BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: MaVe op 05 June 2011, 13:06:02
-
Sittard-Geleen - Provincie Limburg en gemeentebestuur van Sittard-Geleen hebben met verschillende partijen op Chemelot overeenstemming bereikt over grootschalige investeringen op logistiek gebied. Daardoor kan zowel de zuidelijke spoorontsluiting van Chemelot als de Railterminal Chemelot gerealiseerd worden.
De investering in de Railterminal Chemelot (RTC) bedraagt 28 miljoen euro. Op de railterminal worden containers met niet-gevaarlijke stoffen op of van de trein geladen. De initiatiefnemers van de railterminal (Meulenberg Transport, Ewals Intermodal en Haven Antwerpen, verenigd in een joint venture) hebben de afgelopen tijd onderzocht of een railterminal economisch gezien haalbaar is. Met de toezegging van twee strategische klanten, SABIC en DSM, dat zij gebruik gaan maken van de railterminal, is dat een feit. De joint venture heeft met Chemelot overeenstemming over het gebruik van de gronden.
Daarnaast zal er 25 miljoen euro worden geïnvesteerd om Chemelot ook in zuidelijke richting aan te sluiten op het hoofdspoor. Dat is nu nog niet het geval. Dit leidt ertoe dat er minder treinen gaan rijden tussen Geleen en Sittard en dat er minder gerangeerd wordt in Sittard. De kosten van de zuidelijke spoorontsluiting bedragen volgens de laatste ramingen 25 miljoen euro.
-----------------------------------------------
De bedoeling is dat de Railterminal containers die vanuit de haven van Antwerpen komen worden verwerkt voor verder transport over spoor naar o.a. Italie/ Zuid Europa.
Het spoor zou ook (deels?) worden voorzien van bovenleiding zodat niet steeds van lok gewisseld hoeft te worden. Eind 2012 begin 2013 zou de eerste trein moeten rijden.
Bronnen: Nuzakelijk.nl Limburgs Dagblad, Blik op nieuws, nieuwsbladtransport.
Dit staat natuurlijk wel in schril contrast met de laatste Leeuwarder eerder deze week, maar toch vind ik het leuk nieuws dat Limburg steeds meer een transportprovincie word.
-
Het is maar hoe je het bekijkt. Ik lees de haven van Antwerpen die deelneemt, en vervoer naar zich toe zal trekken, en met een zuidelijke aansluiting zal er meer railvervoer richting Genk en Luik gaan, dus verliest Nederland railtransport.
En het is toch vervelend als de grootste spoorklant in Nederland zn vervoer en geld meer richting een ander land stuurt.
Groeten, Alexander
-
verhuis je toch naar belgië?
-
Dat is off topic.