BeneluxSpoor.net forum
Vraag en antwoord => Digitaal => Topic gestart door: modelspoortechniek op 29 March 2010, 14:30:53
-
Hallo,
Even een vraagje: Klopt het dat oude door Lenz gemaakte decoders voor Märklin Digital gelijkstroom niet meer werken met de huidige generatie DCC centrales?
Kees
-
Deze werken nog steeds. Er is alleen een beperkte instelmogelijkheid, en de decoder is alleen via registerprogrammering in te stellen, waarbij het register nooit een waarde hoger dan 99 mag bevatten, anders is het gelijk einde decoder.
Mvg
Wim.
-
Bedoel je daarmee te zeggen dat als je zo'n decoder middels een moderne centrale probeert te programmeren je de kans loopt dat je de decoder kapot maakt?
Kees
-
Ja, als je een register een waarde hoger dan 99 geeft dan is hij kapot. Dus geen lokadres ingeven hoger dan 99.
Mvg
Wim.
-
Wim, heb je enig hoe hoe de decoder daarvan stuk kan gaan?
Komt mij nogal vreemd over.
-
Klaas, geen idee, maar het staat in de handleiding, dus die zullen we dan maar serieus nemen. Verder stamt de decoder uit de tijd dat de centrales niet verder gingen dan 99 en niet meer dan 14 stappen konden aansturen, en slechts 1 functie konden bedienen. Verder is het helemaal niet meer relevant, want die decoders hebben een uitermate slechte rijeigenschappen, die wil je echt niet meer in je lokje hebben.
Mvg
Wim.
PS.:
http://www.lenz.com/products/decoders/olddecoders/le100us.htm