BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: Rockerbox2 op 12 November 2010, 15:15:50

Titel: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 12 November 2010, 15:15:50
Hallo Modelspoorders,

Ik heb op Eurospoor een Roco Sikje gescoord en daar moet nog wat acher (of er voor).
Nu zag ik een leuk sleepje

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/184634296_e6ae205b61_o.jpg)
Foto Johan Koolwaaij
http://www.flickr.com/photos/koolwaaij/184634296/sizes/o/in/photostream/

Heeft er iemand ervaring met de zelfbouw van dit leuke wagentje?

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/184638792_7be071a8f4_o.jpg)
Foto Johan Koolwaaij
http://www.flickr.com/photos/koolwaaij/184638792/sizes/o/in/set-72157594183672763/


Welke onderdelen zijn er gebruikt? wat zijn de afmetingen? enz.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/294_2.jpg)
Foto Sleutelspoor
http://www.sleutelspoor.nl/diversen/roosendaal8.html

Ik hoor het wel

Ride On

Rino
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Bart Zegers op 12 November 2010, 19:19:25
Volgens mij Roy van Dijk, zie het pimpen van een Roco Sik draadje (weet de precieze titel niet, te lui om op te zoeken... ;)). Nou vooruit, toch even gezocht... klik maar (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,31735.45.html) (beetje naar beneden scrollen).

Groeten,
Bart
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 13 November 2010, 02:23:45
 Beste Bart, bedankt voor de tip gewoon over het hoofd gezien ;D


Ride On

Rino
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Bruce!!! op 13 November 2010, 07:58:32
Volgens mij heb ik zoiets op het n-spoorforum.nl gezien, maar dan in N-spoor.

Groet Bruce
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Ivo tB op 13 November 2010, 11:24:24
Ik meen me te herinneren dat deze sproeiwagen ook eens in een catalogus van Henckens heeft gestaan. Jullie weten wel van de NS seinen.

mvg,
Ivo
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 13 November 2010, 11:26:28
Hallo Bruce,

Helaas niets op de site van N-Spoorforum kunnen vinden :'(

Ride On

Rino
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 13 November 2010, 11:36:29
Hoi Ivo,

Net effe gekeken bij Henckens maar het wagentje zit niet meer in het asortiment, jammer.


Ride On


Rino
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Roy van Dijk op 14 November 2010, 14:34:25
Hoi Rino,

Wagentje zit inderdaad niet meer in het assortiment van Henckens (al vele jaren niet meer trouwens).

Ik heb de maten van de cabine wel van het Henckens model gehaald. De ketel heb ik gemaakt van een (je gelooft het niet) glasbak. Deze komt uit een setje van Faller of Kibri (langwerpig ding). De steunen heb ik toen zelf gemaakt uit styreen.

Overigens is het hele model zelfbouw op de ketel en het onderstel na.

Wellicht heeft iemand een Henkens model dichtbij liggen voor de maten van de cabine? Ik heb hem ergens liggen en kan er niet 1-2-3 bij... :(

Het Roco-onderstel is van een goedkoop hobby-line-achtig wagentje. Persoonlijk zou ik nu gaan voor het onderstel van een GS van Roco (korte gesloten wagen). Deze is wat langer en dus meer op schaal (en hebben mooiere remblokken die in de lijn van de wielen staan).

Bijgaand wat plaatjes. De opschriften heb ik samengesteld uit wat Kleinspoor-setjes (zwarte opschriften komen dacht ik van Spoorcuriosa opschriftenset voor de plan W).

Model is al jaren geleden verkocht dus kan helaas niet voor betere foto's zorgen. Het ding bouwde ik namelijk 8 jaar geleden en was toen nog niet zo met de digitale camera bekend :-[

Heb helaas ook geen tekeningen, dus moest het vooral van foto's hebben van het echte model met wat inschatten. Overigens zaten er wel kleine verschillen bij de sproeiwagens.

Het onderstel van deze wagen heb ik gebruikt:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_bak.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_bak.jpg)
(Bron: Marnan Modelspoorbouw)

In styreen, hele vage foto, maar wilde hem toch plaatsen...
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei1.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei2.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei3.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei5.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei6.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei6.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei7.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei7.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei8.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei8.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei9.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei9.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei10.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproei10.jpg)

Succes ;)

Roy
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 14 November 2010, 21:04:34
Wow Roy !!!!

