BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Weerd op 01 July 2011, 20:13:42
-
Ik probeer Loksound v4.0 te programmeren.
Het aanpassen van de verlichtssterkte en dergelijke gaat prima, maar om de uitgangen te koppelen aan andere functietoetsen, dat levert problemen op.
Bijvoorbeeld: AUX 2 schakelt bij mij de intereiurverlichting. Nu gebeurt dat door inschakelen met F1.
Dit wil ik laten gebeuren door F5.
Wat doe ik dan?
CV31=16
CV32=2 ( beide indexregisaters voor de hogere CV's).
CV426=8 (functie F5 schakelt AUX2)
Maar bij rijden daarna schaklet de verlichting nog steeds door F1 en niet door F5 (en ook niet door beiden).
Als ik CV32 terugschakel naar 0, dan verdwijnt ook de inhoud van CV426, dus dit is ook geen optie.
Wat dient er nog meer gedaan te worden voordat de decoder gaat doen wat de bedoeling is?
Gerard
-
Ik kan je de uitgebreide NL link geven van de handleiding maar hoe in te stellen weet ik niet.
Misschien had je hem zelf al gevonden anders hoop ik dat het je een beetje verder kan helpen.
http://www.tsdbvba.be/handleidingen/LokSoundV4NL.pdf
-
Dank je wel, Thurbo.
Die link had ik al, maar ook de beschrijving in het Duits of Engels is van hetzelfde gehalte.
Programmeren van de Loksound v3.5 gaat probleemloos, maar bij v4.0 herbben ze het aantal CV's gigantisch uitgebreid.
En dan is het de kunst om te achterhalen hoe je die decoder ook kan laten doen wat je zelf wil.
Het zal misschien een klein detail zijn wat ik over het hoofd zie! Dus hulp is welkom.
Gerard
-
Dag Gerard,
Zou je kunnen vertellen waarmee je je LokPilot probeert te programmeren?
Groet,
Ronald
-
Dag Ronald,
Ik programmeer meestal met een TAMS Easy Control en daarmee pas ik per CV op byte-niveau de waardes aan. En soms maak ik ook gebruik van een Digitrax DCS100. Ik heb in de loop der tijd al heel wat Uhlenbrocks, Lenz, Zimo's (MX62, 63, 64, 620, 630), Kuehns, Tams en Esu's (Lokpilot V3.0, Loksound V3.5) bewerkt.
Alleen nu loop ik even vast op V4.0.
Het probleem schuilt 'm in de hogere CV's 257 tot 512. Op de een of andere manier willen die niet luisteren. Terwijl de Tams adressen aan kan tot 1024. Ik denk dat er ergens een addertje zit bij de CV's 31 en 32. Erg helder is de ESU documentatie hier niet over.
Gerard
-
Zover ik het snap moet je CV32 = 2 maken voor je de functiemapping van F0 t/m F10 kunt aanpassen.
Dus CV32 = 2, CV426 = 8 (F5 = aux2) Voor CV31 kan ik geen specifieke waarde vinden voor je kunt programmeren.
Wat me ook gelijk opvalt, alleen F0 is richtingsafhankelijk in te stellen? Dat is jammer! In de LoPi3 en LoPi4 kan dat voor de meeste F.
Timo