BeneluxSpoor.net forum

Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Piet van Dorssen op 02 January 2007, 20:36:22

Titel: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Piet van Dorssen op 02 January 2007, 20:36:22
Wie kan mij aan een adres helpen waar ik flexibele lichtgeleiders van 1 mm kan kopen?
Indertijd heb ik een gebruikte Koploper gekocht waar uit 1 kop de geleiders zijn verdwenen. Ik wil ze nu zelf installeren met behulp van flexibele geleiders. Nog mooier zou een nieuwe originele set zijn maar die zal wel nergens te vinden zijn.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: rard op 02 January 2007, 20:57:58
Als iemand aan de originele kan komen ben ik ook wel geinteresseerd in een exemplaar :)
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: henk op 02 January 2007, 21:02:45
Ergens in het voorjaar heb ik ze nog bij John van der Linden - beter bekend als de Limaman - in Houten gekocht. Misschien heeft hij ze nog steeds.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Swaan op 02 January 2007, 21:05:39
Setje van Tom van Weert is wel zo handig. ;) Maar daar heb je helaas wel zo'n kopje voor nodig...Volgens mij heb ik er nog wel 2 of zelfs 4 liggen..PM me maar!
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Aernoud op 02 January 2007, 22:51:35
Flexibele geleider van 1 mm kun je bij Conrad kopen, artikelnr. 198439.
Dat is echter de grootste diameter die ze hebben.

Waar ik dan weer in geïnteresseerd ben is waar ik grotere diameter lichtgeleider kan kopen zoals 1,5 en 2 mm. De originele koploper lichtgeleiders zijn namelijk 1,5 mm.

Nu heb ik rechthoekige gele LEDs afgevijld totdat ze een cilindervormige kop hebben van 1,5 mm en die in de kop geplaatst. De sluitlichten zijn wel 1 mm (Daar heb ik 1 mm geleider voor gebruikt).

Het bovenste gele frontsein heb ik gemaakt van 1 mm  geleider door die voorzichtig warm te maken bij een aansteker, daardoor kreeg ik een kopje van 1,5 á 2 mm.

Groeten,
Aernoud
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Felix op 02 January 2007, 22:56:20
Gebruik als geleiders gewoon van die plastic 'touwtjes' om schilderijen op te hangen. Die kan je gewoon kopen bij de Karwei. Werkt volgens mij prima, ik heb het nog nooit echt toegepast.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Robkop op 02 January 2007, 23:27:54
1,5 mm flex lichtgeleider nog geen hele €/m.

bij www.LEDs-buy.nl (http://www.LEDs-buy.nl) kijk bij fibers.

Geen minimum orderkosten en lage verzendkosten.

Heb ik zelf goede ervaring mee
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Chris op 03 January 2007, 22:21:28
Uitleg lichtsetje Tom

  klik hier  (http://www.hetgroterdamproject.nl/index.php?option=com_content&task=view&id=232&Itemid=80&limit=1&limitstart=2)
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Jantjie op 01 October 2008, 21:44:21
Om zelf straatlampen in H0 te gaan bouwen ben ik op zoek naar lichtgeleiders.
Dit zijn staafjes  die gebruikt worden voor de 3 mm leds. Heeft iemand deze wel eens aangeschaft, en zo ja waar ?
Heb al aardig lopen googlen en hier lopen zoeken maar kan geen adres of iets vinden.

Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: henk op 01 October 2008, 21:58:35
Ik heb zelf wel eens een paar meter lichtgeleider bij Conrad gekocht. Nummers weet ik nu niet en de site is tegenwoordig behoorlijk ondoorgrondelijk. Zoek ze.  ;)
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: TonM op 01 October 2008, 21:59:59
Jan,

Ik heb ze ooit eens op een beurs gekocht van het merk Herkat (doorsnee 1 mm en 2 mm). Te vinden op www.herkat.de: In het menu links op Elektronik en doorklikken op lichtleiter.

Een ander mogelijkheid is misschien deze (http://www.leds-buy.nl/side-light-fiber-p-706.html).

Ton
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Ben op 01 October 2008, 22:07:05
Toevallig onlangs besteld bij Conrad 198439, 1mm.

Gr, Ben.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Jantjie op 01 October 2008, 22:10:00
Ja op conrad was ik ook al bezig geweest maar zoals je zelf ook al zeg, ondoorgrondelijk.

