BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: Wim Rosbender op 19 April 2010, 11:21:49
-
Beste treiners,
Ik heb al een aantal jaren een Twincenter van Fleischmann naar allen tevredenheid.
Echter nu zijn er een aantal knoppen die niet meer fatsoenlijk werken.
Sommige moet ik heel hard op drukken waardoor je verdomt pijn aan de vingers krijg.
Het is met name met programmeren heel erg vervelend !!!
Wat kan ik hieraan doen of is er iets wat ik eraan kan aansluiten of zo.
Ook de draaiknoppen voor de locs werken niet meer goed.
Is het een kwestie van schoonmaken en hoe krijg ik het Twin in godsnaam open !!!
Wie kan mij helpen en of tips geven???
Groetjes en alvast bedankt voor de hulp,,,
Wullem NS
-
Misschien heb je hier wat aan: http://www.ollismodellbahnseite.de/
links klicken op Intellibox 1
groet
jan
-
Jan,,
Dat is wat ik bedoel,,,!!!
Nu weet ik hoe ik hem open moet krijgen en eventueel nieuwe knoppen erop kan zetten.
Bedankt voor de info en met groetjes,
Wullem NS
-
Hallo Wim,
Dat van die draaiknoppen heb ik ook gehad, zie ook dit (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,7097.msg108998.html#msg108998) draadje en de adviezen dat jouw (voor)naamgenoot mij toen gaf.
Na vervanging van de draaiknoppen werkt mijn TC weer probleemloos. (y)
Suc6!
Mvg,
Henk
-
Wim Rosbender,
De drukknopjes kun je reinigen met een beetje alcohol.
Mvg
Wim.
-
Kun je daarmee ook de draaiknoppen weer goed werkend krijgen?
Dat is wel te hopen, want Olli meldt niet op zijn site waar je die vandaan kunt halen. Misschien te bestellen bij Uhl**?
Want je kunt er natuurlijk op wachten dat die nog raarder gaan doen.
Mvg,
Henk
-
Henk,
Die pulsgever kun je bijvoorbeeld bij Conrad bestellen, het type nummer staat op de draaiknop/pulsgever.
Je kunt het altijd even proberen natuurlijk, voor de drukknopjes werkt het zeker. Wel goed laten verdampen/drogen.
Mvg
Wim.
-
Probleem opgelost heren,
Alle knopjes werken weer zoals vanouds.
Met wasbenzine ale knoppen schoongemaakt en goed laten drogen.
Ook het uit ekaar halen ging goed nadat ik gaatjes geboort had in de stiften aan de onderkant.
Ik heb ze eruit gevist met een dunne houtschroef,,,,
Bedankt en tot weer eens ,, Groet,, Wullem NS
-
Hallo,
Ook mijn twinCenter heeft voorgenoemde euvels.
Knoppen die steeds moeilijker gaan... en de draaiknoppen die stappen overslaan.
Langzaam aan worden het steeds meer knoppen...
Nu al de complete twee onderste rijen, zeer irritant bij het invoeren en bevestigen van loc nummers.
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/20120430_195043.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/20120430_195043.jpg)
Omdat ik zelf de reparatie niet aandurf vroeg ik mij af of iemand hieromtrent ervaring heeft met HobbyTime.
Zijn ze erg duur met deze reparaties? Duurt het lang voor je'm terug krijgt?
Of...
...kan ik beter kijken naar een andere centrale? Prijs gewijs...
bijvoorbeeld een Intellibox 2 of Esu Ecos 2 ?!
Wat zou jij doen?
Uiteraard ga ik hobbytime morgen zelf bellen, maar ik hecht ook veel waarde aan jullie inzichten/meningen.
mvg,
Martijn.
-
Omdat ik zelf de reparatie niet aandurf vroeg ik mij af of iemand hieromtrent ervaring heeft met HobbyTime.
Zijn ze erg duur met deze reparaties? Duurt het lang voor je'm terug krijgt?
Ja en Nee. Denk dat je hem heel snel terug hebt 8) Hobbytime is nl. al een behoorlijke tijd geen importeur meer van Fleischmann ;D
Denk dat je dan beter met FL. zelf contact kunt opnemen. Maar misschien is er hier opo het forum iemand die het voor je wil doen.
Gr.
