BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Gert1 op 08 February 2011, 11:53:20
-
Zie: http://www.nu.nl/binnenland/2441722/treinvertraging-kan-stukken-minder.html
Eventuele middelbare scholieren op dit forum mogen dus nóóit meer zeggen dat je later toch niks meer hebt aan wiskunde. ;)
mvg,
Gert
-
Mooi toch.
-
A2 + B 2 = C2 in plaats van: A > B ?
-
Weer een geval van "spreadsheetmanagement"? (Potentieel dan.)
Enfin, als dit model goed overeenkomt met de werkelijkheid, zou het verbetering kunnen geven.
Maar hoe kan welk model dan ook rekening houden met calamiteiten als suïcidepogingen en andere aanrijdingen?
Mvg,
Henk
-
Je kunt het wel als 'spreadsheetmanagement' afdoen maar in het artikeltje staat het volgende te lezen:
De uit Denemarken afkomstige Nielsen promoveert vrijdag op zijn wiskundige modellen voor passagiersvervoer. De wetenschapper werkte eerder al samen met het Deense spoorwegbedrijf en studeerde af op modellen die hij voor deze onderneming ontwierp.
In de afgelopen jaren heeft de 31-jarige wiskundige diverse internationale prijzen gewonnen met wetenschappelijke oplossingen voor problemen bij het vervoer per trein.
Dus kennelijk werkt men in Denemarken al succesvol met zijn modellen. Eerst maar eens kijken hoe het gaat, voordat we het 'spreadsheetmanagement' noemen?
mvg,
Gert
-
Maar hoe kan welk model dan ook rekening houden met calamiteiten als suïcidepogingen en andere aanrijdingen?
Mvg,
Henk
Het hele onderzoek gaat kennelijk over de omgang met onvoorziene gebeurtenissen, disruption management was de werktitel.
Maar ik voorzie een hoop speculatie zonder dat we echt weten wat die man schrijft. Wie meer wil weten kan bijvoorbeeld hier terecht.
http://www.rsm.nl/home/faculty/Research%20News?p_item_id=6618070 (http://www.rsm.nl/home/faculty/Research%20News?p_item_id=6618070)
Of anders naar de promotie gaan. Dat zijn openbare plechtigheden. Dan wel even terugrapporteren. ;D
-
Dan wel even terugrapporteren. ;D
Precies! En natuurijk wel in begrijpelijk Nederlands en niet in wiskundige formules. ;)
mvg,
Gert
-
De samenvatting van het onderzoek zegt:
the rescheduling models are applied to real-life planning problems from the short-term planning department of the Netherlands Railways. The models lead to a considerable speed-up of the process and significant savings.
met andere woorden, hij zegt dat hij zijn model heeft toepast op gegevens van de NS en dat het daadwerkelijk werkt. Ik heb het onderzoek zelf niet gelezen maar in zijn algemeenheid is het voor een promotieonderzoek zo dat alleen een model opstellen niet voldoende is, men zal ook moeten aantonen dat het model werkt in de situaties die het probeert te beschrijven.
-
De winter is in theorie nog niet voorbij, dus misschien gaat het binnenkort wel weer vreselijk sneeuwen. Kunnen we zien of de NS het dan beter doet dan circa anderhalve maand geleden.
mvg,
Gert