Ik vind de laatste optie van Ton ook wel mooi, niet voor straatverlichting maar wel voor in een wagon. (Leuk om een keer uit te proberen) Het is niet voor niets een hobby :)

*edit* en daar is het nummer van conrad. Wat zijn jullie toch snel allemeel  ;D
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: henk op 01 October 2008, 22:23:49
Goh, lichtgeleiders heten ze bij Conrad.
Maar als je dat woord invult bij de zoekfunctie worden allerlei aardigheden gevonden, maar niet deze lichtgeleiders. Waardeloos zoeken daar tegenwoordig.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Klaas Zondervan op 01 October 2008, 23:01:56
Dat komt omdat ze bij Conrad het Duitse woord Lichtleiter gebruiken, en dan ook nog eens afgekort tot Lichtl.
Als je dat niet weet zoek je je inderdaad te pletter. Voor zover ik weet hebben ze alleen maar 1mm. Die heb ik een paar jaar geleden gekocht, toen nog gevonden in de papieren catalogus. Toen ik ze weer wilde opzoeken had ik de afleverbon nodig om ze terug te kunnen vinden.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Dave van der Locht op 01 October 2008, 23:11:23
Op www.leds-buy.nl (http://www.leds-buy.nl) kun je ze ook vinden, aan de linkerkant onder fibers.

Groetjes,
Dave
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: MRP_Peter op 02 October 2008, 06:38:08
Om zelf straatlampen in H0 te gaan bouwen ben ik op zoek naar lichtgeleiders..........................


Beste Jan,

Als je handig bent met het maken van kleine mallen met behulp van verkrijgbare siliconenrubbers, kun je overwegen om SMD ledjes te gebruiken in je straatlantaarns.
Met behulp van de siliconen rubbers kun je dan namelijk je eigen doorzichtige 'lensjes' gieten (van kristal heldere polyester hars bijvoorbeeld)waar-achter je de led plaatst.
Het heeft als groot voordeel dat je het licht gespreidt kunt projecteren, zeker omdat SMD leds een grotere lichtspreidingshoek hebben dan gewone 3mm leds.
Een ander groot voordeel wat je dan hebt is dat je geen lichtgeleider nodig hebt, afgezien van het feit dat de lichtspreidingshoek veel kleiner is, doorgaans 10-20 graden maximaal, tenzij je op de lichtgeleider zelf een bolletje smelt waardor het licht ietsje meer spreidt.
Echter je zal nooit een 120 graden spreiding kunnen halen met een lichtgeleider tenzij je een prisma toepast aan het eind van de lichtgeleider.
Het maken van lensjes waar je dan de led achter plaatst is een goede oplossing als je een leuke lichtspreiding wilt hebben.
Voor een voorbeeldje, zie de foto's van N-schaal lantaarns op een door mij gebouwde modulebaan voor een van mijn klanten.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Track_055S.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Track_055S.jpg)

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Track_066S.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Track_066S.jpg)

De foto's zijn bij avond genomen voor het beste resultaat.
Alle verlichting is door middel van SMD 0603 leds.

Met vriendelijke groet,

Peter
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Jos B. op 02 October 2008, 06:57:56
Dat ziet er wel heel erg realistisch uit Peter.

Super gaaf.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: MRP_Peter op 02 October 2008, 13:45:25
Dank je wel voor het compliment  :)
Het uitgangspunt van de modulebaan was dat ie er zo realistisch mogelijk uit moest zien, waarvan je het resultaat op de foto's kan zien, zij het niet dat de baan in deze fase nog niet helemaal af was, wat ie nu wel is.

Ik zal over een niet al te lange tijd, het hele bouwproces van deze baan online zetten in de daarvoor bestemde categorie en er een draadje over starten.
Alles wat je overigens op de foto's zien kunt is, behalve de treinen, rails, bomen en kleine natuursteentjes na, allemaal zelfbouw.

Met vriendelijke groet,

Peter.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Jantjie op 03 October 2008, 12:12:43
Zo Peter, dat ziet er echt geweldig uit !

Waar haal jij de 0603 led's ? Bij mijn vorige werkgever had ik ze kunnen bestellen bij farnell of nedis maar daar ben ik inmiddels al weer wat jaartjes weg.
Als particulier kan je daar niet bestellen volgens mij.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Dave van der Locht op 03 October 2008, 13:54:58
SMD LED's in diverse soorten en maten kun je gewoon bij Conrad bestellen.
Voor het zelfde geld als de 'low-cost' SMD LED's bij Conrad - met een geringere lichtopbrengst), kun je SMD LED's met een hogere lichtopbrengst ook verkrijgen bij www.leds-buy.nl (http://www.leds-buy.nl)

Groetjes,
Dave
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: MRP_Peter op 04 October 2008, 05:03:37
Beste Jan,

Ik bestel de SMD,-en alle overige leds die ik gebruik, rechtstreeks bij de fabriek die ze maakt omdat me dit enorm in de prijs scheelt en kwaliteit is gewaarborgd.
Ik zal niet zeggen dat leds welke tegen dump-prijzen verkocht worden niet werken, integendeel zelfs.
Het enige bij leds tegen dump-prijzen is dat kwaliteit niet is gewaarborgd omdat veelal dergelijke leds net niet de vereiste eigenschappen halen bij testen, veelal terug te zien in kleur temperaturen die kunnen verschillen, de intensiteit en mogelijkerwijs ook de levensduur.
Mocht je eventueel interesse in leds hebben kan ik altijd kijken of ik een aantal voor je mee kan bestellen, of dat ik ze vanuit mijn eigen voorraad kan leveren.