Eric
-
Contact opnemen met FLm. lijkt me niet zo'n goed idee. Flm voert het TC niet meer, dacht ik en is er zeker niet de fabrikant van. Deze dingen zijn door Uhlenbrock gemaakt, dus die kan ze ook voor je repareren.
Mvg,
Henk
-
Hallo,
Ik heb inmiddels contact gehad met Hobbytime.
Zij kunnen hem maken voor me ontdanks dat ze geen Fleischmann meer zijn.
Ik zou hem met een week weer gerepareerd terug kunnen hebben...wat op zich erg snel is vind ik.
Alleen...het is vrij prijzig vind ik. 30.- per draaiknop...en een euro per druktoets.
Uiteraard komt daar ook 2x verzenden bij.
Als ik hem opstuur doe ik dat aan het eind van de week...mijn zoon heeft nu vakantie en anders kunnen we niets meer...
Mvg,
Martijn.
-
Prijzig? Misschien wel... maar je moet ook het werk rekenen. En de uurlonen liegen er tegenwoordig niet om ;)
Je kunt ook een nieuwe kopen of iets anders.... maar dan ben je veel duurder uit.
-
Ja, de uurloon komt daar ook nog eens bij....
Mischien moet ik het toch zelf proberen... En als ik het verkl**t kan ik altijd nog iets anders kopen...
-
Da's uiteindelijk de keus.... ;) Maar als ik zo lees (heb 't ding zelf niet) moet het wel kunnen zonder al te veel brokken. Misschien kun je Wim Rosbender eens mailen voor extra info over het loshalen, want dat lijkt de grootste uitdaging.
Succes!'
-
Service van Hobbytime (y)
Maar het kan inderdaad wel goedkoper.
Wim zijn TC werkt nog steeds. 8) En Wim is altijd wel bereid om zo'n klusje te doen.
Gr.
Eric
-
...... extra info over het loshalen, want dat lijkt de grootste uitdaging.
Loshalen is niet de grootste uitdaging hoor. Dat had ik snel voor elkaar.
In deze post (http://forum.beneluxspoor.net/index.php/topic,27298.msg418006.html#msg418006) staat het goed beschreven en op deze pagina (http://www.ollismodellbahnseite.de/intellibox.htm) staan ook nog plaatjes.
De uitdaging zit volgens mij meer in het de-solderen van de oude en in-solderen van de nieuwe regelaars. Ik heb wel wat ervaring electronica solderen, maar daar heb ik me toch niet aan gewaagd.
Drukknoppen heb ik weer werkzaam gemaakt met alcohol, niet met wasbenzine, want ik vraag mij af of dat wel goed komt. Wasbenzine laat toch een laagje achter?
I.i.g. suc6 gewenst!
Mvg,
Henk
-
Hi All,
Of iets een laagje achterlaat, hangt af van de kwaliteit. Goede wasbenzine en echte alcohol (geen spiritus) laten niets achter, dat verdampt volledig.
Zelf probeer ik in dat soort gevallen eerst heel licht wat contactspray in de knoppen te spuiten. De draaiknoppen kun je er vrij gemakkelijk aftrekken. Vervolgens een paar keer bedienen en meestal werkt dat heel goed. Contactspray laat overigens wel een laagje achter.
-
Hallo phDirk
Ik heb net je oplossing met de contactspray geprobeerd op mijn IB draaiknoppen en ziet.............
De draaiknoppen doen het weer !!!!
bedank voor deze tip
Gr. Ron
-
Hoi Ron,
Graag gedaan. Het is altijd het proberen waard. Als het werkt en dat doet het meestal, is het probleem opgelost. Mocht het niet werken, dan kun je altijd nog aan vervangen gaan denken. Ik heb met contactspray al weer veel zaken aan de praat kunnen krijgen. Het werkt ook prima voor piepende stroomafnemers. Gewoon als een kelin drupje olie aanbrengen.
-
Ja, de uurloon komt daar ook nog eens bij....
Mischien moet ik het toch zelf proberen... En als ik het verkl**t kan ik altijd nog iets anders kopen...
Komt het uurloon nog bij die 30 euro per draaiknop en 1 euro per drukknop?
-
Voor zover ik begreep wel...
Ik heb inmiddels een ESU ECoS 2 gekocht, dus heb ik mij er niet meer verder in verdiept.
mvg,
Martijn.