BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Rvaart op 04 January 2007, 22:43:01
-
Heb sinds gisteren problemen met wisseldecoder Viessmann 5211 (5 stuks), Powermodule en Intellibox. Heb jaren geleden zonder probleem via de IB de wissels aangestuurd. Zonder problemen.
Ben er een paar jaar uitgeweest en heb nu een nieuwe baan gebouwd. Het lukt mij niet om de 5211 werkend te krijgen. Alles aangesloten volgens de handleiding, alle opties uitgeprobeerd (wel/geen powermodule, wel/geen aparte trafo, meerdere 5211, wissels getest). Helaas niets werkt.
Wel heb ik sinds een paar dagen de IB Update 1.55 uitgevoerd. Weet niet of dit er mee te maken heeft. In het verleden werkte de IB probleemloos met de 5211.
Wie heeft er een suggesties.
Groet,
Ronald (rpmvanaart@casema.nl)
-
Ronald,
kan met de update te maken hebben. Als alles voor de update het wel gedaan heeft zou het nu ook meoten werken.
Hang 1 wisseldecoder aan de IB. Stel wisseldecoder op adres in. En probeer. Kan me niet voorstellen dat het niet werkt.
mvg,
Sander
-
Het zou kunnen dat de update van de IB de instellingen van de puls teruggezet heeft naar de standaard waarden. Hierdoor kan de puls die de IB uitstuurt om te schakelen te kort zijn.
Even de wisselinstellingen controleren in de IB. Ik weet zo niet uit mijn hoofd de juiste volgorde om in het menu te komen, maar dat staat in de IB handleiding.
Ik heb mijn puls op 300 min en 500 max staan.
Met vriendelijke groet,
John van Staaijeren
-
Ronald,
Heeft niets met de Update te maken. Weet je zeker dat je rood aan rood hebt aangesloten?? En bruin aan bruin. Want andersom zal het niet werken.
Als de hele module het niet meer doet, dan zal hij defect zijn. Komt weleens voor.
Mvg
Wim.
-
Heb inmiddels alles al geprobeerd: wisselinstellingen op de IB aangepast, verschillende modules 5211 uitgeprobeerd, met of zonder aparte voeding, wel / geen powermodule, maar niet werkt. Alle kabels gecontroleerd, aansluitingen conform boekje (rood bij rood; bruin bij bruin).
Kan mij niet voorstellen dat alle 5 de 5211 defect zijn.
Powermodule doorgemeten. Deze levert voldoende spanning.
Ik krijg de verschillende 5211 niet aan de praat, terwijl deze eerder wel probleemloos functioneerden.
Wie heeft er nog een suggesties? Ben zelf uitgeput qua ideeën.
-
Kijk eens of je de update weer kan verwijderen, dus weer terug naar de huidige versie.
Volgens mij heeft Chris wel eens een oude versie terug gezet op zijn IB, wie weet kan hij je even helpen.
Zomaar in eens 5 decoders stuk, dat bestaat gewoon niet.
Ik zou het echt zoeken in de IB, het is gewoon te toevallig dat, dit allemaal gebeurd na zo'n update.
Mail Chris even, of hij de update nog heeft...
Suc6
-
Hallo,
Op de Intellibox kun je nog eens naar instellingen kijken. Heb je bij wisseldecoders motorola staan? DCC kan ook ingesteld staan en dan zal het niet werken. Ik zou alle instellingen even nalopen.
mvrgr
Tom Prins
-
Ik lees bij aansluiting rood bij rood en bruin bij bruin. Misschien een open deur, maar er moet een ook een aansluiting zitten bij de E-uitgang (duurde bij even voor ik daar achterkwam) Er komen dus 2 rode ingangen en een bruine.
Een rode op rood en een rode op E en natuurlijk de bruine op bruin.
Groet,
Martijn
-
Probleem is opgelost.
Oorzaak zat in één defecte wisselmelder in combinatie met een verkeerde aansluiting bij de bron/IB.
Alles werkt naar behoren.
-
Ronald,
ik ben erg benieuwd naar welke aansluiting er precies verkeerd zat.
Zou je dit hier nog even kunnen vermelden?
mvg,
Sander
-
Probleem zat in de aanvoer van het digitaal signaal (afkomstig van de IB).
Groet, Ronald