BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: SoeperrEd op 21 January 2007, 10:39:50

Titel: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 21 January 2007, 10:39:50
Hallo,

Ik heb de volgende vraag. Ik wil mijn baan met profirail van fl* digitaliseren. Ik wil zo wel de trein als de wissels digitaliseren. Nu weet ik dat ik met het twincenter fl* wissel kan aansturen en treinen. maar is er nog een oplossing???

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Herman05 op 21 January 2007, 10:46:30
Hoi Edwin,

Je kunt inprincipe voor elk digitale systeem kiezen om je treinen en wissels aan te sturen. Alternatieven zijn de Ecos, de IB, of anders nog het digitale systeem van Lenz. EDIT Bijna het Multimaus systeem van Roco vergeten ;) die kun je natuurlijjk ook gebruiken en is een simpele instap in de wereld van digitaal. Elk systeem heeft zo z'n voor en nadelen.  Daarnaast weet ik niet of je de baan met een pc wilt aansturen, want op dit moment is het nog niet mogelijk de Ecos op een pc aan te sluiten en bij de multimaus weet ik dat niet maar genoeg anderen hier wel.

Groeten,
Herman
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Julius op 21 January 2007, 10:47:54
Hoi,

Het soort rails dat je gebruikt is niet zo van belang. Belangrijk is dat je gebruik maakt van analoge gelijkstroomspullen, in de digitale wereld bekend als tweerail. In principe kun je nu de keuze maken tussen alle digitale DCC-systemen; er zijn kleine verschillen tussen de verschillende systemen, maar als je nu gaat digitaliseren denk ik niet dat je daar snel problemen mee zult krijgen.

Het twincenter is namelijk als enige in staat het oude Fleischmann digitale systeem FMZ aan te sturen, maar dat wordt eigenlijk niet meer gebruikt. Fleischmann is overgestapt op het algemene DCC-protocol zoals vele andere fabrikanten ook gebruiken en dat betekent concreet dat je een keus kunt maken uit een hele reeks apparaten. Om er een paar te noemen hebben we daar de IntelliBox, Lenz digital plus en ESU's EcoS. Er zijn ook eenvoudiger apparaten waarmee je kunt starten, maar daar ben ik niet echt in thuis.

Groet en succes, Julius
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 21 January 2007, 11:07:25
Ik heb een vrij kleine baan. En vraag dus nu nog er bij, wat is ook een beetje de goedkoopste tegen over wat ze kunnen.

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Laurens op 21 January 2007, 11:23:01
Ik heb ook niet een grote baan en heb deze gedigitaliseerd met behulp van roco. Met de multimaus is het makkelijk programmeren en kun je ook wissels aansturen. Deze zijn te digitaliseren met behulp van roco 10775.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Robert E op 21 January 2007, 13:32:34
Als je beetje kunt solderen en een brakke 486 / P1
overhebt MrDirect gebruiken  ;D

www.mrdirect.nl

Robert
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Wim Ros op 21 January 2007, 13:49:28
Ik heb een vrij kleine baan. En vraag dus nu nog er bij, wat is ook een beetje de goedkoopste tegen over wat ze kunnen.

Edwin

De MultiMause van Roco is een prima start, en erg goed en goedkoop.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 21 January 2007, 15:29:38
okeej, dan ga ik voor de multimaus. Maar kan ik hier mee de electrische wisselaandrijving van fl* aansturen, of moet het dan op een andere manier???

Digitaal word helemaal nieuw voor mij, dus misschien rare vragen maar wil ze toch graag stellen.

En is het dan makkelijker om een startset te kopen met daarin een multimaus of alleen de multimaus met adapter enz. kopen.

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Laurens op 21 January 2007, 16:05:46
De electrische wisselaandrijving kan aangelsoten worden op een 10775 van roco. Deze kan weer bedient worden met de multimaus.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: henk op 21 January 2007, 17:25:34
Om wissels digitaal aan te sturen heb je een decoder nodig. Iedere DCC-wisseldecoder is goed.
Veel belangrijker is de vraag of je de wissels wel met een decoder wil besturen. Zo lang je nog niet gaat automatiseren (al of niet met de computer) is dat eigenlijk nergens voor nodig. Kun je net zo goed de wissels met drukknoppen (blijven) schakelen.

