BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: dito op 09 April 2011, 10:39:29

Titel: decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 10:39:29
Ik heb een loc die tot op heden feilloos reedt digitaal.Nu rijdt hij vanzelf wanneer ik hem op de baan zet maar ik kan hem niet meer regelen met de IB.Er zijn geen draden los.Decoder defect?
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: GW op 09 April 2011, 10:47:34
Misschien is het bit in CV29 "omgevallen" dat aangeeft dat de loc nu analoog moet rijden?

Gerard
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: v140 op 09 April 2011, 11:39:30
Hallo

Het bit in cv29 is alleen bedoeld om de mogelijkheid in te schakelen van analoog rijden.
Als dit bit om zou vallen dan kan de loc of analoog en digitaal rijden of alleen maar digitaal.
Ik zou proberen de decoder uit te lezen. geeft de decoder een foutmelding of kortsluiting aan
dan is, in combinatie met het genoemde symptoom van het niet te regelen zijn, de decoder waarschijnlijk wel kapot.

Gr. Ron
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 11:44:15
Hallo
Ik heb nu gezien dat de massa niet meer aangesloten is,dus de draad is los.Mogelijk is dit de oorzaak.
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: C_Jabaaij op 09 April 2011, 12:48:55
Merk, type?

Koos Jabaaij.
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: v140 op 09 April 2011, 15:27:24
Als de massa van de decoder niet meer is aangesloten dan is de stroomkring verbroken en doet de loc niets meer.
Als de loc ondanks de losse massadraad toch rijdt dan is de motor mogelijk niet massavrij. de kans bestaat
dan alsnog dat de decoder defect raakt
Is de decoder via een NEM stekker of met draden aan de verschillende onderdelen (verlichting en motor) aangesloten ?

Gr. Ron
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 16:37:13
DE decoder is er een van uhlenbrock nr76200.Het is er een van mijn eerste digitale locs welke in de winkel gedaan werden,en is nog met draadjes aangesoldeert.
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 17:36:47
Hallo Ron
Wanneer ik hem op het rangeerspoor zet en de cvs inlees dan meld hij ''gn loc'' dus is er geen verbinding tussen de loc en de IB
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: Klaas Zondervan op 09 April 2011, 17:42:57
Dan moest je eerst maar eens dat losse draadje weer vastsolderen. ;)
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 18:06:27
Hallo Klaas
Daar zit het hem nu.Alle draadjes die van de decoderkomen zijn aangesoldeert,maar op de print van de loc is er een
bruine draad met groene spikkels erop die vertrekt van uit een soldeerpunt op de massa van die print maar ik zie nergens een punt waar hij zou vanaf gebroken zijn.
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: Klaas Zondervan op 09 April 2011, 19:04:56
Dito, wat bedoel je eigenlijk met de massa van de print?
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: dito op 09 April 2011, 19:58:24
hallo Klaas
Deze draad is op een soldeerpunt vast aan de strip waar ook de blauwe draad aan zit die op zijn beurt de aansluiting voor het motorschild is.daarom denk is dat dit een massa is.Ik weet het niet.Mogelijks maak ik eens enkele fotos van die print met de aansluitingen.Mogelijks is die afgeknipt door de persoon die de decoder geplaatst heeft.Maar zelf weet ik het niet waarom.
Dito
Titel: Re:decoder defect
Bericht door: phdirk op 09 April 2011, 21:13:43
Hallo Dito,

Je hebt inderdaad een redelijke kans dat de decoder is overleden en de voeding rechtstreeks op de motor zet. De loc gaat er dan met TGV-snelheid vandoor en is niet te regelen.
Het kan ook zijn, dat door draadbreuk er een directe verbinding is ontstaan tussen de stroomafname (de rode en de zwarte draad) en de motorvoeding (de oranje en de grijze draad). Dat heeft het zelfde effect. Even goed onder de loep kijken wat er aan de hand is.