BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: stig op 06 March 2011, 19:45:19

Titel: Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 06 March 2011, 19:45:19
Ik heb sinds vrijdag een Multimuis Pro. Zo'n ding zonder draad. Hartstikke leuk allemaal. Op de eettafel aan het spelen ermee. Lokjes welke ik in het verleden al eens gedigitaliseerd had, op een stukje rail gelegd en gaan! Tot ie van dat stukje rail afrijd...  ;D

Nou komt het, ik had vroeger een Lokmuis 2. En daarmee alle locs geprogrammeerd. Met de Pro kan je eindelijk een getal ingeven hoger dan 99. Pfff, wat een verademing. Maar nu komt het echt, een aantal locs en eigenlijk alleen die waarin (toevallig?) een Amerikaanse decoder zit, die geven bijna iedere keer een kortsluit melding tijdens het programmeren. De locs waarin een Zimo of Lenz zit, geeft geen enkel probleem. Waar moet ik het zoeken? Zit er een beperking in de Pro? Zijn toevallig die locs allemaal slecht? Ermee rijden gaat prima.

Verder ben ik heel tevreden hoor met de Pro. Draadloos werkt goed! Moet nog wennen aan de bibliotheek, maar dat komt wel.
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Karst Drenth op 06 March 2011, 19:56:24
Hoi,

Zijn dat Sound locs Stig ?

Zo ja, een weerstand van 100 Ohm in serie met het programmeerspoor zou het moeten doen ;)

Grtzz,

Karst
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 06 March 2011, 20:01:33
Nee, geen sound. Man, toen was dat net in opkomst en nog onbetaalbaar (voor mij).  ;D

Moet ik nu nog steeds een weerstand plaatsen?
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Karst Drenth op 06 March 2011, 20:12:07
Baat het niet dan schaadt het niet ;)

Mogelijk dat de Europese locs dan niet meer uit te lezen zijn ?? Gwoon proberen.

Grtzz,

Karst
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 06 March 2011, 20:35:13
Net de laatste Amerikaan erop gezet, met een mx62 en no problemo.

Ik ga een weerstand zoeken...
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Menno op 06 March 2011, 20:39:22
Met de Pro kan je eindelijk een getal ingeven hoger dan 99. Pfff, wat een verademing.
Ik vind dit niet helemaal juist... Met de eerste MultiMause kon dat ook al.

Zit er verschil in de CV's die je programmeert waarbij de kortsluitmelding optreedt? Of maakt het niet uit wat je probeert?
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 06 March 2011, 21:38:10
Ik vind dit niet helemaal juist... Met de eerste MultiMause kon dat ook al.

Zit er verschil in de CV's die je programmeert waarbij de kortsluitmelding optreedt? Of maakt het niet uit wat je probeert?

Menno, ik heb nooit een Multimuis gehad, dus voor mij is dit een verademing.

Nee, maakt geen verschil. 17 en 18 achter elkaar gaat vaak fout, maar ook cv 4. Sommigen lukken wel hoor. Soms ook na meerdere pogingen. Zouden die Amerikaanse decoders een te lage weerstand hebben waarvoor je die 100 Ohm in serie moet plaatsen? Wat is het idee hierachter?
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Karst Drenth op 06 March 2011, 22:01:32
Yep,

Ze hebben waarschijnlijk een grote buffer elko aan boord, waardoor het inschakelen door een centrale als kortsluiting gezien wordt.

Grtzz,

Karst
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Ronald Halma op 06 March 2011, 22:27:50
Dat laatste is correct!
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: henk op 06 March 2011, 22:32:22
Maar met de Lokmaus ging het kennelijk wel. Mogelijk heeft dat met de aparte programmeeruitgang van de Multimaus Pro te maken? Als de weerstand niet wil helpen, probeer dan eens POM programmeren. Dat zal wel via de gewone baanuitgang verlopen.
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 06 March 2011, 22:42:53
Dat van die Elco, ik kan er geen ontdekken. Ik heb het niet vermeld, maar de meeste waarmee het fout gaat zijn die welke een vervangings decoder hebben. Dat wil zeggen, een decoder speciaal gemaakt voor die loc, welke in plaats van de oude printplaat past.