Gemakkelijker is de Multimaus los te kopen, maar goedkoper is om een startset aan te schaffen (zag ze voor 150 euro vandaag in Rijswijk) en de loc, wagens en rails weer te verkopen.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 21 January 2007, 19:05:27
hallo allemaal die dit lezen
ben helemaal nieuw hier en volg sommige dingen op het forum
had zo mijn vraagje over zo,n roco muis
zoals ik lees
koop je zo,n muis en voorzie je je trein van een decoder en rijden maar
toch
of vergis ik me nu
voor wissels endergelijke moet je dus ook dingen hebben
maar wat ik zeg is toch niet zo gek

wie weet me ervan te overtuigen dat het zo is wat ik zeg


gr fred
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Herman05 op 21 January 2007, 19:08:06
Hoi Fred,

Dat klopt. Je plaatst een DCC (taal van de) decoder in de locomotief en programeert het adres en kan dan met de Mouse ermee gaan rijden. Voor de wissels moet je, indien je deze ook digitaal wilt omzetten, ook een decoder kopen. Op zo'n decoder kun je meestal 4 wissels aansluiten.

Groeten,
Herman
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 21 January 2007, 19:16:54
das snel antwoord
en welke muis moet ik dan nemen
muis 1
muis 2
of die multimuis

gr fred
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: henk op 21 January 2007, 19:20:01
Multimuis. Is echt een vooruitgang. Je kunt er veel beter locdecoders mee programmeren en je kunt er zonder meer wisseldecoders mee besturen, wat met de Locmuis alleen met weer een speciale uitvoering van wisseldecoders kan.
Muis 1 sowieso laten liggen.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 21 January 2007, 19:24:21
hoi die henk
die multimuis is de laaste toch van die muizen?
kijk ik begin weer met analoog maar wilde toch tzt 1 of 2 treinen digitaal laten rijden
en dan is die muis toch de goedkoopste en meest logieche manier lijkt mij
maar wat kan een dcc decoder
heb je dan geluis erbij of is het echt alleen maar rijden


gr fred
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: henk op 21 January 2007, 19:32:15
DCC is alleen maar een digitaal protocol; centrale (muis is bijvoorbeeld een DCC-centrale) en decoders moeten hetzelfde protocol gebruiken, zeg maar dezelfde taal spreken. Je hebt DCC-decoders die alleen maar over rijden gaan, maar er zijn ook DCC-decoders met geluidsfuncties.

Analoog en digitaal door elkaar gaat niet. Apart wel natuurlijk, als dat de bedoeling is.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 21 January 2007, 19:40:37
hoi henk
ja het is de bedoeling
om op mijn baan 2 [hsl]thalysen te laten rijden digitaal dan
als het kan met geluid
op een aparte stroomkring
de andere sporen zijn er 4 of 5 dan
gaan weer apart van deze hsl lijnen
vanaf volgende week ga ik bouwen
eerst m,n zolder leeghalen zo,n zooitje na m,n laatste hobby

dan komen er ook foto,s op dit forum
net zoals mijn baanplan als het lukt om dit te maken
heb al veel gelezen over die baanplan programma,s weet alleen nog niet welke ik neem
maar goed
even zeer bedankt voor de antwoorden

gr fred
met als baan naam zolderlei
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Louis Holleman op 23 January 2007, 10:16:25
hoi die henk
die multimuis is de laaste toch van die muizen?
kijk ik begin weer met analoog maar wilde toch tzt 1 of 2 treinen digitaal laten rijden
en dan is die muis toch de goedkoopste en meest logieche manier lijkt mij
maar wat kan een dcc decoder
heb je dan geluis erbij of is het echt alleen maar rijden

