BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Mediatheek => Topic gestart door: Peter Korsten op 16 June 2006, 20:45:35
-
Dit boek heb ik van de week binnengekregen, via de post van Van Stockum. Mooi op tijd voor vaderdag.
Toch opmerkelijk dat de auteur nog ruim 160 pagina's over deze weinig succesvolle locomotieven heeft weten te schrijven. Nou ja, hij geeft zelf al aan dat er meer foto's dan tekst staan.
Wat ik tot zover gelezen (en bekeken) heb, tot nu toe alleen van de 2600, ziet er goed uit. Vooral het ontwerpproces is een opeenstapeling van fouten, aannames die niet getoetst werden, enzovoorts.
Ook staan er tekeningen in van voorstellen die het nooit gehaald hebben; misschien dat een zeker forumlid zich zou kunnen laten verleiden om er eentje te bouwen. ;)
33 euro zonder verzendkosten en die zijn het, wat mij betreft, zeker waard.
- Peter
-
Helemaal met je eens, Peter.
Ik heb het boek ook. Zeer interessant. Ook leuk dat er een paar kleurenfoto's in staan.
Over ontwerpen die nooit gebouwd zijn: Lijkt mij erg leuk om die ontwerpen in H0 te gaan bouwen, maar voorlopig ben ik nog wel zoet met de NS 1400. :D
Groeten,
Maarten
-
Is hier hier iemand die de benodigde bestelinformatie voor me uit een Railmagazine kan halen? Ik heb er momenteel geen voorhanden en ik wil wel het boek bestellen...
Alvast bedankt!
Eelco
-
Die info mag dan hier geplaatst worden want ook ik heb wel interesse in dit boek.
mvg,
Sander
-
Zelf heb ik hem bij een modelbouwwinkel gekocht in Arnhem.
Bij goede boekhandels , is over het algemeen ook een bestelling te plaatsen.
Stockums in den haag is een voorbeeld, hebben een grote treinafdeling.
gr Alexander
-
Zowel op Eurospoor als Rail is uitgeverij Uquilair aanwezig met een stand. Hier kun je terplekke de boeken aanschaffen.
Een andere optie is € 33,00 over te maken op rekeningnummer 7460304 t.n.v. Uitgeverij Uquilair BV te 's Hertogenbosch onder vermelding van de titel van het boek en jouw postadres/huisadres.
Greetz,
Willem
-
Zo, ik heb het boek ook binnen. Heerlijk zitten lezen meteen. Vooral de conclusie dat het terecht is dat er geen exemplaar van de serie 2600 bewaard is gebleven kan ik onderschrijven. Hooguit dat een cabine leuk geweest was in het Spoorwegmuseum.
Goed onderbouwd komen de constructie en inzet voor het voetlicht. De ervaringen van machinisten zijn erg leuk om te lezen. Vooral de vrijwel unanieme afkeer van de loc (op de trekkracht na) is veelzeggend.
De NS2801 is ook weer een verhaal apart en het lezen zeker waard. Vooral de naam 'Kreupele Marie' en de herkomst, maar ook de naam die machinisten er aan gaven: Nautilus. De laatste is eigenlijk nog de mooiste naam.
Over deze loc zijn de machinisten zeer te spreken, maar helaas: een éénling met kuren/groeistuipen onderhouden is een lastig karwei en vandaar is het logisch dat de loc afgestoten is, hoe uniek deze ook was.
De kleurenfoto's geven het verhaal net een beetje extra, vooral de Beelen in kleur zijn bijzonder om te zien. Ook kleine dingen, zoals het feit dat alle nummerplaten en de fabrieksplaat van de 2801 bewaard zijn gebleven is een leuk weetje. Misschien iets voor een tentoonstelling over spoorwegcuriosa in het Sporwegmuseum?
Twee minpuntjes: bij een foto van een fabrieksplaat van een 2600 wordt expliciet gezegd dat een verzamelaar die een dergelijke plaat in huis heeft, een kleinood ter waarde van enkele duizenden euro's in huis heeft. Om zoiets plat in geld uit te drukken voegt naar mijn idee niets toe, zeg dan gewoon 'een uniek kleinood' of iets dergelijks.
Tweede minpuntje is de foto van een Beel in een sneeuwlandschap die over twee pagina's is afgedrukt. Dit doet helaas veel af aan de verder prachtige foto.
Kortom: twee locomotieven die prima in één boek behandeld kunnen worden. Beiden met een bijzondere geschiedenis. Een aanwinst voor mijn boekenkast!
Eelco
-
Toevallig het boek van de week ook even bestelt via Stockum, is als het goed is onderweg naar me postbus, zaterdag morgen maar even gaan kijken ;D
-
Het allerfascinerendste aan het boek, was de communicatie tussen NS en Werkspoor rond de constructie van de NS2600. De starre houding van de NS-directie, die zeer rigide vasthield aan een maximum gewicht, en Werkspoormedewerkers die wel mogelijke problemen zagen nav voorstellen van de NS-directie, maar dit niet durfden te zeggen. De hiërarchie binnen deze bedrijven was nog erg strikt, eigen initiatief van medewerkers werd nog niet heel erg op prijs gesteld... ;)
Eelco