BeneluxSpoor.net forum
Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Han Zijlstra op 03 January 2011, 09:20:51
-
MVO is in Nederland een sterk opkomend fenomeen. Wat is het eigenlijk:
Bij maatschappelijk verantwoord ondernemen (MVO) neemt een bedrijf de verantwoordelijkheid voor de effecten van de bedrijfsactiviteiten op mens, milieu en bedrijfsvoering. Het bedrijf maakt bewuste keuzes om een balans te bereiken tussen People, Planet en Profit. Bedrijven kunnen zelfs nog een stapje verder gaan en zich richten op nieuwe marktkansen, groei en innovatie met winst voor mens, maatschappij en milieu. Nu en in de toekomst.
MVO is de standaard voor ondernemen in de 21ste eeuw. Uitgangspunten zijn hierbij:
■MVO is een integrale visie op ondernemerschap, waarbij het bedrijf waarde creëert op economisch (Profit), ecologisch (Planet) en sociaal (People) gebied.
■MVO is verankerd in alle bedrijfsprocessen. Bij iedere bedrijfsbeslissing wordt een afweging gemaakt tussen verschillende stakeholderbelangen: de belangen van betrokken personen, bedrijven en organisaties. MVO is maatwerk. Voor iedere onderneming zien de MVO-activiteiten er anders uit. Dit hangt af van bedrijfsgrootte, sector, cultuur van de onderneming en bedrijfsstrategie.
■ MVO is een proces en geen eindbestemming. De doelen die worden nagestreefd veranderen in de tijd en met elke bedrijfsbeslissing. Er wordt door de onderneming gezocht naar haalbare stappen om de maatschappelijke verantwoordelijkheid vorm te geven.
Zo dat is de definitie en nu de hamvraag: Hoe zijn onze hoofdleveranciers hiermee bezig?
Wat doen Marklin, Fleischmann, Roco, Herpa, Preiser, Artitec, Tilly en al die andere leveranciers van onze modelbouwspullen eigenlijk aan MVO? Op hun websites wordt nergens over gesproken, productieplaatsen wordt altijd geheimzinnig over gedaan. Ik daag de nl vertegenwoordigers van al die merken uit om hier eens wat meer duidelijkheid in te geven. Tenslotte willen we dat onze kinderen en kleinkinderen ook nog met deze hobby bezig gaan en dan is het wel zo goed om te weten dat de productie van die artikelen op een verantwoorde manier gebeurd.
-
Oftewel, hoe hou ik met dure en moderne woorden een zwik duurbetaalde adviesbureau's aan het vreten, door angst te zaaien onder de meest vatbare werknemers.
Aangewakkerd door een stel overspannen arbowetgevers, die het ondernemersschap in Nederland beetje bij beetje aan het afbreken zijn.
Leuk verzonnen allemaal, maar ook dit zijn de kosten de baat niet waard, dus ik vind het niet gek dat oin een bedrijfstak, waar het leuk geld verdienen is, maar geen vet pot is aan deze onzin niet mee wordt gedaan.
Al dat geitewollensokken gedoe.... hier hoort zeker ook de vergadercultuur/zorgmanagers en al die met spoed verzonnen posten in de overheid ook bij ?? gewoon je werk goed doen, laten sommige bedrijven, en vooral de overheden daar eerst maar eens mee beginnen, zoetsappige gedoe aaleemaal ;D
-
Lijkt een beetje op dat geleuter van Freek van gisteravond... (wie het gezien heeft, weet wel wat ik bedoel)
-
Yep, ik kon er gisteravond niet echt mijn aandacht bijhouden...
Opgepast! Bekentenislectuur: ik zapte zelfs af en toe naar Wegmisbruikers... :-[ :-[ :-[
-
Mijns inziens weer een voorbeeld van een " westerse " ziekte.....
Deels ingegeven door de paranoide manier waarop hier in de US wordt omgegaan, gebaseerd op de bekende "claim" cultuur die daar heerst.
Ok, Bijv. de Enron affaire van een aantal jaren geleden heeft aangetoond dat bepaalde regelgeving noodzakelijk is met de daarbij behorende controle, maar laten we wel wezen, de economische crisis heeft ook plaatsgevonden, geen enkel regeltje of controle heeft dat kunnen voorkomen
Ik zie het in mijn werk ook steeds meer , SOX is daar een voorbeeld van. Hetzelfde bij klanten van ons.
Een groot deel hiervan is gebaseerd op gevoel van " schijnveiligheid "
Ben zeker niet tegen regelgeving, maar we schieten zoals gewoonlijk weer eens door.
Nieuwe opkomende economieen, zoals China en India, lachen zich suf als ze dit zouden lezen en varen daar wel bij.
Zouden ze zich daar ook maar 1 seconde druk maken over de balans tussen People , Planet en Profit ???? Denk het niet.......
Ondertussen zijn we in het westen drukker met elkaar en dit soort regels, dan met het feitelijke "ondernemen".
-
Ondanks dat de eerste reacties duiden op een lichtelijk "geen stijl" gevoel wijzen, is de vraag wel degelijk aan de orde. Openbare Europese aanbestedingen hebben al sinds een aantal jaren een MVO onderwerp als selectiecriterium. Fabrikanten die daar niet aan voldoen worden niet geselecteerd. Het gaat wat ver om onze treinenhobby daar direct mee te vergelijken, maar om maar eens wat te noemen,niemand kocht meer Nike voetballen toen bekend werd dat daar kinderarbeid voor nodig was. Grote supermarkten gaan meer en meer over naar Fair Trade producten, Verkade gebruikt geen "foute"chocola mee etc etc. Het is toch enkel schande voor een bedrijf om bekend te maken waar en hoe zijn/haar producten worden gemaakt. Is natuurlijk in feite simpele consumenten info. Zou toch niet leuk zijn als je weet dat je preiser figuurtjes in Malawi gemaakt worden door kinderen die daardoor geen scholing krijgen en 12 uur per dag moeten werken.
-
Zou toch niet leuk zijn als je weet dat je preiser figuurtjes in Malawi gemaakt worden door kinderen die daardoor geen scholing krijgen en 12 uur per dag moeten werken.
Zolang de consument denkt met zijn portemonnee, en niet met zijn verstand, zal dat helaas nog wel het geval blijven.
Het eerder genoemde voorbeeld van China en India, die lachen om dit soort dingen: dat klopt. Ze lachen zich een breuk. Maar ondertussen is hun manier van ondernemen (zoals in Afrika of in eigen land) nou niet bepaald mensvriendelijk te noemen. De winsten staan op 1 en het personeel en het milieu zijn sluitposten.
Eelco
-
Han, ik denk dat de gemiddelde forumlezer gewoon geen idee heeft wat er achter MVO schuilgaat. En dat er met name onder grote fabrikanten veel goede resultaten bereikt zijn zoals reductie van CO2 uitstoot, waterrecycling (heeft iemand hier enig idee hoeveel water er door een gemiddeld fabriekje gebruikt wordt voor productie?), energiebesparing door aangepaste verlichting, timers, zonnepanelen op het dak etc.... En dan is er met name in de kunststoffabricage tegenwoordig veel hergebruik van plastics mogelijk. Dus hoe populair het ook is om betrokkenen meteen als houtje-touwtje jasdragende, sandaalbewandelende bomenknuffelaars af te schilderen, onder grote bedrijven is het wel degelijk een punt, mede door de steeds strengere eisen. En je kunt je kind tegenwoordig speelgoed geven zonder giftige verf, pvc en losrakende onderdelen, dus is het wel degelijk een zinnig onderwerp.
