BeneluxSpoor.net forum
Materieel => Modelauto's => Topic gestart door: platte bever op 30 July 2010, 22:46:38
-
Al een aantal jaren heb ik HO modellen van circus Krone in mijn bezit, waaronder 3 van de 4 sets van Roco/Preiser (met de witte Krone wagens ipv de originele ivoor kleur).
Een goed jaar geleden heb ik de draad opgepakt om een trein beladen met wagen van het circus te gaan bouwen. Sindsdien heb ik ook de laatste set van de reeks van 4 via Ebay gekocht en een aantal Herpa (http://www.herpa.de/collect/%28S%283hmnp2upq2ub1x55a0hghi55%29%29/hitlist.aspx?lang=de-DE&collection=Cars&thumb=1&express=1&maxRecords=20&sk_serie_d=Zirkus) modellen.
Ik wil zo correct mogelijk te werk gaan om een trein uit de laat jaren tachtig begin jaren negentig na te bootsen.
Dit betekend voor mij:
- Correcte wagennummers
- Correcte nummerborden (indien van toepassing)
- Wagens van zijdeglans lak voorzien
- Wagens verweren en voorzien van details
- Wagens correct vastzetten op de röngenwagens
- Juiste volgorde van de beladen trein
Een aantal röngenwagens was al te zien op dit Topic (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,21068.0.html). Maar omdat ik nog geen ruimte om de beladen trein schadevrij te bewaren zit alles bijna nog in de doos. Op mijn, nog te bouwen, treinbaan wil ik met een maximale treinlengte van 2,5 mtr. gaan rijden, dus voorlopig is het doel om 3 treinen samen te stellen; helaas niet 100% correct.
De spoordijk is af en de afgelopen dagen heb ik vele uren achter de pc doorgebracht om de juiste nummerborden te zoeken bij de wagens in mijn bezit en deze vervolgens met Photoshop op decalpapier af te drukken.
en nu kan ik de eerste telg voorstellen: een Scania 142m
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/142m_01.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/142m_02.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/142m_03.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/142m_04.jpg)
Voorzien van nummerbord, twee luchthorens en twee antennes op het dak. De laadbak moet nog verweerd en van lading worden voorzien.
De antennes zijn van gestripte blanke lakdraad.
Over een tijdje een nieuwe wagen.
Groeten Willem,
-
voor de jaren '80 (begin jaren '90) komen zeker de oudere Scania en MAN vrachtwagens in aanmerking
voor enkele foto's
http://www.baumaschinenbilder.de/forum/thread.php?postid=61112
of nog beter
http://www.kronefotos.de (y)
galerie van 12.04.-16.04.1985 Kaiserslautern is zeer interessant
her en der zijn de Preiser modellen ook nog te verkrijgen
http://luthart.nl/contents/nl/d929.html
of
Ebay
De oude Magirus brandweerwagen werd vroeger ook nog door Preiser geleverd in HO
-
Dag Kris,
dat klopt inderdaad. Een aantal hiervan zijn al in mijn bezit. Ook de oude brandweerwagen (moet nog gebouwd worden).
Leuke link trouwens.
Groeten Willem,
-
Een nieuwe update, ditmaal met aanklikbare foto's.
Om te beginnen een Mercedes personenbus. Deze zal niet op de trein terecht komen, maar in de buurt van de losplaats staan te wachten tot de trein arriveert. De bus is gevuld met, tot vervelend toe, wachtend personeel.
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_01.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_01.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_02.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_02.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_03.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/M_bus_03.jpg)
De volgende wagen is een MAN F8 reclamewagen. De spiegels zijn nog niet gemonteerd omdat deze nog een tijdje in de doos moet wachten. Deze wordt wel op de trein geplaatst, maar dat is niet 100% correct. Deze wagen reist normaal vooruit om grote aantallen reclame borden te plaatsen in de speelstad.
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_01.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_01.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_02.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_02.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_03.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_reclame_03.jpg)
Vandaag als slot een MAN F8 met laadbak. Voor de foto tijdelijk beladen met een Hanomag tractor.
