BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: drfeelgood op 03 September 2010, 15:25:59

Titel: Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 03 September 2010, 15:25:59
Na een jaartje te  hebben geexpirimenteerd met digitaal bedrijf en verschillende software pakketten op onze toch al redelijk grote m-rail baan is nu de tijd gekomen om de uiteindelijke baan te gaan realiseren.
De boel vorige week afgebroken en inmiddels staat het nieuwe skelet er al bijna.
Toch maar flink in de buidel getast en overgestapt op c-rail, daar het oude m-rail materiaal gewoon te onbetrouwbaar is voor grote banen waar ook volautomatisch op gereden word.
We gaan de bouw goed documenteren en hopelijk hebben jullie nog tips of ideen :)


hieronder de eerste foto`s ,het onderstel word 7 meter lang 

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0071_8.jpg)

(http://a.imageshack.us/img844/9144/img0068k.jpg)

(http://a.imageshack.us/img844/453/img0069f.jpg)

Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: la traino op 03 September 2010, 15:51:28
klinkt goed ben benieuwd :)
heb je een baanplan van hoe en wat?? ??? :-X
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 03 September 2010, 15:55:24
Dit is het baanplan zoals het er nu voorstaat:


(https://images.beneluxspoor.net/bnls/baanplanplaatje.jpg)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: la traino op 03 September 2010, 15:56:51
mooi baanplan (y)
ga dit draadje zeker volgen ;) :D
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 03 September 2010, 16:06:13
Dit was de vorige baan overigens in m-rail simpel gebouwd voor expirimenteer doeleinden, het was leuk rijden maar we merkten dat bij groter en groter wordende baan ook de betrouwbaarheid flink afnam, het is natuurlijk ook al wat jaartjes oud.



http://www.youtube.com/watch?v=zj1_vl9h0Pc

krijg het filmpje niet geplaatst helaas
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 04 September 2010, 14:42:26
Het onderstel net afgebouwd, het geheel is dusdanig stevig dat er slechts een paar poten onder hoeven en aldus onder de baan bijna geheel vrije ruimte is.
Het is misschien een idee om eronder tegen de achtermuur nog wat planken te monteren als opbergruimte.


Vanaf de linkerkant gezien:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0075_7.jpg)

Vanaf de rechterkant gezien:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0076_3.jpg)


De ondergrond, oude panelen van een enorme kledingkast gemaakt:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0077_5.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0078_2.jpg)



Iemand overigens een adresje voor leuk behang met wolkjes motief o.i.d?
De achterwand is ruim 7 meter breed en we zijn er nog niet uit hoe dit te decoreren eigenlijk, tips welkom  :)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Matheus 18 op 04 September 2010, 15:22:44
Is je M materiaal zodanig versleten dat het niet meer bruikbaar is,
Misschien in je schaduwstation.
Je zou eens op deze site moeten kijkenhttp://members.quicknet.nl/jj.landwehr/modelspoor.htm (http://members.quicknet.nl/jj.landwehr/modelspoor.htm)
M en C spoor bij elkaar.
Mvg.
Matheus.
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Basilicum op 04 September 2010, 15:29:29
Dat ziet er degelijk uit. :)
Wat dacht je van deze achtergrond: Wolkenmacher (http://www.youtube.com/user/Stahlbahn#p/u/4/H1Ek_TmMhm4).

Groet,
Basilicum
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Ruud K op 04 September 2010, 18:58:39
Ramen zemen aan de binnenkant doen we dus niet meer ;D. Indrukwekkend!

Groet,
Ruud
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 04 September 2010, 20:12:56
@matheus: Het is inderdaad gewoon bijna op helaas, restaureren blijf je mee bezig op een gegeven moment.

@Ruud k: LOL dat zei mijn vrouw dus ook al en die gaat ze nog gauw even wassen voor ingebruikname.

Zag bij kwantum leuk kinderbehang met prachtige blauw lucht/wolken overigens:)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 04 September 2010, 21:22:06
En de ondergrond van het schaduwstation is klaar, we hebben vast de rails ervoor uitgelegd en toen kwamen we erachter dat er een bestelfout is ingeslopen waardoor er tijdelijk 2 sporen ontbreken.
Uiteraard zijn de wissel nog niet aangesloten en detectiesporen nog niet gemaakt, eerst moest er natuurlijk direct even gereden worden met wat materieel dat de meeste problemen gaf op M-rail  ;D
Dat loopt lekker zeg, wat een verschil met M-rail, echter vermoeden we beide dat dit over 40 jaar niet veel meer is dan broos plastic dat breekt bij montage.....en het is een stuk fragieler..


