04
okee, dat is dan nieuw voor mij. Dat mag je dan een keer gaan uitleggen  (y) Ik weet het van dinamo maar gecombineerd analoog en digitaal is voor mij even nieuw. Ik kan mij niet herinneren dat ik dat al een keer in de praktijk ben tegengekomen.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Bernhard Keizer op 12 August 2011, 21:33:08
Ben ook zeer benieuwd welk system dat zijn. Nooit te oud om te leren.

groeten,
Bernhard
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Hans sprinter op 12 August 2011, 21:39:31
Heren, zover ik weet kan dynamo dit in combinatie met koploper.
In principe zit er tussen PBM (nederlands) en DCC niet zo heel veel verschil.
Of Dynamo de decoder herkend, of dat het een ingevoerd iets is wat koploper weet, dat is mij niet bekend.
Weet wel dat meerdere mensen het werkend gebruiken, maar weet niet of die hier op het forum zitten.
Anders Leon even mailen, weet je het zeker.
Groetjes, Hans
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 12 August 2011, 21:41:49
Hoi

Ik heb het even opgezocht.

Het systeem wat ik bedoelde is dinamo.

Ik heb het stukje even gekopierd.

Analoge en digitale treinen

 Dinamo is een blokgeorienteerd systeem. Dit betekent dat de spoorbaan elektrisch wordt opgedeeld in dusdanig kleine gedeelten, dat elke trein onafhankelijk van alle andere treinen kan worden aangestuurd. Het mooie van deze opzet is dat je op deze wijze zowel analoge als digitale treinen kunt besturen en dat het verschil in rijgedrag tussen analoog en digitaal materieel hierdoor sterk vervaagt. Daar waar analoge locs rijden wordt de spoorbaan met een voor die treinen geschikte aansturing voorzien, daar waar digitale locs rijden genereert Dinamo de digitale signalen om de decoders de juiste instructies te geven. De analoge/digitale aansturing wordt per baanvak Dinamisch aangepast naar gelang de treinen zich verplaatsen over de baan. De enige beperking is dat zich binnen 1 blok alleen analoog of digitaal materieel mag bevinden en geen combinatie hiervan. Eenvoudiger gezegd: je kunt (alleen) geen multitractie rijden met een analoge+digitale loc in dezelfde trein.

Paul
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Klaas Zondervan op 12 August 2011, 21:47:08
Paul, in datzelfde stukje staat dat Dinamo digitaal alleen werkt met DCC.
Een combinatie van Dinamo met Selectrix kun je dus vergeten, dat gaat niet.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Hans sprinter op 12 August 2011, 21:48:18
Er zijn systemen die een digitale loc en een analoge loc kunnen herkennen,

Paul, of het herkend word staat er niet, het kan een bijgehouden iets zijn,
zoals koploper met meer dingen doet, zoals waar welke lok is.
Dit wil dus niet zeggen dat de lok word herkend, maar wel onthouden.
Ik kan me indenken dat dit voor deanaloog/digitaal aansturing ook gebeurd.
Het blijft tenslotte een door een database gefundeerd programma.
Groetjes, Hans
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Ronaldk op 12 August 2011, 21:54:28
Hallo Paul,

Kijk, dat wist ik. Dan wordt er via blokken gereden. Werkt volgens mij niet met het selectrix-protocol maar met DCC. Het is een
heel systeem.DINAMO (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.13.02_-_Systeem_DINAMO) werkt niet zonder een computer.

Als jij analoog en digitaal wil rijden is er eigenlijk maar één goede oplossing zonder in computerwerk te geraken: twee aparte banen maken of gedeeltes. Of een hele boel electronica onder de baan gaan stoppen om automatisch via de diverse printen automatisch de baan laten schakelen tussen analoog en digitaal. Maar dat gaat je niet lukken met DINAMO (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.13.02_-_Systeem_DINAMO). Dat is echt puur met de computer rijden.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 12 August 2011, 21:58:07
Hoi

Nadat ik het goed gelezen heb kom ik ook to die conclusie.

Ik moet wat anders bedenken.

Het zal nu wel zoiets worden een analoge baan gescheiden van de digitale baan eventueel kan ik gebruik maken van een kruising 30 graden via de ene kant de digitale baan en via de andere kant de analoge baan, Ik kom hier nog op terug.

Ik weet dat de minitrix kruising twee gescheiden railsen heeft.