-
Mijn Engelse treinen komen allemaal uit China.
Met de bedrijven die ze produceren gaat het relatief goed.
Bovendien heb ik geen keuze.
Leen.
-
Je kiest altijd.
-
Goed gesproken Bessel en Han. Volgens mij hebben we allemaal baat bij duurzaam ondernemen.
Misschien moeten we juist bij onze hobby daarop letten. Modeltreinen zijn tenslotte bij uitstek een overbodig luxe product dat beslag legt op eindige grondstoffen.
Marc
(oh ja, mijn modeltreinen rijden op groen stroom en ik knutsel bij spaarlamplicht ;D)
-
Dank medestanders dank, ook op de komende nurnberg messe wordt meer en meer aandacht geven aan dit onderwerp getuige deze link: http://www.spielwarenmesse.de/aussteller/toy-fair-special/
-
Je kiest altijd.
Dat klopt. Het alternatief is stoppen met de hobby.
Overigens rijden ze, evenals die van Marc, wel op groene stroom.
Leen.
-
Ooo gaan we dat weer krijgen, over china en of we daar wel of niet moeten laten produceren.... ik ga daar niet een smeer op in, ... die principes zijn leuk, maar hou je er dan 100% aan, en niet half....... hoe meer geld je bezit, hoe makkelijk het is om je je aan je principes te houden ;)
Bessel, wat jij noemt, daar ben ik het wel mee eens, dat is geen houtentouwtjes jas denken, dat is denken over hoe je je productie kosten en je vaste lasten zo laag als mogelijk kan houden, zodat je netto winst hoger is, als je daar wat boompjes mee red in Brazilie, is dat meegenoen, maar al die maatregelen zijn toch ten eerste genomen voor de eigen portomonee van de fabrikant cq ondernemer.
Wat mij tegen staat is dat het weer een aparte naam gegeven moet worden, dure advies bedrijven ingehuurd moeten worden voor voorlichting, en maar duur lullen, om zo hun eigen baan ( begrijpelijk) veilig te houden. want wie gaat nou adviseren dat zijn eigen baan eigenlijk overbodig is :), en dat is nou juist het houtjetouwtje achtige wat er aan verbonden wordt.
Want je bent toch wel met me eens dat hier en daar de MVO en Arbo een beetje erg aan het doorslaan is qua regelgeving en wetjes?? daar kweek je geen goodwill en motivatie mee bij vooral de kleinere bedrijven.
Han heeft het over artitec ed, jij hebt het over Unilever ed......... zit toch een miniem verschil in bedrijfsresultaat lijkt me zo ;D
-
Nederland is een lastige afzetmarkt voor duurzame producten. Mijn idee is dat veel bedrijven hier het doen om de overheden en milieu-organisaties te "pleasen" om zo negatieve publiciteit te voorkomen en niet omdat de consument er bewust om vraagt.
Voor wat betreft de modelspoor-sector denk ik niet dat de Nederlandse consument bewust zal willen kiezen voor producten van bedrijven die met MVO werken. Sowieso is de keuze bij de meeste Nederlandse modellen die tussen wel en niet kopen of anders zelf bouwen, maar of zelf bouwen minder belastend voor het milieu is? :-X
Persoonlijk zie ik het hele duurzaamheidsverhaal als de zoveelste hype, waar grote bedrijven voor de publiciteit graag aan mee werken maar waar weinig mensen bewust mee bezig zijn. (op de slimme adviesbureau's na dan ;)) Gevolg is alleen wel dat veel overheden erin mee gaan en zo met het opleggen van nieuwe regels en voorwaarden de regeldruk weer verhoogd wordt zodat de MKB-bedrijven naar verhouding nog meer papierwerk hebben en nog minder kans maken bij openbare aanbestedingen.
Gr. Emiel
-
Persoonlijk zie ik het hele duurzaamheidsverhaal als de zoveelste hype
Ik zie het niet als hype, maar als toenemende bewustwording. Bewustwording van wat een geproduceerd voorwerp (of het nou een treintje is of een ijsje van unilever) nou daadwerkelijk kost en wat er voor nodig is om zo iets te produceren. In een wereld waar grondstoffen schaarser, duurder en belastender voor het milieu worden, kan deze bewustwording geen kwaad.
Om dan meteen te wijzen naar bedrijven die er zoveel mogelijk geld uit proberen te slaan of mensen die koste wat kost hun eigen baan veilig willen stellen, is erg makkelijk en verlegt de discussie helaas maar al te vaak naar de onderbuik.
Eelco
-
En verlegt de verantwoordelijkheid naar anderen.
"Laat de rest van de wereld eerst maar eens...." vul maar in; minder autorijden, minder vervuilen, minder grondstoffen verbuiken, enz...
Overigens kan ik wel voor een deel met de gevoelens van Marty meegaan. Bij veel bedrijven is MVO niet meer dan een marketinguiting. Ze doen het wel maar alleen omdat het goed is voor het imago en/of omdat de markt daarom vraagt. Idealisme vanuit de ondernemer of bestuurders daarbij vaak ver te zoeken.
Het resultaat voor onze groene planeet telt uiteindelijk denk ik dan altijd maar.
-
Han heeft het over artitec ed, jij hebt het over Unilever ed......... zit toch een miniem verschil in bedrijfsresultaat lijkt me zo ;D
Jawel verschil in bedrijfsresultaat maar niet in verantwoording over de productiewijze. In de totale consumentenmarkt is de tendens naar bv duurzamer geproduceerde goederen afgelopen jaar flink toegenomen, bewustwording van de consument is daar zeker debet aan. MVO is niet meer dan een verzamelnaam (zie start van onderwerp)en ja je hebt adviesburo's die daar hun brood in verdienen, maar dat wil nog niet zeggen dat je die in moet schakelen. Ik denk zo dat de eerste fabrikant die zijn "speelgoed" productiewijze: a opschrijft en openbaar maakt en b: die productie op verantwoorde wijze uitvoert, een aantal extra verkoopargumenten heeft richting consument, en ook nog een kostprijsverhoging/verlaging zouden kunnen doorvoeren.
HH fabrikanten/ distributeurs, jullie lezen mee ongetwijfeld geef ook es een opinie?
-
...Zucht...Na dit alles gelezen te hebben ga ik weer lekker naar zolder MVH (Maatschappelijk Verantwoord Hobbyen). :)
Hergebruik van vuurwerkstokken,
Visbakjes hergebruiken als bewaarbakjes,
Chinese nassibakjes hergebruiken als golfplaat dak,
Overtollig gras opzuigen en hergebruiken,
Kanariezand zeven en als ballast hergebruiken,
Gips in stukken slaan en hergebruiken als rotsen,
Acrylverf en houtlijm sterk verdunnen met water zodat ik meer haal uit één klein flesje,
enz. enz.
Misschien is het een idee om in de BNLS-stand op €spoor cursus te laten geven over MVH door een dure hobbymanager.
