BeneluxSpoor.net forum

Algemeen => Ditjes en datjes => Topic gestart door: Han Zijlstra op 23 August 2010, 15:32:22

Titel: Oude spoorfoto's
Bericht door: Han Zijlstra op 23 August 2010, 15:32:22
Tijdens het gekrakeel in het raadplaatje draadje ondekte ik deze bron met oude foto's
Hendrix veevoeder
Leuke oude foto's met stationsporen en materieel. goed onderwerp voor module
http://www.gennepnu.nl/hendrix%20utd%20geschiedenis.htm

Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Grandmaster ICM op 08 September 2010, 14:44:16
Het valt me de laatste tijd op dat het steeds meer een trend is bij spoorfotografen om hun foto's op Flick te plaatsen. Zowel hedendaagse spoorfoto's als foto's uit de jaren '70, '80 en '90 zijn hierop volop te vinden. Forumlid cklx is hier bvb. ook actief in en heeft echt een aantal juweeltjes van oude spoorfoto's op zijn account geplaatst en zo is er veel meer moois te vinden als je een beetje gaat zoeken, zoek bvb. maar eens op zoekterm "Mat 46".

Ik zelf vind dit een mooie ontwikkeling, er ligt in den lande zo ontzettend veel moois op zolderkamers in diadozen stof te happen dat het zonde is dat het daar maar blijft liggen. Anderzijds kan ik ook voorstellen dat niet iedereen zijn foto's zomaar openbaar online wil zetten, er zijn natuurlijk ook lieden die misbruik kunnen maken. Zelf ga ik als ik ooit een diascanner heb zeker ook het nodige online zetten, ik heb zoveel plezier van oude spoorfoto's van anderen dat ik daar op mijn beurt anderen ook graag deelgenoot van wil laten maken. Het zal altijd voor- en tegenstanders hebben, dat openbaar plaatsen van oude spoorfoto's op Flick, maar ik ben er blij mee.

Enige namen van gebruikers waarop veel moois is te bekijken :
- CKLX
- appearances can be deceptive
- Groen47
- Amsterdam Rail

Wie vult aan en hoe staan jullie eigenlijk tegenover het online zetten van oude spoorfoto's op fotosite's zoals Flick?
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Bob R. op 08 September 2010, 14:53:33
Hoe meer hoe beter (y)
Ik heb helaas vroeger geen treinen gefotografeerd of gefilmd, pas in 2000 trof mij het spoorvirus :-[
Dus mijn (online) collectie is alleen maar nieuw.
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Edde op 08 September 2010, 15:03:04


Enige namen van gebruikers waarop veel moois is te bekijken :
- CKLX
- appearances can be deceptive
- Groen47
- Amsterdam Rail



Dat zijn ook mijn favoriet posters op Flickr (y)
Op Flickr hebt je ook nog Spoor/tram-vliet oid en natuurlijk Nico Spilt.

gr Ed.
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Besselspoor op 08 September 2010, 15:12:11
Waarbij je kunt opmerken dat ook Nico Spilt begonnen is zijn enorme archief op Flickr te publiceren. Daar wordt je als liefhebber van oude plaatjes (materieel Tp II/III, oude emplacementen en rangeerterreinen etc) alleen maar heel erg blij van (y)
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Marc tramt op 08 September 2010, 15:18:49
En vergeet ons 'eigen' draadje  25 jaar geleden (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,7717.0.html) niet!
Ik zet daar ook regelmatig gescande dia's in.
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Besselspoor op 08 September 2010, 15:32:21
Vooral mee doorgaan (y)
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Eelco Storm op 08 September 2010, 16:04:41
En ondergetekende natuurlijk met foto's uit de periode 1905 - 1969...  ;)
www.flickr.com/spoorwegarchief

Maar het is inderdaad een mooie ontwikkeling, zaken die anders maar liggen te verstoffen komen zo tot de beschikking van een groot publiek. Ik ben daar een groot voorstander van. Met een paar muisklikken heb je een enorme schat aan informatie tot je beschikking. Nadeel is wel dat je foto's (afhankelijk van bijzonderheid) op de bizarste plekken 1) op kunnen duiken zonder dat je er van weet. Maar ik ga er vanuit dat er wel een paar gebruikers gaan zijn die wel de beleefdheid opbrengen even mij te informeren dat ze een foto gaan gebruiken.

Eelco

1) In mijn geval het volgende: Ik heb een frontplaat van de NS 2455. Een foto daarvan heb ik Nico Spilt gemaild voor gebruik op zijn site. Twee jaar later zag ik een foto van eenn schaalmodel van een 2400 bij de STAR met een frontplaat die me wel heeeel bekend voorkwam. Dat was dus een kleurenprint van mijn foto....  :D :D :D Heb ik verder geen enkel probleem mee, maar even mailen was wel zo netjes geweest.
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: Rudolfph op 08 September 2010, 18:58:31
johannes-j-smit

heeft ook een erg grote, internationale collectie, mét een aantal mooie foto's van internationale treinen in Nederland.

EDIT: op flickr dus. ;)
Titel: Re:Oude spoorfoto's
Bericht door: IJmc op 08 September 2010, 19:28:36
Voor mooie oude platen ben ik helaas te laat begonnen.