BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Ito op 07 January 2011, 16:05:37
-
Hoi,
Gisterochtend reed ik in Delfzijl en parallel aan de weg reed een trein. In de weg zit een afslag die over het spoor gaat. Deze overgang is beveiligd met een rood stoplicht. Het vreemde is dat ook rechtdoorgand verkeer moet stoppen, terwijl dit twee aparte banen zijn. Wie weet waarom dit is? Het spoor heeft hier nooit anders gelopen bij mijn weten.
link (http://maps.google.nl/maps?f=q&source=s_q&hl=nl&geocode=&q=&sll=53.324997,6.92887&sspn=0.002054,0.004801&ie=UTF8&ll=53.324965,6.928892&spn=0,0.004801&z=18&layer=c&cbll=53.324931,6.928918&panoid=aFzLCyf9z-8Ua2ir-jEdCQ&cbp=12,150.3,,0,5.5)
Mvg,
Ito
-
Hoi Ito,
Bij mijn weten is dit om het verkeer dat van die zijweg komt, vooral bussen en vrachtwagens, de kans te geven om van de spoorbaan af te rijden.
gr Leo
-
Hoi Leo,
Dat zou inderdaad kunnen. Het is volgens mij alleen niet echt een doorgaande weg. Aan die kant loopt 'ie richting de dijk. Er zitten een paar bedrijven aan, maar die kunnen inderdaad vrachtwagens op bezoek krijgen.
Bedankt voor je antwoord.
Mvg,
Ito
-
Dat is inderdaad om te voorkomen dat verkeer uit die zijweg dat daar zoals te zien is voorrang moet geven gegrepen zou kunnen worden door een trein die zich aandient als dat verkeer staat te wachten om voorrang te geven. Zo'n situatie zou zich kunnen voordoen als het doorgaande verkeer groen heeft terwijl de overweg gesloten is. Heeft dus niet zozeer specifiek met vrachtverkeer te maken want ook in het geval dat er meerdere auto's achter elkaar staan kan het gevaarlijke situaties opleveren. In dit soort gevallen wordt er op de zijweg in principe ook een verkeerslicht geplaatst voor het spoor maar in dit geval zal daar niet voor gekozen zijn omdat het om een spoor gaat waar maar weinig treinverkeer plaatsvindt.
-
Het is een bijzondere situatie. Als je in google streetview een beetje verder kijkt zie je dat er op de dwarsweg (Visserijweg) geen verkeerslichten staan.
Het is dus inderdaad bedoeld om de kruising vrij te maken voor verkeer dat de overweg moet verlaten.
-
In het topic "Laatste AKI verdwijnd uit het verkeersbeeld (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,10416.15.html) heb ik al eens een foto van de desbetreffende plek, geplaatst. (Antwoord #27)
De mogelijkheid om hier de overgang vrij te krijgen is hier zeker van belang, omdat ze daar ook nog met radiografisch bestuurde loc's reiden.
-
De verkeerslicht installatie kent op deze locatie geen groen, het is een zogenoemd tweelichts-installatie.
Het verkeerslicht heeft alleen de kleuren geel en rood, ik neem aan dat de betekenis hiervan duidelijk is.
Voor het verkeer wat van de zijweg afkomt, als deze niet mogen oprijden knippert de AKI.
Het wegverkeer wordt dus stil gezet als er een trein in aantocht is, de AKI knippert in dat geval ook dus nieuw verkeer op de overweg wordt als het goed is tegen gehouden voor de overweg.
Het wegverkeer op de doorgaande weg staat stil en de overweg kan worden ontruimd.
Dit zou kort de uitleg kunnen zijn.
Groeten,
Christoph
-
Wat heeft het radiografisch zijn van een loc daarmee te maken?
-
Dat laatste vraag ik me ook af, bovendien twijfel ik of dat ook werkelijk gebeurd. Volgens mij wordt dat alleen bij het chemiepark gedaan. Je bent bij deze overweg al bijna bij de haven en het station. De 2 aansluitingen in de haven wordt (bijna) niet meer gebruikt. Na het station zit men al op de lijn naar Groningen.
Volgens mij kunnen we echter de conclusie trekken dat het antwoord duidelijk is: ontruimen van de spoorbaan mogelijk maken.
Dank voor reacties.
Mvg,
Ito