BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: rard op 13 February 2011, 17:33:37
-
KleiNSpoor heeft op Neurenberg bekend gemaakt dat de ACTS Afvalwagens nieuwe containers krijgen:
(http://www.hetgroterdamproject.nl/images/stories/neurenberg2011/kleinspoor/P1030607.jpg)
Bron: hetgroterdamproject.nl
Hoe is/was de inzet van deze wagens in nederland? Iemand toevallig foto's?
Grt,
Gerard
-
AB staat voor afvalsturing Brabant. Onder andere de losplaats van Acht kent of kende overslag van deze containers, en zo zijn er in die provincie meer punten.
-
Hallo,
Ik zit ook al een tijdje te wachten op een rerun van de modellen.
Op containers die alleen ingezet worden in Brabant zit ik niet zo te wachten.
Nu maar hopen dat Kleinspoor ook wagens met andere containers uitbrengt.
Ik zal dit eens navragen op een van de volgende beursen die ik ga bezoeken.
Anders zou het een beetje een gemiste kans zijn van Kleinspoor.
We wachten gewoon rustig af.
Mvg Maikel
-
Het getoonde model is een zogenaamde bovenlader. Herkenbaar aan de kleppen aan de zijkant. Deze rijden sinds kort ook in de Acht en Tilburgse afval trein { 3 containers maximaal}
Veelzijdige inzet van deze containers is op de trein vanuit Haanrade.
De meeste containers die staan op de Maastricht , Acht en Tilburg trein zijn de blauwe perscontainers. Deze worden geladen door middel van 15 ton huisvuil in de container te persen. dit gebeurd automatisch.
Pers tilt de klep omhoog en trekt de container naar de pers toe. vervolgens vult hij de container met 15 ton vuil. Klep komt omlaag en na afsluiten wordt de container 1 meter van de pers geduwd.
Wagonnummers zijn altijd 64xx-x nummers
De Kragge zijn de paarse bakken ex Essent. Deze hebben een groter volume maximaal 17 ton per container. deze worden vanaf boven geladen door een Bulldozer. lossen gebeurd via de achterklep. Het zelfde pricipe wordt gehanteerd op de Sloe bij Olaz.
Wagenummers van de Kragge en de Sloe zijn altijd 63xx-x.
De 15 tons containers mogen niet gezet worden op een 63xx-x wagen en de 17 tons mogen niet gezet worden op 64xx-x wagens.
Vervoer : Maastricht en Haanrade tesamen als 1 trein naar Moerdijk en terug was Wijster
Max 15 wagens. 8x Haanrade en 7 x Maastricht.
Kragge en Sloe als 1 trein naar Moerdijk. max 9 wagens 4 x sloe en 5 x Kragge
Acht en tilburg tesamen als 1 trein naar Moerdijk. Max. 16 wagens 11 Acht en
5x Tilburg.
De Acht en Tilburg trein wordt in moerdijk na lossing gecombineerd tot 1 trein die dan naar Acht vertrekt. Maximaal aantal wagens 25 stuks. Dit is de langste vuiltrein van ACTS.
groetjes Chris (y)
Machinist ACTS.