BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: amjanssenhetnet op 04 October 2010, 21:36:01
-
Hoi
Ik heb van Roco een digetale beginset (41300) gekocht met daarin een stoomloc met geluid e.d... Dit is een gelijkstroomloc.
Omdat ik wel de digitale aansluitingen tegenkom maar er nooit de spanning bij vermeld is, ben ik is gaan meten.
De trafo geeft een gelijkstroom van 18 Volt af. Tot mijn verbazing meet ik op de rails geen gelijkstroom maar wisselstroom en wel 16 Volt.
Kan een deskundige mij uitleggen hoe dit precies zit.
De locomotief zou ook op mijn analoge baan moeten kunnen rijden doch ik heb het nog niet uitgeprobeerd.
Groet Bob
-
De digitale spanning is inderdaad een wisselende spanning. Geen mooie sinus en dus niet goed te meten met een gewone multimeter. Klaas Zondervan heeft dat wel eens netjes opgeschreven. KLIK (http://people.zeelandnet.nl/zondervan/digispan.html)
De decoder in de loc zit zo in elkaar dat hij ook correct op gewone gelijkspanning reageert. Je kunt de loc dus analoog gebruiken.
-
Henk, bedankt voor je antwoordt. Ik weet nu hoe het zit.
Met de multimeter op wisselspanning is het meten overigens geen probleem. Op gelijkstroom geeft deze inderdaad nul Volt.
Mvg Bob
-
Het is geen probleem, maar je meet niet de juiste spanning, tenzij je een dure multimeter hebt.
Bij DCC hoor je in het gelijkstroombereik inderdaad 0 volt te meten.
Henk,
ook begonnen met Schravendeel. ;D
-
Henk
Als ik een zwaardere voeding wil gebruiken, zelfbouw, hoe geavanceerd (Lees: hoe afgevlakt) moet die voeding zijn?
Bob
-
Hangt er vanaf wat je met die zwaardere voeding wil gaan doen.
-
Henk
Als ik een zwaardere voeding wil gebruiken, zelfbouw, hoe geavanceerd (Lees: hoe afgevlakt) moet die voeding zijn?
Bob
Net als Klaas ben ik wel benieuwd wat je wil Bob.
Ik zag dat er bij jouw beginset een beetje kleine trafo wordt geleverd die niet het volle vermogen uit de versterker haalt. Roco heeft een 50 VA trafo voor de versterker onder nummer 10725. Die kun je voor niet al te veel geld op internet of een beurs scoren. Een zwaardere trafo heeft geen zin, omdat de versterker niet meer vermogen wil leveren. Kom je tekort aan die 3A stroom, dan heb je een tweede versterker met trafo nodig.
Zelf een soort centrale voeding bouwen, zou ik niet aan beginnen.