BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: rick123 op 26 May 2010, 21:27:55
-
Beste mensen,
Voor mijn modeltreinbaan heb ik een digitale besturing nodig.
Ik zit nu enorm te twijfelen wat ik het beste kan nemen.
Ik twijfel tussen een Intellibox of de ESU ECoS I of II.
- Mijn locdecoders werken allemaal op DCC.
- Het maximum aantal locs dat tegelijkertijd moet kunnen rijden is 6 stuks
- 15 adressen is voldoende
- hoeft geen wissels etc. aan te sturen, alleen treinen
- programmeermodus voor DCC
- 2 draaiknoppen, zodat ik twee treinen tegelijk kan besturen
Als jij zou moeten kiezen tussen deze 3 digitale aanstuurders, welke zou jij kiezen?
Gr. Rick
-
Ik zal gezien je wensen eerder gaan kijken naar een Roco Multimaus. Veel goedkoper en kan eigelijk alles wel wat jij wil.
De Ecos en Intellibox (IB) zijn meer bedoeld voor speciale doeleinde zoals computer besturing of je moet iets met loconet willen doen zoals het kan bij de IB.
gemiddels 100 euro voor een mooie complete roco set of 400/700 euro voor een digitaal systeem wat er mooi uit ziet van alles kan en wat je niet echt gebruikt. 9 van de 10 digitaal rijders is goed tevreden met het Roco/Fleischmann digitaal systeem. De Roco multimaus is de zelfde maus als die Fleischmann nu heeft. ;)
Manuel
-
Hoi Rick,
Kijk eens in de Digitale Centrales (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.07_-_Centrales) maar persoonlijk zou ik kiezen voor een multimaus, misschien nog met een tweede multimaus erbij :) Ben je veel goedkoper uit.... en dan kan je alles wat je wil...
Groeten Ronald.
-
Decoders programmeren met een multimaus vind ik persoonlijk niet tof. Dat gaat, om het voorzichtig uit te drukken, niet intuïtief. Voor mij is de lagere prijs niet voldoende compensatie voor dit nadeel.
Zelf heb ik al jaren een Intellibox, waarmee ik ongeveer dat doe wat Rick vraagt. Ik ben er erg tevreden over. Het enige nadeel dat ik er in zie is de relatief bescheiden display.
Als ik nu een centrale zou willen komen, dan zou ik ook twijfelen tussen de ECoS en de Intellibox. Ik zou naar de handelaar hier in de buurt gaan (die ze allebei heeft staan) en er een uurtje mee gaan spelen/programmeren.
Edgar
-
Ik heb hier een IB staan en een Multimaus. De Multimaus programeerd zonder problemen. Natuurlijk is het bij de IB net iets overzichtelijke. Maar wil je daar echt zo'n 300 of 500 euro meer voor uit geven? :-\
Manuel
-
IB II kost minder dan € 500 en die IB Basic minder dan €300, maar dus waar jij het verschil van 300 - 500 vandaan haal is onduidelijk. Misschien een gratis MM.
Maar ben echter van mening dat de instap met een MM leuk is maar het is wel verdomde makkelijk als je kan zien wat bijvb de CV's van je decoders zijn. Maar goed dat is persoonlijk, bijna alles went.
Ben overigens al gedurende 10 jaar een tevreden Twincenter rijder
Grtzz Rob
-
Gemak dient de mens lijkt me als je het geld argument even buiten beschouwing laat.
Een IB biedt nog steeds veel voor de gebruiker maar de meer visueel ingestelde mens is beter af met een ( goedkope ) M maus of een duurdere maar ongelofelijk veel biedende Ecos.
-
Het is aan Rick om te bepalen hoeveel geld hij wil uitgeven.
Maar als ik zie wat Rick wil, dan vind ik de IB of de Ecos nogal overkill. Voor minder dan 100 euro kan dat inderdaad ook met een Multimaus met nog een Lokmaus als tweede regelaar.
Ik lees overigens dat Rick maximaal 6 treinen tegelijk echt wil hebben rijden. Dat is handmatig op een doorsnee baan bijna onmogelijk Rick. Meer dan 2 of 3 treinen kun je onmogelijk in de gaten houden.
-
Volgens mij staat of valt alles met de keuze, hoe wil ik de trein besturen. Als je dit wilt gaan doen met een speciaal hiervoor gemaakt programma zoals Koploper o.i.d. dan is een "doorgeefluik" van af de baan naar de PC voldoende. Dan zou je kunnen kiezen voor een Tams Master control of Multimaus, deze centrales zijn niet al te duur. Een IB kan natuurlijk ook maar daarin zitten veel gadgets die ook in menig programma zitten en dat geldt ook voor de ECOS en dat is zonde van het geld. Ga je niet werken met een programma en een PC zou ik de meest uitgebreide centrale - dus bijvoorbeeld ESU ECOS - nemen, daarin zitten dan weer veel gadgets die in een programma ook zitten maar wel met veel beperkingen. Dis eerst de keuze bepalen, ga ik werken met een PC of niet. Zoals eerder gezegd, 6 treinen handmatig besturen gaat echt niet. Ik wil niet beweren dat vhet onmogelijk is maar wel nagenoeg onmogelijk.
-
Hoi Rick.
http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.07_-_Centrales (http://encyclopedie.beneluxspoor.net/index.php/E10.07_-_Centrales)
Hier zie je alles op een rij.
Mijn bevinding.
Hier een ook tevreden Intellibox ir gebruiker.
Ik gebruik nu zelf naar volle tevredenheid de Intellibox ir.
Ook reeds de afstandsbediening in bezit, ik ben er zeer blij mee.
Mijn doorslaggevende besluit om deze te nemen is.
Gebruikers preview,s zijn goed tot zeer posietief.
Betrouwbaarheid, gebruikers vriendelijk, compact.
En bovenal multiprotocol, dus bruikbaar voor ieder modelspoor systeem.
CV,,s programeren en uitlezen gaat perfect.
Ik heb mijn Intellibox ir toen in Houten gekocht voor 375,- euro met de voedigtrafo erbij.
Ik weet niet hoe de nieuwe Intellibox II uit de gebruikstest zal komen.
Dus wie kunnen je nog vertrouwder maken.
Presies de gebruikers van de diverse op de markt te verkrijgen Control units.
De ESU ECoS is een ook een zeer mooi en gebruiksvriendelijk control unit, groot wat mogelijkheden zijn.
Wat formaat betreft,ik vindt hem iets wat te fors gebouwd.
Het opstarten van de inwendige software bij de nieuwe ECos duurt wel wat langer in vergelijking met de wat oudere ECos.
Maar wat daarna mogelijk is fulcolor door aanraken op scherm bedienbaar, dual display met popup schermbediening, en multifunctie menu.
Twee grote muli register butons, joystick menual bediening tevens apart bedienbaar, en multitractie control,
Uitgebreide menu en loc indicatie op het scherm, lijst met voor geprogrammerde loc,s uit fabriek, zelfs loc,s toevoegen.
Dat is wat ik er zelf van heb gezien, ontzettend mooi, maar dan die prijs is een drempel.
Martin.