BeneluxSpoor.net forum

Overige spoorzaken => Treinsamenstellingen => Topic gestart door: scalefreak op 29 June 2011, 21:26:54

Titel: terug gevonden lima wagons
Bericht door: scalefreak op 29 June 2011, 21:26:54
hallo
ik heb op zolder nog een doos terug gevonden van wat lima materiaal en nu vroeg ik me af met welke trein samenstelling deze nog te gebruiken zijn .

nscf wagon
(http://img217.imageshack.us/img217/1876/dscf1648n.jpg)
(http://img13.imageshack.us/img13/489/dscf1654jb.jpg)

db silberling wagons alleen is het db logo altijd zwart wat ik tegen kom ,is dat lima of waren er ook wagons met een rood db logo

(http://img813.imageshack.us/img813/2122/dscf1657z.jpg)
(http://img12.imageshack.us/img12/5861/dscf1658m.jpg)

le mistral sncf

(http://img585.imageshack.us/img585/2706/dscf1659.jpg)

als iemand een idee heeft laat het gerust weten

Gr
Tom
Titel: Re:terug gevonden lima wagons
Bericht door: T.Spat op 29 June 2011, 23:32:19
De Franse Lima-wagons zijn van de oude generatie, dus zwaar ingekort
en geen kortkoppelingsmechaniek, maar met wat soortgenoten is er wel
een Franse sneltrein uit de 60/70er jaren mee te maken..

De Silberling is een recenter model, en die klopt wel met het rode DB-logo
(ingevoerd in 1990) want veel Silberlingen hebben nog erg lang in hun oude
kleur rondgereden, voordat ze rood geschilderd werden...

Mvg,

Tis
Titel: Re:terug gevonden lima wagons
Bericht door: scalefreak op 29 June 2011, 23:58:47
dank je t.spat
zou die silberling een beperkte serie geweest zijn want van lima zijn ze tweedehands echt alleen met zwart logo te vinden en onderstel is zwart of donker blauw ,bij mij is dat donker groen en een rood logo.
Werden deze ook door elkaar gebruikt ?
Als iemand de serienummer heeft van deze wagon zou dat erg leuk zijn .
wat ik wel al gevonden heb is dat er een blauwe br 110 voor staat maar dan wel voor die met zwart logo.


welke loc zouden jullie voor die groen/grijze snfc wagons zetten ,of hoe noemen ze zodat ik er foto's van kan zoeken.

gr
Tom
Titel: Re:terug gevonden lima wagons
Bericht door: Rudolfph op 30 June 2011, 12:02:46
Dat blauwe en groene onderstel moet dezelfde kleur zijn, dat is het ozeanblau uit de jaren '70. Op foto's wil dat wel eens verkleuren. In begin jaren '90 zijn rijtuigen met zwarte en rode logo's wel door elkaar in te zetten, niet alle rijtuigen werden in een week van die nieuwe logo's voorzien. Een blauwe 110 (met zwart of rood logo) is zeker mogelijk. Andere rijtuigen waar je de Silberling mee kunt combineren zijn sneltreinrijtuigen, met name BDms273 in blauwbeige en Silberlingen in de nieuwe mintgroene  of verkeersrode kleuren.