Heb je er geen spijt van dat je deze prachtige vrucht van je arbeid hebt verkocht?
Hij, of is het een zij, ziet er heel profesioneel uit en de foto's zijn zijn ook o.k.

Is dit misschien de glasbak de je bedoelde

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/faller_glasbakken.jpg)

Deze foto haald ik bij Faller van de site

Roy bedankt voor je uitgebreide bijdrage

Ride On

Rino
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: THSfan op 14 November 2010, 21:10:49
@Roy,

De cabine lijkt wel wat weg te hebben van een rangeerloc van O&K.
Of komt dat door de raamindeling aan de voorkant?
Verders wel een leuk dingetje, misschien weer een volgend projectje...

Groeten,
Oscar
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Roy van Dijk op 14 November 2010, 21:50:25
Wow Roy !!!!

Heb je er geen spijt van dat je deze prachtige vrucht van je arbeid hebt verkocht?
Hij, of is het een zij, ziet er heel profesioneel uit en de foto's zijn zijn ook o.k.

Is dit misschien de glasbak de je bedoelde

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/faller_glasbakken.jpg)

Deze foto haald ik bij Faller van de site

Roy bedankt voor je uitgebreide bijdrage

Ride On

Rino

Hoi Rino,

Bedankt voor het compliment en graag gedaan! (y)
Haha, dat zeggen meer mensen, maar geen spijt van gehad. Ben altijd van mening dat het model beter kon en dat is gelijk een motivatie voor geen spijt hebben als je wat weg doet ;D.

Helemaal juist dat setje van Faller. Het gaat om die middelste glasbak. Volgens mij hadden de oude bouwsets stickers zodat daarmee de openingen voor het 'glas' nagebootst werden. Het lijkt erop of Faller dat nu in het kunststof heeft zitten. Wellicht zijn de oudere sets nog op de beurs te vinden want die waren dus niet opengewerkt. Ik kon namelijk toen niets anders vinden wat dichterbij die ketel kwam...

@Oscar, daar zit wat in m.b.t. die ramen ;)
Deze sproeiwagen werd veelal geduwd dus er zal voldoende zicht op de spoorstaven (en onkruid) geweest moeten zijn. Als ik jouw projecten zo zie kun je vast een mooi N-model fabriceren ;D

De Firma Jansen uit Bergen op Zoom bouwde (dacht ik op basis van NS-onderstellen) deze sproeiwagens. De VSM heeft er trouwens een in bezit, zie:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/vsm_large_944_1_106.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/vsm_large_944_1_106.jpg)
(Bron: www.nmld.nl)

(Foto's van restanden van deze firma vond ik op deze site: http://railtrash.fotopic.net/c1636902.html)

Groeten,
Roy
Titel: Re:Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 07 December 2011, 12:03:15
Beste Mensen,

het is zover ik ben aan mijn sproeiwagen begonnen, ik heb bij mijn aankopen via marktplaats wat zooi gratis meegestuurd gekregen, waaronder een Lima cola koelwagon met een lengte van 130mm over de buffers. Dit leek mij een mooi begin voor een sproeiwagen.

Inmiddels ben ik begonnen om een tekening te maken van het bedieningshuis. Voor de maten heb ik een foto uitvergroot op tot de lengte van de foto overeenkwam met het Lima onderstel en dan maar meten aan het compuscherm.

                  (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Tekening_zijkant_sproeiwagen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Tekening_zijkant_sproeiwagen.jpg)

Nu heb ik nog een ketel nodig van 77mm lang een een doorsnede van 24mm, heeft iemand nog een afgedankte ketelwagen liggen met ongeveer deze maten? Het gaat mij om de ketel de rest mag beschadigd zijn of zelfs ontbreken.
Ja.ja... ik maak ook een melding bij de EHBO.

Alvast bedankt voor al jullie oude ketelwagens  ;)

Ride On

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: Rockerbox2 op 25 February 2015, 15:37:09
Na wat stilte  ::) nu de voortzetting van het ontwerp en de bouw van een sproeiwagen ook wel onkruidbestrijdingswagen genoemd. Ik zal in de loop van dit jaar hier regelmatig wat stukkies plaatsen met de voortgang.

