BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Simon Stenneberg op 28 December 2010, 10:39:43

Titel: Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: Simon Stenneberg op 28 December 2010, 10:39:43
Ik heb de afgelopen tijd veel draadjes gezien van leden (beginners) die op zoek zijn naar een Nederlands stationsgebouw. Er is maar een handjevol bouwpakketten verkrijgbaar (geweest), zoals van HollandScale (station Goor), Artitec en Tilly Models (Zetten-Andelst/Obdam). Bouwpakketten van grotere fabrikanten (Kibri, Pola/Faller) met Nederlandse stationsnamen waren meestal fantasie-modellen.
Voor mijn vorige modelspoorbaan naar voorbeeld van de museumlijn van de VSM heb ik bestaande bouwpakketten zelf aangepast. Dit lijkt mij nu misschien een goed voorbeeld voor de nieuwe starters onder ons.

Het bouwpakket wat ik gebruikt heb is een bekend en niet al te duur Duits stationsgebouw "Waldbrunn" wat eerst door Pola en tegenwoordig door Faller gemaakt wordt. Het heeft een perronoverkapping die je eenvoudig weglaten kunt.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN9698_doc.jpg)

De stationsgebouwen van Eerbeek en Beekbergen zijn aan twee zijden wit dicht gepleisterd. Dit had ik eenvoudig gedaan door deze wit te schilderen. Je ziet echter nog wel de baksteen-groeven. Hierboven het stationsgebouw van Eerbeek-in-wording.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4706_doc.jpg)

Het stationsgebouw van Beekbergen heb ik op eenzelfde wijze geschilderd, maar daar heb ik een verdieping tussenuit gezaagd.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4712_doc.jpg)

Twee zijden heb ik "dicht gepleisterd" met matte witte verf en de twee andere zijden heb ik overgeschilderd met matte baksteenrode verf. Ik bouw de delen eers zoveel mogelijk samen om ze daarna pas te schilderen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4733_doc.jpg)

De ramen heb ik met de hand zijdenmat donkergroen geschilderd. Daarna heb ik het bouwpakket verder afgebouwd.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4731_doc.jpg)

Het dak is mat grijs overgeschilderd. De vensterbanken zijn zijdenmat grijs, net als de regenpijpen.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4720_doc.jpg)

Ik hoop met deze foto's te hebben laten zien dat het niet zo moeilijk hoeft te zijn een passend Nederlands stationsgebouw zelf te maken.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4727_doc.jpg)

De gebouwen staan hier los op de meegeleverde grondplaten. Dit vergemakkelijkte het schilderen. De grondplaat van Eerbeek heb ik later ook geschilderd voor wat foto's, met de bedoeling deze later op een zelfgemaakt perron van foambord e.d. te plaatsen.

Een nieuwe baan en verhuizing gooide roet in het eten; in mijn nieuwe woning had ik te weinig ruimte om dit project door te zetten.
Dat is nu dit geworden: http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,16486.0.html


 
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: Louwrens op 28 December 2010, 13:32:14
Netjes ziet er mooi uit (y)
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: Maik4701 op 28 December 2010, 16:11:48
Heel gaaf, ik heb behoorlijk wat ritten gemaakt bij de VSM en we gingen altijd op vakantie in Beekbergen....  :o sorry dwaal af... Super om dit zo te zien...  (y)
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: Ronald Halma op 28 December 2010, 17:11:48
Simon (dat is je naam, nietwaar ;)): netjes. Als je de echte ziet:

(http://mediaprovider.wm.kennisnet.nl/MediaProvider/img/10752365.jpeg)

Bron: http://kameleon33.websitemaker.nl

En die van jou:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4731_doc.jpg)

Heb je in mijn ogen goed je best gedaan. Klasse! (y) Oke, iets te kort, maar ik vind de totaalindruk meestal belangrijker dan dat iets exact op schaal is :).
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: P@tje op 28 December 2010, 18:34:31
Altijd leuk om mensen creatief bezig te zien zijn met een standaard bouwdoos! (y)

Het is een leuke kitbash geworden!  (y) (Qua bouwstijl en detail zelfs mooier als het echte voorbeeld)

Vr. groet, Patrick
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: dasy op 28 December 2010, 18:56:55
Het ziet is prachtig geworden Simon

gr.Dasy
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: theokersten op 28 December 2010, 19:15:10
 ;Derg mooi geworden,mijn complementen (y)
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Eerbeek in H0
Bericht door: Johnnytrein op 29 December 2010, 07:50:00
"Het ziet is prachtig geworden Simon" ???
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: Simon Stenneberg op 29 December 2010, 17:50:46
Bedankt allen. En dat voor een karweitje uit... 2004.

Zal het gebouw van Eerbeek eens opzoeken en foto's van het eindresultaat maken, het bleek dat ik dat nog niet gedaan had (of kan ze niet meer vinden).

Correctie: ik heb de beide gebouwtjes uit de verhuisdoos gehaald en het blijkt dat ik Eerbeek nooit heb afgemaakt, dus de foto helemaal bovenaan is de meest actuele staat. Dat had volgens mij te maken met een ander probleem; er hoort een goederenloods aan vast te zitten.

Dus kan een moderator de stationsnaam in het onderwerp aanpassen van Eerbeek naar Beekbergen?
ik kan de meld-moderator-knop niet gebruiken bij eigen berichten
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: eric10nl op 16 September 2012, 14:03:10
Kan iemand voor mij opmeten hoe veel ruimte er tussen het gebouw en het eind van het perron zit, dus waar het hekje staat.

Eric
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: Scheerdam op 16 September 2012, 14:52:57
Heel erg leuk gedaan en het oogt gewoon echt nederlands.
We hebben pas geleden onze twingo RS nog op de foto gezet bij de VSM

(http://i295.photobucket.com/albums/mm135/coupe-gte/IMG_6862.jpg)

Groeten Patrick en Claudia
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: NS6400 op 16 September 2012, 17:21:50
Mooie auto, mooi station ook trouwens  :P
Titel: Re:Een voorbeeld van een zelfgemaakt Nederlands stationsgebouw: Beekbergen in H0
Bericht door: lutje op 16 September 2012, 19:00:47
Hee , een bekent gebouwtje, dit was mij aller eerste projectje, wat ik gebouwd heb.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/beekbergen_001.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/beekbergen_001.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/beekbergen_002.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/beekbergen_002.jpg)

Helemaal uit Hardboard gevreest.