BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: bernhard op 15 October 2010, 19:50:27
-
Hoi Spoor liefhebbers,
Ik was vandaag in Zuidbroek. Nu zag ik dat het station helemaal in de steigers staat.
Nu is mijn vraag: Wie heeft er nog foto's van het station voor dat het in de steigers kwam?
Dan is mijn tweede vraag: Wat voor soort treinen of treinstellen hebben er gereden, zowel van de NS als van de DB, op die Lijn? Zowel in de jaren '50 en '60 '70 en '80 naar Duitsland.
En zijn daar nog kleurenfoto's van?
Met vriendelijke groeten,
bernard
-
zie topic : treinen in Groningen .
-
zie ook www.nnttm.nl
Theo
-
Bernard,
Leuk thema, ik ben zelf ook erg geïnteresseerd in deze spoorlijn. (y)
Daarom heb ik destijds dat topic aangemaakt.
Ook ik was toen licht teleurgesteld dat er geen mooie foto's in stonden, maar dat maakt een mens creatief. (y)
Als je leuke foto's wilt zien is het "19 toen" draadje erg aan te raden om eens door te spitten.
Een van de posters daar is forumlid Robert Stremming, hij heeft echt een paar fantactische foto's daar neergezet!
Op deze link http://stoomrobert.nl.picturepush.com/ kun je zijn online fotoalbum vinden.
Echt een aanrader (y)
Ook Google is een grote vriend geweest tijdens het zoeken naar foto's :)
Succes met je Speurtocht ;)
Zoek trouwens puur uit interesse of zit er meer achter ? ;)
Groet, Bas
-
Zo, een flink aantal posts verwijderd en de openingspost een stuk leesbaarder gemaakt.
Vriendelijk verzoek aan Bernard om vanaf heden leesbare berichten op te stellen.
Vriendelijk verzoek aan de overige forumgebruikers om onleesbare berichten aan de moderators te melden in plaats van in de discussie te reageren.
-
Hoi basdouma,
Van mij is het gewoon puur interesse, Door dat ik vrijdag op station Zuidbroek op de trein stond te wachten. Ik hoorde dat op die lijn in de jaren 50,60,70,80 ,90 nog duitse treinstellen reden naar Leer.
Dus had ik zo iets van daar wil ik meer van weten dus vandaar mijn oproep op deze site. Bovendien heb ik één zelfde oproep geplaatst op de drescheibe ben benieuwd wat voor reacties daar op krijg.
Mijn hobby is spoor HO en O naar duits voorbeeld, met spoor HO rij ik voornamelijk met roco en spoor nul met Lenz.
Met vriendelijke groeten,
bernard
-
NS vanaf ongeveer 1953: Blauwe Engel in blauw, rood, geel
Daarna (jaren '70?) af en toe Plan U
Vanaf 1981 Wadloper
Ook 2200 met getrokken rijtuigen hebben er korte tijd gereden, en Duitse 216 (en 212 dacht ik) met Silberlingen. Daarna kwam de BR 624 tot 2000 dacht ik.
-
Hoi Timtrein,
Nog bedankt voor jou reactie, Jammer dat er tot nu toe nog geen foto's zijn geplaatst. Of hebben weinig mensen in de jaren 60,70,80,90 foto's gemaakt van de duitse dieselloks of treinstellen.
Jammer dat er geen foto;s zijn, Tegen woordig is het geschiedenis die niet meer terug zal komen.
Met Vriendelijke Groeten,
bernard
-
Deze dan: huurloc 216 078-6 op weg met een trein naar Leer, zodat de loc haar 'thuis' kan aandoen: BW OLdenburg.
Foto genomen 210380 even buiten Groningen op weg naar Waterhuizen Aansluiting.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Groningen___216_078_6_2_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Groningen___216_078_6_2_1.jpg)
-
in het 19toen draadje zijn er wel een aantal voorbij gekomen toch?
-
Als er afbeeldingen van Br 212 zijn houd ik me aanbevolen! Op de site van Nico S. staat er i.i.g eentje.