Dan is het in principe rijden zonder luizen  :D
Overigens; met alleen een multimaus lukt het nog niet, je hebt nl. ook nog een versterker nodig. Die zit dus ook in zo'n startset, net als een trafo voor de voeding en die heb je dus ook nog nodig. Zou je die allemaal los gaan kopen dan kom je echt op iets meer dan 140 euri uit, dus een startset is de beste optie.
En als je nog geluid had willen hebben, moet je soundlokdecoders kopen of loks met zo'n ding. Reken dan maar ff ca. 100 euri meer voor de gein van het geluid.
O ja, voor het geval dat je dat nog niet in de gaten had: je rijdt dus ofwel analoog ofwel digitaal. Niet allebei tegelijk door elkaar heen....  8)

Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: henk op 23 January 2007, 11:04:58
Nee, maar daar heeft Fred al over nagedacht. Hij wil analoog en digitaal op twee gescheiden stukken modelbaan aansluiten. Als je per se analoog en digitaal wil combineren - uit kostenoverwegingen bijvoorbeeld - dan is dat de beste manier. Als digitaal dan bevalt, dan komen er vanzelf meer locdecoders in locs.  ;D
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 23 January 2007, 17:30:57
hoi louis
henk heeft gelijk
er komen 2 sporen op een dijk voor de hsl waar thalysen gaan rijden[aparte stroomkring]

dan 1 spoor beginnnend op zolderlei c.s  uitlopend naar 2 sporen voor een pendeltreintje op station de kooi
en dan 2 tot 4 sporen waarop er irm,s en koploper,s en of mddm gaan rijden
en die wil ik dus digitaal laten rijden
en ja alleen met geluid of alleen digitaal
dus
nou bedankt voor de reacties
ga dus binnen kort aan de baan beginnen
de foto,s komen in fotobucket te staan terzijnertijd
maar voor zover alles is eerst dan nog maar zo,n setje kopen met die muis
en mss dan wel de ice3 want die komt ook bijna uit van roco
en schijnt heel mooi te zijn


dus hou dit in de gaten of ik zal er een apart dingetje van maken


gr fred
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: lokmuis op 23 January 2007, 19:08:08
Hallo Zolderlei,
Een multimuis is zeker goed alleen er hoort ook een versterker (nr. 10764) bij waarmee je de digitale signalen en de baanspanning naar de rails brengt.
gr Frits
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: freddy op 23 January 2007, 22:34:08
hallo lokmuis

zal dus idd een startsetje moeten kopen

maar daar wacht ik dan nog even mee

las ergens dat er een startset met een ic ns uitkwam
heb ik dit goed?


gr fred
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Louis Holleman op 24 January 2007, 11:02:04
Als digitaal dan bevalt, dan komen er vanzelf meer locdecoders in locs.  ;D

Te hopen is dan dat ie niet hetzelfde meemaakt als ik destijds en misschien te snel de verkeerde beslissing neemt: ik had ook analoog en digitaal (gescheiden) en in 1e instantie was ik van het digitale niet erg overtuigd. Zo'n BR215 startsetje met een goedkope LF decoder: jessus, wat maakt dat ding een heibel. Weinig te regelen met dat decodertje, nou ik ben niet onder de indruk. Toen er een 2e decoder bijkwam (ook alweer LF, geen cruisecontrol) gingen ze nog op elkaar storen ook. Helemaal niet meer overtuigd. Pas toen ik een stuk of 4 cruisecontrol HF decoders had, begon het interessant te worden en goddank is nu de hele hap digitaal, maar het had ook anders kunnen lopen....  :'(

Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 24 January 2007, 16:01:31
Kun je net zo goed de wissels met drukknoppen (blijven) schakelen.

Gemakkelijker is de Multimaus los te kopen, maar goedkoper is om een startset aan te schaffen (zag ze voor 150 euro vandaag in Rijswijk) en de loc, wagens en rails weer te verkopen.