Mijn ontwerpen teken ik in Cadstd lite die als ze klaar zijn als SGV file worden geëxporteerd. Vervolgens worden de file in Inkscape geïmporteerd. Alle maten heb ik van foto's herleid en zijn dus bij benadering.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Cabine_lazerplotter.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Cabine_lazerplotter.jpg)
Cabine tekening voor lazerplotter

Nadat ik de tekening in Inkscape had ingeladen bleek bij de eerste keer Lazeren de schaal niet meer te kloppen >:( :'( De tekening moet in Inkscape dus worden herschaalt. Daar heb ik ook nu nog geen andere oplossing voor dan handmatig te herschalen, meetlat ernaast en net zolang pielen tot de lengte klopt.
Om te weten hoe de lazer moet worden ingesteld heb ik eerst een proefsnede gemaakt. Ik heb Evergreen 0,5mm wit styreen gebruikt.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_118.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Naamloos_118.jpg)
Test Octacon in Inkscape

Handig zo'n octagon, bij elk volgende poot wordt een keer extra gesneden dus, poot 1 1X belicht, poot 2X, enz. Is de 6 poot doorsneden dan neem je dus 6x de basisbelichting. Ook kun je zo zien bij welke belichting ok is voor het graveren.

Na enig proberen de goede waarde gevonden dit is voor elke cutter anders dus heeft het weinig zin die hier te melden.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07382.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07382.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07392_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07392_1.jpg)
Trotec aan het werk

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07400.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07400.jpg)
Plotje klaar

Na dat alles is geplot de delen uit de plaat gedrukt, er zitten kleine steun stukkies in omdat anders de zaak door het rooster zou kunnen vallen en anders dan bij het plotten met een mes, is dit door en door. De deur en de luchtroosters zijn gegraveerd en ook de punten die geboord moeten worden i.v.m. de later aan te brengen handgrepen zijn mee gegraveerd. Als alles dan in elkaar is geplakt ziet het er zo uit als hieronder.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07376.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC07376.jpg)
Cabine na 4e test

Na wat geklooi met de airbrusch, lees oefenen, ziet het er zo uit als hierboven. Jahaaa..... spuiten is een vak, dat ik nog niet onder de knie heb. En m'n keuken heeft nu een NS gele waas ;D
Een nieuwe cabine is inmiddels geplot en ligt klaar, volgende keer ga ik verder met het ontwerp van het onderstel, tot dan.

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: ruudns op 25 February 2015, 16:01:20
 (y) Dat ziet er al puik uit, ik ga je beslist met veel interesse volgen (y). Altijd leuk die "werkwagens" van de NS.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166
Bericht door: VFR op 25 February 2015, 17:39:41
Na wat stilte  ::)
;D

Maar gelukkig volhardend voort gegaan!
Interessant draadje, ik ben nieuwsgierig naar het vervolg.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 25 February 2015, 17:46:06
Mooi project,heeft mijn aandacht.
Ik zeg: waar te bestellen?  ;D ;D (y)

Vriendelijke groet

Wim.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rob68 op 25 February 2015, 18:33:44
Leuk project.
Zeker interesse in een plotje.

Rob
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 26 February 2015, 08:51:17
Dank jullie heren, fijn dat ik volgers heb ;D
Nu er al zoveel belangstelling is voor een plotje moet ik daar eens over gaan nadenken.
3 plotjes 0,3 0,5 en 1mm. U balk Evergreen. Resin wiellagers en veren. stukje PVC pijp, setje puntlagers. Ook nog leuk verpakt in een doosje om het model in te bewaren. Zoiets?
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: nederbelg op 26 February 2015, 10:00:47
Ja

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: ruudns op 26 February 2015, 12:24:32
 (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Patrick Boer op 26 February 2015, 12:32:01
Ik blijf het ook met interesse volgen, ziet er zeer goed uit  (y)




Gr. Patrick
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: VFR op 26 February 2015, 12:50:24
Hoi, ik ben ook geïnteresseerd, het is een mooi uniek model.

Maar ik rij smalspoor, dus dan zou de breedte van het geheel eigenlijk niet groter dan 30 mm moeten zijn.
En verder afhankelijk van de kosten.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: mpol op 26 February 2015, 13:47:32
In welk jaar zijn deze wagens eigenlijk in gebruik genomen?
Mocht dit tp  III zijn, dan heb ik namelijk ook wel interesse.

