BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: burtonbouwer op 26 January 2011, 13:04:32
-
Heb mijzelf deze week een Zeller rollenbankje aangeschaft plus de SpeedCat. Was van plan deze rollenbank op de Prog.Out van Rocomotion interface 10785 aan te sluiten en zo loks in te meten, maar dat werkt klaarblijkelijk niet, want ik kan dan geen snelheid geven aan de lok. Klopt dit? De handleiding zegt dat je hiermee CV's kunt programmeren met Train Programmer; of is er een instelling ergens in Rocomotion/TC waar ik dat kan veranderen?
Alternatief is om de rollenbank op de versterker (master) aan te sluiten, getest en werkt, maar dat koppelt hem direct aan de sporen van de modelbaan...
Zie ik iets over het hoofd?
Groet,
fps
-
In het algemeen heeft een programmeeraansluiting net voldoende vermogen om te programmeren en dus niet genoeg om een lok te laten rijden.
Gr. Ed
-
Misschien heb je wat aan de schakeling van Lenz.
Ik denk dat deze ook wel voor Roco zal werken. Zeker weten doe ik dat niet, maar er zijn misschien wel andere forum leden die hier ervaring mee hebben.
Alvast de link:
http://www.digital-plus.de/digitalplus/digitalplus_lenzxikon_zauberplatine.php (http://www.digital-plus.de/digitalplus/digitalplus_lenzxikon_zauberplatine.php)
Marius.
-
Dag Marius,
Ik snap het principe; er wordt een schakeling in de voeding van een elektrisch afgeschermd stukje spoor gezet. Stand 1 is voeding van de centrale, stand 2 via de Prog.Out. van de interface. Dat is natuurlijk ook mogelijk zo ja! Je gaat er dan dus vanuit dat je op Prog. Out. niet kunt rijden, alleen programmeren via Train Programmer.
Dank je
Ferry
-
Bovendien Ferry, wellicht ten overvloede, gaat inmeten gewoon op het hoofdspoor.
Gerard
-
Hoi gerard,
Nou dat is niet helemaal zo, als je inmeet met de Speedcat gaat het op de rollenbank.
Ferry
-
Ja, duh... ;D
Ik bedoel elektrisch... 8)
Dus niet op de programmeerspoor aansluiting. (y)
Gerard
-
Ja, dat blijkt mu. Geen nood, dit is oplosbaar! Als ik inmeet wil ik het hoofdspoor niet op master hebben, dus dan zal ik er een schakeling tussen gaan bouwen die je met de Roco 10775 kunt aansturen. Heb begrepen dat dit een potentiaalvrije schakeling moet zijn, is dat vrij in de handeling verkrijgbaar? vast wel ...
Gr.,
Ferry
-
Euhm... waarom zo moeilijk? Voorbeeld:
Ik heb een deel van mijn testbaan dat ik tevens gebruik als programmeerspoor. Voorwaarde is dat het aan twee kanten dubbelzijdig geïsoleerd moet zijn. Met behulp van een tweetal dubbelpolig-om schakelaars schakel ik:
1. tussen intellibox en ESU Lokprogrammer
2. In de IB stand tussen normaal spoor en programmeerspoor
Helpt dit? Of zie ik iets over het hoofd?
Gerard
-
Wat jij "potentiaalvrij" noemt betekent hier, dat je geen elektronisch relais moet gebruiken, maar een overal, dus in elke elektronikazaak verkrijgbaar, mechanisch relais.
12 volt schakelspanning, dubbelpolig om.
Er zijn maar weinig digitaalmerken, die op hun programmeerspoor ook rijspanning hebben staan. Zimo heeft dat bijvoorbeeld wel (beperkt tot 3 A), of bij de "grote" uitvoering zelfs de normale 8 A. Dan heb je het dus eigenlijk over een normale aansluiting, waarop je ook kunt programmeren.
Uiteraard kun je, als de cetrale dat tenminste doet, ook nog POM programmeren (Programming On Main).
