BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: Dirk1970 op 13 January 2011, 22:29:26

Titel: Allereerste baanontwerp (HO)
Bericht door: Dirk1970 op 13 January 2011, 22:29:26
Beste allemaal,

Na vele jaren mijn Märklintreinen in hun doos te laten zitten begint het stilletjesaan te kriebelen. Niet dat ik nu de plaats heb om een baan te installeren en zeker het nodige materiaal nog niet bij mekaar heb. Maar we kunnen toch al wel beginnen plannen zeker! ;-) Je moet ergens beginnen en ik dacht om dan maar met het station te beginnen. Graag zou ik periode III/IV rijden. Een hoofdspoor met elec en stoom en eventueel diesel, een zijbaan met een elec. rijtuig, een goederenspoor naar een dok met binnenvaart met diesel. De grootte van de baan staat helemaal nog niet vast maar ... als je mij laat doen zal ze waarschijnlijk vel te groot worden. Hopelijk kunnen jullie mij een beetje intomen met goede argumenten ;-) Ik zou wel digitaal willen rijden maar de schakeling van wissels nog wel "eenvoudig" willen houden. Maar zijn wisselstraten dan mogelijk?
Hieronder post ik even mijn voorlopige station.
Het spoor linksboven en rechtsonder is de zijbaan die dus het station kruist van de ene voorstad via "de" stad naar de andere voorstad ... of zoiets ;-)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/station_22.jpg)

Graag jullie gedacht!


Dirk
Titel: Re:Allereerste baanontwerp (HO)
Bericht door: Dirk1970 op 14 January 2011, 20:49:27
Nog maar even iets bijvoegen ...
Ik sprak van een goederenspoor langs een binnenvaartdok.
Nu zit ik met de vraag ... werden die locs losgekoppeld en via een wisselstraat naar de andere kant van de combinatie geleid om daar weer aan te koppelen? En zou dit dan op onderstaande tekening lijken? Of sla ik de bal een beetje mis?(https://images.beneluxspoor.net/bnls/goederen_dok_1.jpg)
Titel: Re:Allereerste baanontwerp (HO)
Bericht door: Ronaldk op 14 January 2011, 21:40:42
Hallo Dirk,

Welkom op het forum!

Je bent nu wild aan het tekenen in een computer programma met nog geen vast iets... Mijn advies zou zijn:

1) Bepaal eerst met welk systeem je wil gaan rijden: tweerail of drierail. Naar verhouding is in tweerail iets meer Nederlands materieel te krijgen.
2) Bepaal de ruimte die je wil gaan gebruiken
3) Bepaal wat je wil gaan uit beelden, dat heb je al aangegeven in je eerste posts.
4) Begin met schetsen op papier. Gewoon een eerste idee van een volledige baan, dus wil je rondrijden of juist niet, enz...
5) Uitwerken met de computer...

Mogelijke informatiebronnen:
De Encyclopedie van beneluxspoor.net:  De Encyclopedie (http://encyclopedie.beneluxspoor.net)
Sporenplan online:  sporenplan (http://www.sporenplan.nl/)

Succes met ontwerpen!

Groeten Ronald.
Titel: Re:Allereerste baanontwerp (HO)
Bericht door: Dirk1970 op 15 January 2011, 21:25:06
Beste Ronald,

Alvast bedankt voor je reactie!  Je opmerkingen zijn idd wel terecht, maar mijn grote probleem is het gebrek aan plaats.  In het huis waar we nu wonen, zal er waarschijnlijk nooit echt plaats zijn voor een treinbaan.  Heb dus ook totaal geen 'beschikbare afmetingen'... Omdat het echter terug begon te kriebelen om iets met m'n treinen te doen, sinds ze van het ouderlijk huis naar hier verhuisd zijn, dacht ik om alvast een aantal sleutelpunten te ontwerpen, zoals een station en het goederenspoor bij het binnenvaartdok.  Als ik dan - ooit - wel de plaats heb voor een echte baan, hoop ik van daaruit die sleutelplaatsen te kunnen verbinden tot een mooi geheel.
In elk geval moet het een baan worden met één of twee mooie paradebanen.
Een klimspiraal is waarschijnlijk ook noodzakelijk.

Ik zou dus graag via dit forum tips verzamelen om deze sleutelpunten alvast goed in elkaar te krijgen (waarvoor dank bij voorbaat).

Groeten
Dirk