BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Marinus op 07 November 2010, 16:10:20
-
Zondag 07.11.2010 12:17 Bahnhof Eschede....
De Castor-trein...
(http://i187.photobucket.com/albums/x125/ntv-gnk-team/DSC_0384.jpg)
ernaast stond een , met voetbalfans, goed gevulde Metronom
(http://i187.photobucket.com/albums/x125/ntv-gnk-team/DSC_0375.jpg)
-
Wat is de castor trein? wat staat er op die wagens achter de rijtuigen?
-
Castor is een transport van nucleair afval uit Frankrijk naar Duitsland, wagons zijn dan ook bedoeld voor zwaar radioactief materieel vervoeren
-
Arjan heeft het juist...
Hier ( ik woon in de buurt) zijn op het moment ongeveer 50.000 mensen aan het protesteren.... de trein had er al sinds een uur of 12 in Dannenberg, waar de Castoren per vrachtwagen verder gebracht worden moeten zijn maar door zitblokkades en het vastketenen aan de rails is de demonstranten gelukt dat de trein nu in het donker rijden moet ( stapsvoets met een paar honderd politieagenten ervoor/ naast / achter )
(http://i187.photobucket.com/albums/x125/ntv-gnk-team/DSC_0391.jpg)
-
Ik heb ik al veel over gehoord, en ik vind het een indrukwekkend transport hoor..
Vraagje aan mijn kant, hoesso zitten er zoveel reizigersrijtuigen tussen?
-
en dan te bedenken dat in sommige wagons geen radioactief afval zit,
maar politieagenten!
haha! had ik op het nieuws gehoord, voor als er wat zou gebeuren dat er tenminste beveiliging was.
gr,
mathyn
-
Vraagje aan mijn kant, hoesso zitten er zoveel reizigersrijtuigen tussen?
Ik denk dat dit voor de veiligheid gedaan is.
Mocht er, bijvoorbeeld, een trein van achter op in rijden, dan zitten er nog een aantal rijtuigen tussen om de klap op te vangen.
Zitten deze rijtuigen er niet, dan zou die trein gelijk op de wagons met nucleair afval zitten.
Mvg,
Romar
-
en dan te bedenken dat in sommige wagons geen radioactief afval zit,
maar politieagenten!
Nee, zoals Mathyn al aan gaf zijn dit rijtuigen voor de oproer politie (in Nederland bekend als de Mobiele Eenheid)
Mike
-
ik bedoelde eingelijk de wagons waar het afval in moeten zitten.
dat daar de politie inzit. niet de personenwagons.
maar dat kan natuurlijk ook.
gr,
mathyn
-
De container hebben binnen een temperatuur van 400 graad en zijn hoogradioactief... daar zitten geen mensen ( iedereen moet een afstand van 5 meter inhouden)...de politie zat in de persoenenwagons voor en achter de castorcontainer... de trein was als vocht samengesteld... 2 X DB 232, 6 personenwagons , 11 Castorcontainer, 6 personenwagons, 2 X DB 232 ( alle loks waren met teminste 4 personen bezet)
(http://i187.photobucket.com/albums/x125/ntv-gnk-team/DSC_0494.jpg)
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1959_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_1959_3.jpg)
De bomen hebben hun blaadjes al verloren ;D
SK
-
iedereen moet een afstand van 5 meter inhouden
Volgens de foto's in de eerste bijdrage van dit topic is dat niet altijd mogelijk: de Metronoom staat dichter bij, volgens mij.
Groet,
Basilicum
-
DB 232 (alle loks waren met teminste 4 personen bezet)
Zijn ook speciaal aangepaste DB 232 voor dit vervoer, zijn uitgerust met tralies voor de ramen.
Gewapende cabineramen en extra stoelen in de cabine.
MvG Peter,
-
Vroeger kraaide daar geen haan naar... ;)
hetutrechtsarchief (http://www.hetutrechtsarchief.nl/collectie/beeldmateriaal/fotografische_documenten/1970-1980/168561)