Grt,
Marcel
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 26 February 2015, 16:05:44

.****** Ook nog leuk verpakt in een doosje om het model in te bewaren. Zoiets?******

Die roze strik om het doosje plak ik er zelf wel op, maar voor de rest: ja zoiets  (y)
Het zou reuze zijn als hiervan een plotje voor in de verkoop komt.[van de sproeiwagen niet van de roze strik]  ;D ;D

Geef maar een Pb gil als je zover bent ;)

Gr. Wim.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 26 February 2015, 16:08:58
ook hier is interesse! (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: wibi op 26 February 2015, 16:44:27
Ja! Leuk.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 26 February 2015, 21:49:29
Al 10 klanten  (y)
Ik voel de druk al toenemen ;)
Ik ben voor zover mogelijk op dit moment in het verleden van de de sproeiwagen gedoken. Het onderstel is gebouwd in 1957 en in 1971 verbouwd als sproeiwagen door de firma Jansen te Bergen op Zoom ex NS No. 40 84 944 1 106-4. Dit is de geschiedenis van de sproeiwagen van de VSM. Er moeten er een aantal van geweest zijn want ik heb foto's van verschillende standplaatsen O.a Groningen, Amersfoort en Amsterdam. Of ze allemaal hetzelfde type onderstel hadden weet ik niet, ik kan mij zo voorstellen dat ze namen wat er op dat moment voorhanden was.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Met een sik op 26 February 2015, 22:00:25
 vanuit het Groningse is hier ook belangstelling voor 2 plots (je weet maar nooit of er een mislukt bij het bouwen :P)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 26 February 2015, 22:09:33
Rino,

Kijk hier eens:  http://www.kombuispraat.com/viewtopic.php?f=8&t=3033&start=960
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Ronald69 op 26 February 2015, 23:15:50
Als je dan toch een pakketje richting Zwolle gaat maak er dan maar 2 van, dus ook hier graag 1x zo'n plotje.

Grt, Ronald.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: spoorzeven op 27 February 2015, 09:32:05
Al eens in draadje 19Toen geplaatst en ook te vinden in het 2200/2400 boek van Sicco en Davy, maar de dia past ook in dit draadje. Een sproeiwagen in de buurtgoederentrein Boxtel - Eindhoven met wagens van Veghel, getrokken door de 2233 op 09 juli 1982.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Boxtel___2233___090782.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Boxtel___2233___090782.jpg)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Carel Ruysink op 27 February 2015, 10:57:24
Bij het inventariseren cq maken van een digitale inhoudsopgave van Railmagazine kwam ik in =RailKroniek 79= van November 1990 op pagina 10->13 over B. Jansen Wagon en werktuigbouw bruikbare foto's van deze ketelwagen tegen.
...gebouwd in de jaren zestig.. werden daarna ieder jaar opnieuw in de werkplaats van Jansen onderhouden. Anno 1990 doet nog slechts een wagen dienst.

Leuk artikel om te lezen. Carel.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 February 2015, 10:59:54
@ Klusser,

Bedankt voor de link (y) gelijk laten registreren.

We weten nu iets meer, de sproeiwagen is getekend door de heer Bruijns en ik heb inmiddels door een anonieme gunner de tekening van de heer Bruijns mogen ontvangen, plus een groot aantal "skerpe" foto's (y), weliswaar een stuklijst, maar er staan ook een paar afmetingen bij en alles is op schaal. Nu dus maar ff aan het omrekenen. Bedankt B. te ?
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 27 February 2015, 11:25:35
was je van plan om een complete plot van het model te maken (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 February 2015, 12:10:19
was je van plan om een complete plot van het model te maken (y)

Da's wel de bedoeling, met wat gegoten resin onderdelen, set buffers, setje wielen, transfers, Evergreen strips een bouwbeschrijving en een doosje.

@spoorzeven bedankt voor de foto, hier zien we de sproeiwagen in zijn originele aflever kleur, met grijze cabine.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: JAB van Ree op 27 February 2015, 12:18:47
Dat klinkt interessant :) Voorzichtige belangstelling hier
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 February 2015, 12:21:47
15

Carel je hebt PB
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rob Moerkerken op 27 February 2015, 12:43:57
Interessant, ook interesse in zo'n setje!
gr. Rob
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 February 2015, 13:45:49
No 16  (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 27 February 2015, 13:53:27
heb je misschien al enige prijsindicatie in gedachten?
(dan kan ik als student zijnde vast wat geld sparen ( lees minder naar de kroeg ;D )  (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Harrie van V. op 27 February 2015, 16:19:30
ik heb ook belangstelling voor 1 set

groet, Harrie
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: MathynK op 27 February 2015, 16:24:16
Nummer 19 meld zich! (y)

Groet,
Mathyn Klein
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 February 2015, 16:27:43
heb je misschien al enige prijsindicatie in gedachten?
(dan kan ik als student zijnde vast wat geld sparen ( lees minder naar de kroeg ;D )  (y)

