BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: tuurtje op 12 January 2007, 22:00:24

Titel: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: tuurtje op 12 January 2007, 22:00:24
Wel hier mijn eerste (geplubiceerde) baanplan voor Schwarzburg 2007.
Zoals de naam al doet vermoeden is dit niet Benlux georienteerd, maar Duits achtig.
Schaal H0, FM profirails, en zoals ze zeggen schoenmaker blijf bij leest, analoog.
Het rode spoor wordt een tandradbaan naar ik nu inschat tot ± 45 cm boven het baanopervlak. Aan de achterzijde heb ik nog ± 20 cm voordat het dak begint.
De hele baan staat op ± 97 cm hoogte zodat ik zittend er onder kan werken.
Hoe kom je bij de achterste sporen, delen in de stad en de kermis worden demonteerbaar, onder de bergen is het open.
Rest me alleen nog dat ik mijn plezier vindt in het bouwen van de baan
Maar ben toch ontzettend nieuwsgierig naar jullie mening

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Schwarzburg2007.jpg)

Arthur
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: Ferdinand Paternoster op 12 January 2007, 23:49:34
Hallo Athur, ik ben dan wel een beginnende spoorder, maar ik vind je plan er strak uitzien

Ik ben benieuwd wat de rest ervan vind

mvg Ferdinand ;D
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: JaJo op 13 January 2007, 09:05:12
Mooi plan Arthur! En nu aan de slag met de bouw ;D
Groet Jaap
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: tuurtje op 13 January 2007, 09:33:00
Dank je Jaap

Maar is was al siekum begonnen  ;D ;D

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/PICT0047_675_x_506.jpg)

Arthur
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: rjr op 15 January 2007, 15:49:10
Hoi leuk plan, toch wel enkele opmerkingen.
Ik vind dat je bergspoortje zo wel leuk begint, alleen aan het eind, vindt ik het een beetje lang recht stuk, zeker voor een bergbaantje, daar zie je meestal niet zo heel veel rechte stukken. zou er iets een slinger in maken, en dan een beetje schuin uitkomen voor het speelse affect.

Ook zou ik bovenaan een extra spoortje maken zodat je er eens wat wagons achter kunt laten, en misschien een spoortje naar een loods zodat het lokje kan overnachten.

daarnaast zou ik proberen om vanaf het bovendste grijze spoor van je station ook naar beneden te komen.
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: JaJo op 15 January 2007, 16:03:48
Het ziet er goed uit Arthur. Alleen een beetje anders dan de eerste foto op je site... ;D
Groet Jaap
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: tuurtje op 29 January 2007, 23:44:32
Vanavond eindelijk weer eens wat kunnen puzzelen.
De reactie over het bergspoortje van RJR over het te lange rechte stuk vond ik ook al, dus dat even wat mee gespeeld.
Ben weer reuze benieuwd naar de reactie's.
Het komt niet goed uit de afbeelding, maar het lange stuk bovenin is 3,20 m,
ook zit ik nog te twijfelen of ik daar ook een station zal maken ivm bereikbaarheid want dat zit pal onder het dak.

http://www.ahotrain.com/photogallery/Schwarzburg%202007.bmp (http://www.ahotrain.com/photogallery/Schwarzburg%202007.bmp)

Arthur
Titel: Re: Baanplan Schwarzburg 2007
Bericht door: dancer op 30 January 2007, 19:28:25
nee dat bergtreintje valt toch goed mee...sommige stukken zijn wel recht... als er jusit ernaast een afgrond is/steile helling is..
ik ga ook n bergtreintje hebben bij mn baan... en die gaat ook maar een paar kronkels hebben..want als ej veel kronkels hebt dan neemt dat nog meer plaats... en meot t nog breder worden..