BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Gerrit Barten op 19 March 2011, 17:14:31
-
Goedemiddag,
Ik heb de Decoder ingebouwd in een V100-20. (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN3194a.jpg)
Ik heb de lampjes vervangen door witte leds.
Hij rijd heel erg stotterend en de ledjes knipperen als je verlichting aanzet.
Ik had gelezen dat je de CV60 dan moet veranderen (hij staat vanuit de fabriek op 15), ik heb hem op 30 gezet en op 10 maar het blijft allemaal het zelfde.
Wie heeft er nog een suggestie.
Vriendelijke groeten
Gerrit
-
Als de lampjes ook erg knipperen lijkt het mij gewoon slechte stroomafname. Rails, wielen en stroomafnemers goed schoonmaken zou dan moeten helpen.
Timo
-
Klopt het aantal rijstappen (14,28 of 128) wel met die van de centrale?
Mvg, Jos
-
Goedemorgen Heren,
Aan de stroomafname heb ik ook gedacht maar alles is goed schoon gemaakt.
Ik dacht zelf aan de kortsluitbeveiliging van de decoder (CV60) maar dat helpt ook niet.
Of die rijstappen correct staan dat ga ik vanmiddag even proberen.
Dank voor jullie antwoord.
Groetjes Gerrit
-
Hallo Gerrit,
Als de lampen knippere, kan dat ook op overbelasting van de decoder wijzen. Ik heb dat ook regelmatig gehad met Uhlenbrock-decoder, ook de 73400. Ik ben so wie so niet erg weg van Uhlenbrock decoders, al maken ze hele goede andere zaken, zoals de IB, etc. Ik heb veel problemen gehad met Uhlenbrocks in locs, ook van anders modelspoorders, die op mijn baan had. Op een gegeven moment raakte zelfs Koploper in de war. Ik gebruik nu ESU decoders en daar heb ik geen problemen mee.