Beste Student


Ik ken het probleem, helaas kan ik op dit moment geen prijsopgave maken. A, Ik weet nog niet welke onderdelen ik nog moet gaan inkopen dan wel zelf ontwerpen. B. Hoe meer bestellingen hoe groter de vreugde van een lagere prijs. Maar als je alvast 35 euro niet opzuipt heb je al een leuk begin ;)

Net een 1,5 m² polystyreen van 0,5 mm opgehaald, voor de prijs van 2 Evergreen zakjes (y)

In vergelijking met het orgineel is mijn onderstel te lang

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Onderstel_te_groot.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Onderstel_te_groot.jpg)

9000mm /87=103 mm en een beetje in H0, aan bovenstaande tekening kunnen jullie zien hoeveel mijn schatting er naast zat.
Weark aan de winkel dus
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 27 February 2015, 17:33:58
Beste Student


 Maar als je alvast 35 euro niet opzuipt heb je al een leuk begin ;)





dat zal dan wel goed komen! 8) (y)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: krab op 27 February 2015, 22:58:17
Hoi komt er ook een in h0 uit ,ik heb de mijne al een tijdje in N vind het een aanwinst voor mijn baan  .

(http://i1211.photobucket.com/albums/cc423/sjaak1950/1372518278NP1030358_zpsa79b553a.jpg) (http://s1211.photobucket.com/user/sjaak1950/media/1372518278NP1030358_zpsa79b553a.jpg.html)

(http://i1211.photobucket.com/albums/cc423/sjaak1950/1372518242NP1030357_zpsac774c88.jpg) (http://s1211.photobucket.com/user/sjaak1950/media/1372518242NP1030357_zpsac774c88.jpg.html)


Hoop dat het te zien is  ;D

mvg Sjaak
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rob Ellerman op 28 February 2015, 10:22:27
Geinig karretje Sjaak. Eigenlijk of bouw van een ander?

Grtz,
Rob
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 28 February 2015, 10:23:06
@ Sjaak,

Da's ook een tof wagentje (y) eigenbouw neem ik aan?

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Cabine_ook__te_groot.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Cabine_ook__te_groot.jpg)

Vanmorgen druk geweest met het onderstel aan te passen, het onderstel en de wielen zijn van goede lengte en zitten op hun plaats. De cabine was 5mm te lang :P Morgen mee verder pa z'n fiets weer ff in' t fatsoen brengen. Nieuwe ketting en cassette  :)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: krab op 28 February 2015, 11:24:12
Hoi ,
is gemaakt door Bisschop modelbouw .
Ben er heel blij mee.


mvg Sjaak
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 02 March 2015, 21:21:01
Zo even een update.

Nu ik de tekening heb kon ik het natuurlijk niet maken om het model maar op het oog te maken. ;) Dus ik ben dit weekend aan het meten en tekenen geweest en dit is het voorlopige resultaat

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproeiwagen_nieuw_bnls.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Sproeiwagen_nieuw_bnls.jpg)
Pfffffff :P

@ Sjaak
Ben er heel blij mee.
Dat kan ik mij voorstellen, daarom maak ik m'n eigen maar. ;D
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: jandcargo op 02 March 2015, 22:13:44
Hoi

Duidelijke tekening.
Maar heb je ook wat maten zodat ik na een afdruk de hoofdmaten kan herleiden?
Bv radstand, keteldiameter en hoofdafmetingen van het huisje

zie ze graag

groet jandcargo
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 03 March 2015, 07:00:16
 (y) Dat ziet er toch al strak uit!

Ben zeer benieuwd wat je uit je machientje kunt toveren voor mij [ons]  ;)
Zit nu te kijken naar een bagagewagen BD6800 en een plan C postrijtuig, beiden gemaakt m.b.v. plots.
De bouwwijze bevalt me wel en als het dan ook nog een speciaal wagentje is,ben ik helemaal niet meer te houden!! ;D ;D :P

Gooi je bij je bouwsetje ook nog wat afbeeldingen bij??

Ik ga alvast maar wat lijm inslaan.

Vr.Gr.Wim.

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 03 March 2015, 15:28:46
(y) Dat ziet er toch al strak uit!

Ben zeer benieuwd wat je uit je machientje kunt toveren voor mij [ons]  ;)

Om hoeveel ons gaat het? 5 ons is al snel een pond ;D

Het is wel de bedoeling dat er een bouwbeschrijving wordt bijgeleverd en een buigmal etc.

Heeft er iemand een idee wie er water slides kan leveren in kleine series?