Maarten.
-
Hey, misschien heb je HIER (http://www.dutchroco.nl/index.php?topic=526.0) wat aan :-X ::) ::)
-
Of zie ik iets over het hoofd?
Ja, je ziet over het hoofd, dat je dan iedere keer om moet schakelen (handmatig), terwijl dat met dat eenvoudige schakelingetje automatisch gaat.
Dus bv. eerst controleren of iets functioneert, dan iets veranderen (programmeren) en meteen daarna weer testen. Hoef je alleen maar de normale handelingen op de regelaar/centrale uit te voeren en niet ook nog eens schakelaars om te zetten.
Maarten.
-
... terwijl dat met dat eenvoudige schakelingetje automatisch gaat.
Dus bv. eerst controleren of iets functioneert, dan iets veranderen (programmeren) en meteen daarna weer testen. Hoef je alleen maar de normale handelingen op de regelaar/centrale uit te voeren en niet ook nog eens schakelaars om te zetten.
Je maakt me nieuwsgierig... Waar maak je het omschakelen dan afhankelijk van om dit geautomatiseerd te laten gebeuren?
Gerard
-
Mea Culpa...
Ik had het Lenz schakelingetje niet (goed genoeg) bestudeerd. Ik vat hem.
Voorwaarde is wel dat je centrale de hoofdbaan afschakelt als je gaat programmeren op je programmeerspoor...
Gerard
-
Voorwaarde is wel dat je centrale de hoofdbaan afschakelt als je gaat programmeren op je programmeerspoor...
Waarom zou dat moeten?
De meeste centrales doen dat (helaas) automatisch, omdat die maar 1 signaal kunnen genereren. Maar dat vind ik eerder een gebrek dan een noodzaak, zoals jij stelt.
Maarten.
-
Waarom zou dat moeten?
Omdat de Lenz schakeling precies daarop is gebaseerd.
Van mij hoeft het ook niet, ik vind het zeer irritant, maar zoals je zegt, de meeste centrales doen dat jammer genoeg wel. En op die onvolkomenheid rekent de Lenz shckaeling om te kunnen functioneren.
Gerard
-
Omdat de Lenz schakeling precies daarop is gebaseerd.
Klopt, dat had ik nou even over het hoofd gezien. Ik werk veel met Lenz, maar programmeer veel met Zimo, waar ik al deze problemen simpelweg niet heb. Vandaar.
Maarten.
-
Om het draadje netjes af te sluiten vat ik als volgt samen:
1. De Prog-Out van de rocomotion interface 10785 is alleen geschikt voor programmering van decoders.
2. Loks inmeten met de rollenbank / Speedcat combinatie van Zeller en Traincontroller Gold gaat via het hoofdspoor (de master)
3. Middels een bistabiel relais en standaard magneetschakeling kan geschakeld worden tussen programmeerspoor, rollenbank of hoofdspoor.
4. Aansturing van deze schakeling kan softwarematig via een knop op het switchboard van TC of geheel geautomatiseerd middels voorwaarden in TC.
Gr.,
Ferry
-
3. Middels een bistabiel relais en standaard magneetschakeling kan geschakeld worden tussen programmeerspoor, rollenbank of hoofdspoor.
Je opmerking is op zich waar, maar de Lenz schakeling werkt niet met een bistabiel relais.
4. Aansturing van deze schakeling kan softwarematig via een knop op het switchboard van TC of geheel geautomatiseerd middels voorwaarden in TC.
Ja, op zich kan dat, maar (gezien de mogelijkheden van de Lenz oplossing) waarom zo moeilijk? Je hebt TC daar helemaal niet bij nodig. Die oplossing regelt dat namelijk helemaal zelfstandig zonder tussenkomst van centrale of computer...
Gerard
-
Enige reden is dat ik het leuk vind om het via een computer te regelen; dat geeft mij een kick!
Ferry