Ik ga eerst Henk z'n hint proberen, bij gebrek aan een weerstand. Ik doe nu alles op het programmeer uitgangetje inderdaad.
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Ronald Halma op 06 March 2011, 22:53:20
Een Lenz centrale heeft hetzelfde probleem... daar kan ik ook niet direct de Amerikaanse (geluids)decoders uitlezen en krijg een "error02". Dat wil zoiets zeggen als een kortsluiting. Een weerstand heeft daar hetzelfde effect. Dus het probleem lijkt hetzelfde als bij de maus.
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Karst Drenth op 06 March 2011, 22:57:11
Citaat van: Ronald Halma
...Een weerstand heeft daar hetzelfde effect...

Als in: Dan werkt het wel ? ;) Of dan werkt het nog niet :(

Grtzz,

Karst
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Menno op 06 March 2011, 23:35:25
Maar met de Lokmaus ging het kennelijk wel.
Maar mijn ervaring is dat een Lokmaus ook iets anders programmeert dan een MultiMaus: als ik met mijn Lokmaus 2 programmeer zal elk commando beantwoord worden met 3 korte bekrachtigingen van de motor: met de multimaus is dat slechts 1 maal, dus misschien is de programmeerpuls van een Multimaus wel krachtiger (en dus belastender voor het systeem)
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Karst Drenth op 06 March 2011, 23:48:47
Hoi Menno,

Daar heeft het niets mee te maken. Ten eerste is er geen 'programmeerpuls' ;) Wanneer een centrale gaat programmeren, zet deze eerst gedurende een paar 100mS een 'idle' pakket op de rails ( normale dcc spanning ) vervolgens wordt 2 maal achtereen de programmeerinstructie pakket gestuurd.

Tijdens het idle deel, mag de centrale het stroomverbruik meten. Als er dan een te hoge stroom wordt gemeten ( naar het idee van de centrale-firmware ) meldt deze kortsluiting. De centrale doet dit om eventuele destructie van een decoder te voorkomen.  Maar... multimaus en lokmuis2 sprogrammeren mbv het hoofdspoor, waar dus geen stroommeting plaatsvind... ;)

Het antwoorden van de decoder met een rukje aan de motor, is om de stroomopname te verhogen, waardoor een stroommetende centrale kan detecteren of een programmeerinstructie ontvangen en uitgevoerd is door de decoder.

Grtzz,

Karst
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 07 March 2011, 00:40:25
Ik ken de Multimuis niet goed genoeg, maar deze Pro heeft eindelijk eens een echte centrale in het zwarte kastje. Dus niet in de handheld.

Anywaaaay, ik bedacht me dat ik eens twee DC (let op, analoog dus) geluidslocs had gekocht. DC plug eruit, decoder erin geprikt en rijden maar. Leuk, nu F1. Poef!...  ;D Dag functie 1.  (y) Grrrmbl. Zimo erin, rijden, leuk en geluid! F1, ting, ting, ting, ting, ting...  ;D Nog leuker. Het is mij een raadsel waarom dit ff mis ging. Gelukkig heeft die decoder nog 4 uitgangen...

Hmmm, geluid is een beetje hard. Even wat programmeren. Hmmm, nee, weer kortsluiting. Dat moet wel in die geluidsdecoder zitten. Zimo er weer uit, apart programmeren, Zimo gaat goed. Geluidsdecoder apart programmeren, nee. Kortsluiting. Okay, morgen een weerstandje zoeken.  (y)
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: Ronald Halma op 07 March 2011, 09:33:16
Als in: Dan werkt het wel ? ;) Of dan werkt het nog niet :(

Grtzz,

Karst

Eh... sorry ;D uiteraard in "dan werkt het wel"  ;)

Citaat
..multimaus en lokmuis2 sprogrammeren mbv het hoofdspoor, waar dus geen stroommeting plaatsvind...

Waarbij de Lenz op een programmeerspoor dit gedrag vertoont.
Titel: Re:Vragen over Multimuis Pro.
Bericht door: stig op 09 March 2011, 01:06:44
Goed, een 100 Ohm weerstand op m'n werk gesnaaid en de soundloc is nu wel te programmeren. Doet nu braaf een geluidje maken. Alleen, is niet uit te lezen en je krijgt geen bevestiging, maar het werkt wel. Heb in ieder geval het volume kunnen knijpen.  (y)

Een andere amerikaanse decoder is nu wel uit te lezen, maar het duurde heel lang voordat de waarde uitgelezen was. Raar, maar het wekt. Sort of. :)