BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: MC op 16 January 2011, 21:58:48
-
hoi Formers
laatst een lima koplopertje gekocht,
helaas bleek bij de eerste test het locje te lopen, tenminsten het motertje
maar helaas kwam er geen gang in....
blijkt het kleine motertandwieltje niet mee te willen gaan met het motertje.
hoe krijg ik deze vast??
mvg Mark
-
Met een goede lijm misschien? Olba bijvoorbeeld. Ik moet zeggen ik heb geen ervaring met het vastzetten van tandwieltjes, maar de lijm doet het goed bij mij.
Groeten,
Bart
-
Loctite.
Wel eerst even kijken of het tandwiel nog heel is. Als het is gebarsten, dan helpt ook Loctite niet.
Nu hebben nogal wat mensen het anker plus tandwiel vervangen door een Modeltorque motortje. Ik heb in ieder geval nog een paar van die ankers liggen. Kun je er zonder meer eentje van krijgen.
-
Het (plastic) tandwiel vormt 1 geheel met het anker: dat kan niet los doordraaien. Dus of de tanden zijn eraf gesleten (bv door met de hand doordraaien van de wielen) of de volgende tandwielen missen een paar tanden.
-
sorry was er vergeten bij te vermelden dat het om een vervangingsmotertje ging.
ik wilde eerst het asje verwarmen en daarna het tandwieltje terugplaatsen.
maar lijm werkt inderdaad echt goed.
bedankt
-
helaas, het had een tijdje goed zijn werk gedaan, maar helaas...
het werken van de motor kent toch zijn krachten en de lijm heeft het toch begeven...
welke opties zijn er nog om het tandwieltje op zijn plaats te houden?
het tandwieltje is helemaal heel.
hij slipt door omdat door de rotatie het kleine tandwieltje op z'n plaats blijft en het asje doordraait.
het ankertje is denk het probleem niet, het motertje draait optimaal maarjah het tandwieltje blijft staan waar hij staat, tussen de grote tanden in dus :(
mvg Mark
-
wat voor lijm heb je gebruikt?
mvg
Reinder
-
secondenlijm. geschikt voor metaal en kunstof (tenminsten dat staat erop)
welke lijm adviseer(en) jullie mij dan ?
mvg Mark
-
De dikke variant. Als die niet werkt een 2-componenten lijm nemen van een van de bekende merken zoals Bison of Pattex.
Zoiets:
(http://www.hobbyhuis.nl/contents/media/l_0034647.jpg)
(http://duyvejonck.eu/duyvejonck/images/file_attachments/2008/12/21/00/35/16/421331/11956.jpg?1270990365)
(http://www.toolprof.nl/cat/custom/images/origineel/bison/2-componentenlijm.gif)
-
Loctite.
Is speciaal voor dat soort verbindingen bedoeld.
-
Hallo Mark,
Je moet hiervoor tweecomponenten lijm gebruiken. Dat heeft zowel een grootte treksterkte als afschuifsterkte. Dat zijn respectievelijk de krachten loodrecht op het lijmvlak en de zijdelingse kracht. Superlijm en loctite (dat is ook superlijm eigenlijk) zijn niet geschikt. Superlijm heeft een enorme treksterkte, maar een kleine afschuifkracht. Daarom moet je, als je je vingers per ongeluk met superlijm vastlijmt, ook niet gaan trekken, maar rollen.
Het is juist die afschuifkracht, die bij tandwielen op assen optreedt. Dat houdt superlijm niet vol. Daarom kun je je met superlijm of loctite bijvoorbeeld heel goed bouten en moeren borgen, zodat ze niet lostrillen, maar wel weer losgedraaid kunnen worden.
Maak eerst een klotje superlijm, dat je goed mengt. Vervolgens breng je met een kaasprikkertje een dun laagje lijm in het gat van het tandwiel en vervolgens breng je het wiel aan op de as. Dan goed laten drogen. Ik laat het meestal een nacht drogen.
Voor de typen twee componentenlijm heeft Ronald al goede plaatjes geplaatst.
Nog een tip van Bison voor je harder om die, als die in een aparte tube zit tenminste, in een afgesloten plastic zakje in de koelkast te bewaren, nadat je de tube hebt geopend. Dat vertraagt het verouderingsproces van de harder.