Het juiste nummerbord en de spiegels en juiste belading moeten nog volgen.
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_01.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_01.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_02.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_02.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_03.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_03.jpg)
Bij Herpa zijn ze niet altijd volledig qua detailering. In de onderstaande foto is de originele geleverde laadbak te zien en met de 'houtenvloer' die ik er in gelegd heb.
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_04.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/MAN_F8_04.jpg)
Groeten Willem,
-
Mooi topic!
Op de vereniging zijn we momenteel bezig met een groot Krone circus terrein na een schenking. Zelf ben ik bezig met de ombouw van een Krone dieren vervoer truck naar Digitaal Faller Car System...
Ik houdt dit topic in de gaten!
Grt,
Gerard
-
Boeiend draadje! Ben zelf een liefhebber van circustreinen, al kan ik niet van die lange treinen kwijt op mijn baan. Ik hoop dat je regelmatig updates kunt plaatsen, die me ongetwijfeld zullen inspireren.
Groet,
Ruud
-
Dag Ruud en Gerard,
Bedankt voor de complimenten.
Er zullen nog vele en vele updates volgen in dit draadje.
Mijn varianten op de transporten van Circus Krone zullen een lengte van 2,5 mtr. per trein krijgen.
Groeten Willem,
-
Het is weliswaar geen Circus Krone-trein, maar wel een heel lange circustrein:
http://www.youtube.com/watch?v=5sPqSRNfVEc&feature=related
-
Kijk ook eens op www.sleutelspoor.nl bij circus Krone. Ik heb daar een nieuwe link bij geplaatst. Helemaal naar onderen scrollen.
SK
-
Prachtige modellen Willem. Kun je mij een ding uitleggen, wat is blanke lakdraad? Nooit van gehoord maar de antennes mogen er zijn dus mijn interesse is gewekt.
-
Dag Eric-Jan,
Lakdraad is een heel dundraadje met daarom heen een lak laagje.
Voorbeeld: linkje (http://www1.conrad.nl/scripts/wgate/zcop_nl3/~flNlc3Npb249UDkwX05MX0IyQzpDX0FHQVRFMTI6MDAwMS4wMDg5LmI3OWNmMzAwJn5odHRwX2NvbnRlbnRfY2hhcnNldD1pc28tODg1OS0xJn5TdGF0ZT0xMDY3NjIxOTU0====?~template=PCAT_AREA_S_BROWSE&mfhelp=&p_selected_area=%24ROOT&p_selected_area_fh=&perform_special_action=&glb_user_js=Y&shop=NL2&vgl_artikel_in_index=&product_show_id=&p_page_to_display=DirektSearch&~cookies=1&zhmmh_lfo=&zhmmh_area_kz=&s_haupt_kategorie=&p_searchstring=lakdraad&p_searchstring_artnr=&p_searchstring_manufac_artnr=&p_search_category=alle&fh_directcall=&r3_matn=&insert_kz=&gvlon=&area_s_url=&brand=&amount=&new_item_quantity=&area_url=&direkt_aufriss_area=&p_countdown=&p_80=&p_80_category=&p_80_article=&p_next_template_after_login=&mindestbestellwert=&login=&password=&bpemail=&bpid=&url=&show_wk=&use_search=3&p_back_template=&template=&kat_save=&updatestr=&vgl_artikel_in_vgl=&titel=&darsteller=®isseur=&anbieter=&genre=&fsk=&jahr=&jahr2=&dvd_error=X&dvd_empty_error=X&dvd_year_error=&call_dvd=&kna_news=&p_status_scenario=&documentselector=&aktiv=&gewinnspiel=&p_load_area=$ROOT&p_artikelbilder_mode=&p_sortopt=&page=&p_catalog_max_results=20)
Er zijn verschillende diktes te verkrijgen.
Groeten Willem,
-
Leuk topic.
Bij de FMC hebben we bij de stad Harlingen op de middenpoot een plekje voor het circus gereserveerd. De tent staat al op, en men werkt keihard om de 1e voorstelling op tijd te laten beginnen.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/crone_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/crone_1.jpg)
Greetz,
Noppie.