Met vriendelijke groet,

Peter.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rieks op 04 October 2008, 13:35:08
Vraag eens aan de systeembeheerder van je bedrijf of die niet wat kapotte "glas"patchkabels heeft .
Deze zijn meestal niet van glas maar van kunststof.
Het liefst een beetje dikke daar haal je buitenmantel vanaf en ziedaar een prachtige lichtgeleider.

Rieks
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Remco. op 04 October 2008, 13:37:11
Beste Jan,

Als je handig bent met het maken van kleine mallen met behulp van verkrijgbare siliconenrubbers, kun je overwegen om SMD ledjes te gebruiken in je straatlantaarns.
Met behulp van de siliconen rubbers kun je dan namelijk je eigen doorzichtige 'lensjes' gieten (van kristal heldere polyester hars bijvoorbeeld)waar-achter je de led plaatst.
Het heeft als groot voordeel dat je het licht gespreidt kunt projecteren, zeker omdat SMD leds een grotere lichtspreidingshoek hebben dan gewone 3mm leds.
Een ander groot voordeel wat je dan hebt is dat je geen lichtgeleider nodig hebt, afgezien van het feit dat de lichtspreidingshoek veel kleiner is, doorgaans 10-20 graden maximaal, tenzij je op de lichtgeleider zelf een bolletje smelt waardor het licht ietsje meer spreidt.
Echter je zal nooit een 120 graden spreiding kunnen halen met een lichtgeleider tenzij je een prisma toepast aan het eind van de lichtgeleider.
Het maken van lensjes waar je dan de led achter plaatst is een goede oplossing als je een leuke lichtspreiding wilt hebben.
Voor een voorbeeldje, zie de foto's van N-schaal lantaarns op een door mij gebouwde modulebaan voor een van mijn klanten.

De foto's zijn bij avond genomen voor het beste resultaat.
Alle verlichting is door middel van SMD 0603 leds.

Met vriendelijke groet,

Peter

Prachtig Peter,

Ik denk dat je de sfeer juist hebt getroffen met deze verlichting!

Gr. Remco.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: db403 op 14 June 2009, 22:25:53
hallo,

Ik bezit meerdere oude modellen waarvan de lichtgeleider gebroken zijn. Ik zou deze graag willen vervangen. Is het mogelijk hiervoor glasvezel te gebruiken? Waar kan ik glasvezel met 2mm diameter kopen? Kan ik ergens een voorbeeld vinden hoe ik zo iets aan moet pakken?

groeten,

Bart
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Wim Rosbender op 14 June 2009, 22:31:12
Bij de firma Henckens hebben ze glasvezel draden in verschillende diktes te koop.

Henckens.nl

Succes, en met groetjes,

Wullem NS
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Ben op 14 June 2009, 22:47:01
Ben ook op zoek geweest naar 2 mm maar nergens gevonden. Volgens mij bestaat dat niet. Wel 1 mm o.a. bij Conrad artnr. 198439.

Gr, Ben.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Andries op 14 June 2009, 23:47:24
Ik heb deze week een aardig aantal meters in verschillende diameters thuis ontvangen: zie advertentie op Marktplaats: http://link.marktplaats.nl/255518269. Correcte afhandeling.

Andries
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: db403 op 15 June 2009, 17:07:00
dank je wel voor de antwoorden. Andries, is de lichtgeleiding OK? Wat is het voor materiaal?
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: erik1 op 15 June 2009, 18:08:08
als je er een goede lichtbron voor heb zitten wel. en een glasvezel de naam zegt het al het is gemaakt van glas.

Het is net zo iets als die lampjes met die sprieten er boven op.

M.v.g erik
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Andries op 15 June 2009, 19:23:22
De exacte samenstelling/naam ken ik niet: glasvezel/glasfiber. Ik weet wel dat het het licht op een uitstekende manier geleidt(getest op een rol van 10 meter. Ik heb het ene eind bij een lamp gehouden. 10 meter verderop had je een keurig lichtpunt. Het materiaal is verder kleurloos. Aan de buitenkant van de draad is niets van het licht te zien.