Ik werk nog niet met drukknopen. Op dit moment gebeurt alles nog met de hand. En is het dan toch makkelijker om eerst naar drukknopen te gaan of beter meteen decoders gebruiken.

En over zo'n startset, is die rails en wagens makkelijk te verkopen. De loc hou ik waarschijnlijk dan, dan hoef ik geen andere loc zo snel te kopen.

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Wim Ros op 24 January 2007, 16:41:29
Het is natuurlijk goedkoper, om gelijk decoders te gebruiken, dan hoef je niet eerst dure drukknopjes te kopen. De decoder is waarschijnlijk goedkoper dan de drukknopjes.

Mvg
Wim.
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Jeroen1975 op 24 January 2007, 17:17:32
Hoi allen

Ik weet niet hoeveel wissels en of andere magneet artikelen er de modelbaan bevinden. Maar via de controler van je DCC uitrusting zijn een aantal wissels nog wel te verwerken, maar als je meer dan 10 wissels hebt dan zou ik als ik digitaal zou rijden dit via een PC doen of anders de wissels via het bekende knopjes gebeuren doen (niet die dure dingen van de bekende merken, maar even naar een electronica zaak). Als je heel snel bent en erg stress bestending kan je het wel via je controler doen :)


Even een voor beeld van verhoogd stress gevaar en dan maar 1 controler hebben.

2 locs rijden adres 25 en adres 76.
met een lok ben je aan het rangeren.(31)

Lok 25 meld zich in de buurt van je station
 
Je moet een wisselstraatje stellen wissel 9, 15 ,3 ,11 (gemiddeld 2 handelingen per wissel)

Voor lok 31 moet je je ontkoppel rail bedienen

onder tussen is lok 25 weer verdwenen (deze heb je laten stoppen en vertrekken

Lok 76 komt in de buurt van je station. Wissel 2, 3 ,6 stellen.
trein laten stoppen af kopplen om lopen aan koppelen (onder tussen ook je rangeer lok bedienen ) etc..................


Wissels of analoog of digitaal via PC als het er veel zijn.

succes


Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 26 January 2007, 15:58:02
dit is mijn baanplan. Niet egt groot. Dus oordeel zelf:

(http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg)
Url: http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg (http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg)

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: henk op 26 January 2007, 16:13:39
Het is natuurlijk goedkoper, om gelijk decoders te gebruiken, dan hoef je niet eerst dure drukknopjes te kopen. De decoder is waarschijnlijk goedkoper dan de drukknopjes.

Mvg
Wim.



Hoei, met drukschakelaars van Conrad en wat draad kom ik niet verder dan hooguit een euro per wissel. Waar koop jij wisseldecoders voor minder Wim?
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: SoeperrEd op 26 January 2007, 16:30:01
Mag ik dan weten waar ik deze kan vinden??

Edwin
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Jeroen1975 op 26 January 2007, 18:00:33
dit is mijn baanplan. Niet egt groot. Dus oordeel zelf:

(http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg)
Url: http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg (http://xs411.xs.to/xs411/07045/complete_baan1.jpg)

Edwin

Gewoon een plaatje hout kopen. Sporen plan erop en schakelaars erop en lekker digitaal rijden. Digitaal de wissels aansturen op die baan heeft niet veel nut denk ik,zeker als je niet met PC rijdeen gaat.

Succes
Titel: Re: Per se fleischmann twin center????
Bericht door: Nils de Lijster op 13 February 2007, 18:32:31
Ik heb ook fleischmann profirails en heb een roco startset gekocht met een multimaus. functioneert prima. Heb inmiddels een twincenter gekocht werkt ook goed, met als voordeel dat je 2 regelaars hebt op het twincenter. Maar ook de multimaus kan een hoop . kijk naar je portemonnee en kies en een systeem dat voor jou betaalbaar is. `blijf daar dan bij en rijden maar. Ik heb bij mijnleverancier een roco setje gekocht waar ik de treinen uit heb laten halen en dar wat anders bijgekocht. opties genoeg dus.
succes, nils