BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Ombouwen => Topic gestart door: bollen neus op 26 June 2010, 17:55:18
-
Je kan ook een LS model, rijtuig wat bijwerken, alles openen , onderdelen opzij leggen, de banken schilderen, de deuren schilderen, de slaapbedden versnijden en sommige kantelen op 90%, interieur wat bijwerken, figuren schilderen en in plaatsen, dan strippen zelf maken met LED voor de binnen verlichtingen en alles terug dicht smijten, zie de volg orde van de foto's.
Is meer durf dan kunnen hoor.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/000_0.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/001_72.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/018_5.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_031_7.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM2678.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM2679.jpg)
Ik noem dit altijd eerste probeersels, nu zijn er reeds 16 modellen zo gedaan, gewone stroomdoorvoerende koppelingen gebruiken en stroomafnemers eventueel zelf maken ook.
Veel kijkplezier.
:)
-
mooi, :)
-
Hallo Kevin, je zal het misschien niet geloven maar deze werkwijze is in feite voor alle schalen te gebruiken hoor. Veel tijd insteken dat wel , maar daarvoor is het een hobby, de onkosten kan je op voorhand zelf in de hand houden met nodig materiaal de prijs van te vragen , ook vergelijken bij verschillende winkels of handelaars. Ook steeds eens proberen om iets zelf te maken, zoals de LED verlichtingen, deze zijn soms vanaf 7 euro te verkrijgen maar koop maar eens om 7 euro materiaal en je zal er meer uitkrijgen dan voor één wagon of rijtuig hoor, enkel weer die tijd vinden om eerst te expirimenteren en alles dubbel na te kijken en alles goed te solderen en aan te sluiten maar nadien is de voldoening nog eens zo groot neem het van me aan. Is hetzelfde voor de schilder werken, je steekt er zoveel tijd maar in als dat je zelf wilt en akkoord als de treincombinatie voorbij "rijdt" zal niet alle details te zien zijn in het rijtuig maar als je de loc kunt laten stoppen en de verlichtingen branden nog in de rijtuigen zal je gegarandeer "zeer" meer te zien krijgen dan wat je had gedacht. Ik ben zelf van het principe een trein moet rijden en niet "vliegen" , ik kan rustig genieten van een locomotief die echt kruipt dan "zie " echt veel meer details hoor aan de locomotief zelf.
Indien ik hier een paar flaters sla met deze tekst mag iedereen die zich geroepen voelt me zeker verbeteren daar maak ik echt geen probleem over. Ik kan zeker nog veel bijleren en trouwens wie niet? ;D
Kevin, hopelijk heb jij er toch iets aan van deze uitleg.!! :)
:)
-
Netjes gedaan.
dit soort dingen wil ik ook gaan proberen.
o.a poppetjes plaatsen enzo.
Groet Bruce
-
Prachtig gedaan (y)
Ik vind de beschildering van de banken leuk gevonden, net echt :D
-
detaillering "compleet" maken is altijd goed, nu die rijtuigen nog een klein beetje weatheren en ze zijn er helemaal. Wel een berg werk voor een complete trein, en elk volgend rijtuig dat je erbij koopt is weer een hele klus...
-
Mooi inderdaad! Ik ga ook altijd even op de glasinzet met een zwarte stift de buitenranden van de ramen langs, zodat er geen licht meer tussen de raamrand en de wand doorschijnt.
-
Hallo Floris en Jan, dank voor de tip met de zwarte omranding, een beetje weatheren zou kunnen maar ben bang dat het te "veel "gaat zijn, de Railtour rijtuigen stonden bekend om hun "SPIC & SPAN " outloock, dus zeer poper. Vandaar ik deze nog niet heb vervuild. (y)
-
Nou, de bak mag dan misschien gewassen worden, maar de draaistellen worden altijd bruin, die houden niet de oorspronkelijke kleur. Dus ook al worden de rijtuigen proper gehouden dan nog kun je weatheren ;) .
Ernst-Jan
-
Hier nog een paar extra foto's binnenkant van model.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_021_7.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/original_version_025_3.jpg)
Ook al dank voor de lovende commentaren en nuttige info en tips.
Eric, alias bollen neus.
:) :) :)
-
dat is goed gelukt!! vooral die bankjes vindt ik erg leuk gedaan!! (y)
Gr. Myron :D
-
Bollen neus .. mijn complimenten! (y) Echter als je het nog realistischer wilt uitvoeren dan zou je de voeten van de Preisertjes moeten kortwieken.
Ze staan nu te hoog in het rijtuig. Gelet op de banken kan je bepalen hoeveel mm van de voeten geslacht moet worden.
Zelf denk ik net onder de knieën. Maak er echter geen bloedbad van.... ;D
Jeroen
-
Het is maar wat je "wat bijwerken" noemt (y)
Mvg, Mark
-
Hallo Jeroen,
inderdaad zou ik de mensen wat "kleiner" moeten maken, meestal is dit een 3 m/m denk ik. Volgens mijn inziens zijn de banken ook niet op de juiste hoogte gezet maar ik kan me ook vergissen hoor. :)
Dank voor de tip, is goed voor de volgende rijtuigen .