Door met opmeten,

Rino
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 06 March 2015, 11:45:06
Nieuwe ontwikkelingen.
Met een "kennis" zat ik, aan de telefoon, wat te mijmeren over de sproeiwagen.

kennis. Welke onderstel ga je gebruiken?
ikke.     Bouwen we zelf.
kennis. Welke onderstellen gebruiken ze bij de NS?
ikke.     Wat er voorhanden is lijk me.
kennis. Dat denk ik niet, wat is de radstand.
ikke.     55,75mm hoezo?
kennis. Stilte....Ben ff aan het meten...stilte.....Dan heb je een Roco 66290 kolenbak nodig, klonk het plots door de telefoon, die heeft de juiste radstand.

Bij Seinarm (http://www.seinarm.nl/Goederen/Kolentransport.aspx) staat het "standaardwerk" over het kolen vervoer in Nederland. Daar vinden we de GTO, E
draagvermogen: 29 ton,
l.o.b.: 9000 mm, in H0 103,44 mm
radstand: 4850 mm in H0 55,75 mm
bouwjaar: 1954 - 1959   gebouwd door Lindner en Werkspoor
nummers NS: 67001 - 69600

Omdat er zoveel van gebouwd zijn konden ze er wel 5 missen voor de sproeiwagens.
"Kennis" is waarschijnlijk zeer gehecht aan zijn Roco, want hij bood hem niet ter verkoop aan, wat niet zo'n probleem is want hij zit niet meer in het assortiment van Roco. :o
Wat een toeval, komt Roco in 2015 in week 42 met een Franse uitvoering No: 56281.

Zelf maar een tweedehandsje laten opsturen voor 13 euro
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_66290_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Roco_66290_1.jpg)
Deze is van mij.

Pfff kom ik daar goed weg. Het onderstel was toch wel een hoofdpijn dossier met name de aspotten en het veerwerk. Kan ik mij concentreren op de opbouw.
Ik ga dus gebruikmaken van een Roco 66290 maar een bietenwagen 66950 kan ook. De Franse wagen kan ook maar de ophaning is niet conform van het orgineel

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/h0ns_gto6801_roco66290bruin_ophanging.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/h0ns_gto6801_roco66290bruin_ophanging.jpg)
Nederlands

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/230050_ophanging.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/230050_ophanging.jpg)
Op z'n Frans

Op zoek dan maar naar zo'n kolen- of bieten bak

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 24 March 2015, 16:32:12
schopje! ;D
al verder gegaan met dit projectje? :)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 24 March 2015, 18:39:09
JaNee, i.v.m. met de verhuizing van de Lazer Cutter naar een andere locatie ff 2 weken rust(ig) Ik verwacht dat het compu-netwerk, etc. eind deze week weer operationeel zal zijn.
Verder 1,5m2 polystyreen plaat aangeschaft, volgende week eens proef-lazeren
Moed houden, (y) dan doe ik dat ook ;)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: gtw6016 op 24 March 2015, 19:05:10
(:
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 24 April 2015, 17:47:34
Beste Mensen,

Helaas moet ik toegeven dat de snelheid er een beetje uit is. Verhuizing van ons FabLab naar Oldenzaal is goed gelukt alleen om alle systemen weer op orde te krijgen duurt langer als gehoopt/verwacht. Onze vrijwillige netwerkbeheerders hebben beiden een nieuwe woning dus...... Bovendien is mijn motorseizoen weer begonnen, dit vroeg om een nieuwe ketting en  tandwielen. Tot overmaat van ramp ging ook m'n wasdroger "kaduuk" kortom genoeg te doen gehad alleen weinig modelspoor. Mijn motorseizoen loopt door tot oktober, tot die tijd doe ik het met modelspoor rustig aan. Let op! dit is geen afstel doch slechts een laag pitje. Wie weet krijgen we een natte zomer en krijg ik eerder "Goesting"  :)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 25 April 2015, 15:41:35
Hoi,

Is dat lage pitje genoeg om het gerecht warm te houden? :D

Jammer, :-[ ik zie er erg naar uit, en kan ook niet wachten totdat ik het in de handen heb.
Ik hoop een een drijfnatte zomer ;D ;D    ??? dat is ook weer raar zeggen ik rij zelf ook motor ???

