BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: ferryk op 10 July 2011, 00:44:39

Titel: Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: ferryk op 10 July 2011, 00:44:39
Hoi allemaal,

ben al enige tijd bezig met het bouwen van mijn baan en heb inmiddels een gedeelte klaar.
ik rij digitaal mbv een intellibox in schaal N en gebruik daarbij alleen minitrix rails, wissels etc.

Nu maak ik alleen maar gebruik van de 15graden gepolariseerde minitrix wissels (art.nr. 14938 & 14939) en zou deze denk ik toch het liefst willen schakelen middels servo's ipv de minitrix wisselaandrijvingen (aangestuurd middels enkele uhlenbrock 67200 decoders) die ik nu nog gebruik.
De minitrix wisselaandrijvingen weigeren namelijk nog al eens dienst en dat is niet echt handig voor plekken waar ik slecht bij kan (bijv. schaduwstation).

Nu ben ik zelf al een beetje aan het rondspeuren geweest naar servo's en servo decoders, maar zie inmiddels door de bomen het bos niet meer en weet dus niet waar ik goed aan doe om aan te gaan schaffen.

Ik hoop dan ook er mensen op dit forum aanwezig zijn die mij kunnen adviseren in het maken van een keuze qua servo's en decoders, gezien het type wissels die ik gebruik en ik de indruk heb, dat niet alle soorten lekker overweg kunnen met elkaar.

alvast bedankt voor de moeite!

gr
Ferry
Titel: Re:Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: Ronaldk op 10 July 2011, 09:42:31
Hoi!

In dit draadje kan je denk ik wel wat informatie vinden:  Servo Decoders (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,22722.msg341757.html#msg341757)

Groeten Ronald.

Titel: Re:Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: ferryk op 10 July 2011, 20:05:07
Dank Ronald voor het plaatsen van de link.
dit heeft me wel enigszins geholpen.

echter zag ik dit filmpje op youtube http://www.youtube.com/watch?v=5NifJMI7D_Q&NR=1 (http://www.youtube.com/watch?v=5NifJMI7D_Q&NR=1) en dat is precies het idee wat ik had om mijn minitrix wissels te schakelen.
echter vraag ik me dan af of het nog steeds noodzakelijk is een servo decoder te hebben die het puntstuk kan schakelen.
want het lijkt mij dat door het schakelen van de wissel middels de hendel van de wissel zelf het punstuk dan ook al geschakeld wordt.
of zie ik dat verkeerd?

ferry
Titel: Re:Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: Ronaldk op 10 July 2011, 20:35:53
Hum,

Ik ken de minitrix wissels niet. Heb je een wissel tot je beschikking? Want dan kan je het makkelijk zelf testen. Door met een lampje te testen of het puntstuk gepolariseerd wordt. Anders moet je het via de wisselaandrijving c.q. wisselaandrijving doen.

Groeten Ronald.
Titel: Re:Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: ikbenik79 op 10 July 2011, 20:55:56
hallo

ik gebruik deze servo van conrad.

230500

is goed in te stellen weinig geluid. langzame snelheid is goed. kan max 180 graden draaien.
gebruik je nooit.

ronald
Titel: Re:Advies in Servo en Servo Decoder
Bericht door: scalefreak op 10 July 2011, 21:04:51
wat ik in die link niet kon vinden is de andere servo decoder van uhlenbrock met de relais (67810)
Deze gebruik ik en ik denk dat dat de goedkoopste is als je de relais sturing erbij wil.
Wat ook heel leuk is aan deze decoder is dat de servo stroomloos kan zetten nadat hij in positie staat,dat kan niet elke servo decoder denk ik

gr
Tom