BeneluxSpoor.net forum

Wat zijn we aan het bouwen? => Banen of diorama's => Topic gestart door: Casey Jones op 07 April 2010, 21:32:52

Titel: Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Casey Jones op 07 April 2010, 21:32:52
Hallo

Ik heb voor mijn stoomlocdepot een Vollmer Slakkenlift gekocht.
Nu weet ik eigenlijk niet goed hoe deze in te bouwen en evt. te kombineren met een slakkenkuil.
De foto op de doos maakt mij helaas niet wijzer.
Ik hoop dat iemand mij van advies kan zijn. Evt. met één of meer foto's.

Jay Jay
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Bruce!!! op 07 April 2010, 21:35:53
Zit er geen handleiding bij?

Gr Bruce
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Casey Jones op 08 April 2010, 09:43:54
Jawel.
Alleen hoe in elkaar te lijmen.

Jay Jay
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Marc tramt op 08 April 2010, 09:47:33
Heb je een foto van het bouwpakket, of een link naar de Vollmer-site?
Een beeld zegt de meesten hier meer dan wat woorden. Ik heb nu nauwelijks een idee waar het over gaat.
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Matheus 18 op 08 April 2010, 10:14:18
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/DSCN4882.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/referenz8.jpg)
(https://images.beneluxspoor.net/bnls/referenz6.jpg)
Afbeeldingen: van Google.
Hoop dat je hier wat mee bent.
Matheus.
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Ruud K op 08 April 2010, 12:33:11
Hieronder zie je de ideale opstelling met een bokkraan die de slakkenput leeghaalt. In plaats van de bokkraan kun je tussen de twee sporen de slakkenlift plaatsen. De bak van de slakkenlift moet dan doorlopen tot in de put, d.w.z. je zou die suggestie moeten wekken. Daartoe moet je bouwkit van Vollmer ietsje aanpassen: aan de voorkant van het grondplaatje een stukje afsnijden en het geheel iets dichter bij het spoor plaatsen, zoals op de plaatjes van Matheus goed te zien is.

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_5253.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_5253.jpg)

Je kunt het ook allemaal eenvoudiger doen zonder slakkenput. Dan worden de slakken uit de loc in bakken naast de rails geschept. Vanuit die bakken scheppen arbeiders vervolgens de slakken in het bakje van de slakkenlift die midden tussen de verzamelbakken staat. Op het spoor erachter staat dan een wagon klaar die de slakken afvoert.
Hier zie je die opstelling, die ik op mijn baan heb toegepast:

(https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_5255.jpg) (https://images.beneluxspoor.net/bnls/Afbeelding_5255.jpg)
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Matheus 18 op 08 April 2010, 19:52:33
Hoi Ruud,
Jouw opzet is goed, alleen is je spoor te proper , de meeste as valt na oprakelen van de vuurhaard direct op de sporen.
Normaal ontstaat hier een plek die grijs bruin ziet, zoals op jouw foto te zien, zijn de werklui hier met stoffer en blik aan het werk. Sorry dat ik dit zo meld.
Dit kan je verhelpen met asse uit een kolenkachel, natuurlijker kan niet.
Matheus.
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Ruud K op 08 April 2010, 20:05:12
Je hebt volkomen gelijk, Matheus. Dit gedeelte van m'n baan moet nog een stevige vervuilingsbeurt krijgen.

Groet,
Ruud
Titel: Re:Vollmer Schlackenaufzug
Bericht door: Casey Jones op 08 April 2010, 21:35:13
Hartelijk bedankt voor de moeite.
Het is me nu volledig duidelijk.

Jay Jay