Vriendelijke groet Wim.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 27 April 2015, 08:38:35
Beste Wim

Da's inderdaad een hele rare opmerking ;)  ;D
Je kan niet wachten, maar dat zal toch moeten. Stel het wordt december, heb je gelijk een cadeau voor Sinterklaas (y)
Nu is het niet zo dat ik er nix aan doe, heb in middels de kabine opnieuw op de juste maat, de oude kabine was "een op het oog" en was veel te groot en te vierkant, ook zat een van de ramen niet juist.
Nu is de tekening voor de Lazer plot klaar. Vandaag Lazeren En dan ff proefpassen.
Je ziet het is nog redelijk warm, alleen komen er steeds "dingen" tussen.
Maarrrrrr...... wat heb je d'r zelf al aan gedaan? Al op zoek geweest naar een Roco bieten- c.q. kolenbak?
En?
Gevonden?

Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 27 April 2015, 10:23:50
Hoi,

Jazeker! Ik heb hier er al eentje klaar liggen[vers uit mijn vitrine] of er nu 14 of 13 achter de loc hangen, maakt niet zo'n verschil  ;)

Ja, die opmerking was wel raar.........Mien fiets moet nog wat dingen aan gebeuren voordat ik er weer veilig mee de weg op kan.
[Demontage carb's en de rempomp vervangen.Dit moet buiten gebeuren [ruimte]
Zit dus eigenlijk op mooier weer te wachten  ;D
Maar......ik wil best de concessie doen,dat het een regenzomer wordt ,en daardoor niet aan mijn motor kan werken,en ik de sproeiwagen bij je kan bestellen  ;D ;D

Groet Wim.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 18 June 2015, 18:01:28
Na de verhuizing van het fablab naar Oldenzaal hadden we eerst veel problemen met het nieuwe netwerk, toen dat eenmaal was opgelost kreeg ik geen goede plots meer uit dat ding. verbranden, smelten, graveren onmogelijk. Diverse parameters veranderd het bleef bagger. Vorige week is de cutter opnieuw gejusteerd en wat bleek de Lazer was out of focus :P
Nu is tie weer reete scherp (y)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08550_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC08550_BNLS.jpg)

Rechts hebben we Styreen liggen (Evergreen) Links ligt Polystyreen (van de kunststof boer) 

Het styreen is wat duurder dan polystyreen, ongeveer factor 10.  Styreen is wat stugger polystyreen is wat buigzamer. Ik ga voor de stevigste oplossing, styreen, behalve voor het dak daar neem ik poly(styreen) want dat voegt zich makkelijker in een ronding.
Gisteren de wandjes geschuurd met 800 waterproof,  de binnenwanden er in gelijmd en een nachtje laten drogen, vanmiddag het hokje ff geplakt. Het is nog een pasmodel dus ik heb niet alle tijd genomen om echt netjes te werken.
Om een indruk te krijgen van het geheel, de cabine op het onderstel geplaatst en een stuk verwarmingsbuis van 22m als tank gebruikt. Deze buis ga ik ook gebruiken bij het model. Op de uiteinden komen 3D geprinte kappen. Voordelen van zo'n yzerenpijp is het gewicht. Het wagentje weegt standaard 35 gram het sproeiwagentje nu al 53 gram. Voelde lekker aan.
Hier onder een impressie hoe het er uit kan zien. Maar dan ben wel je een hele slechte modelbouwer ;D


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image007_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image007_BNLS.jpg)

Welkom in openluchtstudio 't Weusthag

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image010_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image010_BNLS.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image016_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image016_BNLS.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/image022_BNLS.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/image022_BNLS.jpg)

53 gram

Ik hoop dat jullie zo een beetje een indruk hebben gekregen van de verhoudingen, alles is op maat deze keer.
Morgen de tanksteunen uitprinten en de bodem.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Falkenberg op 18 June 2015, 18:35:10
veelbelovend, ga je ook nog een bodem in de cabine plotten?

dirkjan
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 18 June 2015, 18:56:13
Ja, morgen.
De bodem plot ik uit 1mm styreen. Hoe dik de tanksteun moet worden, moet ik nog bekijken.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 18 June 2015, 19:53:35
Joooo........stilletjes wel op gehoopt dat je inmiddels wat verder was met het project,

Maar dit is leuk om te lezen hoor!! (y)

Tis nog wel een beetje dakloos,die kunnen in zwolle bij de herberg terecht :D (y)

Mijn vingers jeuken alweer!!

Groet Wim.
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Falkenberg op 18 June 2015, 19:54:17
Citaat
Hoe dik de tanksteun moet worden, moet ik nog bekijken.