Andries
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: db403 op 16 June 2009, 12:51:09
Ik heb ook reeds een bestelling gedaan.
Als het een succes wordt zal ik jullie hierin laten delen.

groeten, ;)

Bart
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Herwim Frank op 16 June 2009, 16:44:09
Hallo Bart

Een goed idee om met zo'n vraag te komen, leuk dat er alweer iemand is
die hier een bestel adres voor wist, ik heb ook direct een bestelling gedaan
bij Wouter op Marktplaats.
Zodra ik hier wat op hoor zal ik dit ook even aan jullie melden.
Met vriendelijke groet,

Herwim Frank

PS: Is er iemand die weet met welk materiaal je het beste deze glasvezel aan elkaar kan lijmen ?
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: michael.arends op 16 June 2009, 20:09:39
Op mijn werk komen regelmatig jongens langs om glasvezels te lassen dmv een fusie las....  Lijmen lijkt me niet echt mogelijk omdat lijmen een te hoge demping hebben... Ik denk dat je beter de hele vezel kan vervangen.

vr gr Michael
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: db403 op 16 June 2009, 22:07:39
Het is dus geen glasvezel maar een kunststof.
Ik moet maar eens wat gaan experimenteren om de meest geschikt verbindingstechniek uit te dokteren. Lijmen??, versmelten??  Zijn vertakkingen mogelijk? Hoe vlak en haaks moeten de in/uitkoppelvlakken zijn?  Kortom een hele hoop vragen.

groeten,

Bart
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Deka op 16 June 2009, 22:59:02
Mijn lekenverstand ( ;D) zegt mij dat de twee uiteinden van de lichtgeleiders haaks op de lengterichting tegen elkaar moeten komen.
Dan een stukje buis eromheen, met inwendige diameter gelijk aan de diameter van de lichtgeleider, en dat alles met een weinig lijm aan de buitenkant vastzetten.
Ik kan het zelf niet uitproberen, maar ik hoor graag of het zo kan.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Olav op 17 June 2009, 07:47:26
Weet iemand onder wat voor een hoek dit gebogen kan worden? Eigenlijk met welke radius?

Groeten

Olav
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: mmhajvth op 17 June 2009, 08:58:59
Ja glasvezel kan je buigen.
Daar waar je 2 einden aan elkaar hebt gekoppeld zal het afhangen van de manier waarop je 2 stukken aan elkaar hebt gekoppeld.
Verder kan je afhankelijk van de diameter van de glasvezel radiussen creëren tot +/- 1cm in diameter.

m.v.g.

Mark
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Herwim Frank op 17 June 2009, 09:17:24
Hallo allemaal


Als het kunststof is zoals Bart aangeeft dan denk ik dat er aardig wat
mogelijkheden zijn.
Ik denk dan bijv. aan de licht geleiders in onze lokomotieven, hier zie je ook haaks op elkaar staande licht geleidingen. of de verlichting van seinen, of misschien wel voor reclame doeleinden.
Vroeger heb ik veel gewerkt met Perspex dit werd gelijmd met chloroform (is te verkrijgen bij de Apotheek) ze kijken je wel vaak vreemd aan en je krijgt zeker de vraag waar je het voor wil gebruiken.
Perspex is ook een soort plastic maar van zeer hoog gehalte. en in verschillende soorten kleuren te krijgen.
Ik heb het idee dat deze licht geleiding ook een soort perspex is en dus op dezelfde manier te behandelen misschien.
Zodra ik het materiaal binnen krijg en ik er even tijd voor heb dan zal ik dit uit proberen en horen jullie dit.
Nog even een aandachts punt de te verbinden vlakken dienen wel vlak op elkaar aan te sluiten om een goede licht geleiding te garanderen.

Herwim Frank
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: HuubvG op 17 June 2009, 10:31:06
... Lijmen lijkt me niet echt mogelijk omdat lijmen een te hoge demping hebben... vr gr Michael

Van wat voor materiaal je lichtgeleider ook is... je moet dus, concluderend uit de adviezen in dit draadje, altijd proberen deze uit één stuk te maken. Een haakse hoek van perspex geef je een zijvlak van 45 graden. Het licht wordt door dit vlak zuiver haaks de hoek om gestuurd. Zie tekening.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/naamloos_35.jpg)

De 'glasvezel'-, maar ook de kunststoffen ronde lichtgeleider kun je buigen, tot op zekere hoogte, je krijgt wel verlies van licht. Om een echt LED-frontlicht na te bootsen kun je heel dunne lichtgeleiders nemen en dan een bundeltje van maken. Je blijft de lichtpuntjes zien, alsof het de LEDjes zijn in de 1:1 lamp.