-
Dag Noppie,
ik heb de club al eens bezocht. Zeer fraaie tent! Ik heb geen trein zien rijden met circustransporten. Toekomstplannen of geen project bij FMC?
Groeten Willem,
-
Oh er wel degelijk een Krone trein. Maar die is van een lid, en rijdt niet op een der banen van de FMC. Soms wordt de trein wel statisch opgesteld op een van de sporen rond Harlingen.
De echte Krone trein is een lust voor het oog om deze te zien. In Lw heb ik het al eens mogen aanschouwen.
greetz,
Noppie.
-
Oh er wel degelijk een Krone trein. Maar die is van een lid, en rijdt niet op een der banen van de FMC. Soms wordt de trein wel statisch opgesteld op een van de sporen rond Harlingen.
Dag Noppie,
Zijn er foto's van deze trein? Lijkt me erg leuk om die eens te zien.
Groeten Willem,
-
Hoi Willem.
Ik heb helaas geen foto`s van die trein.
Greetz,
Noppie.
-
Hoi,
Op modelspoorvereniging "de Drijfstang" hebben we ook een circus terrein:
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1576_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1576_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1577_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1577_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1581_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1581_2.jpg)
Grt,
Gerard
-
Wauw,
Ziet er erg goed uit hoor..!
Ben eigenlijk wel benieuwd naar meer foto's.
Zelf ben ik ook verzamelaar van Krone modellen. En ik heb zo'n beetje alles bij elkaar.
Helaas door ruimtegebrek doe ik er nu niks mee en twijfel ik over verkoop.
Ik had geen idee dat er toch nog wel wat verzamelaars hiervan zijn.
Dus bij deze.. Graag zie ik meer foto's..!
Gr. Ingo
-
Ok, no problem ;D
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1560_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1560_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1561_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1561_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1564_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1564_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1579_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1579_2.jpg)
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1642_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_1642_2.jpg)
Het circus hebben we gedoneert gekregen van een man welke het helaas niet meer kwijt kon. We zijn met 2 auto's en 4 man op pad gegaan om de hele baan op te halen. Vervolgens zijn we gaan kijken of en waar het het kwijt konden. Eigenlijk kwam heel snel de huidige locatie naar voren. Daarna zijn we het netjes in gaan bouwen incl de nodige landschapselementen als wegen, sloten etc. Na de inbouw zijn we 2 dagen met 2 man in de weer geweest om het hele terrein netjes in te strooien, en wel zo zodat het lijkt alsof het normaal gesproken een weiland is, welke nu ff door het circus wordt gebruikt. :)
Grt,
Gerard
(http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_0694_2.jpg) (http://www.spoorh0.nl/BNLS/circus/IMG_0694_2.jpg)
-
Dat ziet er ook goed uit. (y) Komt goed uit met het landschap er om heen. Complimenten voor het inpassen.
greetz,
Noppie.
-
Dag Eric-Jan,
Lakdraad is een heel dundraadje met daarom heen een lak laagje.
Voorbeeld: even weggehaald
Er zijn verschillende diktes te verkrijgen.
Groeten Willem,
Dank je wel Willem,
Dankzij jouw tip heb ik draad met zo'n diameter gevonden. Ik ben bezig ME-wagens te bouwen en die hebben nog al wat antennes. Maar er zit 15 meter op de rol en dat gaat helemaal lukken. Overigens wordt dit draadje steeds leuker om door te kijken. Wat een mooie foto's.
Groet,
Eric-Jan
-
Op Youtube staan wat filmpjes van de echte Krone trein. Beelden van het afladen in Heerlen (in 1989?)
http://www.youtube.com/watch?v=4iMOGuypA3I
http://www.youtube.com/watch?v=adjNuwK0Src
-
In de recent verschenen Miba speciaal (http://www.miba.de/verlag/i12088711.htm), nr. 87, jan 2011, staat een groot artikel van 8 bladzijden met heel veel mooie foto's over het vervoer en uitladen van Krone-circuswagens. Een must voor Krone-liefhebbers.