Ze hebben bij BNLS mijn telefoonnummer en adres. ;)
Groet Jaap
-
...Zucht...Na dit alles gelezen te hebben ga ik weer lekker naar zolder MVH (Maatschappelijk Verantwoord Hobbyen)
That's the spirit! ;D
-
grappig altijd, dat gemekker van china dit en china dat... maar je moet es kijken wanneer china echt is gaan industrialiseren en hoe dat hier is gegaan en hoe lang het hier duurde voor er iets tot mensen doordrong wat betreft milieu en wat voor veldslagen er zijn uitgevochten voor het hier iets werd qua arbeidsomstandigheden. De algemene welvaart van een land dicteert aan welk probleem er vooral gedacht en gewerkt wordt, voor dit soort problemen moet de welvaart eerst nog wat verder omhoog daarzo, dat is een natuurlijk proces en je kan er wel van alles aan proberen te rommelen maar of dat echt effect heeft...
Beetje jammer alleen dat china of india daar niet echt tijd voor heeft zoals het er nu uitziet qua olievoorraden, vervuiling, overbevolking etc...
En die 3 schrale treintjes die dan netjes of minder netjes gemaakt worden gaan sowieso het verschil al niet meer maken.
Zelf ben ik trouwens erg verantwoord bezig, ik koop eigenlijk alleen tweedehands zooi, dus de arme chinese kindjes en oostduitse zureregenbossen die een pijnlijke dood zijn gestorven en de westduitse arbeider die een schram op zn duim kreeg door het maken van mij locjes waren de schuld van degene die t ding destijds nieuw gekocht had.
-
fabrikant die zijn "product" productiewijze: a opschrijft en openbaar maakt
Lekker naïef Han, ;)
Als ik mijn fabrikant al vraag naar een specifieke verf gebruikt op zonnenschermen, krijgen ze al een rolberoerte dat ze hun "geheim van de smid" moeten prijsgeven, en dus niet doen.
Het gaat niet om of het een hype ofzo is, het gaat om de geloofwaardigheid om de nuchtere doemdenkende domme, onderbuikgevoel hebbende pleps zoals ik te overtuigen van het gelijk, en daar zijn de "goede aardbewoners" nog niet zo bedreven in :)
Hier mij lopen te overtuigen over het verbeteren van de aarbol en zijn opwarming, en in een ander draadje maar og en wee lopen klagen over al die sneeuw en spoorwegen (y)
Zo nu ga ik even een oud vrouwtje helpen oversteken, misschien dat ik dan toch een beetje beter mens wordt, bij geberek aan een zolder waar Ik Jaap zijn goede advies kan opvolgen (y)
-
Ach onbewust sluipt het fatsoen er toch stiekem in... niemand giet nog z'n terpentine door de gootsteen, z'n batterijen in de vuilbak of laat de kraan een half uur lopen. Dus we leren het wel.
Alleen dat MVO verhaal is iets wat meer tussen ondernemers hoort en die zitten niet veel op het forum. Jij en ik hebben daar niet veel mee, in deze kleine branche is het ook nog geen gemeengoed om aan de beurskraam te vragen of dat locje wel milieuvriendelijk geproduceerd is...
Maar die fabrikant heeft wel een limiet voor CO2 uitstoot, gebruikt geen giftige verf meer en soldeert loodvrij. En omdat milieu big business is, maken de marketingjongens er dan een snel verhaal van, zodat tegenwoordig elke fabrikant wel een groen stukje website heeft; gewoon omdat ze dat allemaal doen...
Dus als consument heb je nog steeds geen idee welke producent zich echt aan de regels houdt, en kun je niet meer doen dan de betere wereld beginnen bij jezelf.
-
En die 3 schrale treintjes die dan netjes of minder netjes gemaakt worden gaan sowieso het verschil al niet meer maken.
Zelfs het stilleggen van de volledige wereldproductie van modeltreintjes niet. Zelfs als alle Nederlanders volgende week de auto aan de kant zetten en gaan lopen en fietsen is dat op wereldschaal peanuts... Maar ja, je moet wel ergens beginnen volgens mij en dat is bij jezelf en je omgeving.
Wat Floris zegt over China en India is uiteraard ook helemaal waar. Als je niets te eten hebt dan zal jouw ecologische voetafdruk je aan je reet roesten. Een en ander al jááren terug vastgelegd in de pyramide van Maslow (http://nl.wikipedia.org/wiki/Piramide_van_Maslow)
-
Beetje jammer alleen dat china of india daar niet echt tijd voor heeft zoals het er nu uitziet qua olievoorraden, vervuiling, overbevolking etc...
En dat verklaart waarom het met hergebruik de laatste tijd toch hard gaat. Aan de ontwikkeling van de grondstoffenprijzen, zelfs terwijl een deel van de wereld in een economische crisis zit, merken ondernemers nu eenmaal dat het kennelijk toch een keer ophoudt en dat investeren in hergebruik zich vaak vrij snel terugbetaalt. Weinig idealistisch, wel effectief, misschien te laat.
-
Klopt, koper en nikkelprijzen vlogen de laatste jaren de pan uit door de grote vraag in China. Hergebruik en recycling werd weer lonend.
-
och, in de film (bij voorkeur met steven seagall, benzineexplosies en tieten) staat de timer van de bom ook altijd op 00:01 voordat het rode draadje wordt doorgeknipt... Daardoor is iedereen gewend dat t wel op t laatst goed zal komen. Misschien deze keer niet... of wel... of een beetje.
Wat China betreft, dat heeft nu wel het voordeel dat ze niet alle technieken zelf hoeven uit te vinden, een hoop manieren om relatief milieuvriendelijk aan energie te komen (wat kost t wel niet aan energie, materiaal, water etc om een windmolen te maken, of een zonnepaneel) zijn er al, de moeilijkheid zit hem er nu in om dat grootschalig genoeg te gebruiken.
En dan bouwen ze een drieklovendam en is het hier weer boehoehoe, want dan loopt er een stuk land onder. Als je een mensenplaag van 6 miljard op zo'n aardklootje als dit in stand wilt houden lukt dat niet zonder wat troep hier en daar.
En Marc, in je eigen omgeving beginnen is prachtig, maar moet je dan beginnen met je treintjes? van de 13 fabrikanten die een plan V in H0 maken degene met de meeste max havelaar-stempels kopen? Om ff dit aan te halen:
Je kiest altijd.
dat is dus grotendeels gelul.
-
Ja, ik koop bijvoorbeeld alleen maar scharrel-treinstellen, vrij uitloop locs en onbespoten preisertjes ;D
Het gaat mij meer om de laat-maar-waaien danwel de het-maakt-toch-allemaal-niet-uit-houding danwel lethargie... Dat doet bij mij lichtelijk de haren recht op staan hoewel ik verre van een onbespoten geitenwollen sokken type ben.
En ja, uiteindelijk keert de wal het schip gewoon. Olie en grondstoffen worden zo duur dat de vraag vanzelf terugloopt.
-
Tja, je doet soms wat je kunt. Ik heb veel sympathie voor de producten van Max Havelaar waar je iets meer voor betaalt maar waar de winsten wel naar de kleine boeren gaan ipv de grote multinationails. Aan de andere kant laat ik bepaalde dingen dan weer niet (liters terpentine, M600 en ander gemeen spul gaan er hier door) omdat ik anders mijn hobby kwijt ben...
1x waterhoudende verf gebruikt voor het spuiten... laat maar...
-
effe rageren
ff dit aan te halen:dat is dus grotendeels gelul.
Mijn opmerking was een reactie op
Dat was een reactie op:
Bovendien heb ik geen keuze.