Paul


Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Bernhard Keizer op 12 August 2011, 22:05:04
Hallo Paul,

Zijn er dus uit, kan niet samen, behalve bij Dinamo met DCC.

groeten,

Bernhard
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 12 August 2011, 22:34:42
Misschien toch maar wel computer sturing  ;D

Paul
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: Ronaldk op 12 August 2011, 22:51:42
Denk maar rustig na :) We hebben hier de tijd.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 13 August 2011, 20:03:56
Ik ben er vrij zeker van dat Dinamo geen Selectrix ondersteunt...
uhh, was al gezegd, eerst alle posts lezen dus...  :-[
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: gvandersel op 15 August 2011, 08:21:02
Paul,

Waarom wil je analoog blijven rijden. Ik las ergens dat je wat locomotieven had die niet gedigitaliseerd konden worden?

Groet,

Gerard van der Sel.
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 29 August 2011, 20:56:42
hoi, gerard

Ik wil met minitrix t3 locjes blijven rijden op mijn baan omdat ik dat leuke locjes vind en ik het erg leuk vind om er naar te kijken.

Mvg Paul Smits
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 29 August 2011, 21:02:34
Paul, 2 alternatieven:

Aangezien dat sowieso 'lokalbahn' lokjes zijn, is het dan niet handiger een lokaal stukje van je baan analoog te houden, of eventueel omschakelbaar analoog/digitaal?

Andere mogelijkheid, zet een 'vaste' wagon achter je lokje en poot daar de decoder in, met dunne (decoder)draden van en naar de lok. Als je via de assen van de wagon ook extra stroom afneemt wordt het geheel nog betrouwbaarder in wisselstraten ook! Ik ben zelf zo bezig met een Arnold Köfje...
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 29 August 2011, 21:25:11
Hoi, hans

Ik was inderdaad van plan om een gedeelte van de baan analoog te houden.

Het tweede idee lijkt mij ook wel wat, ik ben er alleen huiverig voor omdat mijn locjes ongeveer 10 a 15 jaar oud zijn en ik niet weet of ze nog betrouwbaar genoeg zijn voor een ombouw sessie.

Mvg P Smits
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: HansQ op 29 August 2011, 21:47:26
Kijk es op http://www.mtkb.de/ (http://www.mtkb.de/) dan naar 'Lok-decoder-einbau', dan naar 'TRIX' en tenslotte 'Minitrix T3'.
Ze bouwen er zelfs licht in! En de DH05A decoder kan DCC, Selectrix 1 en 2 en bovendien analoog rijden!
Titel: Re:Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: gvandersel op 05 September 2011, 14:09:19
Sorry voor de late reactie, even weg met vakantie.

Ik heb zelf ooit een kof III omgebouwd (15 jaar oud) zonder dat er een wagen mee rijdt. De T3 lijkt me niet veel kleiner. Ik begrijp dat je er emotionele banden mee hebt, anders zou ik zeggen gooi een PB in mijn richting en ik digitaliseer de loc voor je.

Groet,

Gerard van der Sel.
Titel: Ik wil met selectrix beginnen
Bericht door: smits66 op 20 October 2011, 23:43:35
Hoi forum leden

Ik ben nu een tijdje aan het stoeien met selectrix, en ga er ook zeker mee verder.

Helaas was de locomotief die ik had gekocht defect, de decoder defect, gelukkig is dat nu opgelost en rijd de locomotief er mooi en rustig over mijn proef baantje.

Het viel me op hoe simpel het was om de loc te laten rijden met de selectrix cc200 ,

Ik heb het ook geprobeerd met het dcc protocol voor ik de loc aan de praat had koste me dat veel moeite (ik gebruik een multiprotocoldecoder in combinatie met het mobiele station van trix in het dcc protocol)

Ik vind persoonlijk selectrix eenvoudiger te gebruiken dan het dcc.
Zonder een goede handleiding van selectrix had ik mijn loc binnen 2 min. aan het rijden, met dcc was ik veel langer bezig om de loc aan het rijden te krijgen.
Ik beweer niet dat dcc slecht is, maar persoonlijk vind ik selectrix prettiger werken.

Er zit wel een nadeel aan selectrix , het is wat lastiger om aan spullen voor selectrix te komen, maar dat neem ik voor lief.

Ik ga nu aan de slag met de encoder A en de functie decoder om de wissels, seinen en ontkopelrails mee aan te sturen.

Ik ga dit jaar naar eurospoor 2011 en hoop daar nog meer selectrix onderdelen te vinden.

Mochten er nog forum leden zijn die selectrix spullen heb liggen en er niets mee doen, hoor ik dat graag.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP4215_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMGP4215_1.jpg) Mijn selectrix loc op mijn proef baantje.

Paul Smits