Groet,
Ruud
-
Hier in hoogeveen is er iemand die van zijn collectie automodellen afwil. Ik zag dit op marktplaats. Zoek maar op circus krone, die foto met die vitrine.
Ik hoop dat julie jullie collectie misschien zo kunnen aanvullen. Wat betreft prijzen, volgens mij vraagt ie 10 euro per stuk.
mvg Harry
-
Dank voor de prima tip!
Groet,
Ruud
-
Beste Circus modelbouwers
Vanaf mijn vroegste kinderjaren is het circus een van de grootste hobby.
Als er een circus in de stad kwam was ik er ook.
Een droom hobby komt nu uit, door het bouw van een modelbouw circus
Samen met me broer en zwager zijn wij Modelbouw Circus Krone 1:87 aan het bouwen.
Ik heb de foto’s bekeken op het forum
Het ziet er zeer goed en professioneel uit.
Neem even een kijkje op mijn website. http://members.chello.nl/l.roo/
En laat een berichtje achter in het gastenboek
Dit bericht schrijf ik voor mijn broer luc
Met vriendelijke groet Eddy de Roo
Dit dorp was in Mei 2010 klaar
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_3_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_3_4.jpg)
In elke stad of dorp waar het circus komt, rijdt de Circus Krone band voor op in de optocht.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_2_3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_2_3.jpg)
Veel plubliek langs de kant van de weg.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_7_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_7_1.jpg)
Op de achtergrond rijdt de Circus krone trein
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_10_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/circus_krone_parade_10_1.jpg)
Op het ogenblik (11 ferbruari) zijn wij een nieuwe dorp aan het bouwen, maar eerst bouwen we het circus op.
Kijk voor info op onze website
-
Mooie site! M'n complimenten.
Groet,
Ruud
-
Wauw dat is mooi mijn vader is echt supper fan van het circus die tent is dien van preisser en ben je daar content van zou hem misschien als verrassing aan mijn vader cadeau doen :D
Groeten Tim
-
Onlangs een nieuwe [modelauto van Circus Krone van Brekina (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/Brekina_36806.jpg) gekocht en het vuurtje is weer aangewakkerd.
Gisteren een tekening gemaakt van de wagen die nodig is om paarden e.d. uit de treinwagens te laten lopen als er geen verhoogde losplaats is.
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/CK_veekar.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/CK_veekar.jpg)
Het model zal ongeveer 4 cm groot worden met passend logo van het circus. het betreft een oud logo welke niet makkelijk te vinden was en ik uiteindelijk met InkScape zelf heb gemaakt.
Groeten Willem,
-
Willem, ik ben heel benieuwd naar het resultaat. Maak je dit van styreen? Laat je het zien als je dit af hebt?
Groet,
Ruud
-
Ik sluit me bij Ruud aan.... echter mogen er ook foto's geplaatst worden van tijdens de bouw... ;)
Jeffrey
-
Het wordt gebouwt met Styreen en ik zal de stappen zo goed mogelijk (met foto's) vastleggen.
Groeten Willem,
-
(y)
Ik heb wel wat met Circus Krone op transport... ;)
Jeffrey
(http://i43.photobucket.com/albums/e366/Jefftrack/008-5.jpg)
(http://i43.photobucket.com/albums/e366/Jefftrack/009-5.jpg)
-
Voor de liefhebbers van circus Krone staat in de jongste aflevering van Eisenbahn Kurier (5/2012) een artikel van 4 bladzijden over het vervoer van Krone-wagens per spoor met knutsel- en verftips. In dat artikel wordt - uiteraard - ook verwezen naar een nieuw boek van Eisenbahn Kurier over de 100-jarige geschiedenis van het circusvervoer per spoor onder de titel 'Der Zirkus kommt'.
Op een andere plek in dit nummer staan foto's uit dat boek.
Groet,
Ruud
-
Goede tip Ruud, ik heb ze beide besteld na het lezen. Hopelijk snel in huis.
Groeten Willem,
-
Graag gedaan, Willem. Ik hoop het boek te kunnen scoren in Dortmund, komend weekend.