Tuurlijk heb je keus en je maakt je keus ook. Je staat immers niet met de rug tegen de muur. Of je je daar zwaar schuldig onder moet voelen is een andere vraag.
Verder wordt er geklaagd over de prijzen van bepaalde motorwagens uit China, terwijl die gezien de arbeidsomstandigheden daar veel te goedkoop zijn. Nu ja, de opkomst van China en India hebben in ieder geval Europa en Amerika in een economische crisis gestort en dat zal ongetwijfeld ten koste gaan van de arbeidsvoorwaarden hier. Maar wij hebben in ieder geval een prijsvoordeel gehad.
-
Als ik mijn fabrikant al vraag naar een specifieke verf gebruikt op zonnenschermen, krijgen ze al een rolberoerte dat ze hun "geheim van de smid" moeten prijsgeven, en dus niet doen.
Ach, voor levensmiddelen is het al gelukt om de samenstelling op de verpakking te krijgen. Je moet wel een beetje gestudeerd hebben om het allemaal te doorgronden, maar het staat er toch maar op.
Voor andere produkten zal die verplichting er ook wel eens komen. Kan een kwestie van lange adem zijn, maar als kopers kunnen we daar aan bijdragen door met zijn allen maar genoeg te zeuren. En anders gewoon niet kopen. Zo koop ik b.v. geen superlijm bij een bepaalde firma die je op bijna alle beurzen ziet staan, omdat ze het platweg verrekken om me te vertellen wat voor type lijm ze verkopen.
-
ongetwijfeld ten koste gaan van de arbeidsvoorwaarden hier
Zie je wel, elk nadeel hept zijn voordeel (y) ;D
-
Nu ja, de opkomst van China en India hebben in ieder geval Europa en Amerika in een economische crisis gestort en dat zal ongetwijfeld ten koste gaan van de arbeidsvoorwaarden hier.
Citaat
ongetwijfeld ten koste gaan van de arbeidsvoorwaarden hier
Zie je wel, elk nadeel hept zijn voordeel (y) ;D
???
Trek je nu niet dingen uit z'n verband omwille van humor?
???
sorry, das goedkoop.
-
nee, was pure ernst...... ik ben werkgever ;)
-
Niet omdat ik nu Piko fan ben, maar tot nu toe zijn zij de enige die ook maar iets in de MVO richting ondernemen en ook publiceren.
http://www.piko.de/d/wir_ueber_uns/umweltinformationen.php?navid=185
Ik geef toe het is niet veel maar elke reis begint bij de eerste stap.
-
@ Marty:nog steeds ???
Ik had je geloofd als je dit ;) niet getypt had.
Ik ken je niet dus ik moet aannemen dat je inderdaad een werkgever bent. ( door de ;) heb ik moeite om dit te zien als een ernst te nemen opmerking (iets van communicatie die ik misschien iets anders interpreteer))
Als ik je opmerking dus bloedserieus neem, dan ben jij uiteindelijk dus blij met arbeidsvoorwaarden die achteruitgaan. Niet echt leuk voor je werknemers dan ( als je die hebt).
Ben je dan eigenlijk niet enigszins egoïstisch bezig?
Als je aan dit topic deelneemt puur voor de lol en het dus allemaal gezever vindt dat hele MVO dan houdt ik :-X
-
Ik ken Marty wel een beetje, en hij is inderdaad werkgever.
Volgens mij is hij gefrustreerd door alle regelgeving die je ook zou kunnen vervangen door gezond verstand.
-
Ja, maar ja, wiens gezonde verstand?
Voordat die regelgeving er was (voor de tijd van Marty, niet zijn schuld) werden werknemers in dergelijke branches net zo lang aan ontvettingsmiddelen en oplosmiddelen blootgesteld totdat ze er bij neervielen. Kleine zelfstandigen net zo hard trouwens. Van een individuele ondernemer die zijn verstand gebruikt kun je niet verwachten dat die zomaar tegen hogere kosten gaat produceren dan de concurrent. Ze wilden wel veiliger en gezonder, maar alleen als iedereen dat doet, ergo regelgeving.
-
Hou het maar op Klaas zijn uitleg en het gezonde verstand van Henk, dit is niet het forum om daar eens lekker diep over te gaan bomen, en zou wel heel veel afwijken van de topicstart
Het feit dat ik elke letter uit moet leggen, zegt mij al dat het vrij zinloos is om daarover verder met jou daarover te discusiëren, dus laten we het lekker bij treintjes houden hiero.
En ja ik heb nu geen werknemers meer, maar dat is meer door de regelgeveing, dan dat ik ze niet wil hebben
In een ander bedrijfstak had ik vroegah meer dan 60 man, en er waren er maar weinig ontevreden, ondanks dat ik toch wel wat regels ( HACCP, CAO ) aan mijn laars lapte, en dat bereik je niet door egoïsme.
Het feit dat je me niet kent, en al helemaal niet weet wat ik doe en hoe ik het doe, en me dan dan toch van egoïsme te betichten....... wie heeft jou god gemaakt ?? misschien zijn mijn regels wel beter als die van de gemiddelde CAO of Arbeidsvoorwaarde...weet jij veel...
-
Het feit dat je me niet kent, en al helemaal niet weet wat ik doe en hoe ik het doe, en me dan dan toch van egoïsme te betichten....... wie heeft jou god gemaakt ??
Waarom haal je die er nou bij?
Als je deze zinnen nog eens leest:
Als ik je opmerking dus bloedserieus neem, dan ben jij uiteindelijk dus blij met arbeidsvoorwaarden die achteruitgaan. Niet echt leuk voor je werknemers dan ( als je die hebt).
Ben je dan eigenlijk niet enigszins egoïstisch bezig?
Waar staat dan dat ik mijzelf god maak?
Communicatie is moeilijk.
Verder met het onderwerp.
-
@ Marty: zie hier de zegen van een forum, eindeloos bomen over zaken waar je geen verstand van hebt met mensen die je niet kent.. ;)
Veel van de reacties maken het Maatschappelijk verantwoord om er een slotje op te gooien....
-
Ja je hebt gelijk Bessel, ik had er ook niet aan moeten beginnen :), je gaat elkaar zo snel verkeerd begrijpen als je iets niet goed uit kunt leggen via je toetsenbord, we zijn niet allemaal gezegend met de kunde om iets kort en bondig goed uit te leggen zoals Henk dat goed kan bv.
Als de een niet goed uit zijn woorden kan komen, de ander niet goed leest of tunnelvisie of wat dan ook heeft, dan wordt het al gauw zoals dit.
Maar een slotje hoeft toch niet ?? bloed vanzelf dood dit draadje :)
-
@ Marty: zie hier de zegen van een forum, eindeloos bomen over zaken waar je geen verstand van hebt met mensen die je niet kent.. ;)
en ondertussen zijn er weer vele miljoenen euro's aan zware metalen de lucht in geschoten ....
of hebben jullie dat ALLEMAAL niet gedaan
-
@ Marty: zie hier de zegen van een forum, eindeloos bomen over zaken waar je geen verstand van hebt met mensen die je niet kent.. ;)
Veel van de reacties maken het Maatschappelijk verantwoord om er een slotje op te gooien....
Niet mee eens.
Als dit nou een scheld topic wordt, ja dan. Maar ik heb nog niet gescholden. Nu verder met MVO.
