BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: THSfan op 26 November 2010, 21:41:55
-
Vroeger werden er in het ertsvervoer cockerillwagens gebruikt.
Over deze wagens en de samenstelling van zo'n trein is niet zo gek veel terug te vinden op het internet.
Waren in deze treinen alle wagens bruin of grijs of waren ze gemengd en uit hoeveel wagens bestond zo'n trein?
Hadden de wagens nog andere kenmerken zoals een verschillend aantal ribben op de bak en wat voor reclame (naam) stond erop.
Groeten,
Oscar
-
Als ik cockerill treinen bij google intoets, krijg ik veel foto's en via de internet optie ongeveer 15 linkjes naar modelbouwforum.be.
Steef
-
Hoi,
De wagens waren allemaal bruin en droegen opschriften van Cockerill in verschillende varianten. Er reden ook verschillende wagentypes in de treinen, het oorspronkelijke lage model (gem... euh, aangekondigd door LS Models) en de later bekende hogere variant (binnenkort leverbaar bij Van Biervliet/B Models).
De treinen reden meestal met 24 wagens
groeten Sicco
-
@Steef,
Cockerill bouwde allerlei treinen, dit gaat enkel om de ertswagens.
Evengoed bedankt voor je zoekactie!
@Sicco,
Er komen ook een aantal sets uit in N....
Die zijn wel wat voor mij. ::)
Op Feijenoordse Meesters staan ook een paar foto's van een verongelukte cockerilltrein.
De kleur lijkt bij een van de wagens grijs te zijn al kan dat ook komen doordat de foto al oud is.
Groeten,
Oscar
-
Het zou kunnen, ik bekijk dat later eens, er zijn grijze wagens geweest al heb ik daar nooit duidelijke kleurenfoto's van gezien
-
Mijn opmerking gaat ook over de ertswagons/treinsamenstellingen.
Zoek op het forum in België. http://www.hgbtf.net/index.php (http://www.hgbtf.net/index.php)
Steef
-
@Sicco,
Heb je ook foto's van deze treinen in je bezit?
En de foto's van de verongelukte cockerilltrein kan je vinden onder treindienst (http://www.feijenoordsemeesters.nl/8_Feijenoordse%20meesters.htm) en dan doorklikken op de regel van het ongeval.
Groeten,
Oscar
-
Spoorzeven heeft hier ooit een mooie foto geplaatst, op de Botlekbrug. Verder hebben we voor ons boek over de 2200/2400 nog twee à drie plaatjes gevonden, daar die liggen nu bij de uitgever. Ik heb een of twee foto's van deze wagens nog in het binnenlands vervoer in België. Waaronder deze: http://www.flickr.com/photos/siccodierdorp/4625035812/
Ik heb nog even snel zitten kijken, maar vind alleen foto's van bruine wagens. Waar en wanneer er grijze gereden hebben weet ik ook niet. Er zijn wel grijze geweest met computernummer, dus zeker in de tweede helft jaren zestig bestond dat nog.
groeten Sicco
-
Mooie foto Sicco!
Leuk om verschillende wagentypes gemengd te zien, laag en een hoge en met 3 of 7 ribben per bak.
Boek van de 2200/2400 gaat zeker komen hierzo, ben benieuwd!
Edit; Heb nog een foto gevonden van een wagen met beschriftingen van Usines Gustave Boël (http://www.modellbahnland-arts.de/grafiken/Spur-N/160-62005.jpg).
Groeten,
Oscar