Groet,
Ruud
-
Als we toch aan het tippen zijn:
http://www.hollandcircus.nl/ (http://www.hollandcircus.nl/)
Net uit en nog niet in mijn collectie
(http://www.hollandcircus.nl/boek/kaft06.jpg)
Bron: www.hollandcircus.nl
Ook aan te raden is deel 1 over oudere jaren ook met Circus Krone.
Groeten Willem,
p.s. morgenavond ga ik beginnen met het bouwen van de veekar
-
Eén avondje werk en er zijn nu twee varianten van de 'veekar'.
Als eerste heb ik even een print gemaakt om te kijken of het wel overeen komt met wat ik wil bereieken:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_01.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_01.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_02.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_02.jpg)
Ziet er aardig uit dacht ik zo. Nu maar bouwen:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_03.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_03.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_04.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_04.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_05.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_05.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_06.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_06.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_07.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_07.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_08.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_08.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_09.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_09.jpg)
De tweede veekar is iets smaller als de eerste en heeft geen 'latjes' struktuur. Wel ga ik de tweede versie iets meer 3D karakter geven.
Vanavond ga ik verder met de details zoals stopblokjes voor de wielen en hopelijk ook al de eerste basis ivoor verflaag.
Groeten Willem,
-
Prachtig inderdaad! Ik herinner me een circustransport vanaf Haanrade richting het noorden ergens in juni/juli 2010. Dat reed toen met een 6400 en een hele reeks kbs'en. Wat dat betreft is er weinig veranderd geloof ik. Leuk topic in ieder geval! (y)
-
Echt mooi gedaan, Willem. Nu nog wel de bedrukking erop maken ;).
Groet,
Ruud
-
Gisteren eerst de tweede veekar meer 3D effect gegeven:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_10.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_10.jpg)
Daarna alles voorbereid om te spuiten, dus schoonmaken met wasbenzine. In mijn haast om te willen gaan spuiten ben ik vergeten om de potloodstrepen weg te gummen en daar kwam ik pas achter terwijl ik aan het spuiten was....
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_11.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_11.jpg)
Omdat ik specifieke kleuren gebruik voor mijn Circus Krone modellen heb ik spuitbussenverf, die een effect leveren van een schot hagel op een mug. Hierdoor ben ik niet tevreden over het resultaat ditmaal.
Verder naar vandaag. Het resultaat is niet goed genoeg en de potloodlijnen zijn beter zichtbaar dan de nieuwe kleuren.
Met een scalpel heb ik vanavond de modellen ontdaan van verf op verkeerde plekken en opnieuw schoongemaakt met wasbenine.
Nu ben ik ook bezig met een verouderingsmethode waarbij haarlak wordt gebruikt (kom ik later op terug in een ander topic). In een YouTube tutorrial over deze methode zag ik hoe ze de haarlak eerst in een bekertje spuiten om zo een bepaalde hoeveelheid te hebben en deze daarna overgieten in de airbrush om veel beter te kunnen doseren en gerichter te spuiten.
Kan dit ook met de spuitbusverf die ik heb? JA! Gelukkig wil dit perfect en nu heb ik een mooie dekkende laag zonder potloodstrepen en ook de rode assen zijn perfect rood zonder rare druppels of spetters.
Mijn airbrush spuitcabine staat in de schuur en ik had behoefte aan een opbergplek voor de vers gespoten modellen waar ze kunnen drogen zonder kans op stof happen of de nevel van andere sterke gepigmenteerde kleuren over zich heen te krijgen.
De oplossing heb ik gevonden bij de Intratuin waar ik een kleine kas van plastic heb gekocht, zodat alles prima kan drogen:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_12.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_12.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_13.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_13.jpg)
Op naar de details schilderen vrijdag en misschien ook al wel het plakken van een logo hier en daar.
Groeten Willem,
-
De laatste update omtrent de veekarren.