En de foto update uiteraard:

Schaduw station in aanbouw
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0079_3.jpg)

En afgebouwd van links gezien:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0081_5.jpg)

En afgebouwd met mangat achterin.
De Oude V200 van marklin (bijna 40 jaar oud geloof ik zei jan)met de nieuwe olietrein als eerste onderweg, toch steeds problemen op een wissel.
Maar dat bleek een foutief ingebouwde wisselaandrijving te zijn, even gefixt en alles rijdt perfekt!
Hier is duidelijk te zien dat er boven en onder 1 spoor ontbreekt ,foutje bedankt!
Koploper van Lima op het spoor en de 1205 met duitse rijtuigen op weg naar Amsterdam :)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0090_4.jpg)

De CLass66 van mehano En een containertrein lopen ook zijn rondjes
De TEE wacht op montage
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0091_3.jpg)



Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Thurbo op 04 September 2010, 22:40:56
Wow over je ruimte optimaal benutten gesproken.. Je hebt echt bijna elke vierkante cm van je kamer benut voor de baan op een klein stripje ruimte na.

Hoe wil je strax gaan genieten van je baan? Lekker in je hobbykamer in een luie stoel achterover hangen en gaan kijken naar je treinen is er niet bij.  :(
Of je moet het doen met een Video camera systeem en dan op de tv in de woonkamer  ;)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 04 September 2010, 22:49:31
Haha nee hoor, het is in het lange deel van een S vormig kantoor gebouwd dat aan mijn huis zit, De U vorm van de baan is rond de achter-buitendeur en de brede doorloop naar het andere deel van het kantoor dat je op de foto niet ziet :)
Plek genoeg voor 2 bureau draaistoelen en een bedieningspaneel, echter de 2-3 beeldschermen of 1 hele grote (oude) lcd tv met RGB ingang als monitor komen schuin boven de baan tegen het plafond of achter de baan aan de lange muur , dan zijn ze nog goed leesbaar en uit de weg.En achter de baan bij de kast op de foto is inderdaad niet veel ruimte meer, de kastdeur kan nog 40 cm open :D

Groeten Daan
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Matheus 18 op 04 September 2010, 23:03:30
Geen nood.

Als de trein passeerd, rustig een sigaretje rollen.
Wanneer de trein terug langskomt, gewoon het peukje doven.
Bij de volgende passage beginnen we terug overnieuw.
Dit kan je je permiteren als je baan voldoende ruimte heeft.
Sorry, ik rook teveel op mijn baan.
Mvg.
Matheus.
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 05 September 2010, 12:28:22
Zo is het iets duidelijker, plenty space voor de controlroom :D

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0098_1.jpg)


en vanaf daar de andere kant op gezien:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0099_3.jpg)


Die grote plank is om de kleine spruit tegen te houden voorlopig althans  :P
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: MathynK op 05 September 2010, 12:39:08
zoo wat een ruimte, mooi schadumstation, dit ga ik volgen (y)

gr,
mathyn
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 05 September 2010, 13:14:40
Nog eentje voor de NS liefhebbers, de grote trots van mijn medebouwer jan.
3x roco 2400 in tripletractie met de marklin olietrein, alleen zijn 16 stuks oliewagon net te lang om te parkeren in het schaduwstation.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0103_4.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0102_2.jpg)


En nu beginnen met het maken van detectierails dmv. massadetectie, grotendeels met de s88 van conrad.
Ook heb ik 2 nieuwe KUEHN wisseldecoders binnegekregen, maar liefst 8 wissels schakelen met 1 decoder, en je kunt bij deze gelijktijdig elektrische handbediening aansluiten! perfect om een rangeer gebied of station ook handmatig te bedienen dus, ik kende ze nog niet.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/KU87010.jpg)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Jeronimos op 05 September 2010, 13:26:15
Kun je straks wel overal bij? Als ik kijk naar de tweede foto uit antwoord 10, kan dat moeilijk zijn, denk ik zo.

(En ja, het mangat heb ik gezien, maar zit dat ook op de plaats van wat die foto laat zien?)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 05 September 2010, 13:31:45
@Clarkson, het mangat rechts is voldoende, ook links komt nog een mangat en helemaal achterin links kun je nog staan, precies genoeg om overal net bij te kunnen zonder acrobaat te hoeven studeren :)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: WVDD op 05 September 2010, 14:38:23
Veel ruimte heb je zeg! En je schaduw station ziet er goed uit!
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 07 September 2010, 21:44:43
Na 2 dagen liggen te rillen van de griep onder een dekentje , vandaag weer wat werk verricht.
De detectierails maken we van de laatste 5 baanstukken op een spoor in het schaduwstation, lijkt me voldoende daar we bij de oude M-rail baan met traincontroller slechts 2 railstukken gebruikte een eindje voor het einde van het spoor en dat werkte eigenlijk al bijna perfect.
Het word dus 1 melder per opstelspoor.
Zijn er meer Traincontroller gebruikers die het zo doen?, tips welkom namelijk..
Lekker makkelijk die C-rail, knipknip om een paar brugjes te verwijderen, plastic schoentje erop , kabeltje eraan en klaar is kees.
De bedrading word per 6 sporen kort naar een centraal punt geleid om vervolgens per utp kabel waar de stekkers van af geknipt zijn naar de S88 module te lopen.

