BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: Marcvd op 26 December 2010, 16:13:11

Titel: Problemen front/sluitseinen Plan V
Bericht door: Marcvd op 26 December 2010, 16:13:11
Ik heb een plan V van Fleischmann hier staan (artikelnr. 4472, nieuwe versie) die problemen heeft met de front- en sluitseinen. Als ik vooruit rij branden de front-en sluitseinen normaal, maar als het treinstel achteruit rijdt dan brandt geen verlichting. De lampjes heb ik getest, die doen het, dus ik denk dat de diode naar de knoppen is.

Weet iemand of dit daadwerkelijk het probleem is en waar ik de diodes überhaupt kan vinden...?
Titel: Re:Problemen front/sluitseinen Plan V
Bericht door: henk op 26 December 2010, 17:04:16
Je rijdt analoog? Dat heb je inderdaad een goede kans dat een diode kapot is. Met al zijn degelijkheid heeft Fleischmann nooit de verleiding kunnen weerstaan net te zwakke elektronische componenten te gebruiken.

Als het model digitaal is voorbereid, dan zitten de diodes op het stekkertje in de nem-plug op het motorschild. Je kan proberen het zwarte diodeblokje te vervangen, maar een nieuw stekkertje is gemakkelijker.
Was het model niet digitaal voorbereid, dan heeft het van die schijfdiodes die op een klein printplaatje onder iedere neus huizen.
Titel: Re:Problemen front/sluitseinen Plan V
Bericht door: Marcvd op 19 March 2011, 18:22:36
Even het stof wegblazen...

Eindelijk heb ik weer tijd gekregen om aan m'n V'tje te sleutelen. Deze is voorzien van een nieuwe diodestekker, maar als ik met de motor voorop rij dan branden de front- en sluitseinen tegelijk. Als de motor achterop zit dan brandt alles naar behoren. Iemand enig idee waar ik moet gaan zoeken?
Titel: Re:Problemen front/sluitseinen Plan V
Bericht door: Marcvd op 21 March 2011, 11:37:52
Momenteel ben ik druk aan het zoeken naar de oorzaak, hierbij had ik een vraagje: heeft iemand foto's van de bedrading op het motorschild en op de printplaat bovenop. Let op, ik zoek foto's van het V'tje dat digitaal is voorbereid.
Titel: Re:Problemen front/sluitseinen Plan V
Bericht door: mekel op 21 March 2011, 16:32:17
http://www.floodland.nl/aim/info_planv_le1035_1.htm (http://www.floodland.nl/aim/info_planv_le1035_1.htm)
Wel niet digitaal voorbereid maar wellicht heb je er toch iets aan.