BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => BeneluxSpoor-activiteiten => De rondreizende goederenwagen => Topic gestart door: KNed op 15 April 2011, 13:46:41
-
De wagen is gisteren bij me binnen komen rollen.
Omdat ik op zeer korte termijn gezinsuitbreiding verwacht zal ik zo snel mogelijk foto's maken en de wagen doorsturen.
Het maken van het verhaal kan even duren, zorg voor de nieuwe wereldburger gaat voor :)
Koen
-
nou, we zitten allemaal in spanning te wachten koen, ik heb die buik gezien...tjonge wat een buik zeg, kan haast niet groter ;D ;D
eric
-
Eric hier komt toch het verslag van de r-r-goederenwagen....... :)
Groet Jaap
-
Voor het geval dat mensen bang zijn dat ik van de aardbodem verdwenen ben: ik leef nog al heb ik als vader van (inmiddels) 3 kinderen dramatisch weinig tijd voor het forum.
De foto's zijn gemaakt en worden zuinig bewaart, het verslag volgt...
Koen
-
meld de kinderen toch ook aan, kunnen ze lekker mee naar het forum ;D
-
OK, eindelijk de tijd genomen om het verslag te schrijven.
De goederenwagen kwam dus vlak voor de geboorte van m'n jonste zoontje aan. Inmiddels alweer meer dan anderhalf jaar geleden!
Omdat de bevalling voor de deur stond heel snel wat foto's gemaakt en de wagon snel weer doorgestuurd. De kwaliteit van de foto's is niet altijd even goed, daar heb ik toen de tijd niet voor genomen.
Nu kwam de wagen van Eric (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,36367.0.html) en daar heeft daar op een mooi diorama gestaan. Ik heb echter (nog) geen modelbaan of diorama (nog steeds niet!);
Ik had daarom vooraf al nagedacht over hoe ik toch een leuke rapportage kon maken.
Ik had het dus bij de volgende foto kunnen laten maar dan was ik wel erg snel klaar!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_01.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_01.jpg)
Daarom wilde ik de wagon iets "speciaals" mee laten maken.
De wagon is namelijk gewend aan reizen, en bij mij ging hij een tijdreis maken.
En dan wel een tijdreis aan de hand van de historie van mijn materieel.
We moeten daarvoor een jaar of 50 terug in de tijd naar ergens begin jaren 60.
Een Märklin set 2963
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_02.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_02.jpg)
Dit is allemaal van voor mijn tijd, het zijn de spullen waar mijn vader de hobby mee gestart is
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_03.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_03.jpg)
In de jaren die volgden werd het materieelpark door mijn vader langzaam uitgebreid.
Onder andere met goederenmaterieel
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_04.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_04.jpg)
En een nieuwe locomotief: een stoere V200...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_05.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_05.jpg)
We zitten nu dus eind jaren 60
Langzaam kwam er nog wat rollend personen materieel bij.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_06.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_06.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_07.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_07.jpg)
Vervolgens ging de tijd verder maar stond de hobby wat stil.
Tot ergens in de jaren 80 mijn broer en ik in beeld kwamen.
De volgende generatie ging door met het uitbreiden van materieel en toebehoren:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_08.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_08.jpg)
En jawel, de eerste stappen op Nederlands gebied werden gezet!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_09.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_09.jpg)
Zelfs met een echte NS locomotief, wat waren we trots!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_10.jpg)
De jaren daarna werd de collectie verder uitgebreid, het voert te ver om alles te gaan laten zien; daarom een paar sfeerplaatjes.
De rondreizende goederenwagon in een moderne containertrein
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_11.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_11.jpg)
In een werktrein kan natuurlijk ook
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_12.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_12.jpg)
De wagon mag zelfs meerijden met de koningin!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_13.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/rrgw_kned_13.jpg)
Er zijn in al die jaren diverse modelbanen geweest, dat is echter allemaal historie.
We eindigen deze tijdreis met een blik naar de toekomst: wie weet kan de rondreizende goederenwagen tijdens z'n volgende rondreis nog eens langkomen,
hoogstwaarschijnlijk heb ik dan een modelbaan....
Na mij is de wagon naar Gideon gegaan...
Koen
-
Koen, (y)
Origineel verslag; leuk zó opgelost. Toont gelijk een belangrijke eigenschap van een modelspoorder: fantasie hebben. :)
-
Inderdaad erg origineel :)
-
Leuk Koen! (y)
Groet Jaap
-
Bedankt
Had me over laten halen om mee te doen, gelukkig was ik niet de eerste waar de wagon binnenkwam dus heb nog een poosje kunnen prakkezeren hoe ik toch iets zinvols kon laten zien :)
Koen