Na enig onderzoek alhier toch gekozen voor de blauwe gamma isolatie als bedding, dat word morgen gelegd

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0106_3.jpg)

en nog een laag genomen foto van een deels bezet SS , prachtig gezicht!
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0104_2.jpg)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Basilicum op 07 September 2010, 22:08:49
Ik kon het niet laten om de laatste foto aan stukken te snijden. 8)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0104_2_panorama_A.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0104_2_panorama.jpg)(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0104_2_panorama_B.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0104_2_panorama.jpg)

Groet, ;)
Basilicum
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 07 September 2010, 22:13:31
Hehehe erg cool, ben zelf niet zo handig met fotobewerking.
bedankt! :D
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 08 September 2010, 17:17:12
Even een update, vandaag het gamma isolatieschuim onder de rails gelegd en de bedienings console gemaakt.
Scheelt inderdaad enorm in geluid:

Zo druk:) :
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0110_6.jpg)

Het bedienings paneel:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0111_1.jpg)

En van dichtbij, de Ecos word binnenkort vervangen door de CS2 van Marklin weliswaar, fijn klein draadloos keyboard met ingebouwde trackball voor bediening aan de baan, pc heeft ook nog eigen kb en muis, pc is voorzien van Matrox qid128 quadhead videokaart voor 4 beeldschermen en krijgt naast de 2 schermen bij de pc ook 1 mega scherm aan de wand achter de baan
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0112_1.jpg)

En van onderen, alle draden hangen nog los, vanavond worden de decoders gemonteerd:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0113_2.jpg)

Hier is goed te zien dat er veel vrij ruimte is, bijna geen staanders in weg door zware constructie van het raamwerk:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0114_1.jpg)
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 08 September 2010, 20:34:19
Zijn er Ecos gebruikers die het volgende probleem herkennen?:
Een multitractie schijnt om e.o.a. reden niet te worden opgelsagen, bij herstart ziet de Ecos enkel de eerst ingevoerde loc.
tips welkom!
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 12 September 2010, 22:21:39
Kleine update vandaag, de afgelopen dagen niet zoveel gedaan , alleen de 2 ontbrekende sporen van het schaduw station gelegd en alle detectierails gefabriceerd, de spaghetti hing er nog onder.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0115_5.jpg)

Vandaag kwam collega Jan en werd er flink bedraad, de eerste S88 module (de enige van marklin, de rest word conrad) , en de eerste 3 wisseldecoders op het oude schakelbord:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0116_4.jpg)

En door Jan opnieuw bedraad, links de de "oude" deocders van Tams en rechts de nieuwe Kuehn.
De blauwe "kabelgootjes"  zijn eigenlijk boekbinders.
Perfekt goedkope oplossing en snel te monteren dmv nietmachine.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0121_6.jpg)

De eerste S88 bedraad, de 2 losse draadjes zijn voor tijdelijke detectie rails in het testrondje.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0122_2.jpg)

Ik vind het er super uitzien!

Groetjes Daan
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Overlord op 12 September 2010, 22:54:19
Hoi Daan en medebouwer,

Welkom en dat ziet er goed uit zeg, en lekker die ruimte waar je meters kan maken!

Groet, Paul
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: Esperopt op 13 September 2010, 01:11:04
Dit ziet er inderdaad prima uit! En ook ik ben jaloers op de ruimte  :o
Titel: Re:Nieuwe baan in c-rail
Bericht door: drfeelgood op 17 September 2010, 14:51:51
Update 17-9-2010

Na de bedrading was het tijd voor wat proefritjes uiteraard, Schaduw station in Traincontroller getekend en alle detectiesporen/wissels gedefinieerd.
En thats it! TC rijdt gelijk keurig alles op automaat rond, tot de eerste crash doordat het omloopspoor de detectie delen niet ver genoeg naar het einde van het blok zijn geplaatst en hierdoor lange treinen nog op een wissel rijden terwijl deze al omgezet word.

baanplan in TC:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0130_3.jpg)

en wat foto`s van het rollend materieel op dit moment:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0125_6.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0126_3.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0127_3.jpg)

Ook nog een proefstukje ballast gelegd, korrels lijken me wat groot (aquarium bodembedekker)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_0128_2.jpg)