BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => (Her)beginners => Topic gestart door: Jeroen1975 op 03 February 2007, 12:15:08
-
Naar aanleiding van foto's van de baan van Spyke (https://forum.beneluxspoor.net/index.php/action=profile;u=1717)
Hoi Spyke
Ik heb even op je site lopen rondneuzen. Je baan ziet er leuk uit. Ik heb alleen een vraagje over je berghelling? Is die nou zo stijl als het lijkt op de foto, of lijkt het maar zo?
Groeten Jeroen
-
Valt mee de helling is 19 cm over een lengte van 1.50 en als hij straks klaar is heefd hij nog aanloop dus zit wel goed (hoop ik) ::)
en bedankt voor je reaktie
-
Om tegenvallers en teleurstellingen te voorkomen; 19 cm in 1,5 m stijgen is 12,7%. Op mijn trambaantje hanteer ik maximaal 7% en dat trekken de meeste modellen nét. Bij treinbanen wordt over het algemeen 3% als maximum aangehouden, anders komt een loc met rijtuigen of wagons, of een treinstel niet goed omhoog.
-
Hoi Spike
Ik weet niet of het te laat is. Ik denk als je het niet veranderd dat je enorme spijt gaat krijgen. Ik zou als ik jou was je brug laten zakken en het landschap bij het landhoofd naar beneden laten afbuigen. Het hoefd niet, het is een tip :)
Succes
-
Het valt mee... toen dacht ik: mooi hij heeft maximaal 3 % aangehouden.
Toen zag ik die waardes en schrok ik nogal! Als een modeltrein dit al aankan, dan slijt het aandrijfmechanisme wel erg snel. Geen aanrader dus.
Leuk dat de lantaarnpaaltjes goed bevallen!
P.s. Rare IRM heb je hoor ( je avatar) .
-
heb het nog ff nagemeten de preciese meting is 1.75 voorste spoor en achterste spoor is 1.90 cm dus niet de 1.50 ::)
-
19 cm over 1.90 is nog steeds 10%. Ik denk niet dat je daar veel lol aan zal beleven...
-
Zoals marc tramt al aan geeft mag je per meter 3a 4% stijgen.
ik heb toen 8% gehanteerd maar de heeft op tenduur me wel een lok gekost heleaas. ik hanteer nu inderdaad 3% en het loop als een trein.
als ik jou was zou ik dit ook gaan doen want het kan je treinen behouden, ook al kunnen ze een aanlopje gebruiken doe dit want het kan je een moter gaan kosten
Railhopper
-
Een oude fleischmann railbus over een helling van 35 % ;D
Dat kan alleen bij de modelbaan van nienoord 8)
de andere helling is 3 meter met een stijging van 10 cm.
-
Op mijn baan hanteer ik een maximum van 2,5%. Op enkele punten komt het een tikkie hoger uit. Tot nu toe trekken al mijn treinen het met een groot gemakt.
Op mijn oude baan had ik ook stevige hellingen erin zitten (ruim 8%) en daar kwam ik alleen op met 1 of hooguit 2 wagons (zonder gewicht).
-
Tja net die foto's eens bekeken :o :o :o :o en ik schrok wel van die helling en die steile hellingen zijn af te raden. Ik sluit me deels bij de rest aan, gebruik standaard hellingen tot de al aangeven 3 misschien 4%. Als je er bewust voor kiest kan je nog wel voor een steilere zijlijn gaan maar dan moet je wel de zelfde maatregelen als in het echt nemen ;). En locs/treinstellen kopen daarvoor van merken met een goede sterke aandrijflijn en uiteraard van types die in het echt op zo'n lijn ingezet worden ;).
Groetjes Michiel
-
10 procent is echt teveel.
Ik moet net als spyke 20 centimeter omlaag, alleen doe ik er wel mooi 6 meter over!
-
Och, als Skype met zijn treinen over die helling kan rijden is het toch goed?
Het is wel leuk om flauwe hellingen te hebben zodat je met langere treinen kunt rijden, maar als je vervolgens maar 2 wagens achter je lok kunt hangen omdat je perron te kort is schiet je er nog niets mee op.
Als uiteindelijk blijkt dat de gekozen helling te steil is kun je hem altijd vervangen door een flauwere helling, en valt dit onder het kopje "beginnersfouten". Zolang de treinen rijden zoals je wilt zou ik er niets aan doen.
Ik heb ook een baan gehad met een helling van meer dan 3%. Mijn rangeerlok kon met 3 wagens naar de goederenaansluiting en trok dat ook de helling op. Meer wagens kon ik toch niet kwijt. Veel lol aan gehad en nog steeds blij dat ik me niet in allerlei bochten heb gewrongen die 3% te halen!
Groet,
Tjalling