-
en ondertussen zijn er weer vele miljoenen euro's aan zware metalen de lucht in geschoten ....
of hebben jullie dat ALLEMAAL niet gedaan
Als je vuurwerk bedoelt kan ik alleen voor mezelf spreken: nee. Al jaren niet meer gedaan...
-
HH fabrikanten/ distributeurs, jullie lezen mee ongetwijfeld geef ook es een opinie?
Waar blijven dan de gegevens van bijv. de distributeur Sceneryshop? En decodershop?
Als je dit onderwerp aandraagt en er zelf niets aan doet ben je nogal hypocriet bezig.
Grote mond? Dan ook met de billen bloot!
Dat is de mening van een fabrikant/distributeur.
Maarten van der Burgt
-
;D
-
En wat kost dat niet allemaal?
Jos
-
En wat gaat het opleveren.
-
Waar blijven dan de gegevens van bijv. de distributeur Sceneryshop? En decodershop?
Als je dit onderwerp aandraagt en er zelf niets aan doet ben je nogal hypocriet bezig.
Grote mond? Dan ook met de billen bloot!
Dat is de mening van een fabrikant/distributeur.
Maarten van der Burgt
Maarten,Maarten toch, doe es rustig, je weet niet half hoe lang ik bij de fabrikanten waarvan ik spullen importeer aan de bel hang.
Om met de Sceneryspullen te beginnen, Polak materiaal wordt gemaakt van restmaterialen die vermalen worden en van milieuvrendelijke kleurstoffen voorzien. Verpakking wordt deels uit karton, deels uit kunstof gemaakt, karton is vervaardigd van oudpapier.
De fabrikaten decoders vanuit onze shop kan ik nog niet over oordelen, melden simpelweg omdat men nog geen antwoord op mijn vragen heeft gegeven. Zodra ik ze weet zal ik het zeker vermelden op onze webpagina's.
Misschien voor jou ook wel een goede gelegenheid om jou importmerken daar eens naar te vragen?
Overigens is volgens jouw redenatie een vraag stellen blijkbaar hypocriet als je zelf geen informatie daar over geeft of hebt? Waarom denk je dat ik de vraag stel? Omdat ik gewoon wil weten waar mijn en onze produkten worden gemaakt. Ik wordt bijvoorbeeld erg wantrouwig als ik de prijzen van bv Preiser figuurtjes zie in de laatste 3 jaar. Productie is verschoven van oorspronkelijke plaats in Duitsland naar??? Prijs in het semi illegale circuit is meer dan gehalveerd.
Nu weer terug naar het oorspronkelijke onderwerp.
-
Ik ben de rust zelve.
Ik hang niet bij mijn fabrikanten aan de lijn waar, hoe en door wie ze de producten laten maken.
Dat interesseert me mateloos niet.
Overigens maakt Zimo zijn producten in Oostenrijk, maar waar het daarvoor in oa. processoren gebruikte goud vandaan komt, kan me aan mijn fiets roesten (om het netjes te zeggen).
Auhagen wordt in Duitsland geproduceerd, maar hoeveel die Ossie's minder verdienen dan hun westerburen weet ik niet en vind ik hooguit heeeel erg zielig. Waar de olie vandaan komt dat in de kunststof verwerkt zit ? : ik neem aan uit de grond.
Kortom, uitbuiting vind ik een vorm van ernstig onrecht, maar zolang de Nederlandse consument geen 50 euro wil betalen voor iets wat nu maar 20 euro kost, is het mijn probleem zeker niet. Wanneer de consument zelf beslist geen besmette producten meer te kopen lost het probleem zich vanzelf op.
Dus ik hoop voor jou dat de door jouw verkochte Poolse producten morgen wat meer gaan kosten, om die arme zielen die zo uitgebuit worden tegen een loon nog lager dan die van Ossies, de zomer te laten halen.
Een herhaling van een vraag: En wat kost dat niet allemaal? Ga jij dat uit eigen zak betalen terwijl je nog niet eens aan andere reeds bestaande verplichtingen voldoet, zoals het betalen voor de afvoer van electrisch / electronisch speelgoed ? En nog andere zaken waar jij en ik nog niet eens weet van hebben, maar wat allang weer is bedacht door een stel Brusselse bemoeizuchtige zakkenvullers of hun Haagse collega's?
Waar de toekomst op uitdraait weet ik niet, maar voorlopig zie ik door al dit soort zaken weer een gigantische semi-overheid ontstaan die zich werkelijk overal mee bemoeit. Gefeliciteerd ermee. Vooral stimuleren.
Maarten.
-
Kijk, das duidelijk (en best wel realitisch volgens mij...)
trouwens, nog een dingetje... Iedereen is geloof ik bang dat MVO en milieubewustzijn in een idealistische geitewollensokkenhoek gedrukt worden, maar is dat tegenwoordig dan zo? het is daar juist helemaal uit heb ik het idee, je wordt nu juist overal door net wat te irritante gladde lui aan je kop gezeurd over dit soort zaken. In de geitewollensokkenhoek had t nog wel iets gezelligs en tegendraads en wil ik best meedoen, maar nu wordt het je door je strot gedrukt als een zo hinderlijk mogelijke wasmiddel- of inlegkruisjesreclame, totale terreur dus. Tot speciale pagina's in de krant aan toe, met allerlei net wat te blije zoetsappige verhaaltjes. Door al dat domme blije "hippe" gezanik de laatste tijd merk ik dat ik daar nogal dwars van word en de neiging krijg juist al het afval bij elkaar in 1 container te mikken en de verwarming nog wat hoger te zetten met het raam open. Vroeger was dat echt niet zo. Zal sowieso wel iets persoonlijks zijn, ik sla zo'n beetje dwars op alles wat me door een reclamebureau door de strot gedrukt wordt, maar toch, ik zal vast niet de enige zijn.
-
Eigenlijk wil ik hier alleen over treintjes praten maar ik kan het toch niet laten...
..snip... Kortom, uitbuiting vind ik een vorm van ernstig onrecht, maar zolang de Nederlandse consument geen 50 euro wil betalen voor iets wat nu maar 20 euro kost, is het mijn probleem zeker niet. Wanneer de consument zelf beslist geen besmette producten meer te kopen lost het probleem zich vanzelf op.
...snip...
Maarten, dan neem ik aan dat je hier producten bedoeld die je zelf niet verkoopt. Interesse in de achtergrond van producten die je koopt en zeker ook verkoopt is wel degelijk van belang. Want als je zelf producten verkoopt die door uitbuiting zijn gefabriceerd of waarvan grondstoffen door uitbuiting zijn gewonnen is het natuurlijk wel degelijk jouw probleem en verantwoording. Dan ga je hopelijk niet zitten wachten tot de consument ze niet meer koopt...
Regels of geen regels vanuit Brussel, over dit soort zaken hoort men (vind ik) zelf ook na te denken en neem je een eigen verantwoordelijkheid. Zo niet dan zijn dit soort regels blijkbaar terecht.
En aan Floris: Op zich begrijpelijk Anti-gedrag tegen "hippigheid" of reclamebureaus is toch een vreemde reden om alles maar weer gewoon "bijelkaar te flikkeren" en de verwarming hoger te zetten ???... Verantwoording nemen doe je vanuit jezelf en voor jezelf, je kinderen, dieren of de wereld in het algemeen en daar laat je je toch niet vanaf houden omdat het nu "hip" is...