Verven en afdekken van lichtgeleiders zijn, net als lijmen, af te raden, omdat je dan veel licht verliest. Raar spul, licht...
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Marcel (BR643 Talent) op 17 June 2009, 11:05:15
Dat haakse effect zul je met zo'n "optical fiber" niet zo gemakkelijk halen.

Volgens wat ik gelezen heb, kun je zo'n fiber voor het buigen het best eerst verwarmen. Je kunt dan een kleinere radius buigen zonder verlies van de lichtgeleidende eigenschappen.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: santerdam op 17 June 2009, 12:21:32
(...)
Ik heb het idee dat deze licht geleiding ook een soort perspex is
(...)

Herwim Frank
Waarop baseer je dit ? Tegenwoordig kom je bijna altijd Lexan (Polycarbonaat) tegen. Dat is goedkoper, buigzamer en meer krasvast dan perspex (Polymethylmethacrylaat).

Sander
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rieks op 17 June 2009, 19:35:07
Als je glasvezel lichtgeleiders zoekt zou je eens bij de afdeling systeembeheer kunnen vragen of ze daar een kapotte glaskabel hebben liggen als die een paar meter is heb al gauw voor een heleboel loks lichtgeleiders.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Herwim Frank op 17 June 2009, 19:50:55
Hallo Sander

Ik baseer dit nergens op het was gewoon een aanname maar misschien zit ik er helemaal naast, nogmaals zodra ik het materiaal binnen heb ga ik het uit proberen.
Jullie horen van mij.
Maar als er iemand is die h.e.e.a. al aan het uitproberen is dan hoor ik het ook graag natuurlijk.

groetjes,

Herwim Frank
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Ben op 17 June 2009, 20:36:48
Ik gebruik de Conrad lichtgeleider waar ik eerder over sprak (1mm) vnl voor sluitlichten. Men neme een 3 mm rode led, boor een gaatje in de kop (niet te diep :P) en lijm de lichtgeleider erin vast met een tipje seconde gel aan de buitenkant. Voorts steek ik de lichtgeleider op z'n plek en plak het geheel af met zwarte tape. Werkt prima en heeft als voordeel dat je de leds kan plaatsen waar je wilt en uit het zicht.

Ik kwam op het idee nadat ik van Henckens de NS dwergseinen kocht. Deze werken ook met lichtgeleiders. De leds op het printje zitten onder je baan.

Jullie spreken over glasvezel. Dat is niet van toepassing. Deze lichtgeleiders zijn van polycarbonaat. Kost ook 3x niks.

Gr, Ben.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Olav op 17 June 2009, 21:58:28
Welk conrad nummer hebben deze?

Groeten

Olav
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Jefftrack op 17 June 2009, 22:19:12
Ben ook op zoek geweest naar 2 mm maar nergens gevonden. Volgens mij bestaat dat niet. Wel 1 mm o.a. bij Conrad artnr. 198439.

Gr, Ben.

Stond al in het begin van het topic  ;)

Jeffrey
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: db403 op 06 July 2009, 23:21:19
Na lang wachten dan nu het resultaat zoals beloofd.

Ik heb enige meters van het kunststof lichtgeleidend materiaal besteld en mijn Roco DB215 (1e model serie) mee van nieuw licht voorzien. Materiaal is goedkoop en goed verwerkbaar. In tegenstelling met de dure Herkat geleider.
Hiertoe heb ik alle binnenwerk eruit gehaald (op de motor na), 2 kleine lampjes aan het plafond geplakt en de 2mm lichtstaven met fohn en soldeerbout is de juiste vormen gemanouvreerd, en met lijmpistool vastgezet in de kap. De foto's zeggen meer dan tekst. De rode lichten zijn leds met 2mm doorsnede.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09712.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09714.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09718.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09723.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09762.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09765.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09767.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09769.jpg)
Van een Fleischmann DB218 was een klein stukje van een lichtgeleider afgebroken. Hele poot verwijderd en vervangen door een haaks gebogen klichtgeleider. Resultaat: als nieuw.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09725.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09728.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09732.jpg)

Volgend project worden mijn Roco DB290 dieselloks, welke ik tevens van een werkende rode lichten wil voorzien. Dit lijkt me een lastige uitdaging. heeft er iemand ervaring mee?
Alsvast een voorproefje hoe simple een haakse bocht in een 0.75mm geleider te maken is. En het belangrijkste: het lichtverlies is nihil.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSC09770.jpg)

