BeneluxSpoor.net forum
Overige spoorzaken => Grootspoor => Topic gestart door: L o k S o u n d op 24 December 2006, 11:51:57
-
Ik ben op zoek naar bouwtekeningen, foto's ... eigenlijk alle info rond de NS HBis wagons. Wie kan me helpen? Wie weet waar ik deze kan vinden aub?
dank,
Patrick
patrick(AT)danckaert.eu
-
Welk type Hbis zoek je? Werkspoor, Talbot, SNAV?
-
Patrick,
Een mailtje met nadere info is onderweg.
Greetz,
Red Devil
-
Ik zoek tekeningen, foto's en informatie (alles dus :D) over de talbot en SNAV-hbisjes. Kan iemand mij daaraan helpen?
-
Hmm weinig reacties.
Iemand die mij misschien kan helpen met Werkspoor HBIS-jes?
Bijvoorbeeld de wagennummers. Ik heb de artikeltjes uit RailHobby in bezit, daar staat het een en ander in. Alleen nergens kan ik vinden welk getal er bij de wagennumers achter de streep moet staan. Misschien dat iemand me kan helpen met de nummering? Foto's van Werkspoor HBISjes zijn meer dan welkom.
-
Alleen nergens kan ik vinden welk getal er bij de wagennumers achter de streep moet staan. Misschien dat iemand me kan helpen met de nummering?
De nummering op zo'n wagen zal zoiets zijn als:
21 RIV
84 NS
XXX X XXX-Y
waarbij ik vermoed dat jij cijfertje Y wilt weten. Zo ja, dat is slechts een controlemiddel voor computerverwerking. Deze is dan ook te berekenen: zet het nummer zonder die Y achter elkaar en zet daaronder afwisselend een 1 en een 2 neer, zodanig dat onder de laatste een 2 staat:
2 1 8 4 X X X X X X X
2 1 2 1 2 1 2 1 2 1 2
-------------------------- de getallen die boven elkaar staan vermenigvuldigen
4 1 16 4 etc levert dat dan op
Tel alle cijfers bij elkaar op (uitkomst 16 betekent dus niet 4+1+16+4+... maar 4+1+1+6+4+....). Het verkregen totaal moet je dan afhalen van het eerstvolgende hogere tiental en dat cijfer is cijfertje Y :D
Uitleg ziet er wat ingewikkeld uit, maar in de praktijk heb je het zo uitgewerkt :) Op Somda is overigens ook een hulpdingetje beschikbaar dat 'm voor je uitrekent.
Groet, Julius