BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Modeltreinproblemen en -vragen => Topic gestart door: knar46 op 20 July 2010, 21:36:36

Titel: Bevestigen van Roco Eloc onderdelen
Bericht door: knar46 op 20 July 2010, 21:36:36
Het ziet er op de handleiding van de Elocs van Roco (bijv. de 1100 of 1600) zo mooi uit: het bevestigen van de bijgeleverde onderdelen (lucht- en remslangen) aan de voor- en achterzijde van de loc. Echter, als je alles bevestigt zoals aangegeven op het plaatje komt de loc de bocht niet meer door: de bumpers blijven hangen op de bevestigde onderdelen.
Is hier een oplossing voor? Het bevestigen van de onderdelen op het draaistel - zoals ik wel eens gezien heb - is geen gezicht en doet de werkelijkheid geweld aan.

Knar46 alias Theo
 
Titel: Re:Bevestigen van Roco Eloc onderdelen
Bericht door: Klaas Zondervan op 20 July 2010, 23:46:05
Ik neem aan dat je met bumpers de koppelingen bedoelt. Die gaan meestal niet samen met de remslangen en dergelijke onderdelen.
Volgens mij is het de bedoeling dat je aan één zijde van de loc de koppeling verwijdert, en dan daar de remslangen monteert. Je kunt dan de loc alleen nog maar aan de andere kant koppelen. Dit is dus voornamelijk bedoeld voor een vaste treinsamenstelling. Als je beide koppelingen functioneel wilt houden kun je dus de remslangen niet aanbrengen. Jammer maar helaas.
Titel: Re:Bevestigen van Roco Eloc onderdelen
Bericht door: Bob R. op 21 July 2010, 08:29:12
Als je de luchtslangen monteert bij de Roco 1100 botsneus kun je rijden in bogen wel vergeten, ook als je het alleen aan de kant zonder koppeling doet.
De buffers komen tegen de luchtslangen aan.
Ik heb de slangen in tweeën gedeeld.
(http://i105.photobucket.com/albums/m219/amibo/1145.jpg)

Bij de oude zonder botsneus kun je aan beide zijden wel de luchtslangen monteren, in ieder geval bij mij rijd dat zonder problemen.

Voor ander locomtieven:
Roco levert ook vaak halve luchtslangen mee, die zijn dan bedoelt voor zijde waar je de koppeling gaat gebruiken.
In bijna alle gevallen kun je luchtslangen aan 1 zijde houden zonder koppelingen en dan toch ermee rijden.
Titel: Re:Bevestigen van Roco Eloc onderdelen
Bericht door: knar46 op 21 July 2010, 11:17:01
Klaas,

sorry. Ik schreef bumper maar bedoelde buffer. Ook al haal je in sommige gevallen de koppeling   weg, dan nog blijft de buffer aan de zijkant tegen de slang stoten (zoals Bob al aangeeft).

mvrgr

Knar 46 alias Theo 
Titel: Re:Bevestigen van Roco Eloc onderdelen
Bericht door: Klaas Zondervan op 21 July 2010, 11:22:13
Oja, ik snap het. Bij de 1100 zitten de buffers aan het draaistel vast. Even niet aan gedacht.