BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Peter van der Leek op 08 January 2007, 21:29:06

Titel: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: Peter van der Leek op 08 January 2007, 21:29:06
Omdat ik mijn Peco N code 55 wissels met Turtles wil gaan aansturen lijkt het me verstandig om de veertjes eruit te verwijderen. Waarschijnlijk kan de Turtle het nog wel aan, maar ziet het er niet uit.
Dus een proefwissel en dan maar proberen. Dat kostte dus een stuk meer moeite dan ik had verwacht en er lijkt bovendien nog iets afgebroken.
Het effect is wel zoals beoogd, namelijk, de tongen worden niet meer strak tegen de bielzen aangedrukt.
Hier het resultaat:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Peco_wissel.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Peco_wissel.jpg)

Iemand die hier ervaring mee heeft en kan zeggen of ik wel op de goede weg zit?
Titel: Re: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: JTM op 08 January 2007, 21:58:46
Beste Peter,

Met Turtels mag ik aannemen dat dat de tortoise switch machine is.

Als het deze aandrijving is dan ben je goed bezig. Het veertje moet er namelijk uit anders heb het geen zin om een langzame aandrijving te gebruiken.

Op de aandrijving zit een soort van slede (waar de overbrenging van de aandrijving naar de wissel door heen ga) hiermee kan je de spaning afstellen zodat de wisseltong wel goed tegen de spoorstaven aandrukt.

Hoop dat je voldoende info heb gekregen

M.v.g.

Johan
Titel: Re: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: POLDERMODEL op 08 January 2007, 22:01:01
Hallo Peter, ik heb mijn wissels - HOm smalspoor - aangedreven met een Fulgurex motor, ook hier heb ik de veertjes met een pincet verwijderd, wissels gaan nu prachtig langzaam om in plaats van te klikken. Ook het hartstuk gepolariseert om met kleine locjes te kunnen rijden over het wissel. Het wissel ziet er ook natuurlijker uit, geen "raar ding" in het midden. Mijn baan is Poldermodel welke op tentoonstellingen staat, o.a. over twee weken sta ik op modelspoordagen in de Evenementenhal in Rijswijk. Daar kun je  live aanschouwen hoe het werkt. Spoor N werkt op dezelfde manier.
Groetjes Filip Sleurink
Titel: Re: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: Peter van der Leek op 08 January 2007, 22:24:45
Dank voor jullie reacties, gelukkig maar dat ik geen wissel gesloopt heb :)

Met Turtles bedoel ik inderdaad de Turtoise motoren. Ik heb er al wel ervaring mee opgedaan in het verleden, maar heb mijn huidige bestelling uit Amerika helaas nog niet binnen.
Ik ben helaas niet in de gelegenheid om naar Rijswijk te komen dit jaar.
Titel: Re: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: GDamen op 11 January 2007, 21:13:05
In HO sloop ik alles van het mechaniek (gebruik ook tortoises). Het "gat" onder de wisseltong vul ik op met een los bielsje.

Gino
Titel: Re: Veertje uit Peco-wissel verwijderen
Bericht door: Peter van der Leek op 14 January 2007, 12:19:51
Inmiddels heb ik er enkele turtoises onder hangen en het werkt perfect :)