BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Algemeen => Topic gestart door: Ronald81 op 27 May 2010, 12:09:03
-
Hallo,
Ik heb navraag gedaan bij Roco over de minimale boogstraal van de nieuw uit te brengen BR 41 (http://www.roco.cc/produkteshop/uebersicht/detail/cat/50/pr/dampflokomotive-br-41-der-db.html).
Citaat: Im Normalfall, bei ordentlich verlegten Gleisen, sollte ein Betrieb auf R2 möglich sein. Bitte beachten Sie, dass beim Betrieb in R2 die Kolbenschutzrohre an den Zylindern abgenommen werden müssen, da diese bei dem engen Radius zu Problemen mit dem Vorlaufgestell führen können bzw führen.
R2 dus, van Roco... r= 358 mm
R1 van Fleischmann heeft 356,5 mm
Ik heb R1 van Fleischmann in gebruik, zou het aan te raden zijn, om deze loc aan te gaan schaffen? Het scheelt maar 1,5 mm, maar om nou straks met een splinternieuwe loc te zitten, die het misschien niet lekker doet, is ook niet fijn....
Groet,
Ronald
-
Hoi Ronald!
Ze geven aan dat het mogelijk is om op R2 te rijden... maar echt van harte gaat het niet zo te lezen, je moet wat onderdelen weglaten. Daarnaast geven ze aan dat het voorste loopstel problemen kan geven.
Tja... kopen? Daar zou ik goed over nadenken... ze geven aan dat het problemen kan geven met rijden. Dus garantie tot aan de deur zal ik maar zeggen.
Groeten Ronald.
Is het misschien niet mogelijk om te kijken of je je baan kan aanpassen?
-
Eigenlijk zou je voor dat soort grote locs zo een kleine boogstraal niet meer moeten willen gebruiken. Deze locs hebben gewoon een grotere (lees minimaal 45cm radius) boogstraal nodig. Is het al niet vanwege bedrijfsvoering, dan zeker vanwege optisch voordeel ;)
Maar goed, dat moet in de huidige situatie van jou natuurlijk wel kunnen.
-
Ik kan mijn baan niet aanpassen. De krappe rails liggen allemaal buiten het zicht. Dit heb ik bewust gedaan, zodat ik in het zichtbare gedeelte niet met krappe bochten hoefde te werken. Qua ruimte heb ik verder niet veel mogelijkheden.
Ik ga er nog eens goed over nadenken. Misschien dat ik ooit (als de loc eenmaal uit is), ergens een exemplaar kan 'proberen'.
In ieder geval bedankt voor de tips!
Groet,
Ronald
-
Uit ervaring weet ik dat dit soort loks zonder problemen over R4 bochten van Roco kunnen lopen. Krapper gaat altijd gepaard met wringen en het kleinste oneffenheidje kan tot ontsporing leiden.
-
Volgens mij heeft Harlaar in Badhoevedorp een aantal ovalen liggen voor proefrijden. Dit is trouwens best wel belangrijk dat deze mogelijkheid geboden wordt. Niet in elke treinenwinkel is dit zo.
-
Volgens mij heeft Harlaar in Badhoevedorp een aantal ovalen liggen voor proefrijden.
Volgens mij ook. Dat hebben ze ja.