BeneluxSpoor.net forum
Wat zijn we aan het bouwen? => Baanplannen => Topic gestart door: hansw51 op 24 August 2010, 22:34:14
-
Hallo,
Na zeker 25 jaar geleden gestopt te zijn met de hobby zijn er weer plannen om een baan te gaan bouwen.
De baan komt in een ruimte van 2.65 x 3.5 m . Dit kan wel nog veranderen daar er plannen zijn om te gaan verhuizen.
Maar dat kan wel even aanlopen daar ons huis nog niet verkocht is.
Vandaar ga ik nog uit van deze ruimte.
De baan gaat Wernsk heten, is in tijdperk 3/4 gelegen in Duitsland.
Wernsk is een havenstad waar goederen, containers,hout, kolen en erts verscheept worden. Naar het buitenland en binneland.
Hout van de houtzagerij (Links) en kolen van de kleine kolenstad Dosusheim (Rechts onder) Hier bevind zich het kolenwingebied. tevens touristentrekplaats.
In Wernsk ligt er een industrieterrein links naast het station en rechts, dus achter het station liggen de opstelsopren en de werkplaats en
een klein industrieterreintje.
Er zijn 3 helixen en 2 keerlussen.
De houtzagerij ligt op +7cm, Wernsk op 0cm enDosusheim op +20cm
Er is een luik achter het station waar een stad opgebouwd gaat worden.
Wie schiet er eens op dit ontwerp, Graag hoor ik van jullie wat jullie opmerkingen zijn en wat jullie gedachten hierover zijn
groeten
Hans
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/newa1a.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/newa2a.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/newa3a.jpg)
-
Hoi Hans,
Leuk plan, maar indewrdaad een paar vragen
Waar komt het spoor vandaag dat bi 13 in het zichtbare gedeelte te zien is?
Als ik het goed begrijp is er maar 1 schaduw station, of komer er twee boven elkaar te liggen?
Het dubbelspoortje aan de linkerkant van de baan (9) waar komt dit op uit? en ligt dat hoger?
Wat is dat gat aan de rechterkant van de tekening?
Nee hoor wij zijn niet nieuwsgierig ;D
Maar wel een leuke ruimte om zo vol te mogen bouwen,
Groet, Paul
-
Beste Paul,
Dank je wel voor je reactie.
Het spoor van 13(13cm hoogte) komt uit de helix rechts beneden en laat de wagons nog even zien voordat hij weer de helix binnen rijdt naar boven naar Dosusheim.
Er is maar een schaduwstation idd. dus -20cm is het laagste niveau en 0cm (Wernsk) is het midden niveau Dosusheim ligt het hoogst op +24cm.
Spoor bij 9 is later 7cm geworden komt uit een helix vanaf de dubbele sporen vanaf Wernsk.
Het gat wat je ziet is het "luik" om de bereikbaarheid te houden. Dit luik wordt later , dat is het idee, een stad en kan kantelen,open, naar het raam, de grijze balk rechts.
Mocht je opmerkingen hebben op het baanplan dan hoor ik dat graag daar ik een herintruder ben en mijn ervaringen van langgeleden zijn.
Natuurlijk is het ook nog eens zo dat opmerkingen leiden tot een beter en werkbaar plan.
m.v.g.
Hans
-
Het enige dat mij echt stoort zijn de bochten die voor en na de perrons liggen, het is heel raar om een trein vanuit de bocht direct het perron in te zien lopen daar deze erg scherp lijken
Ik zou er zelf voor kiezen om te kijken of je het dubbelspoor op aan de andere kant in de helix kan laten lopen zodat er een veel grotere radius van bochten komt