-
@Floris, je bent niet de enige. :)
-
Ben het eigenlijk wel met Floris eens. Onder het mom van MVO wordt er van alles verzonnen wat vervolgens de consument door de strot wordt gedrukt, meestal uitgedrukt in euro's. En dan is er nog zoiets als burger en overheid, een ware milieu belastingen terreur. Accijns op benzine gaat weer omhoog. Wordt er hierdoor minder getankt dus minder vervuilt? Nee hoor. De opbrengsten zijn nodig om 1,4 miljard bij te leggen voor een ander vervuilend speeltje.
Natuurlijk wil je verantwoord bezig zijn, dus neem je groene stroom af van bijvoorbeeld Essent. Hetzelfde Essent wat een zeer milieuonvriendelijke centrale laat bouwen in de Eemshaven. Daarvoor moet dan een CO2 opslag gerealiseerd worden. Maar welk probleem is daarmee eigenlijk opgelost? De CO2 is er nog steeds, en kon wel eens op een heel vervelende manier voor een verrassing gaan zorgen. Het verschil is dat een klein aantal mensen hier heel veel geld aan verdienen, en een veel grotere groep dit moet gaan opbrengen, onder het mom van MVO.
Sommige mensen zijn wat slimmer dan de rest, en hebben van het milieu echt hun core business gemaakt. Tja, dan kun je zelfs miljardair worden door op papier te handelen in CO2, terwijl je in de praktijk niets oplost, zoals Al Goor.
Dit zijn natuurlijk voorbeelden, en een voorbeeld mag nooit een argument zijn om zelf dan maar niets meer aan het milieu te doen. Maar ga ik me druk lopen maken waar en hoe de treintjes die ik koop geproduceerd zijn? Nee, en zelfs al zou er een milieu heffing op modeltreintjes komen dan is het effect aan 'de bron' minimaal. Maar er zullen ongetwijfeld enkele mensen rijk van worden, net als bovenstaande voorbeelden. In China lopen vast ook zakkenvullers rond ...
-
Accijns op benzine gaat weer omhoog. Wordt er hierdoor minder getankt dus minder vervuilt? Nee hoor. De opbrengsten zijn nodig om 1,4 miljard bij te leggen voor een ander vervuilend speeltje.
De accijns op de benzine is dan ook helemaal niet bedoeld om het autorijden te ontmoedigen.
Eelco
(die vindt dat de benzine best 2,50 euro de liter mag kosten, misschien dat zo'n prijs de mensen een beetje bewuster laat autorijden)
-
Eelco
(die vindt dat de benzine best 2,50 euro de liter mag kosten, misschien dat zo'n prijs de mensen een beetje bewuster laat autorijden)
je weet dat Nederland niet alleen uit randstad bestaat en er ook gebieden zijn waar het OV geen realistische optie is?
Tinus
-
Daar ben ik mij terdege van bewust.
Eelco
-
@ Maarten, blijkbaar weet jij beter dan ik waar onze productenlijnen vandaan komen, volgens mij heb ik geen poolse producten in ons gamma, maar goed dat is het punt niet. Ik vind dat ik wel degelijk medeverantwoordelijk ben voor de producten en de wijze waarop die geproduceerd worden. Er is volgens mij toch echt niets op tegen een productiewijze te hanteren die recht doet aan de gezondheid en welzijn van mensen en met middelen die onze omgeving minder belasten. Ik mag toch aannemen dat jij geen asbest meer in je huis verwerkt, of je motorolie nog steeds in het riool gooit. Toegegeven de ene fabrikant/distributeur doet meer zijn best om deze zaken aan te pakken dan de andere en ja er is ook altijd een economisch belang. Maar respecteer aub het standpunt van mensen en bedrijven die anders denken. Ik weet niet of je de Piko link nog geken hebt maar ze zijn wel de enige fabrikant ( althans die ik kan spotten) die oude spullen kosteloos retour neemt. Ook geeft de link van de Spielwaren messe Nurnberg aan dat fabrikanten wel degelijk een ""groene ""productiewijze zien als een pre voor onze omgeving en als verkoopargument.
-
Even een totaal andere sector.
Kijk eens voor de verandering mee met de grondsanering.
In Eijsden is de Zinkwit fabriek geweest.
En zijn in de loop der jaren heel wat zware metalen en andere troep in de grond gekomen (ook is er een hoop troep in de maas geloosd via een pijpleiding)
De Zinkwit bestaat al enige jaren niet meer.
Enkele jaren geleden is daar de grond gesanneerd (tot wel 4 meter diep afgegraven)
Die grond werdt afgevoerd naar een groeve.
Daar werd met een graafmachine met een open lepel de grond (zogezegd) gefilterd.
En dan terug gekiept op de zelfde plek waar die lag.
Denk je nu echt dat die grond schoon is????
Jos.
-
Daar ben ik mij terdege van bewust.
Eelco
;D
-
Daar ben ik mij terdege van bewust.
En dus wil je mensen in bijvoorbeeld Friesland en Groningen straffen voor het feit dat door teruglopen van de bevolking daar de eerste buurtsuper (laat staan "luxere" winkels ed) op 10km of meer afstand zitten? Autogebruik ontmoedigen kun je veel beter doen door goede alternatieven op te zetten... maar ja, dat kost geld en (dat) bekt niet goed in dit politieke klimaat...
We zijn in Nederland onderhand zo doorgeschoten: we durven zelfs datacenters als "groen" aan te prijzen. Dat er kilowatts (zo niet megawatts) aan warmte zo de lucht in gaan (zowel zomer als winter!) daar praat niemand over, want dat brei je op papier toch gewoon recht met onzin als "carbon credits"
-
En dus wil je mensen in bijvoorbeeld Friesland en Groningen straffen voor het feit dat door teruglopen van de bevolking daar de eerste buurtsuper (laat staan "luxere" winkels ed) op 10km of meer afstand zitten? Autogebruik ontmoedigen kun je veel beter doen door goede alternatieven op te zetten... maar ja, dat kost geld en (dat) bekt niet goed in dit politieke klimaat...
Ik wil niemand straffen. Een hogere benzineprijs moet natuurlijk wel gelinkt zijn aan een beter OV. En daar hoort, in mijn opinie, de staat een rol in te spelen. En maak er dan meteen een groen OV van.
Eelco
PS: of iedereen komt gezellig in de Randstad wonen. Dan benutten we de buitengebieden voor reacreatie... ;D
-
Beste Eelco, als je die benzine 3 euro wil maken, prima, omdat je toch geen auto rijd of alleen treint of wat dan ook prima
Maar je vind het dan ook niet erg, dat alles wat je koopt 100% duurder wordt, of dacht je dat de AH/PLUS/C1000 door de engeltjes bevoorraad werd.
elk product wordt 4 tot 8 keer vervoerd voor het in de winkel ligt, voor mij part de winkel waar je boven woont...
Voor mij mag het ook hoor, de helft van de vervoers bedrijven failliet, de wagen worden verkocht aan ZZP'ers. die moeten weer beletterd worden met hun logo en gegevens, oude teksten moeten er af...... TSJING TSJING, KASSA pour moi :D, al wordt het weer duurder, vervoerskosten gaan met 10 % omhoog, dus dat bereken ik 15 % door :)....hmmmm goed idee van je Eelco (y) ;D
-
Beste Eelco, als je die benzine 3 euro wil maken, prima, omdat je toch geen auto rijd
M'n beste Marty, ik rijd wel degelijk auto. Zeer bewust.