:) :) :)
Eric, alias bollen neus.
-
Poppetje op TT schaal lijken perfect te zijn, naar eigen mening en ervaring.
Kan wel een foto maken op verzoek.
-
Schaal TT ? Is de schaal iets kleiner dan de Ho en misschien gemakkelijker zonder amputaties te moeten verrichten ;D
Maar modelbouw is nu eenmaal steeds compromis maken, of niet? :)
Indien je wil mag je zeker een foto plaatsen geen probleem , Northlander.
Groeten,Eric.
-
Hallo Eric,
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Preiser_TT_020.jpg)
Marklin IC-rijtuig voorzien van Preiser TT poppetjes.
-
Knap!!!!!!!!!!!!!!! Dank U van jou bijdrage. ;D
Groeten, Eric alias bollen neus. :)
-
Graag gedaan, dat is de kracht van Beneluxspoor ;D
Alle poppetjes zijn geheel zonder aanpassingen geplaatst. Alle KERN gezond.
-
Ik heb een vraagje.
Hoe plekken jullie de poppetjes erin?
Met Plastic-lijm?
Gr Bruce
-
Faller lijm en of secondelijm.
Druppeltje op het "achterste" en meteen op juiste plaatst plaatsen.
-
Bedankt!
Binnekort wat zittende preisers kopen en dan uitproberen!
Gr Bruce
-
Deze poppetjes zijn uit een set Preiser om zelf te verven.
Succes (y)
-
In plaats van lijm kun je ook een heel klein bolletje van de zogenaamde "Pritt Poster Buddies" nemen en daarmee je Preisers in je rijtuigen vast zetten. Het voordeel hiervan is dat je het niet permanent vast zet!
http://www.prittworld.com/be-d/producten/bevestigen/pritt-poster-buddies.html?S=0
Ik gebruik dit Preisers op de perrons enz. te bevestigen. Heb het nog niet geprobeerd in treinen, maar dat zou toch ook moeten werken.
-
Ik vind zelf fotolijm een beter alternatief, dat is namelijk (enigszins) kleurloos.
Bart
-
Chiel, Northlander en Bart, om figuren in te zetten zijn er inderdaad verschillende mogelijkheden, de manier waar je jezelf hetbeste mee voelt en het minste problemen (ook met eventuele plekken en spatten) mee hebt gebruik je . Ikzelf heb deze 3 manieren ook al gebruikt en er zijn inderdaad wel een paar verschillen,
-seconde lijm, staat het niet goed of zit het niet op de juiste plaats, BP brute pech dan.
-FALLER lijm, (vind ik persoonlijk het beste) een goede bond maken zowel op figuurtje als op bank. Hier telt ook de regel van NOOIT teveel gebruiken.
-FOTO lijm geeft geen verkleuringen .
Enkel met het "bolletje" daar heb ik echter geen ervaring mee.
Toch bedankt voor de nuttige tips. :)
Groeten, Eric
-
Ieder zijn eigen keuze, ik heb alleen de vraag beantwoord naar eigen ervaring. ;)
-
Aan LS hoeft toch niks bijgewerkt te worden? ;D ;D
Jos.
-
Kneedgum. Als je het goed doet zie je niks. En het kan er zo weer af.
-
Aan LS hoeft toch niks bijgewerkt te worden? ;D ;D
Jos.
Bijgewerkt misschien niet maar "afwerken" is misschien beter op zijn plaatst hier? ;D ;D ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM4807.jpg)
Eric, alias bollen neus. :)
-
bedankt voor de uitleg. 8)
-
Reeds een tijdje geleden ook dit slaaprijtuig weleens waar van RIVAROSSI ook voorzien van mooi "materiaal" aan de vensters. ;D
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5491.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5492.jpg)
Zijn misschien niet de beste foto's maar deze heb ik reeds een jaar of 3 gelden wat aan het verfraaien geweest, wilde ze toch even laten tonen, stonden in een map die ik vergeten was dat er nog foto's inzaten met rijtuigen.
Eric. :)
-
Nog een paar foto's gevonden van afgewerkte LS rijtuigen met verlichting en figuren in, een 4 tal op een rij, RAILTOUR rijtuigen .
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5576.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5579_1.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5577.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5578.jpg)
Eric. :)
-
Aangezien er bij Heris en ook bij LS modellen er hier en daar de lichten zijn "opgeplakt" heb ik bij deze er aan de achterzijde vervangen door rode LED die oplichten, deze 2 LEDs lichten enkel op als de trein voorwaarts rijdt niet in achteruit (trouwens is ook geen trek/duw rijtuig) Ik heb wel de LED voorzien van ieder een weerstand van 800Ohm.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/HPIM5625.jpg)
Het is een macro foto dus de "pluisjes" van de pollen hangen er ook vrolijk aan.
Eric. :)