Vriendelijke groeten,  Bart
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bert de Jongh op 08 April 2011, 13:39:11
Wie o wie weet een adresje waar lichtgeleider tot koop is in verschillende diameter voor sluitverlichting te maken.  ??? Ik dacht GM&S dit zou verkopen maar helaas :'(
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: sik250 op 08 April 2011, 13:42:21
Conrad, miniatuurA en ik denk bij de betere modelspoorzaken
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Dolf44 op 08 April 2011, 14:49:06
Leds-buy, in verschillende diameters.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: phdirk op 08 April 2011, 16:57:12
Hi All,

Ik haal altijd een meter glasvezelkabel bij de electronicaboer. Daar is prima mee te werken. De diameter is iets van 1,8 mm, dus mooi voor kleine lampen. Eventueel de orginele lenzen gebruiken voor de grotere lampen.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rudy0907 op 08 April 2011, 17:17:43
Hoi

Ik heb laatste keer bij wottshop besteld hebben verschillende maten.
http://wottshop.nl/11-plastic-optical-fiber (http://wottshop.nl/11-plastic-optical-fiber)
Ze hebben 2 soorten end- en side-glow. Je moet end-glow hebben voor lichtgeleider in loks enz.
 
Groetjes Rudy
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Matheus 18 op 08 April 2011, 17:28:52
Trukje.

Lichtgeleiders kan je ook maken van de doorschijnende stukjes plastik van ramen uit bouwdozen.
Je schraapt de kopjes naar de goede dikte en deze dan inwrijven met blanke lak, zo is het plastik waar geschraapt is weer helder.

Johan.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bert de Jongh op 08 April 2011, 17:34:32
@ rudy

 (y) dank je wel. zij hebben de dikte die ik zoek. :)

@ johan

 (y) OOk jij bedankt voor de tip, maar voor 0,10 ct per meter bij de wottshop ga ik niet tobben  ;)
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Lokpaint op 08 April 2011, 17:49:15
Hoi

Misschien ook een optie?

www.respotec.de/shop/

En dan onder LED-2mm cylinder.

Bart
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Robert E op 08 April 2011, 18:19:43
If dit?

http://www.dickbest.nl/webshop/index.php?act=viewProd&productId=423

Alleen rood en geel...

Robert
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Lokpaint op 08 April 2011, 18:40:50
En groen  ;D

Respotec is mij nu de enig bekende die warm/koud-wit, en meerkleuren levert.

Voor iemand die duits rijdt (ik dus  :D) niet onbelangrijk.

bart

Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Robert E op 08 April 2011, 18:52:22
Citaat
En groen  Grin

Klopt  :P

Zag overigens 7,90 verzendkosten vanuit die respotec shop voor een brief?
Die warm witte leds zijn wel heel verleidelijk...
Dwaalt wel wart af van oorspronkelijke vraag...

Robert

Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bert de Jongh op 11 June 2011, 14:18:40
Op 19 mei besteld en betaald bij de Wottshop. Bevestigings mail gekregen. Dit was tevens het laatste kontact. Tot op heden niets meer vernomen, geen levering en geen antwoorden op emails die ik ondertussen gestuurd heb. Helaas geen spullen en geld weg.

Wie van plan is om bij de Wottshop te gaan bestellen......NIET DOEN WANT JE WORDT BELAZERD !!!! :'(
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Robert E op 11 June 2011, 14:30:12
Zou zeggen bel eens?

http://www.hotfrog.nl/Companies/Wottshop

Of deze

http://www.circuitsonline.net/shops/view/324

Op de site zelf van wottshop kan ik zo een twee drie telefoon nummer niet terug vinden..

Robert


Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bert de Jongh op 12 June 2011, 11:27:20

Op de site zelf van wottshop kan ik zo een twee drie telefoon nummer niet terug vinden..

Robert




Robert bedankt.  Klopt, die kon ik ook niet vinden, anders had ik allang gebeld. Zal hem dinsdag eens met een belletje vereren .....
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bob R. op 14 June 2011, 10:29:20
Een vriendelijk verzoek om geen adressen + telefoonnummer op het forum te plaatsen.
Dat kan ook via pb.
Vandaar dat de laatste berichten verwijderd zijn.
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Bert de Jongh op 16 June 2011, 13:06:39
Op 19 mei besteld en betaald bij de Wottshop. Bevestigings mail gekregen. Dit was tevens het laatste kontact. Tot op heden niets meer vernomen, geen levering en geen antwoorden op emails die ik ondertussen gestuurd heb. Helaas geen spullen en geld weg.