Dun, t was maar staalplaat
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 18 June 2015, 20:44:52
Joooo........stilletjes wel op gehoopt dat je inmiddels wat verder was met het project,

Ik ook :'(

Maar dit is leuk om te lezen hoor!! (y)

Dank je
Ik verwacht dat er nu wel schot in blijft zitten, alhoewel volgende week vrijdag naar de TT, da's wel mijn plotdag :P

Dun, t was maar staalplaat

Nou......  doe eens een voorstel  ;)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Calimero op 18 June 2015, 22:54:51
Kun je geen mobiele plotter mee nemen in een PAV40 ?  ;D
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 18 June 2015, 23:52:06

HaHa...... Zo'n PAV40 zou qua tijdperk wel achter M'n Triumph Tiger passen.  Dat ziet er dan zo (https://backstreetthunder.wordpress.com/tag/pav-40/) uit  ;D (naar beneden scrollen)
Gelukkig is zo'n lazerplotter ongeveer een kuub, zodat ik mij rustig op Rossie kan concentreren  ;)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Bas Pos op 19 June 2015, 08:08:58
Hou je er rekening mee dat het hutje deels in de lengte richting over het chassis van de wagen heen steekt? Zie o.a. de tekening en de foto's. Voor rest (y) grtz Bas
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rockerbox2 op 19 June 2015, 18:35:16
Alles onder controle Bas (y)
Dit is maar ff voor de verhoudingen, met de natte vinger dus.
Dus onnauwkeurigheden op de foto geven geen garantie dat het straks klopt ;D
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Rob Moerkerken op 15 August 2015, 13:07:28
Ziet er al heel erg mooi uit, ben benieuwd!!!

gr. Rob
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 15 August 2015, 16:27:44
Lekker!!!   (y)  (y) eindelijk weer een reden om in te loggen. ;)

Ik dacht het weer is goed voor motor te rijden,van die sproeiwagen horen we voorlopig niets .

Lees ik toch wel betere berichten,dit ziet er al goed uit hoor.
Ik blijf je nu in je nek hijgen hoor  ;D ;D ;D Er is nu geen weg meer terug! ;D

Ik ben nu zelf met mijn motor aan de gang de remklauw en pomp zijn vervangen, maar ik heb nog geen remdruk. ???
De carbs moeten nog, zal wel winter wezen als ze klaar is voor gebruik ...........winterstalling :-[ ::) :D
Naar hoe het totale plaatje van de sproeiwagen er uit komt te zien,ben ik benieuwd.


vriendelijke groet Wim
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: Joran op 18 December 2017, 08:53:10
Hoe staat het hier mee? Ik heb ook interesse  :)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: klusser op 18 December 2017, 13:26:29
Tja.....heb ik hem toch niet genoeg in zijn nek lopen hijgen. Ben eigenlijk wel benieuwd hoe het ervoor staat

Vr.Gr.Wim
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: defender op 09 November 2024, 08:00:36
Is er iemand die de kleurstelling uit 1957 weet? Ik heb er lang geleden zelf 1 gebouwd uit restanten, maar wil hem opknappen voor mijn jaren '50 thema.

De link verderop in dit draadje over Jansen die hem bouwde, werkt niet meer.

Is de donkergroene cabine VSM kleur die van de indienststelling?

Hoor het graag of iemand een afbeelding herft uit jaren 50 of de kleur weet.

Bvd Koen
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: defender op 09 November 2024, 08:08:51
Foto van die van mij opgezocht. Destijds gebouwd op basis van uit tankwagonnetje. Cabine is uit lamellen. Alle overige onderdelen uit restjes radio onderdelen, rode kraantjes van wd40 slangetje, sproeiwerk van oud hekje, trechter van papier en leidingen van stroomdraad.

Hij is een keer gevallen van ruim een meter hoog dus een beetje scheef. Nu wil ik die dus op gaan knappen maar dan in 1957 kleurstelling. Gelijk ook ramen erin, trapje naar cabine e.d. en wat scheef is zoveel mogelijk herstellen.



(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/Screenshot-20241109-080400-Firefox-672f0a7a05d67.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/Screenshot-20241109-080400-Firefox-672f0a7a05d67.jpg)
Titel: Re: Sproeiwagen NS 178166 in h0
Bericht door: defender op 09 November 2024, 08:19:22
En net nog 1 gevonden van de andere kant:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/Screenshot-20241109-081734-Firefox-672f0cd219f1c.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls_2024/Screenshot-20241109-081734-Firefox-672f0cd219f1c.jpg)

Mvg Koen