-
Toevallig bij het opruimen vond ik in een doosje nog een aantal mini fototjes. Ze zijn uit vroeger jaren. Ik weet niet meer precies wanneer. Ik schat begin jaren tachtig/ eind jaren zeventig. Ik logeerde toen bij mijn broer en ging op zaterdag vanuit Martenshoek naar Bremen om stoomlocs te zien. Alle negatieven zitten in een grote(!) doos en moeten nog ingescand worden. Project voor later. De eerste drie zijn in Nieuweschans(?) Ja toch?
Volgens mij staat de V100 in Leer.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001A.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001A.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001B.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001B.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001C.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001C.jpg)
De V100:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001D.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Nieuweschans0001D.jpg)
Of het Leer is horen we wel van de kenners onder ons.
Marius
-
Hoi Marius
Zo zie ik ze graag langs komen in het forum mooie foto's . Bedankt voor jou reactie, nou ben ik erg nieuwschierig en hoop dat je die negatieven niet te lang laat wachten met inscannen. Zo zie je maar weer dat er toch nog treinliefhebbers zijn die duitse treinen gefotografeerd hebben
Met vriendelijke groeten,
bernard
-
Die eerste 3 foto's: ik denk Hoogezand. Niet Winschoten (heeft meer ramen op de verdieping) en ook geen Leer. Het ziet er nl. vrij Nederlands uit.
http://www.stationsweb.nl/afbeelding.asp?dir=hoogezandsappemeer&num=45
-
foto's met de 216 is in Nieuwe schans . Met de 212 zou ik niet weten .
gr Jos
-
De opname van de 212 zou volgens mij weleens Weener kunnen zijn.
M.v.gr.
Pieter
-
@Berhard:
Het scannen laat voorlopig nog even op zich wachten helaas :'(. In die tijd fotograveerde ik met een gewoon toestelletje met een rolfilm. Volgens mij zijn de negatieven 6x6. De meeste nog in z/w. Ik heb wel een kleinbeeld scanner maar voor de 6x6 moet ik nog een oplossing vinden. Nu ik net met pré pensioen ben wil ik weer prio aan mijn modelbaan geven. ;D
@ Jos en arentjan:
Ik weet dat de foto's genomen werden toen de lok om moest lopen. De trein (twee wagons)kwam uit Duitsland. Ik was met een luidruchtig NS gevaarte (blauwe engel?) uit Martenshoek, in naar mijn mening, Nieuweschans aangekomen. Of was er een verbinding Hoogezand-Oldenburg-Bremen? nee toch? ???
Naar mijn herinnering was er toen-der-tijd een D-trein verbinding Groningen-Bremen en een Eilzug verbinding Nieuweschans-Oldenburg (kurswagen naar Bremen?). Maar goed wie heeft er nog een spoorboekje uit die tijd? Kunnen we controleren of het geheugen juist was!! :D
Weet iemand misschien nog hoe de douane afhandeling van de de passagiers was als je in Nieuweschans aan kwam? Ben ik even vergeten ;)
Marius.
-
http://stationsweb.brinkster.net/nieuweschans/afb40.jpg
http://stationsweb.brinkster.net/nieuweschans/afb43.jpg
Joah! Nieuweschans dus.
-
Nieuweschans heet tegenwoordig Bad Nieuweschans.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Bad_Nieuweschans (http://nl.wikipedia.org/wiki/Bad_Nieuweschans)
-
Naar mijn herinnering was er toen-der-tijd een D-trein verbinding Groningen-Bremen en een Eilzug verbinding Nieuweschans-Oldenburg (kurswagen naar Bremen?). Maar goed wie heeft er nog een spoorboekje uit die tijd? Kunnen we controleren of het geheugen juist was!! :D
Marius.
Spoorboekjes te over ;)
Helaas niet compleet in de gevraagde periode.
mei 1960 - oktober 1960
Trein 490 tot 493 Gr(Amsterdam) - Bremen
Trein E651+E682 Nschans-Bremen
mei 1965 - mei 1966
Trein 490 tot 493 Gr - Bremen
Trein E651+E682 Nschans-Bremen
mei 1974 - mei 1975
Trein 2030/31 en 2034/35 Gr-Bremen
Trein 2032/33 Nschans-Bremen
mei 1979 - mei 1980
Trein 2030/31 en 2034/35 Gr-Bremen
Groeten, Jaap