BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: Marc M op 13 May 2010, 14:30:37
-
Hallo allemaal,
Ben bezig met een nieuw ontwerp voor de modelspoorbaan. Deze wordt weer naar Duits voorbeeld in tijdperk V. Zit nu te denken aan een enkelsporige lijn, omdat dit qua ruimte beter uitkomt.
Zijn er in Duitsland eigenlijk enkelsporige geelektrificeerde hoofdlijnen?? Dus waar bijv een BR 111 met dubbeldekkerrijtuigen en een BR 185 met goederentrein niet misstaat. Ben benieuwd naar foto's!
Groetjes,
Marc
-
De Gäubahn Stuttgart-Singen is over grote delen enkelsporig
http://de.wikipedia.org/wiki/G%C3%A4ubahn_%28Stuttgart%E2%80%93Singen%29 (http://de.wikipedia.org/wiki/G%C3%A4ubahn_%28Stuttgart%E2%80%93Singen%29)
-
Dichter bij huis kan ook.
Of het echt een "hoofdlijn" is valt natuurlijk over te twisten maar van Venlo naar Vierssen is vanaf het eerste station in Duitsland (Kaldenkirchen) ook enkelsporig. Er rijdt natuurlijk heel veel goederen maar ook de RE13 die op dit moment nog met DB treinen rijdt. De DB rijdt er vaak met BR111 lokken, echter niet met Dubbeldeks rijtuigen, (zijn wel toegelaten).
-
Beste Marc,
MIBA heeft een jaar wat of wat terug een Spezial uitgebracht over enkelsporige hoofdlijnen. Bestel die even en je weet alles wat je zou willen weten.
Groeten!
Huib
-
Miba Special 74 om precies te zijn.
Robert
-
Het traject naar Nordeich Mole.
Groetjes Richard
-
Lünen-Münster(westf.), belangrijke route voor IC's en wat ICE's, maar nog steeds enkel spoor, groetjes Michiel
-
Leer - Oldenburg, er komen redelijk wat goederentreinen, IC's en RE's langs met zowel een BR 146 als 111 als tracite.
MVG Dewey