BeneluxSpoor.net forum

Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: barry1972 op 07 February 2007, 17:11:15

Titel: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: barry1972 op 07 February 2007, 17:11:15
Zag hier nog geen draadje over dus;

Wie is er inmiddels ook geslaagd  ??? ;D ;D

Ik ben inmiddels in het bezit van het diploma, mag de komende 3 jaar gelukkig weer langs mijn spoor(tje) werken.
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Ronald op 07 February 2007, 18:09:54
Oh, is een gratis doch officiel gecertificeerde e-cursus die eigenlijk niet veel voorsteld.   ::)
Heb hem vanwege mijn werk gedaan omdat het niet uitgesloten is dat ik beroepsmatig toch wel eens langs het spoor terecht kan komen.
Wordt wel geregistreerd.

Met een uurtje had je hem geleerd, examen gedaan en het diploma uitgeprint naast me liggen.

Je kan hem zelf ook doen en is te vinden op http://www.veiligheidlangshetspoor.com/ (http://www.veiligheidlangshetspoor.com/)
Houd natuurlijk niet in dat je met dat diploma op zak in ene wel langs het spoor mag lopen maar dat zal je tijdens de cursus wel leren  ;)

Zet er overigens wel vraagtekens bij dat je met zo'n simpele gratis cursus toch een officieel certificaat op zak heb.
Bij spoorned kost een cursus toch wel effies € 170,=   ::)


Groetjes Ronald
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: WillemNS op 07 February 2007, 18:38:21
Ik heb hem binnen 2 minuten doorgelezen, gedaan en gehaald.
Zo simpel!
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: JaJo op 07 February 2007, 18:48:18
Citaat
binnen 2 minuten doorgelezen

Vreemd..... hoor ???
Er staat: het doorlopen van het programma duurt 45 minuten.
Groet Jaap
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Rick op 07 February 2007, 18:51:51
Gewoon meteen de vragen maken, ik had er al 17 van de 20 goed (voor je diploma heb je er 18 goed nodig ;D).
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Reinier Z. op 07 February 2007, 18:57:06
Mja... ik heb ook de instructie overgeslagen en alleen de oefentoets gemaakt. 18 goed, dus geslaagd  ::)
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Lvdwerf op 07 February 2007, 19:02:54
Als je deze toets maakt krijg je alleen een bewijs van deelname, daarna moet je deze inleveren bij je werkgever en die moet dan een BvT uitschrijven voor jou. Aan het papiertje heb je verder niets.
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: StefanvdW op 07 February 2007, 20:36:05
Zoals gezegd heb je inderdaad alleen aan de uitdraai niks en geeft de uitdraai je zeker geen toegang tot het spoor. Zelf heb ik ook deze test moeten maken vanwege mijn werkzaamheden bij de stichting TEE, en ik (en alle andere vrijwilligers ook, veiligheid gaat voor) ben nu in het bezit via het officiele pasje van NedTrain. Ik moet wel zeggen dat de test zeker wel indruk gemaakt heeft, ik let er wel extra op bij het oversteken van sporen en dat is alleen maar goed.

Ik las ook ergens dat er kamervragen gesteld waren over de manier waarop de toegang tot de sporen via die website te verkrijgen is, leuk :P

Stefan (tot januari 2010 in het bezit van dit bewijs)
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: elt-178.516 op 08 February 2007, 07:25:41
Citaat
Gewoon meteen de vragen maken, ik had er al 17 van de 20 goed
Dus je bent 3 keer onder de trein terecht gekomen  ???

Het examen stelt niets voor en is alleen bedoeld om te voorkomen dat je onder de eerste de beste passerende trein ligt. Voor mijn werk aan onderstations heb ik dit examen ook moeten doen. Ik heb eerst de instructie gelezen, en daarna 20 op 20 goed.

Het kan niet vaak genoeg herhaald worden:
Slagen voor dit examen geeft GEEN toegang tot het spoor.
Toegang tot het spoor heb je alleen met een een geldig "Bewijs van toegang"


Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Rick op 08 February 2007, 09:21:16
Ik denk dat ik de vragen over de lampen naast het spoor fout had. ;)
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Ton Rijnen op 08 February 2007, 10:03:31
Heb je ook VCA nodig om langs of nabij het spoor te mogen werken?
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: nscargo op 08 February 2007, 10:58:19
Ik heb eerst ook de instructies doorgelezen, daarna de oefentoets gemaakt en daarna de echte toets. Ook ik heb een score van 20 uit 20, dus geslaagd.
De cursus op zich is wel zinvol, maar met het papiertje wat uit je computer komt rollen kun je opzich niets. Je werkgever moet een BvT uitschrijven
Edit: Dat was ook al door Lennard gezegd.
Een VCA is verplicht.
Harm
Titel: Re: Diploma veiligheid langs het spoor
Bericht door: Matthijs van Heijningen op 08 February 2007, 11:46:59
Bij meerdere bedrijven (BP, DSM Vopak etc) is VCA verplicht, vaak moet je voordat je het terrein op mag naar een instructievideo kijken en dan een toets maken waar je dan 18 van de 20 vragen goed moet hebben.

Ik heb die VCA cursus gedaan tijdens mijn opleiding.

Maar om bij of in de buurt van het spoor te werken daarvoor is VCA alleen niet genoeg. Je hebt dan ook nog die BvT nodig.

mvg,

Matthijs