Maar je vind het dan ook niet erg, dat alles wat je koopt 100% duurder wordt, of dacht je dat de AH/PLUS/C1000 door de engeltjes bevoorraad werd.
Dat kan een logisch gevolg zijn. Wat ook kan, is dat de vervoersbedrijven en de vrachtwagenindustrie zich eens op het achterhoofd gaan krabben, hoe ze zoveel mogelijk rendement uit die dure brandstof gaan halen. Of dat ze misschien eens moeten gaan kijken naar alternatieve brandstoffen.
Je kunt meteen wel lekker makkelijk het einde van alles gaan voorspellen, en liefst zo hard mogelijk zodat iedereen stopt met nadenken en uiteindelijk de status quo gehandhaafd blijft. Maar je kunt ook wat verder kijken dan je eigen beperkingen (die ik net zo goed heb) en kijken hoe een verandering die in eerste instantie negatief lijkt, ook een positieve verandering kan blijken te zijn.
Eelco
-
En dus wil je mensen in bijvoorbeeld Friesland en Groningen straffen
Wat weer gecompenseerd word door de lage woonlasten...
-
Nee hoor, in die regio's zijn de lonen ook meestal lager en is werk vinden per definitie lastig...
-
MVO, daar gaat het toch over?
Die hogere benzineprijs is toch een compensatie voor de enorme belastingverlagingen (Geen BBP , geen wegenbelasting) voor nieuwe zuinige auto's van de laatste tijd?
-
Als men het landsbestuur in handen van dit forum zou leggen waren zo te horen alle grote maatschappelijke problemen van dit moment in een oogwenk opgelost!!!
Volgens mij heeft Han bedoeld een constructief gesprek op gang te brengen. Een wat serieuzere toon zou ons daarbij niet misstaan beste medemodelspoorders.
Vanuit mijn eigen levensovertuiging vind ik dat we als goede beheerders moeten omgaan met de wereld om ons heen, milieu, mensen & middelen.
Of een niche markt als modelspoor nu geschikt is om hierbij aan te pakken betwijfel ik eerlijk gezegd een beetje, er zijn bedrijfstakken (zoals textiel) met veel grotere volumes waarbij meer winst te halen is, dunkt me.
Echter, het feit dat Han ons hier weer even bewust maakt van het belang van hoe onze geliefde modellen worden geproduceerd, vind ik wel prijzenswaardig.
Zullen we proberen de kwartjes van Kok, toeleveringen in de binnenstad, en andere stokpaardjes buiten beschouwing te laten en in dit draadje reageren op de originele post?
Gerard
-
Bij mij is het geen kwestie van levensovertuiging maar volgens mij gaat het wel om een denkwijze danwel mentaliteit. Ga je alleen naar anderen of 'de maatschappij' wijzen of ben je jezelf nog ergens bewust van.
Behalve privépersoon die treinen als hobby heeft ben ik ook werkzaam in een bedrijf en daar werkt mijn denken en handelen dus al op wat grotere schaal door. Op die manier verandert de wereld stapje voor stapje.
-
@ gerard & mark idd een constructief gesprek. (y)
Nu weet iedereen wel dat ik niet groot Marklin fan ben maar ik vond de filmpjes over hun nwe productiefaciliteit in Hongarije en Lager erg verhelderend over hoe je een productie van een inderdaad "kleine " serie hobby artikelen kunt opzetten en vormgeven erg verhelderend. ( Als je goed kijkt kun je zelfs al de tekening van de Thalys (dacht ik) zien.)
Alleen het feit al dat men dit show en als verkoopargument gebruikt betekent dat we op de goede weg zijn.
-
Wat weer gecompenseerd word door de lage woonlasten...
Gas, huur bij inkomen van € 33.000,00 etc. is net zo hoog als in de Randstad ;). Hou tevens rekening met het feit dat het gemiddelde inkomen in Noord Nederland op 85% ligt ten opzichte van de rest van Nederland en je hebt meteen de verklaring van de armoede die er heerst in belangrijke delen van Oost Groningen en Noordoost Friesland.
-
Allemaal leuk en aardig ,maar wat doe je dan aan die paar Vakantiegangers die het leuk vinden om effe door de Ruimte te moeten vliegen?
Of mensen die wel 2 maal in het jaar op Wintersport gaan met de AUTO en daarna in de Zomer ook nog eens met dezelfde Auto naar Italie gaan.
En een fabrikant die al het produktie personeel niet meer nodig heeft omdat hij zijn eigen productie moet uitbesteden omdat hij anders de mensen op het Kantoor en in de ontwikkelingsafdeling een half jaar later ook zou moeten ontslaan?
Vorige week stond er hier(in Tirol) nog een stuk in de krant over efficientie en Beamten.
Er zitten in Brussel 120 Tiroler Amtenaren die de wetten en een stuk Burokratice voor werk doen ,dit zou dan hier een hoop Amtenarij schelen .
Zo is dit aan de burgers verkocht toen Oostenrijk bij de EU ging in 1995.
Nu blijkt na een onderzoek in 2010 dat er hier nooit ook maar 1 Amtenaar minder is gekomen maar er zijn er meer bij gekomen .
Deze mensen die in Brussel werken moeten reizen dus meer verkeer en aangezien de regels die in Brussel opgesteld worden moeten ook weer vertaaldt worden naar Oostenrijkse maatstaven dus nog meer gedoe wat toch de laatste jaren verschillende bedrijven heeft doen besluiten om hun productie faciliteiten maar richting het Oosten te laten verhuizen,Telefonische vraagbaken zijn naar India verhuisdt en we hadden vorig jaar een record werkloosheid.
Dit had volgens verchillende Ondernemingen o.a. te maken met oneerlijke concurentie op de wereldmarkt waar met name bedrijven zoals Swarovski nogal veel last van hebben en wat hier toch wel al duizenden arbeiders hun werkplek gekost heeft de laatste jaren.Ook het verhaal van Roco moet jullie toch wel bekend zijn.
Als je je als Ondernemer wilt houden aan al de hier opgelegde regels zijn er altijd wel een paar die lachen ....de lachende derde.Met vele producten op de Wereldmarkt is het namelijk niet zo belangerijk waar en hoe het geproduceerd wordt ,maar als het maar geproduceerd wordt omdat er toch wel vraag naar is van een consument.Zolang je je op de Wereldmarkt buitenspel laat zetten door de Lokale of Regionale politiek zal er weinig veranderen.
-
Daar doen we niets aan...
't Is eigenlijk heel simpel, van datgene wat met de mond beleden wordt rinkelt de kassa niet. Dus worden mensen aangemoedigd om hun nog bruikbare auto's maar te laten slopen en nieuwe te kopen. Want die zijn "zuinig", over de gebruikte energie voor en de milieubelasting door de fabrikage ervan praten we gewoon niet.
Dat kan een logisch gevolg zijn. Wat ook kan, is dat de vervoersbedrijven en de vrachtwagenindustrie zich eens op het achterhoofd gaan krabben, hoe ze zoveel mogelijk rendement uit die dure brandstof gaan halen. Of dat ze misschien eens moeten gaan kijken naar alternatieve brandstoffen.