Met wat blauw de eerste details aan de karren aangebracht:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_14.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_14.jpg)
Met behulp van het programma InkScape diverse logo's gemaakt; ook voor toekomstige projecten:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_15.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_15.jpg)
Remblokken met daaraan een ketting zodat de karren niet wegrijden tijdens het lossen:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_16.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_16.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_17.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_17.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_18.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_18.jpg)
Gisteravond de laatste hand aan de modellen gelegd o.a. met poeders. Zojuist even wat foto's in het daglicht gemaakt:
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_19.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_19.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_20.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_20.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_21.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_21.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_22.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_22.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_23.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_23.jpg)
(http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_24.jpg) (http://www.willemscholten.nl/foto/krone/modellen/veekar/CKveekar_24.jpg)
De volgende geplande wagens zijn de brandweerwagen 240 en een aantal tractoren.
Groeten Willem,
-
Prachtig gedaan, Willem (y)
Groet,
Ruud
-
Heel mooi (y).
-
(y) Wat is het goed gelukt en mooi geweatherd...... die wil ik ook wel hebben voor op mijn trein...
Jeffrey
-
Willem,
Erg leuke update heb het hele verhaal eens gelezen van die Veekarren. (y)
Prima gemaakt zijn die logos wat zien die er goed uit.
Op wat voor een "papier" print je dat?
Mvrg Bob Vermeulen
-
Dag Bob,
Ik heb geprint op decalpapier met doorzichtige achtergrond.
/http://www.trainsandcars.nl/details/90326/decal-papier-helder (http://forum.beneluxspoor.net/http://www.trainsandcars.nl/details/90326/decal-papier-helder)
Daarna met Micro Sol de 'patiënten on look' gegeven.
@Jeffrey
Je kunt ze nu ook maken, gewoon proberen.
Groeten Willem,
-
Heeft iemand een idee waaruit het (huidige) voertuigpark van "Circus Krone" bestaat.
Meer bepaald de aantallen en types zoals:
* Tractors
* Vrachtwagens
* Trucks met oplegger
* Woonwagen / Caravan
* Pakwagen
* Etc. Etc.
Of is er een site waar dit op te vinden is, dit om een natuurgetrouwe weergave van "Circus Krone" te bouwen.
Alvast bedankt
Danny
-
Beste Danny,
Kijk eens op circuswelten.de (http://www.circuswelten.de/) onder 'circusgalerien'. Hier staan verschillende (historische) foto's van diverse circussen, waaronder Krone.
Groeten,
Gertjan.
-
Dat is inderdaad een goede site, mocht je die info zoeken.
Als je in HO bouwt dan heeft Herpa redelijk wat vrachtwagens van de huidige tijd.
En preiser heeft veel woonwagens en dierenwagens die nu ook bij circus Krone zijn.
Gr Ingo
-
Hoi,
Weet iemand wat het kleurenschema van circus Krone is ?
Mvg
Danny
-
Het blauw is een eigen kleur en heeft geen RAL nummer.
Het rood en beige heeft wel een RAL nummer, heb ze ooit gezien op een Duits forum na een google-surf middag. Kan het alleen niet terug vinden in mijn bestand.
Groeten Willem,
-
Van een Duits forum overgenomen.
RAL 1015 - licht ivoor.
RAL 3003 - robijnrood.
RAL 7042 - grijs (interieur o.a.)
RAL 1018 - zinkgeel (kroon-logo).
RAL 5002 - signaal blauw. (kroon en nieuw hekwerk)
RAL 5021 - water blauwe pakken. (geen idee wat hiermee wordt bedoeld?)
En van het oude blauw is helaas geen RAL nummer van. Dat zou je kunnen mengen met RAL 5012 lichtblauw met een beetje wit.
@ Danny, misschien is dit wel interessant voor je!?
http://circusmodellbau.blogspot.nl/2009/12/circus-krone-187_23.html (http://circusmodellbau.blogspot.nl/2009/12/circus-krone-187_23.html)
Met veel linkjes van andere bouwers aan de rechterkant onderin van de webpagina.