Wie van plan is om bij de Wottshop te gaan bestellen......NIET DOEN WANT JE WORDT BELAZERD !!!! :'(

RECTIFICATIE

Tentijde van het plaatsen van het bovenstaande bericht had ik de moet al opgegeven om ooit iets van mijn bestelling en/of geld terug te zien.  Vandaar die uitspraak (ik neem nou eenmaal geen blad voor de mond) Achteraf ben ik misschien wat voorbarig geweest......... :-[

Aan het telefoonnummer wat hier geplaatst was heb ik veel gehad  ;) Die toko wordt gerund door Wouter Stroeve, een jong knaapje. Op zijn 06 niet te bereiken. Het nummer wat hier geplaatst was is van zijn ouders. Gisteren gebeld, ik kreeg Pa aan de lijn en na wat uitleg op wat voor manier zoonlief zaken doet/met klanten omgaat kwam alles in een stroom versnelling.  Zojuist is er een dikke envelope op de deurmat gevallen met mijn bestelde lichtgeleiders.  (y) Eind goed al goed......al ging het wel heel stroef (waarschijnlijk houden ze hun (achter) naam hoog  ;D )  

Je wordt dus NIET belazerd, al vraag ik mezelf wel af of ik mijn bestelling ook had ontvangen zonder dat telefoontje met zijn vader  ???  Bestellen doe ik hier iedergeval niet meer, ik heb het vertrouwen in deze toko verloren......... :-\
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rob Bogers op 01 August 2011, 14:21:45
Ik ben op zoek naar kunststof lichgeleiders. In Roco locomotieven zitten ze ook. Nu heeft Conrad deze ook maar alleen in de diktes 0,5-0,75 en 1 mm maar ik zoek geleiders van 2mm of iets dikker om in locomotieven te gebruiken als frontlichtgeleider (ik hoop dat ik het goed zeg). Ik hoop dat iemand mij op weg kan helpen.

Groetjes Rob
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Han Zijlstra op 01 August 2011, 14:26:55
Ik heb destijds zo'n magic lampje gekocht bij de aldi/lidl met ongeveer 100 van die buigzame geleiders erin. In feite afgekeurde glasvezels.

http://www.zentrada.nl/web/main_login_logout.cfm/:var:statistic:click:FAID:282370:fkt:product:caller:zentrada:SOID:2083351



http://www.khatod.com/cms/right_angle_light_transporters_for_smd_leds-26883-26883.html

Ze kennen ook "sample request"  :)
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: roco op 01 August 2011, 14:51:53
In Den Helder , waar ik werk , heb je een klein elektronicawinkeltje . Deze had er ook staafjes in diverse diktes . Misschien is er zo'n winkeltje bij jou in de buurt .

gr Jos
Titel: Re:Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: ruudns op 01 August 2011, 14:54:06
Misschien een idee: wattenstaafje en dan een druppel Kristal Klear er op om get gaatje dicht te maken.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Biesje op 03 January 2014, 05:51:58
Pffffff, even stof van dit draadje afblazen.

Ik heb net 2 mm ø plexiglas staf/draad gevonden hier: http://www.bouwplastics.nl/webshop/staven/rondstaf-helder-200cm

Ik heb 2 x 2 meter besteld en zal wel even genoeg hebben voorlopig.  Heb het net besteld dus nog geen idee hoe snel ik het binnen ga krijgen of hoe het bevalt, maar wilde het even delen :P Jammer dat ze dan net geen 1 mm ø hebben om er bij te bestellen.

Groetsels en beste wensen,

Robert.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rob Bogers op 03 January 2014, 08:30:49
Tja, dat is een tijd geleden. Inmiddels had ik het spul ook al gevonden en besteld en 1 mm dikte zoals ik al aangaf bij Conrad te koop.

Rob
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Johan de Vries op 03 January 2014, 08:33:21
Heb laatst hier besteld: http://www.leds-buy.nl/catalogsearch/result/?q=kunststof+vezel (http://www.leds-buy.nl/catalogsearch/result/?q=kunststof+vezel)

Snel en goedkoop (moet alleen voor minimaal 5 euro bestellen + 3 euro en nog wat verzendkosten).

Grt
Johan
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: De Stoker op 03 January 2014, 08:36:27
Meccano heeft ook van die "staafjes" In bepaalde bouwdozen wordt gebruik gemaakt van ledjes centraal ergens in een print en wordt het licht via die staafjes naar de lampjes geleid (glasvezel idee) Misschien dat je een stuk glasvezel kabel kunt bemachtigen of zo'n lamp met van al die draadjes er aan.
Ik zag dat je ook al voorzien was.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Rob Bogers op 03 January 2014, 08:36:40
Ik herken de site, daar heb ik het geloof ik ook besteld.