Eelco
De wegvervoerders en truckproducenten zijn al jaren bezig met dit thema, alleen al om überhaupt nog te kunnen overleven. Enerzijds worden de belastingen steeds groter (dieselprijs, eurovignet, maut e.d.), andererzijds is door het openen van de grenzen en de intreding van het Oostblok de concurrentie extreem hard. Laat iedereen op weg naar Houten maar eens opletten welke vrachtwagens je het meest ziet (PL, LIT, EST, etc).
-
Ja ik weet dat er heel veel misstanden zijn maar laten we de politieke zaken er buiten laten, het onderwerp is Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen.
Thx
Voor diegene die willen weten wat hoe een van de grootste modelsoorfabrikant in de USA over dit onderwerp denkt en wat ze er aan doen.
http://www.horizonhobbycorp.com/WhatWeBelieve/
http://www.horizonhobbycorp.com/BeyondHorizon/
-
Je kunt de politiek er wel buiten willen houden maar probeer dit maar als ondernemer .....dan heb je wel een probleem met de Regelgever.
-
Gelukkig wel.
-
Dus hoe jed dit draadje ook bekijkt je komt toch altijd weer bij de Wetgever uit ook al is die op vele gebieden ver doorgeschoten ,ze heeft ook haar goede kanten.
-
Laat iedereen op weg naar Houten maar eens opletten welke vrachtwagens je het meest ziet (PL, LIT, EST, etc).
Kijk en dat is mij nu ook opgevallen.
En dat ook nog eens van bij grote Nederlandse vervoersbedrijven.
Ook een bekende bulktransporteur hier uit het zuiden maakt zich hier schuldig aan.
Jos.
-
Ook een bekende bulktransporteur hier uit het zuiden maakt zich hier schuldig aan.
Waarom nou opeens weer in termen van 'schuldig' gaan spreken? Die bulktransporteur maakt zich nergens anders schuldig aan, dan meedoen aan het mechanisme van vraag en aanbod tegen de scherpste prijs. En ja, oost Europese vervoerders zijn goedkoper. Maar sinds de val van de muur is hun levensstandaard omhoog geschoten. Nu hebben ze nog even een voordeel dat hun prijzen lager liggen, maar in de zeer nabije toekomst is ook dat voorbij.
Eelco
-
Bij wijze van spreken. ;)
En daar komt nog wat bij.
Wat denk je dat een Nederlandse chaufeur überhaupt van papieren op zak moet hebben voor hij uiteindelijk de vrachtwagen op kan.
Dat ligt daar in het oosten heel anders, veel makkelijker.
En als je dan ook nog eens ziet hoe ze rijden. (soms wel eens of ze een stuk in hun kraag hebben)
Dan is dat ook nogal logisch dat het goedkoper kan op die manier.
Jos.
-
Kijk en dat is mij nu ook opgevallen.
En dat ook nog eens van bij grote Nederlandse vervoersbedrijven.
Ook een bekende bulktransporteur hier uit het zuiden maakt zich hier schuldig aan.
Wij houden van oranje, hè? ;)
Maar even serieus: mijn vorig werkgever had ook een aantal polen in dienst, naar verluidt op wens van enkele opdrachtgevers. Welke papieren voor oost-europese chauffeurs vereist zijn is mij onbekend (ik weet alleen wat ik zelf allemaal gehaald heb :) ), dat er hier op de A1 regelmatig exemplaren in benevelde toestand van de weg worden gehaald is helaas een feit.
Goedkoper dan westerse chauffeurs zijn ze zeer zeker en dat zullen ze voorlopig ook wel blijven: veel mensen in de voormalige DDR verdienen vandaag de dag nog steeds minder dan voormalige westduitsers, zo'n 20 jaar na de val van de Berlijnse muur. Tevens zijn nu landen als Hongarije in trek als leveranciers voor goedkoop personeel...
Wat betreft "schuldig": wettelijk gezien is er vast geen speld achter te krijgen, in moreel opzicht kun je er heel veel van vinden. Het gaat uiteindelijk ook hier weer om de winst op de korte termijn.
-
wat voor winst is er cdan op lange termijn als je niet met goedkope oostblokchauffeurs rijdt?
-
Iets breder gezien: behoud van koopkracht in het binnenland. Buitenlandse krachten verdienen hier hun geld en nemen het grotendeels mee naar huis. Ondertussen moet je meer werkelozen in het binnenland onderhouden en -voor de bedrijven belangrijk- die hebben minder geld om dingen te kopen dan wanneer ze werk zouden hebben.
-
Welke papieren voor oost-europese chauffeurs vereist zijn is mij onbekend (ik weet alleen wat ik zelf allemaal gehaald heb :) ), dat er hier op de A1 regelmatig exemplaren in benevelde toestand van de weg worden gehaald is helaas een feit.
In dat soort landen rij je een rondje om de kerk en dan is het voor elkaar ::) Ook kun je daar de benodigde papieren gewoon kopen. Jammer genoeg zie je dat ook weer terug in hun rij kwaliteiten (Er zitten ook gewoon goede tussen natuurlijk). Er zijn ook genoeg NL bedrijven waar ze de oostblokkers er weer uit hebben gegooid omdat ze gewoon niet representatief zijn voor het bedrijf. Veel klanten willen nette chauffeurs die bij hun bedrijf komen laden/lossen en geen chauffeurs die een uur in de wind stinken, stelen, alleen hun eigen taal spreken enz. Begrijp me niet verkeerd, ik heb zelf helemaal niks tegen die chauffeurs , maar zo gaat het in de praktijk.
Groeten,
Kris
-
Om weer terug te komen op het milieu.
Waarom zouden bedrijven investeren in "groen" ondernemen (ik noem het maar gewoon "groen" in plaats van managerpraatblablabla., dekt wel niet helemaal de lading maar het sociale aspect van de blablabla is toch erg vaag) als de consument het allemaal geen reet interesseert.
De consument is tevens kiezer en ik had niet de indruk dat het milieu een issue was de laatste verkiezingen, liever rijdt men b.v. 130 km.
(De caviacops en sla je inbreker punten zeggen misschien wel wat over de richting van waar we sociaal maatschappelijk heen willen maar nu dwaal ik te veel af)
Stephan.
-
@ Prutser
mooie bijdrage om deze " discussie" maar even af te sluiten.
Laten we het er op houden dat er ondernemers/producenten zijn die wel aandacht besteden aan MVO en bijbehorende zaken als bv milieu ( MVO is veel meer dan dat alleen) en dat er ondernemers zijn die het geen .... interresseert.
We zullen zien wie in de toekomst het beste ( lees lange termijn) er afbrengt.
Dank jullie wel allemaal zowel voor als tegens . Volgende maand weer een nieuw thema:)
@ mods. Doe maar slotje op deze draad , de meeste dingen zijn gezegd en anders dwalen we te ver af.
grtz
-
Goed, zat net naar de veldslag (als het om het milieu gaat) te kijken bij Moerdijk....krijg ik een SMS dat het hier ook niet geheel goed gaat.
En dan zit ik echt.....echt met verbazing te lezen hoe men hier los kan gaan naar elkaar toe, en dan ook nog als bedrijven onder elkaar, op een forum wat over modeltreinen gaat......
Terecht heeft een moderator de boel op slot gegooid en terecht is er een opmerking verwijderd.
Voor nu gaat dit niet terug open, tot we als moderators even hierover de koppen bij elkaar hebben gestoken....