Waarvan deze ook wel aardig is met bouwverslagen.
http://members.chello.nl/l.roo/Modelbouw_circus_krone/indexpagina.htm (http://members.chello.nl/l.roo/Modelbouw_circus_krone/indexpagina.htm)
Jeroen
-
Ik zie dat Flm een paardentransportwagen voor circus Krone aankondigt. Ik twijfel zeer aan de originaliteit van het model en vind ook de kleurstelling wat apart:
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Flm_53950_circus_Krone_paardenwagen.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Flm_53950_circus_Krone_paardenwagen.jpg)
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Fleischmann/2-4-002008-207881-0-0-0-3-7-2-0-gatt-nl-h-0/ein_produkt.html
Groet,
Ruud
-
Zeker een fantasiemodel. Naast de speciale olifanten transportwagon gebruikte ze alleen de Gbs wagons zover als ik kan zien in mijn archief.
Verder zijn 4 assen voor een paardentransport is ook wel erg veel. Daarnaast zijn de logo's te recent voor de tijdperk van de wagon; maar ach het zal verkopen...
Groeten Willem,
-
Als verdediging voor de 4 assen, de wagons voor race-paarden waren voor 100-120 km/h toegelaten. Daarvoor moesten de wagons voorzien zijn van draaistellen. Ook geldt er voor passagiers met een waarde tot enkele miljoenen nog zoiets als comfort. Dat gezegd hebbende : het zou realistischer zijn als de wagen gewoon bruin was gebleven en een bordje met erop Zircus Krone gehad zou hebben. Dan zou je nog kunnen denken in tijdperk 3/4 (tot misschien de 80er jaren) misschien. :-\
-
deze wagen voor renpaarden in Krone uitvoering si een pure fantasie-kleurstelling. De laatste wagens waren altijd bruin en in dienst bij DRG en later DB.
Wil je weten welke wagens Krone door de loop der jaren in heeft gezet, kijk dan in het onvolprezen standaardwerk van EK-Verlag"Der Zirkus kommt"
http://www.ekshop.de/buecher/eisenbahn-bildbaende/eisenbahn-bildbaende/der-zirkus-kommt.html
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/EK.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/EK.jpg)
Krone heeft op de eigen olifantentransportwagens na, altijd gebruik gemaakt van wagens uit het commerciële park.
grtz.
Wim
-
Hierbij en paar foto's van een klein Circus Krone project, de kassawagen van Krone Zoo.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9119_4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9119_4.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9116_1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/IMG_9116_1.jpg)
-
Dag Danny,
leuk model om te zien, ben benieuwd hoe het eindresultaat er uit gaat zien.
is dit model ook in de transportvariant te bouwen?
Groeten Willem,
-
Hoi Willem,
Model is in principe ook te bouwen als tranportversie, alleen moet je de luifel (ingepakt) zelf maken. Het opstapje voor de kassa word ook zelfbouw.
Ga het model "statisch"bouwen, weet alleen nog niet met of zonder inrichting (kassa open / kassa dicht)
GRTZ
anny
-
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone1.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone2.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone2.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone3.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone3.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone4.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Krone4.jpg)
Na lange tijd dit Circus Krone project, Kassa Circus Zoo, eens afgewerkt.
-
Het heeft even geduurd, maar dan heb je ook wat. Het is een mooi model.
Intussen al meer wagens toegevoegd aan je wagenpark?
Groet Willem.
-
Ja, maar voornamelijk Herpa en Preiser, maar ook een paar modelkits die nog wachten op montage.
-
A.J. vd Boom heeft in de jaren '60 artikelen gemaakt voor de magazins als Hobby Handig, Na vijven etc.
,met als titel Maak het Zelf (automodellen)
Deze items, op A5 gedrukte bladen, zijn door De Modelbouwer gescand en aan mij ter beschikking gesteld.
Daar zijn boekjes van samengesteld.
Hierin zijn ook Krone voertuigen opgenomen. vd Boom heeft de modellen uitgewerkt meestal in schaal 1:88 en dan van stukjes hout messing en perspex (toen heel nieuw materiaal).
(88 is geen type vout)
Ronald Visser
Heb je interesse?
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Boekje-2-voorbeeld-circus-a.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Boekje-2-voorbeeld-circus-a.jpg)
-
Dag Ronald,
Ook al ben ik zelf meer bezig met een latere versie van het circus, ben ik wel geïnteresseerd in deze tekeningen.
Groet Willem,