Rob
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Ponytail op 03 January 2014, 12:13:23
Ik heb nog wel wat liggen van die WottShop-draden in verschillende diktes.
Voor een redelijk prijsje..... PM me!
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Biesje op 03 January 2014, 22:59:23
Johan: ik zie geen 2mm diameter op die site. Maar ik ben nu eenmaal kippig :)
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Biesje op 03 January 2014, 23:11:13
Nu vind ik ook 2mm op de Conrad site: http://www.conrad.nl/ce/nl/product/609543/Kunststof-lichtkabel-Buitendiameter-2-mm-Conrad (http://www.conrad.nl/ce/nl/product/609543/Kunststof-lichtkabel-Buitendiameter-2-mm-Conrad)

Ze noemen het nu kunststof lichtkabel Bestnr.: 609543

Bleh, ik heb die andere nu al besteld.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Johan de Vries op 04 January 2014, 00:49:38
@Biesje: je bent niet kippig... (ik had de 1,5 mm nodig en herinnerde me de site..)
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: ruudns op 04 January 2014, 14:27:30
 (y) Biesje, toch nog bedankt. Ik heb nu ook de andere maten gevonden (y).
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Biesje op 04 January 2014, 19:43:08
Graag gedaan :D , dit spul is altijd handig om gewoon te hebben liggen. En het kost niet veel. Ik heb het nodig om mijn Roco 1000 (opnieuw) van LEDs te voorzien. De originele lichtgeleiders zijn ooit al eens verLED maar daar ik het ding nu digitaal wil maken moet ik dit opnieuw doen. Ik had alle LEDs 10 jaar geleden gewoon aan elkaar gebakken. Maar ze moeten nu apart aangestuurd worden. Zeker ook omdat ik de sluitverlichting apart wil schakelen en ik het bovenste sein van de omgekeerde L warm wit wil hebben en niet geel.

Daarna volgen de Rivarossi 1300 (dus de oer Rivarossi, niet de nieuwe) en Roco 1100 in zuurstokturkoois 2200 en zo.

Mvg,

Robert
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: ruudns op 04 January 2014, 20:24:28
@Robert: ik ken het, ik heb ze bijna allemaal zo voorzien van smd leds waarvan het sluitlicht schakelbaar. Vandaag mijn1637 Cargo gedaan met rangeerlicht dmv de schakeling van Floris Diltz, gewoon met een standaard ESU54611 en een paar extra diodes, het is effe pielen, maar dan heb je ook wat (y). Ik zaag de originele lichtgeleiders af en lijm de smd leds met KK op de stompjes. Na drogen een likje gele lampenlak van Conrad over de buiten kant van de stompjes met warmwitte smd leds die geel moeten worden. Stompjes terug drukken in de lamphouders en een klodder zwarte verf erop tegen het strooilicht richting cabine en naast gelegen koplampen/sluitlichten (y).
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Gerke op 26 February 2017, 15:39:36
Even afstoffen.

Ik zoek lichtgeleider STAF. Ik heb een stel Weinert wisselslantaarns liggen waarvan ik de geleider langer moet hebben. Pak 'm beet een cm of 8 a 9. Dikte maximaal 1,5 mm, liefst 1 mm. Moet dus rechtop blijven staan. Iemand een idee waar ik zoiets kan krijgen? Weinert verkoopt het niet los, alleen een stukje bij de bouwset zelf...

Ik hoor het graag!
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: jowi op 26 February 2017, 16:06:42
Conrad.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: bellejt op 26 February 2017, 16:39:49
van 2 mm  vind je :PLEXIGLAS XT / round stick ø 2 mm
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: MarcNL op 26 February 2017, 17:08:00
Meijer & Blessing (Rdam) heeft oa. 2 en 3 mm diameter.

Als je dunner nodig hebt: eventueel in de boormachine en een schuurpapiertje er tegenaan.
Als je niet teveel zijdelingse kracht uitoefent, breekt het dan niet.
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: Pjotr500 op 26 February 2017, 17:41:55
Conrad heeft het ook in het standaard assortiment.  Of anders een paar strengetjes uit zo'n 'sfeervol' kerstboompje knippen. Soms zie je bij de Action nog wel eens een gadget waar ledjes en lichtgeleidertjes in zitten.

Groeten,
Pieter
Titel: Re: Kunststof lichtgeleiders gezocht
Bericht door: bellejt op 26 February 2017, 18:19:09
mss de vraag eens stellen aan loebaske op een ander forum.Zij hebben een 3d printer en laserapparaat om bepaalde dingen die in de winkel niet te vinden zijn te maken.Als er vraag naar is kan het mss wel lonend worden.Ik heb het er met hem vorige week bnog over gehad omday dat blijkbaar nagenoeg niet te vinden is in maten 1 en 1.5 mm.
Ik zie hem volgend weekend weer als we samen richting Lux rijden.Zal de vraag eens stellen.